Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Heyka
Autor Wiadomość
ziolek 
azo


imie: Artur
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Nie 17 Sie, 2008 21:03   Heyka

Witajcie,
jestem chory na bielactwo od ponad roku.
Próbuję sztuczek w MSWiA w Wawie i na ul. Towarowej.
To tyle na początek.
Pozdrawiam Wszystkich i Życzę powrotu do zdrowia.
Artur
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pon 18 Sie, 2008 10:13   

witaj :)
zycze wytrwałosci i sukcesów w probowaniu "sztuczek" :)
 
 
monia8611 

Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: Jasło
Wysłany: Pon 18 Sie, 2008 20:48   

Witam Wszystkich!

Jestem tu nowa więc na początek napisze że mam 22 lata a bielactwo mam od 7 lat. Próbowałam sie leczyć na różne sposoby ale niestety skutek marny :cry:
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pon 18 Sie, 2008 21:08   

witaj :)
hmm nie poddawaj się, może w koncu uda Ci sie choć trochę zwalczyc bielactwo, mi jakos sie nioe udaje, ale cały czas mam nadzieję na poprawę :)
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Śro 20 Sie, 2008 14:59   

Monia a jak się leczyłaś? Jakich środków zażywałaś?
 
 
Victoria 

imie: Agnieszka
Dołączyła: 20 Sie 2008
Posty: 3
Wysłany: Śro 20 Sie, 2008 22:50   

Witam
o bielactwie dowiedziałam się jakiś miesiąc temu chociaż pierwsza plama pojawiła się u mnie jakieś 10 lat temu :cry:
szukam sposobu i środków do leczenia tego paskudztwa :!:
pozdrawiam Wszystkich serdecznie
 
 
monia8611 

Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: Jasło
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008 09:47   

cześć wszystkim:-) u mnie bielactwo zaczęło się gdzieś w drugiej klasie gimnazjum i jak poszłam do dermatologa to powiedział mi ze tylko naświetlanie może pomóc. Chodziłam na naświetlanie prawie 4 lata (ale tylko w okresie jesienno - zimowym) a dodatkowo zażywałam Geralen przed każdym naświetlaniem i tak dopiero po roku naświetleń zaczęłam zauważać jakiś pigment ale tylko na łydkach i na brzuchu ale bardzo mało...ale zawsze to było coś.... Problem był tylko w tym ze jak tylko przychodziło lato to tam gdzie plamy prawie już nie były widoczne to znowu sie odbarwialy... potem znowu zima i naświetlanie... prawde mówiąc myśle ze naświetlanie by na pewno wielu z Was pomogło tylko ja niestety musiałam przerwać naświetlania z chwilą gdy poszłam na studia tj 3 lata temu i od tamtego czasu pije tylko dziurawiec ale bardziej zapobiegawczo. Po przerwaniu w pierwszym roku pigment który zaczął sie wytwarzać podczas naświetleń znikał powoli ale bylo to raczej spowodowane brakiem dalszych naświetleń także jesli macie możliwość i czas to polecam ... tylko szkoda ze ja nie skończyłam kuracji naświetleniowej...... ale jeszcze nie wszystko stracone.....Pozdrawiam
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008 13:34   

hmm te naświetlania to aż takie skuteczne nie są... niestety, a lekarze chcą nas głównie tym leczyć, no ale można próbować... tylko wazna jest wytrwałość w podjętym przed siebie rodzaju leczenia :)
 
 
ziolek 
azo


imie: Artur
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 18:29   

Ja mam bielactwo "nabyte", dlatego staram się robić badania, które pomogą mi odpowiedzieć na pytanie co jest nie tak.
Oczywiście katalizatorem był stres (a może Czernobyl :)), ale zanim zacznę się naświetlać muszę wiedzieć czego mi w organiźmie brakuje i braki te uzupełnić.
Niestety kolejną sprawą jest stres spowodowany plamami na rękach, próbowałem już Dermotanu - efekt pomarańczowych rąk :( , oraz Dermacolor Kryolan, efekt niezły ale ścierał się i szukam czegoś innego....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo