Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Terapia Nepalska
Autor Wiadomość
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pon 03 Lis, 2008 21:47   Terapia Nepalska

Witam Wszystkich !
Parę dni temu wróciłem z 5 tygodniowego pobytu w Himalajach. Będąc w Nepalu spotkałem parę osób w plamki więc postanowiłem sprawdzić jak medycyna Nepalska radzi sobie z naszym plamoproblemem.

Okazało się, że w szpitalu w Katmandu urzęduje Pan Doktor który jest uważany za super szpeniola w tej materii ;)

Udałem się rikszą do owej placówki i po rejestracji w okienku stałem się szczęśliwym posiadaczem karty pacjenta:



a po 20 minutach konsultacji (Pan Doktor nie władał niestety żadnym językiem poza ojczystym) wyszedłem dumny z receptą w garści :D



Popędziłem żwawym kurcgalopkiem do szpitalnej apteki



gdzie miły pan przystąpił do ucierania w miseczce trzech tajemniczych składników:



a jeszcze milsze dwie panie porcjowały lekarstwo na 60 dawek (terapia na jeden miesiąc) zawijając poszczególne dzienne porcje w kawałki gazety :D uroczo...



a to moje kolejne lekarstwa, które również muszę zażywać:



jak tylko trochę uspokoi mi się w pracy zacznę Nepalską kurację :)

O efektach będę informował jeżeli takowe wystąpią. Jeżeli coś pomoże to czarterujemy samolot i organizujemy Forumowy wyjazd do Nepalu ;)

pozdrawiam Wszystkich!
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Pon 03 Lis, 2008 22:12   

Witaj Macku_11
Czy Ty nieobawiasz sie efektow szkodliwych dla Twego zdrowia i zycia? Trzeba miec duzo odwagi, by wyprobowac taka terapie. Ale jezeli ma pomoc to czemu nie !
:-) pozdrawiam i zycze efektywnego leczenia i wyleczenia, podobno nasze schorzenie jest nieuleczalne i sa nawroty tak jak w moim przypadku :sad:
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon 03 Lis, 2008 22:23   

Wow! Maciek, powiem szczerze, że zazdroszczę :) Super sprawa taka wycieczka. Świetny pomysł z tym wpisem, czytając na początku nawet nie dowierzałem, że tam byłeś :) Zdjęcia zawadiackie, ale na pewno masz lepsze, hmmm... Himalaje, aż się rozmarzyłem. Chętnie bym zobaczył inne zdjęcia :) A tak na temat, mam nadzieję, że ten egzotyczny środek cosik zdziała i będziesz mógł podzielić się z nami pozytywnymi nowinkami. Pozdrawiam
PS
Napisz coś więcej o tej wycieczce, bo ciekawość mi spokoju nie daje :)
 
 
maggot 


imie: Pietrzysław
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 72
Skąd: ?widnica/Wroc.
Wysłany: Pon 03 Lis, 2008 23:17   

również zazdroszczę wyjazdu, super zdjęcia, chętnie zobaczyłbym jeszcze jakieś :). Mam nadzieję, że miejscowe specyfiki dadzą radę :) wszystko mieszane na miejscu i profesjonalnie zapakowane, nie ma to jak fachowa obsługa :) Forumowy wypad do Nepalu? to by dopiero było :) Pozdrawiam i wszystkim, życzę szybkiej repigmentacji.
Ostatnio zmieniony przez maggot Pon 03 Lis, 2008 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Pon 03 Lis, 2008 23:25   

Witaj Maćku. W lipcu tamtego roku byłem w Indyjskich Himalajach. Na miejscu wypytywałem miejscowych o lekarza który skutecznie leczy "biały trąd". Tak mówią na tą chorobę w Indiach. Polecono mi "najlepszego" specjaliste na tamtym terenie. Piszę najlepszego bo Hindusi uważają że jak Ci coś polecają to jest to najlepsze, lepszej rzeczy już nie znajdziesz :-) Dostałem lekarstwa, mikstury, maści itp. W aptece która do złudzenia przypominała tą z Twojego zdjęcia. Przezornie stosowałem ich specyfiki tylko na jednej ręce, tak na początek. Efekt: plamy sa jeszcze większe. Wokół białych plam skóra bardzo ściemniała, przez co kontrast jest jeszcze większy. Po powrocie do domu poszedłem do naszego lekarza. Pani dermatolog powiedział że w tych smarowanych miejscach raczej są nikłe szanse na powrót barwnika. Tak więc ostrożnie z himalajskimi wynalazkami, a jeśli już to na miejscach zasłoniętych ubraniem. Pozdr.
Ostatnio zmieniony przez slavo Pon 03 Lis, 2008 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasia 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 04 Lis, 2008 08:33   

Slavo - jeśli plamy zrobiły sie na obrzezach ciemniejsze to bardzo dobrze u mnie tak wracał barwnik wygladalo gorzej potem te miejsca byly ciemniejsze od reszty skory a po jakims czasie znikły :)
Pozdrewiam
kaska
Ostatnio zmieniony przez kasia Wto 04 Lis, 2008 08:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 04 Lis, 2008 09:59   

No toś mnie Slavo nie pocieszył :)
W zakrytych miejscach nie bardzo moge probowac bo plamiska zostaly mi juz tylko na wierzchach dloni, a pozatym duzo z tych lekow przyjmuje sie doustnie, tylko jeden jest do smarowania.
Ale z natury jestem ryzykant wiec pewnie jednak sprobuje ! :)

Bylem kiedys tez w Hinduskiej czescie Himalajów, byłem też w Pakistańskiej, fajnie słyszeć, że ktoś z Forumowiczów podziela tą fascynacje.

Jeżeli ktoś chce zerknać na zdjęcia to polecam mój profil na NK, tam troche ich jest - tutaj nie chcę zaśmiecać Forum, tym bardziej że mamy czujne moderatorki ;)
na NK wystarczy mnie znaleźć: Maciek Bomba Ruda Śląska,





pozdrawiam!
 
 
ewebe 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 58
Wysłany: Wto 04 Lis, 2008 13:32   

suuuper foty! :o
Ostatnio zmieniony przez ewebe Wto 04 Lis, 2008 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 88
Wysłany: Wto 04 Lis, 2008 16:01   

zazdroszcze wyjazdu
i oczywiście życze powodzenia w terapii :mrgreen:
 
 
Francesca 

WAGA

pole1: 7
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto 04 Lis, 2008 17:05   franscesca wre(scy)

No to ja mam tylko jedno pytanie: czemuś mnie cholerka nie wziął ze sobą? :)
 
 
Jola 
Jola

imie: Jola
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: Koszalin
Wysłany: Wto 04 Lis, 2008 17:51   

Piękne zdjęcia.Zazdroszczę podróży.Pozdrawiam.
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Wto 04 Lis, 2008 18:28   

kasia napisał/a:
Slavo - jeśli plamy zrobiły sie na obrzezach ciemniejsze to bardzo dobrze u mnie tak wracał barwnik wygladalo gorzej potem te miejsca byly ciemniejsze od reszty skory a po jakims czasie znikły :)
Pozdrewiam
kaska


Skóra wokół plam zrobiła się ciemniejsza, gdyż została tymi specyfikami popażona.
Ostatnio zmieniony przez slavo Wto 04 Lis, 2008 18:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo