Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jestem nowy
Autor Wiadomość
Janek 

Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 1
Wysłany: Pon 19 Maj, 2008 18:39   Jestem nowy

Witam! Jestem na forum nowy, a to mój pierwszy post. Może zacznę od razu ;) pierwsza plamka wyskoczyła mi w prawym konciku ust jakoś w zeszłym roku, wyglądało to jakbym zapomniał zmyć pastę do zębów. Jakoś miesiąc temu (może wczesniej) wyskoczyla mi plamka z drugiej strony oraz wokół oczu. Postanowiłem się za to cholerstwo zabrać na poważnie. Średnio mnie interesuje opinia ludzi na mój wygląd, ale chyba lepiej bym się czuł gdybym jednak tych plamek nie miał. Styczność z takimi plamkami miałem wcześniej, gdyż mój tata je posiada i jego kuzyna syn również, więc wygląda na to że przechodzi to jakoś w sposób genetyczny. Ojciec ma plamki na rękach, twarzy (teraz mniej niz wczesniej) on kompletnie nie próbował z tym walczyć - był raz u dermatologa w niemczech ktory powiedzial ze nie ma na to skutecznego leku i przepisal mu masc ktora nic nie pomagala wiec ja odstawil. I tak ma plamki do dzisiaj :)
Domyślam się ze w moim przypadku obecna ilosc plamek to tylko początek i chyba wyjda kolejne (oby nie!) wiec narazie jestem na etapie zaznajomienia sie z choroba dzieki Wam, uzytkownikom tego forum :)
Chciałbym walkę podjąc jak najszybciej wiec mam pare konkretnych pytan.
- Pojsc do dermatologa i czekac az mi cos przepisze?
- Pojsc do dermatologa i poprosic go o przepisanie konkretnych lekow i leczyc sie wedlug wlasnego uznania?

Miałem plan taki zeby pic soki marchwiowe i zielona herbate. Stosowac Vitix, lampe i protopic + ewentualnie jakis suplement cynku(jak dokonam zakupu tych produktow to jeszcze nie wiem, ale czy to dobry pomysl?). Prosze Was o odpowiedzi. Pozdrawiam!
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 20 Maj, 2008 11:56   

Cześć Janek! Ja także od niedawna mam plamki,ale zdążyłam juz pójść z tym do lekarza.Mnie powiedział,że to zaburzenia kolagenu i przepisał protopic.Tak sama od siebie piję bodziszka 2 razy dziennie,łykam witaminę PP i spirulinę,smaruję tez plamki olejkiem babći.Wiesz co? Zanim zaczniesz cokolwiek łykać wybierz sie lepiej do dobrego dermatologa.Zobacz tu na forum gdzie przyjmuje dobry lekarz tak najbliżej Ciebie i wtedy zobaczysz co Ci powie.Czekam też na orzechy, aż bardziej sie rozwiną i mam zamiar tą łupiną smarować plamki(wyczytałam tu na forum o tym pomyśle),nazrywam ich i chyba zamrożę łupiny na zimę.Mnie jak dotąd jedna plamka znikła za to inna wyszła,wkurzają mnie najbardziej te na kciuku.Do lekarz zapisałam sie znowu 18 czerwca.Życzę Ci Janku wielu sukcesów w walce z plamami!Trzymaj się!

[ Dodano: Wto 20 Maj, 2008 12:59 ]
Aha Janek! Maści, o których piszesz są na receptę,więc i tak musisz sie wybrać do lekarza.
 
 
GRZESIEK 
b?dĽ sob?

imie: Grzesiek
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 23 Maj, 2008 13:39   

Hej! Na wstępie chciałbym podziękować za to, że ktoś w końcu odważył się stworzyć tą stronę. Dowiedziałem się z niej naprawdę dużo, ciekawych dla mnie rzeczy. Bielactwo mam już około 14 lat i muszę powiedzieć, że dobrze sobie z tym radzę, mam dużo przyjaciół no i zawsze sobie powtarzam, że ludzie mają naprawdę gorsze problemy. Mam plamki na dłoniach, kończynach dolnych i na biodrach, czasami irytują mnie pytania w stylu "co to jest?". Czasami szkoda mi, że nie mogę tak jak inni opalać się ale nauczyłem się z tym żyć. W październiku jestem umówiony do pani dr Burion a do tego czasu chciałbym spróbować opalania natryskowego i innych preparatów maskujących plamki. Może macie jakieś swoje domowe sposoby na ich zamaskowanie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
 
Berta 

Katarzyna


imie: Katarzyna
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 220
Skąd: Sędziszów Młp
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008 08:50   

witaj Grześku!!!! no w imieniu administarcji dziekuje za słowa uznania pod adresem strony! ale nie ktos w kocu , tylko twój imniennik zwany Czeskiem i to już ponad 2 lata istniejmy tu w stale pwiekszającym sie skladzie, co swiadczy o tym , ze sie poodbamy i jesteśmy potrzebni....
zapraszmy do czytania i wypowidania sie na forum
kacha
Ostatnio zmieniony przez Berta Sob 24 Maj, 2008 08:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 14:26   

Berta napisał/a:
Nikomu nie wolno odmawiać równych szans, bez względu na kształt ciała, i jego kolor!!!!


wybaczcie mój powiew pesymizmu,
ale teoria teorią, a jak jest w praktyce - wszyscy wiemy
 
 
Berta 

Katarzyna


imie: Katarzyna
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 220
Skąd: Sędziszów Młp
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 20:51   

noa ta sie mojego motta czepiłą!!!!!!! nie zadzieraj z moderatorem hahahahaha
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 21:43   

nie czepiam się, poddaję w lekką wątpliwośc zaledwie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo