Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Olej Babći
Autor Wiadomość
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 18 Sie, 2008 11:45   Olej Babći

Witam. Pierwsze plamy pojawiły się w czerwcu 2008 na kolanach, teraz mam ich więcej na biodrach, nogach z przodu i rękach, bardzo małe plamki - jak pieprzyki - na dłoniach.

Od dziś zaczynam odtruwanie Berberysem po to, aby zacząć stosować Olej Babći. Czy ktoś tę kurację stosował? Podobno to zioło na 80% przypadków jeśli dobrze się odtruję. Piszcie co wiecie!
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pon 18 Sie, 2008 13:24   

witaj, znaczy się, ze bielactwo masz stosunkowo od niedawna... ale bardzo dobrze, że szybko zauważyłes to u siebie, zdiagnozowałes i zaczeles sie leczyc... wieksze szanse, może uda Ci sie wyleczyc :)
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 18 Sie, 2008 15:02   

Tak, dość szybko, ja wierzę, że się uda, mam 18 lat i 2 miesiące choroby. Jeśli ktoś chce przepis na kurację z olejkiem Babći, Berberysem to piszcie ja to wszystko mam. Ja w tym temacie tylko proszę o opinie na temat tej kuracji. Z tego co czytałem to wiele ludzi się tym poparzyło bo wystawili na słońce, niektórym nie zadziałało - bo pewnie się nie odtruwali dobrze, z kolei wiele jest takich którym się udało pokonać chorobę i to są osoby starsze chorujące wiele lat. Jeśli skóra zareaguje zaróżowieniem to znaczy, że da się wyleczyć :) Ja na razie się odtruwam, będę się starał nie jeść syfów, nie pić dużo i się nie stresować.

Piszcie wszystko co wiecie na temat tego olejku Babći. Pozdrawiam.
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Pon 18 Sie, 2008 16:16   

Po co zakładasz nowy wątek dużo było pisane o tym na tym forum-wystarczy poszukać !
 
 
Agnieszek21 


imie: Agnieszka
Dołączyła: 08 Lip 2008
Posty: 23
Skąd: Turek
  Wysłany: Pon 18 Sie, 2008 21:44   ->xmati6

hm... o co chodzi z tym olejkiem Babći i odtruwaniem?? bo nie słyszałam nic o tym. jeśli możesz to opisz mi jak ma to działać i na czym ma polegać to odtruwanie:) pozdrawiam
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Wto 19 Sie, 2008 08:56   

Olej Babći to bardzo silny środek, wystawienie posmarowaych plam na słońce przez 30 min powoduje silne oparzenie skóry i piekący ból, więc trzeba go stosować na jesieni albo w zimie. Jednak przed tym należy odtruć organizm z toksyn, najlepszym środkiem na to jest Berberys pospolity (vulgaris) trzeba go pić od 4 - 6 tygodni. Kiedy już się odtrujemy należy smarować plamy olejem Babći, jedną plamkę opuszkiem palców od 2 do 5 minut, zażywać tabletki beta karotenu i selenu oraz robić okłady bodziszkiem cuchnącym w miejscach gdzie chcemy najszybciej pozbyć się plam.

Dzwoniłem do Pani, która się tym zajmuje, Dorota Feng-Luka, była bardzo miła, powiedziała ze 80% pacjentów się wyleczyło, niektórym po kilku latach plamy powróciły pod wpływem emocji i stresów. Podstawą w tym leczeniu jest spokój, spokój, spokój i jeszcze raz spokój.

Są opinie, że ten środek nie pomaga, ale wydaje mi się, że tylko dlatego, że ludzie źle go stosują tzn. nie odtruli się w ogóle albo za krótko go stosują.

Piszcie proszę jeśli ktoś go stosował o efektach.
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 19 Sie, 2008 12:21   

potwierdzam te info, tak jest na prawde- wiekszosc osob sie poparzylo stosujac babci+slonce+nie oczyszczenie organizmu. nawet o o czyszczeniu i wlasciwej diecie pisze na stronie producenta Novitilu, ze tak nalezy zrobic by zel zadzialal.
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Wto 19 Sie, 2008 13:24   

no własnie, skoro zwracają az tak uwagę na tą dietę, to najwidoczniej tak musi byc... a poparzenie to ujawnia sie pewnie u wszystkich tych, którzy nie za dobrze się oczyścili :) takze mozna próbowac :)
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008 15:24   

Interesujące... ale jest pewne ale poszperałem w internecie i znalazłem tylko jeden artykuł naukowy na temat olejku babci na 49 osob 14% sie wyleczyło w 100% dzięki olejkowi natomiast 19% repigmentacja od 50-75%, nie było prób kontrolnych, nie ma ani słowa o pozostałych pacjentach... myśle że cos w tym jest... spotykałem sie też ze olejek ma silne własciwosc antybakteryjne antygrzybiczne poprawia ukrwienie... byc moze te 14% miało grzybice i olejek wytępił mikroorganizmy... Sam miałem zdjagnozowaną plame powstała od noszenia zegarka ze jest to plama bielacza (Lampa Wooda rozpoznaje tylko brak melaniny, natomiast czy wciąz sa melanocyty to juz inna historia...) po kilu miesiącacyh bez zegarka plama znikła bez żadnej terapii natomiast plamy na paluchach trzymaja sie doskonale mimo terapii, teraz jestem przekonany ze na pasku zegarka rozwinał sie grzyb i produkował kwas azelainowy, ktory zatrzymał melanogeneze... z racji zawodu obejrzałem preparat z paska od zegarka pod mikroskopem i potwierdziło się...
 
 
insane_hunter 


imie: Damian
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 29
Skąd: Dębica
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008 15:29   

sl8er napisał/a:
Sam miałem zdjagnozowaną plame powstała od noszenia zegarka ze jest to plama bielacza (Lampa Wooda rozpoznaje tylko brak melaniny, natomiast czy wciąz sa melanocyty to juz inna historia...) po kilu miesiącacyh bez zegarka plama znikła bez żadnej terapii natomiast plamy na paluchach trzymaja sie doskonale mimo terapii, teraz jestem przekonany ze na pasku zegarka rozwinał sie grzyb i produkował kwas azelainowy, ktory zatrzymał melanogeneze... z racji zawodu obejrzałem preparat z paska od zegarka pod mikroskopem i potwierdziło się...


Coś w tym musi być bo moja plama powstała dokładnie w miejscu gdzie miałem infekcje grzybiczą.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008 21:01   

Przypominam, że temat jest o OLEJKU BABĆI. Nie rozmazujcie tematów, macie prv od tego i inne tematy :)
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008 18:34   

wtracajac sie w dyskusje, to faktycznie grzybice i inne bakterie skorne maja wplyw na bielactwo i jego powstawanie. ale babci dziala tez antybakteryjnie i chyba antygrzybicznie
 
 
Agnieszek21 


imie: Agnieszka
Dołączyła: 08 Lip 2008
Posty: 23
Skąd: Turek
  Wysłany: Nie 24 Sie, 2008 18:25   

ten Olej Babći to w aptece można kupić czy w sklepie zielarskim?? I czy jest na recepte ?? z góry dzięki za odpowiedź
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008 20:33   

jak Ci wygodniej to mozesz nawet zamówic przez internet :) nie jest na recepte...
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008 21:33   

Pytalem w aptekach, nie ma. Trzeba zamowic przez internet. Ale nie uzywaj olejku bez odtruwania.
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008 09:42   

Witam! Ja także mam bielactwo od niedawna.Zakupiłam również olejek babći,a takze berberys w firmie Feng-Luka.Przyznam ,że na początku piłam ten berberys,pomimo tego,że jest fatalny w smaku.Smarowałam też babći i muszę przyznać że jedna plamka na dłoni się schowała.Może i piłabym dalej to zioło,tylko gdzieś wyczytałam ,że korzeń berberysu ma wlasciwości trujące i nie stosuje się go w ziołolecznictwie. Powiem Wam ,że sama juz nie wiem -pic to ,czy nie? Czy odtruwa,czy zatruwa.Może ktos dokładnie wie i napisze co z tym korzeniem berberysu. :?:
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008 12:24   

Korzeń Berberysu odtruwa z toksyn. Kto Ci tak naopowiadał, że on truje? Wręcz przeciwnie...
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 30 Sie, 2008 13:13   

Nikt mi nie naopowiadał,raczej dużo czytam. O berberysie poczytałam w wikipedii,oto co wyczytałam,cytuję: "zastosowanie korzeni w ziołolecznictwie jest mocno ograniczone,gdyż berberyna odkłada sie w sercu,wątrobie i trzustce"
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Sob 30 Sie, 2008 17:42   

Brak mi słów. Zgłupiałem. Ale i tak nie przestanę tego pić. Zostało mi jeszcze 3 saszetki, juz sie nie moge doczekac kiedy to sie skonczy i sie zaczne smarowac tym olejkiem Babći.
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 30 Sie, 2008 19:16   

lepiej dopytac w aptekach lub lekarzy niz stosowac cos na wlasna reke. A skad dorwales ten berberys ? ziola niektore szkodza, a niektore pomagaja. Ja po smarowaniu olejem mam plamy coraz czerwiensze i rozowe i juz ich tak nie widac. tylko ciekawe keidy wroci barwnik. narazie stosuje na jednej plamie bo balem sie poparzen :)
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008 07:27   

Dzwoniłem do Doroty Feng-Luki co rozprowadza Olej Babći i powiedziała, że zawsze podaje to swoim pacjentom na odtruwanie organizmu. Piję jeden litr dziennie Berberysu przez 2 tyg, zostało mi 2 tyg. Plamy się nie powiększają, na twarzy mi same ściemniały.
 
 
Renata Kołacka 
ata

imie: Renata
Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 7
  Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008 20:02   Olej Babci

Witam też od 2 tygodni odtruwam się berberysem i zamówiłam olej babci. Nie wiem tylko jakie będą efekty.
 
 
Renata Kołacka 
ata

imie: Renata
Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 7
Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008 21:49   

Halo mam pytanie odnośnie smarowania olejkiem babći .Jak to smarować rozprowadzać palcami ?
 
 
nederlandka85 

imie: Aneta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Cze 2008
Posty: 18
Skąd: małopolskie
Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008 18:33   

Witam! Ja również korzystałam z olejku babći i berberysa. Trwało to około 4 miesiące, po tym czasie nie zauważyłam żadnej różnicy, więc przerwałam terapię. Poza tym to są duże koszta i dużo straconego czasu codziennie poświęcanego wklepywaniu wszystkich maści i olejków. Teraz chodzę tylko na solarium i widzę efekty. Nie wierzę w żadne kremy lecznicze czy właśnie olejki. Może jestem do tego tak negatywnie nastawiona, gdyż do tej pory nie znalazłam złotego środka, który by mi pomógł? Ale myślę, że to właśnie solarium jest moim lekarstwem. Teraz przynajmniej widzę efekty zanikania, czego przy stosowaniu kremów czy maści nie zauważyłam. Powodzenia wszystkim w walce z bielactwem. W końcu się uda!!!

[ Dodano: Sob 06 Wrz, 2008 19:39 ]
Renata Kołacka napisał/a:
Halo mam pytanie odnośnie smarowania olejkiem babći .Jak to smarować rozprowadzać palcami ?


Olejek Babći rozprowadzasz palcami w formie masażu. Każdej plamce z osobna poświęcasz kilka minut, aż do momentu zaróżowienia kolorytu skóry.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Wto 14 Paź, 2008 11:30   

3 dni już to stosuję, wsmarowywanie zajmuje mi 15 minut. Jakoś daję radę i jestem cierpliwy :) Plamy ściemniały, chciałem dziś to umyć i się nie dało czyli to nie jest chwilowe więc już tam jakis malutki efekt jest. Oprócz tego kąpie się w Bodziszku jak często tylko mogę i chce dołączyć Dziurawiec ale nie wiem czy mozna? Ktos wie czy mozna?
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Wto 28 Paź, 2008 23:34   

Już są pierwsze efekty :) Plamy tam gdzie smaruje są mocno różowe, starałem się to nawet zmyć, bo trochę nie wierzyłem -udało się. Widać już na rękach pierwsze kropki pigmentu i na stopach, na razie jakoś na kolanach i piszczelach nie mogę nic nowego dostrzec ale cieszę się, że olej Babći działa na mnie.

Stosuję Olej Babći, Dziurawiec, Bodziszek cuchnący - kąpiele, maczanie nóg; witaminy, jedna tabletka cynku dziennie + najważniejsze - zdrowe odżywianie.

Piszą, że plamy powinny zaniknąć po 3 miesiącach, na razie smaruję 2 tyg i 2 dni i są efekty wiec nadzieja wzrasta...
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Śro 29 Paź, 2008 21:48   

to tylko pogratulowac i oby tak dalej ;) ale cięzko pewnie stwierdzić co pomaga, skoro tyle tego wszytskeigo stosujesz ;p
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008 01:42   

ciężko ciężko ale mysle ze najbardziej olej babci + zdrowe odzywianie.

Edytuję:
najwięcej kropek widzę na stopach, coś tam na rękach powoli rusza, na razie na nogach (kolana, piszczele) lekkie przyciemnienie plam ale jakiś widocznych kropek nie widzę. Cieszę się ze stóp :) Na stronie oleju Babci piszą ze niby w 3 miesiące plamy znikają, mi pozostały jeszcze 2 miesiace ale to chyba raczej niemozliwe skoro po miesiącu zaczęło coś już postępować...

jesli ktos z forum stosuje olej Babci to piszcie o efektach, powodzonka :biggreen:
Ostatnio zmieniony przez xmati6 Czw 13 Lis, 2008 00:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 15 Gru, 2008 13:55   

skończyłem się smarować bo już mi się skończył olej, zgodnie z planem calej kuracji za 3 tyg lece na solarke i zobaczymy czy było warto. kilka kropek pigmentu jest, ale plamy i tak widac i tak wiec nie zatrzymuje sie w leczeniu :)
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pon 15 Gru, 2008 16:28   

no to skoro jestes juz przy końcu, to fajnie :) ciekawe jak efekty będą
 
 
Agnieszek21 


imie: Agnieszka
Dołączyła: 08 Lip 2008
Posty: 23
Skąd: Turek
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 20:14   

ten olej babci mozna stosowac rowniez na twarz a dokladniej na powieki?? i jak po solarium plamki mniej sa widoczne?? gratuluje wytrzymalosci w leczeniu... :) ile kosztuje ten olej babci??i czy w czasie stosowania go nie mozna wogole wychodzic na slonce czy sie opalac??
 
 
andzia52 
andzia52

Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 4
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 21:39   

Gdzie można zamówić OLEJ Babci ? Czy ktoś z Was widzi efekty tej kuracji ?.Tak strasznie wszyscy chcemy się pozbyć bielactwa.Jesteśmy tak zdeterminowani,że skłonni jesteśmy stosować wszystkie medykamenty,które rzekomo nam mogą pomóc.Tracimy pieniądze wierząc ,że nam to pomoże a potem czujemy gorycz i rozczarowanie.UWAŻAM,ŻE POWINNYŚMY SOBIE SAMI POMAGAĆ !!!!!!!
Osoby,którym udało się pozbyć się lub organiczyć b i e l a c t w o powinny powiadomić wszystkich zainteresowanych o lekach bądź metodach dzięki którym osiągnęły sukces.
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 16:41   

Olejek babći zamówiłam w internecie.Sporo kosztuje i niestety nie pomaga .Piłam berberys przed smarowaniem i ....nic.Szkoda pieniędzy.
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 18:42   

Andzia52 własnie dlatego jest to froum, żebyśmy mogli wymieniac się doświadczeniami...
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 19:35   

Ja po Oleju Babci dostałem raczej poparzeń skóry z bliznami. Zapewne żle stosowałem. A specyfik miałem orginalny. Byłem w Indiach i sobie zakupiłem, tam kosztuje 3 zł za małą buteleczkę. Więc przebitka w Polsce jest spora.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 20:37   

Wiadomo... zioła są tanie a importowane nie...

Olej Babci - stosujesz przez 3 miesiace, 2x smarowanie plam przez 2-5 min, nie smaruje sie powiek bo jest to bardzo silny lek, po kontaktcie ze słoncem są bliznu lub w przypadku niezdrowego odzywania dlatego odtruj sie miesiac Berberysem.

Zreszta zadzwoncie sobie do Doroty Feng-Luki, kumata facetka, zna sie na rzeczy, numer na stronie jiagoluan czy jakos tak - poszukajcie w google.

Efekty - zalezy na kogo i jak dlugo stosujemy. Jezeli są jakies tam kropeczki w 3 miesiace tzn. ze to na Ciebie dziala i ze warto zamowic kolejny olej i smarować sie 6 mies... oczywiscie po kazdej kuracji 3 tyg odpoczynku i idziemy na solarium - 2 tyg - powinnismy zostac wyleczeni. Podobno duzo zostalo wyleczonych tym olejkiem ale nic pewnego, to vitiligo nie ma nic pewnego na to.
 
 
andzia52 
andzia52

Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 4
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 21:50   

XMATI-napisz nam o efektach TWOJEJ kuracjii.Ostatni twój wpis jest bodajże z sierpnia
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009 13:18   

Pani Dorota z firmy Feng-Luka zarabia na nas.To jasne ,że naopowiada cuda o tym olejku.Ja smarowałam się nim tak jak było napisane,odtruwałam się wcześniej i efektów nie było.Kit wciskają już na etykietce-"nie na wszystkich działa" A komu on pomógł?
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Wto 06 Sty, 2009 15:06   

Czuje się jak obrońca Pani Doroty Feng-Luki, ale chce zebyscie znali prawdę. NIE MA LEKU SZYBKIEGO na naszą ,,chorobę" ktory na kazdego bedzie dzialal! Istnieje tylko POSTĘPOWANIE którym można się wyleczyć. Oczywiście znam osoby, które się wyleczyły i chorowały 10 lat. Pamiętam Panią o nicku warszawianka na jakimś forum, na początku panikowała jak połowa stąd że nic nie działa a efekty zaczęły wychodzić po jakimś czasie... - stosowala Olej Babci 4 miesiace chyba. W końcu udało się wyleczyć i pamiętam doskonale jej wpis ze juz smialo moze isc na basen itp itd. To mnie zainspirowalo do kupna olejku... i na pewno nie byla to osoba reklamujaca olejek bo dlugo ,,ślężała" na tamtym forum.

Moje efekty - zauwazam coraz więcej kropek pigmentu na rekach (nie mam na mysli dloni), plamy na bank nie są "czysto-białe" tylko tak jakby pod nimi coś zalegało ale nie mogło się wydostać na zewnątrz a wiem ze wczesniej były po prostu białe bez zadnych kropek. Są one drobne(te kropki), z dalszej odleglosci wydaje sie ze sa połączone ze sobą ale i tak je widac - mowie o rękach i na piszczelach. Na nogach są one juz prawie niewidoczne i duze powierzchnie pokryte są wiekszymi kropkami. Z tego najbardziej sie ciesze. I co? I ja tez moge ponarzekac ze nie dziala, ze mialem byc wyleczony ale to nie w tym rzecz. Ja sie dziwie dlaczego w ogole pigment powoli wraca skoro krotko sie smarowalem olejkiem. Moze to mialo wplyw na to, ze ewidentnie odrzucilem fast foody, czipsy, napoje gazowe, czarną herbatę, jem warzywa, owoce, duzo jogurtow - 2 na co dzien okolo.

Ulencja - zle mowisz o Dorocie. Ona mi NIC nie powiedziala ze to bedzie dzialac. Powiedziala co mam robic czyli o zdrowej zywnosci, o spokoju. Jak sie spytalem czemu slodyczy moge nie jesc to czulem sie, przez telefon, jakbym byl na wykladzie. Poza tym na wszystkie pytania odpowiada, zadzwoncie do niej powiedzcie ze jestescie zainteresowani kupnem olejku i pytajcie o wszystko...

Dzis ide na solarium :) bede pisal na bieżąco co i jak.

P.S Na moje postępy mogły mieć też wpływ: maczanie stóp w Bodziszku cuchnącym jakieś 2h 2 razy w tygodniu przez miesiąc około - w koncu na stopach mam najwiecej pigmentu nowego. Pije dziurawiec, zuzylem juz 4 butelki okolo, od niedawna okolo 0,5 litra herbaty zielonej dziennie, beta karoten, selen - to wszystko weszło w rytunę i naprawde nie zajmuje mi to duzo czasu :)
 
 
nikewoman25 

Dołączyła: 02 Lip 2008
Posty: 1
Wysłany: Pon 12 Sty, 2009 20:06   

Jakoś do tej pory nie próbowałam się tego pozbywać znaczy bielactwa jak byłam młodsza to tylko raz byłam z rodzicami u dermatologa ale wtedy to w ogóle nic o tym nie wiedzieli nawet nic mi nie doradziła ta pani... na to forum trafiłam przypadkiem ale tak czytam i czytam (dużo tego tu ;)) więc jeszcze za wiele nie poczytałam bo nigdy jakoś nie ma czasu mimo że już jakis czas temus się zarejestrowałam:))... Mam pyatnie więc o ten olej babci?! coz tym odtruwaniem czy to konieczne czy każdy chcąc spróbowac tego musi najpierw sie odtruc? ile to powonni trwac i jesli tak musi byc to ile nalezy wypijac tego berberysu? bo rozumiem z tego co czytam ze tym sie odtruwacie?! z gory dziekuje za odp i pozdr
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 12 Sty, 2009 21:52   

Wszystko masz wyzej, poczytaj troche, poza tym http://www.jiaogulan.pl/berberys.html tutaj masz kontakt do Pani ktora to rozprowadza, zadzwon do niej i sie wszystkiego dopytaj zreszta tu chyba wszystko juz zostalo powiedziane:) pzdr.
 
 
tuchel 

Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 4
Wysłany: Czw 08 Lip, 2010 20:56   

A przy smarowaniu trzeba unikać słońca ? Pracuje cały dzień na słońcu i nie wiem czy smarować wtedy rano ? Będą jakieś poparzenia ?
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pią 09 Lip, 2010 13:34   

hej. bedą poparzenia , gdyz olej babci zawiera psolareny które uwrażliwiaja na slonce . ale babci to : raczej nie działa a juz bez slonca to w 1000 % nie działa. wiec słonce to podstawa przy babci ale nie za duzo , gdyż bąble będą bardzo bolały :> . babci jest na oleju sezamowym zazwyczaj a on ma duże czasteczki i nie wnika w głab skóry tylko działa na powierzchni jej. wiec lekka kiszka . Ponadto kupic w PL prawdziwy babci to raczej CUD. kiedys mieli sproszkowane babci i samemu mozna bylo zrobic olej . a teraz kilka firm sprzedaje w butelkach cos co sie nazywa OLEJ BABCi ale faktycznie jest olejowym roztworem dziurawca albo bodziszka cuchnącego .. Na innym polskim forum o vitiligo jedna osoba pracowała w labolatorium i sprawdziala kilka Babci , ktore mozna było kupic na allegro oraz w kilku sklepach netowych ze zdrowa zywnoscia i jakimis artykułami chindusko-- chinskimi .. sama kiszka i podróbki.

pzdr.
 
 
tuchel 

Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 4
Wysłany: Pią 09 Lip, 2010 21:18   

No nie wiem wysmaruje tę całą buteleczkę co mam i się zobaczy, są już kropki pigmentu więc chyba działa. A co byś proponował na bielactwo ?
Ostatnio zmieniony przez tuchel Pią 09 Lip, 2010 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 10 Lip, 2010 11:33   

nakpotan napisał/a:
hej. bedą poparzenia , gdyz olej babci zawiera psolareny które uwrażliwiaja na slonce . ale babci to : raczej nie działa a juz bez slonca to w 1000 % nie działa. wiec słonce to podstawa przy babci ale nie za duzo , gdyż bąble będą bardzo bolały :> .



mów za siebie, ja nie miałem :P muszę jeszcze raz przetestować babći i ekspozycja na słońcu.
 
 
tuchel 

Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 4
Wysłany: Sob 10 Lip, 2010 21:58   

blabla napisał/a:
mów za siebie, ja nie miałem :P muszę jeszcze raz przetestować babći i ekspozycja na słońcu.


a po babći coś Ci pomogło ? możesz napisać coś więcej o twoim leczniu ? pozdro ;D
 
 
darekpsk 
Pełny wiary.

imie: Dariusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 6
Skąd: Big Siti
Wysłany: Sob 10 Lip, 2010 22:24   

Ja kiedyś stosowałem olej babci miałem jak wyżej zaróżowione plamy. Stosowałem to jesień-zima aby nie było problemu z mocnym słońcem. Jednak wcześniej byłem naświetlany lampami przez 2lata. Kiedy skończyłem olej babci zaprzestałem wszystkiego, niczym już nie próbowałem leczyć bo to tylko naciąganie kasy, ale po niedługim okresie wystąpiło dużo pigmentu i teraz to mam szachownice na każdej plamie ;) teraz już z rok nic nie stosuję i ani bielactwo mi się nie powiększa ani nie zmniejsza :) może warto od nowa zakupić olej babci ? :)
 
 
tuchel 

Dołączył: 08 Lip 2010
Posty: 4
Wysłany: Nie 11 Lip, 2010 21:25   

jest tu ktoś kto wyleczył się tym olejkiem ?
 
 
wiolus 

Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: Pon 20 Maj, 2013 22:08   nowa

Chyba jakimś cudem trafiłam na to forum, bo przywraca mi ono nadzieję na wyleczenie się z tego dziadostwa. Na bielactwo choruje już chyba z 15 lat, dokładnie nie pamiętam, bo byłam mała. Leczyłam się wieloma sposobami jakimiś drogimi maściami, wyciągami z orzecha włoskiego, maściami robionymi na zamówienie, naświetleniami itd, ale nic nie pomagało. Spróbuję metodę z tym olejkiem, ale poczekam na jesień, bo teraz pracuje na słońcu także nie ma to sensu. 3mam za nas wszystkich kciuki:)
 
 
seboo 

Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 1
Wysłany: Nie 23 Cze, 2013 15:34   

xmati6, cześć xmati!! jestem tu nowy, założyłem to konto aby pomóc mamie i bratu wyleczyć się z bielactwa, niedawno kupiliśmy olejek i moja mama bedzie probowała na sobie się wyleczyć oczywiście wiem, że najpierw miesiać odtruwania berberysem...
Jestem bardzo Ciekaw jak po tylu latach od Twojego leczenia poprwił się wygląd Twojej skóry? czy możesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami? pozdrawiam, Sebastian;p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo