Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
hypomelanosis czy ktos z was spotkal sie z tym
Autor Wiadomość
monika w 

Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3
Wysłany: Wto 17 Cze, 2008 07:10   hypomelanosis czy ktos z was spotkal sie z tym

witam od pewnego czasu mam problem ze skorä na poczätku byly to tylko pojedyncze male plamki lekarz derm powiedzíal ze jest to pigment störung ale inny okreslil to jako idiopathic guttate hypomelanosis po ostatnim urlopie moje nogi pokryly sie mnustwem malych bialych kropek wyskakujä tez na rekach na twarzy i na dekoldzie zauwazylam tez zmiany lekarz powiedzial mi ze jest to jedyna choroba bez terapi nie wiem co o tym mysliec?dodam ze teraz stasznie mnie swedzi cala sköra.
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Śro 18 Cze, 2008 14:48   

chcialabym Ci pomoc ale nie potrafie... ale czy to jest bielactwo? ja takich objawów nie miałam...
 
 
monika w 

Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3
Wysłany: Śro 18 Cze, 2008 15:20   

Dziekuje za odpowiedz w nastepny piätek ide do nastepnego lekarza specjalisty najlepsze jest to ze kazdy stwierdza cos innego i jest to dla wszystkich lekarzy nic powaznego ale dla mnie jest to katastrofa nigdy nie mialam zadnych problemow ze skörä a teraz z tygodnia na tydzien nonstop cos nowego i do tego swedzi cale cialo .
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pią 20 Cze, 2008 11:50   

u mnie zastanwiali sie czy to bielactwo czy łupież pstry, ale jednak bielactwo..
zycze powodzenia :)
 
 
monika w 

Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3
Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 05:30   

bylam u nastepnego lekarza noi znow cos nowego niby jestem uczulona na hisatamine i mam brac jakies zwykle tabletki przeciwko alergii.Czytalam troche o tym w internecie ale nic nie pisze tam ze od tego wykakujä male biale plamki :-?
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 27 Lis, 2008 20:25   

Mnie także swędzi ciało,czy to normalne w bielactwie? Mam,podobnie jak Monika niewielkie plamki,przeważnie na prawej dłoni. Niektóre z nich wyszły po uprzednim swędzeniu skóry.Drapałam,potem plamka.Jednak mnie powiedziano,że to bielactwo.Na razie piję zioła przepisane przez Ojca Grande.Napiszcie proszę,czy Was także swędzi ciało?.Mnie nawet uszy swędzą w środku!
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Sob 29 Lis, 2008 11:04   

hmm mnie jakoś specjalnie nic nie swędzi... nie wiem czy to ma jakis wplyw na bielactwo
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 30 Lis, 2008 23:35   

Ulencja, to ze swedzi Cie cialo to moze byc troche niepokojace, kiedys dowiedzialem sie przypadkiem, ze bielactwo moze byc spowodowane swierzbem - ktory jest obecnylub byl.

mozliwe ze masz i to ty- sprawdz czy masz grudki typowe dla swierzba - tzn skora zazwyczaj swedziw nocy i sa koryta po wyzerce swierzbowcow na skorze.
 
 
Kasia_86 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: Pon 01 Gru, 2008 00:33   

A ja o swędzeniu dowiedzialam sie tyle, że może być powiązany z bielactwem poprzez braki w wit. B12... czyli brak wit b12 powoduje swedzenie skóry, a jej niedobór moze rownież wpłynąć na zaburzenia produkcji barwnika (ba... prawie tak jak każdy niedobór).
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 01 Gru, 2008 15:08   

Nie mam żadnych grudek na skórze,ani koryt.Mnie w nocy nie swędzi.Swędzi w ciągu dnia i cholera (przepraszam!!!) mnie bierze!A może rzeczywiście brak mi czegoś w organizmie-sama już nie wiem.Najgorsze jest to,że tych małych plamek przybywa.Mówiłam o tym swędzeniu lekarzowi-nic nie powiedział.I bądź tu mądry!!!
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 28 Sty, 2009 23:54   

update

na necie wyczytalem, ze swedzenie moze byc efektem depigmentacji skory lub repigmentacji. trudno powiedziec. pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo