Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwna sprawa z ugryzieniem komara
Autor Wiadomość
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 13 Sie, 2008 13:18   Dziwna sprawa z ugryzieniem komara

Tutaj chcialbym wam cos zapodac dosc ciekawego. Ja czytaliscie pewne psoty uzywam mix leko i masci na bielactwo i juz mam pewne efekty. Jednak do rzeczy.
Pewnego dnia bylem do pozna wieczorem na dworze i akurat wtedy wlasnie pogryzly mnie komary- w lewa stope na kostce i nizej blizej palcow. Tam tez znajdowaly sie moje plamy bielacze. Co dziwne normalne ukgryzienie po komarze powinno zejsc po paru dnaich to jednak pieklo swedzialo i ugryzienia byly dosc duze. Po okolo parunastu dniach (sam jestem sobie winny bo rozdrapywalem to) zeszly bable po ugryzieniach. I niby nic takiego sie nie stalo to po parunastu dniach czy tygodniu pojawil sie tam barwnik skory- brazowa kropeczka, ktora sie troszke rozrosla -zbieglo sie to w niedlugim czasie.
Dla mnie to dziwna sytuacja bo na pewno ugryzl mnei komar (nie osa czy cos innego) bo bylo to w nocy i nie czulem ugryzienia. Tym bardziej dziwne, ze wtedy nie smarowalem tych miejsc nabytym Novitilem wiec jego pomoc odpada- bo po tym ugryznieniu dopiero zaczalem jego stosowanie.

Mam pytanie czy ktos mial podobna sytuacje po ugryzieniu jakis owadow?
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Śro 13 Sie, 2008 14:53   

hmm szkoda, bo chętnie bym podstawiła takie miejsce, ale mam na brzuchu i troszke na plecach ;p takze no nie sprawdze tego, ale możliwe, ze pigment wrócil, hmm moze ten płyn ustrojowy jaki komary wydzielają ma jakieś własciwosci lecznicze co do naszej choroby... bo jak wiadomo, to bąble po ugryzieniu powstają od wydalonego przez komara płynu ustrojowego... :)
 
 
Jagoda 
Jagoda

imie: Jagoda
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 55
Wysłany: Śro 13 Sie, 2008 15:02   

Moim skromnym zdaniem to bardzo dobrze .Wygląda na to że twoje plamy reagują na bodzce z zewnątrz .Są dobrze unerwione .
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 13 Sie, 2008 16:33   

no jeszcze wkleje wam tekst gdzie wedlug producenta novitilu nalezy unikac ugryzien owadow bo to moze wspomagac proces depigmentacji.

-Preventing Depigmentation

Though it is not always possible to prevent the development of new areas of depigmentation, the following aspects should be considered along with the use of DermaBest® Novitil®:

Preventing skin damage (small wounds, surgery, insect bites, etc.) as much as possible --it could either trigger or worsen depigmentation (this is known as Koebner Phenomenon).

Stress prevention.

Diagnosis and treatment of any associated condition(s) (ex. thyroid disease, diabetes, anemia, etc).

Avoid a list of substances that could further worsen depigmentation, including:

Dodam, ze czeste uzywanie mydelka takze zle dziala na nasza skore. Moja skora cos ruszyla bo w okolicach mieszkow wlosowych na najwiekszej plamie na kolanie pojawiaja sie nowe kropeczki z barwnikiem - takie malutkie by stac sie coraz wieksze.

Ogolnie polecam wam te strone dermabest bo jest tam duzo info na temat naszej choroby i o diecie czy jakich substancji unikac w kosmetykach (wklejam txt)

Substances to Avoid

Vitiligo and substances that should be avoided

Anyone suffering from Vitiligo (or any other skin depigmentation) should avoid any substance that could cause or worsen depigmentation including the following:

Benzoyl peroxide: Benzoyl peroxide is a topical acne product which exhibits antibacterial activity. This is how it works: it presents antimicrobial effects against Propionibacterium acnes, which is the predominant organism in sebaceous follicles and comedones. The main mechanism of action of benzoyl peroxide depends on the release of oxygen free-radicals, which are capable of oxidizing bacterial proteins. However, this same mechanism can also damage melanocytes in people with skin depigmentation.

Hydroquinone: this is a product that inhibits melanogenesis. It may achieve this by inhibiting one or more steps in the tyrosine-tyrosinase pathway of melanin synthesis. As a results it causes skin depigmentation. Arbutine is a glucoside of hydroquinone and is hydrolysed to hydroquinone. Both products cause skin depigmentation.

Hydrogen peroxide: commonly used to disinfect the skin and for the cleaning of wounds.

Trichloroacetic acid, Phenolic acid, Glicolic acid, Fruit acids and, in general, creams and lotions used for peelings.

Phenols in hair dyes.

Retinoic acid and its by-products used in certain topical preparations.

Shampoos and cosmetics used to clear skin complexion.

Substances used for bleaching.

Any other chemical substance capable of irritating or damaging the skin should be carefully avoided.


PZDR
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pią 29 Sie, 2008 17:10   

Ja rozdrapałem plamę bielaczą i w tym miejscu pigment powrócił ale nie jestem w stanie powiedzieć czy na stałe czy nie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo