Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa - chora :)
Autor Wiadomość
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Śro 11 Cze, 2008 18:51   Nowa - chora :)

witam :)
mam na imie Natalia, na bielactwo choruję od ok 5 lat, niestety nie znam zadnych mozliwych przyczyn moejej choroby, bo lekarze jakos tak nie byli wylewni w swoich tłumaczeniach... plamy bielacze mam na brzuchu i plecach, tylko z prawej strony ciała (segmentowe?) .
zycze sobie jak i wam uporania sie chociaz czesciowo z plamami :) a przede wszytskim usmiechu na twarzy i nie zwracaniu uwagi na te "defekty kosmetyczne", chociaz sama wiem, ze trudno bo ludzie potrafia byc tak chamscy, że wpatruja sie w te plamy jak by to było nie wiadomo co :) Pozdrawiam
 
 
Vierbein 

Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 8
Skąd: Małopolska
Wysłany: Śro 11 Cze, 2008 19:52   

Też mam na brzuchu... po co ćwiczyć jak się tym nie za bardzo można pochwalić :mrgreen:
Tyle, że z lewej, prawa strona jest nietknięta.
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Czw 12 Cze, 2008 13:29   

robisz cos z tym ? a na plecach nie masz?
 
 
Vierbein 

Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 8
Skąd: Małopolska
Wysłany: Czw 12 Cze, 2008 18:12   

Plamki mam +/- na wysokości pępka - no trochę wyżej i zachodzą na plecy. Choć w sumie to są na boku. Te na brzuchu są najbardziej intensywne, im dalej tym kontrast między plamami a zdrową skórą jest mniejszy.
Stosowałem vitix ale w sumie nie wiem czy coś to dało. Z czasem plamy przestały się intensywnie rozwijać (póki co ten stan, dzięki Bogu, trwa). Gdzie nie gdzie, pod wpływem słońca nastąpiła nawet repigmentacja.
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008 06:27   

hmm no to nie tak zle :) ja niestety na plecach mam taką jedną duzą całkiem przy brzegu gdzie tez lączy si.ę bokiem z jedną mala na brzuchu... tez mi się wydaje, ze pod wplywem słoncą troszkę mi pigment powrócił, a bynajmniej tak jak Tobie choroba poki co nie postepuje :)
 
 
emantes 


Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 39
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008 14:57   

Witaj Natalko:) Na plecach i brzuchu to jeszcze nic. Ja miałem na plecach to sobie je opaliłem i nie ma już śladu. Teraz mam mniejsze i w bardziej widocznych miejscach, walcze z nimi i Tobie też życzę powodzenia. 3maj się
Ostatnio zmieniony przez emantes Pią 13 Cze, 2008 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pią 13 Cze, 2008 17:40   

to fajnie, ze Ci się opaliły i nie ma ich tak widac :) moje niestety raczej sie juz nie opalą... no ale nie będe tracic nadziei heh :)
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Sob 14 Cze, 2008 10:27   

witaj Natalia! :zdrówko:
 
 
Vierbein 

Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 8
Skąd: Małopolska
Wysłany: Sob 14 Cze, 2008 16:18   

Nie trać. Nigdy nie znasz dnia ani godziny :mrgreen: Nadal staram się wierzyć, że jednak pewnego dnia zminimalizuje skutki bielactwa do absolutnego minimum :wink:
 
 
nederlandka85 

imie: Aneta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Cze 2008
Posty: 18
Skąd: małopolskie
Wysłany: Sob 14 Cze, 2008 18:29   

Witam wszystkich! Tez mam ta dolegliwosc. Probowalam juz roznych specyfikow i " zlotych srodkow ", wszystko niestety na nic. Ostatnio chodze regularnie 2 razy w tygodniu na solarium i nie chce zapeszac, ale chyba wraca pigment. Bede informowala Was na biezaco o moich postepowaniach tej choroby. Ciagle wierze, ze znajdzie sie wreszcie cos, co sprawi, ze bedziemy mogli z usmiechem na twarzy spojrzec w lustro. :grin:
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008 01:34   

witaj Nederlandka!!!! :zdrówko:
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Nie 15 Cze, 2008 14:20   

witam ;) ehhh postraam sie nie tracić nadziei, Nederlandka pisz o postepach... ja wlasciwie nie chodze na solarium bo boje się, ze to mi pogorszy sytuacje...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo