Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
a jak sie leczy bielactwo u małych dzieci?
Autor Wiadomość
graszka25 

Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 7
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008 16:44   a jak sie leczy bielactwo u małych dzieci?

wie ktoś? bo jakoś naświetlania chyba nie bardzo...
 
 
lidzia 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 35
Wysłany: Czw 14 Sie, 2008 19:08   

mój syn ma 8 lat i go naświetlam!!
 
 
graszka25 

Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 7
Wysłany: Nie 17 Sie, 2008 12:10   

lidzia napisał/a:
mój syn ma 8 lat i go naświetlam!!


ale moja córcia ma dopiero 4 lata...:(
 
 
niezapominajka 


Dołączyła: 24 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Sob 27 Wrz, 2008 20:57   

A moja pięć. Nikt nie ma doświadczenia ??
 
 
ssandrietta 


imie: Sandra
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008 09:55   

Witam. ja bylam leczona lampa i smarowana płynem oxoralen juz w wieku 9-10 lat. Jednak leczenie juz moglo byc wczesniej zaczete jednak nie mama nie wiedziala o tym wczesniej. Na poczatku przebywalam w szpitalu dzieciecym w katowicach i tam pod kontrola lekarza leczona. Jednak potem rodzice kontynuowali w domu. Mysle ze dzieci juz od malego moga byc leczone ale wiadomo pod obserwacja.
 
 
Asia85 

Dołączyła: 14 Kwi 2007
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008 10:57   

Ja gdy w wieku 9 lat trafiłam do dermatologa powiedział mi ze naświetlania mogę rozpocząć w wieku dojrzewania najlepiej 13/14 lat. Ale z całym szacunkiem do lekarzy to myśle że gdyby zaczęła od razu to choroba by sie tak u mnie nie rozwinęła...
 
 
motylek49 

Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 9
Wysłany: Śro 22 Paź, 2008 12:56   

do Graszki- Przegladałam kiedyś twoje wpisy, pamietam ze wkleilaś zdjęcie plam córci.Zdaje się, że dwóch dermatologów powiedziało, że to nie bielactwo. Byłaś jeszcze gdzieś że jesteś pewna że to bielactwo? Moja córka ma skończone 19 miesięcy. Niestety równiez zachorowała na to świństwo.Pojechałam z nią do dermatologa prywatnie (myślałam że będzie lepszy).Owa pani bardzo spieszyła się do domu,popatrzyła na małą i stwierdziła że bielactwo,nie spytała się kiedy pojawiły się plamki,czy ktos w rodzinie chorował...itp.Stwierdziła, że jest za mała na lampy i maści.W lecie mam jej plamki smarować sokiem z dziurawca.DO tego stwierdziła że ma egzeme.Byłam załamana.Na drugi dzień miałam wizytę w przychodni na kasę chorych.Poszłam z małą nie licząc na nic innego. Jak się okazało żadnej egzemy mała nie ma.Ma gładkie ciałko,bez chrostek,zaczerwień,łuszczącej się skory.Nie wiem jaki miała cel owa pierwsza pani dermatolog,chyba taki że naprzepisywała mi kosmetykow do pielęgnacji za ponad 100 zł (jakieś %z apteki).Druga pani dermatolog dodała mi nadzieji,powiedziała że bielactwo udzieci da się wyleczyć.Przepisała mi lek bezsterydowy ELIDEL. Stosuję go 9 dzień.Na plamce króra pojawiła się jako pierwsza gdy mała miała jakieś 5 miesięcy i która opaliła się troszkę, zaczęło coś się pojawiać.Wydaje mi się,że to malutkie kropki pigmentu.Wiem że to trochę za szybko,może mam zwidy.Będę was powiadamiać jak coś ruszy do przodu.Do tego codziennie daję małej soczki z dodatkiem marchewki, nie za duzo bo nadmiar tez jest szkodliwy.Do tego chce jej zrobic badanie pierwiastkowe z wlosa,jest drogie bo kosztuje ok.200 zł, ale choc bym miała się zapozyczyć to zrobie wszystko co mozliwe.To badanie wykrywa niedobory/nadmiary pierwiastkow, ktore maja duzy wplyw na bielactwo.Mała wszystko je ale moze gdzies jakieś niedobory są.Do tego musze kupić naturalny miód,ograniczyć słodycze,dawac jej orzechy. Ale się rozpisałam :grin:
 
 
niezapominajka 


Dołączyła: 24 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Śro 22 Paź, 2008 22:28   

pisz pisz jak sobie radziecie ja z moją 5 latką jadę do deramtologa we wtorek
zobaczymy co nam przepiszą ?
 
 
motylek49 

Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 9
Wysłany: Czw 23 Paź, 2008 07:37   

Dziewczyny a gdzie wasze dzieci mają te plamki i jak one wygladają? Są całkim białe czy troche bielsze od skory ale różowe? Myślicie że 1.5 roczne dziecko może mieć coś z tarczycą? Jak to zbadać?
 
 
motylek49 

Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 9
Wysłany: Śro 29 Paź, 2008 12:45   

Niezapominajka co powiedział lekarz, co przepisał?
 
 
ewebe 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 58
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008 11:04   

hejka!! ja mam synka 6 miesięcy.. póki co nie ma plamek odpukać!!!!
ja sama robiłam analizę pierwiastkową z włosów, czekam na wynik. lekarz mówił ze za granica małym dzieciom robi się taka analizę, i ze to norma! bo nawet w wypadku gdy dzieciak jest nerwowy , niespokojny itp. może to wynikać z niedoboru lub nadmiaru jakiegoś pierwiastka... no i w leczeniu bielactwa tez to pomaga...
 
 
niezapominajka 


Dołączyła: 24 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008 21:10   

Byłyśmy u dermatologa na razie na podstawie 2 plamek nie chce podejmować decyzji. Umówiłam się w grudniu na wizytę mam zrobić zdjęcia i obserwować.
W Katowicach leczenie szpitalne - naświetlania także jak coś się pojawi to umówimy się na ferie zimowe na naświetlania lampą 311mn.
Zobaczymy ale ja jestem pewna na 99% że o bielactwo.
 
 
motylek49 

Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 9
Wysłany: Pią 31 Paź, 2008 11:24   

Niezapominajka jak mozesz to wklej zdjęcia. Zobaczę czy tak samo to wyglada jak u mojej córki. Ja jak tylko będę miała zdjęcia to też wkleję. Nie martw się moze to nie bielactwo. Pozdrawiam
 
 
motylek49 

Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 9
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008 14:20   potwierdzenie bielactwa

Jak mogę potwierdzic na 100% czy plamki które ma córka to napewno bielactwo? Jeden lekarz mówi że wyglada na bielactwo a drugi ze szpitala dermatologicznego z oddziału dla dzieci, że to znamiona wrodzone, które pokazały się po słońcu. I bądź tu mądry, niewiadomo komu wierzyć. Szukałam lampy wooda ale nigdzie w okolicy nie ma.
 
 
niezapominajka 


Dołączyła: 24 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009 22:40   

Dwie wizyty u dermatologa i na razie nie podejmujemy leczenia.
O dziwo plamki na kolanach zniknęły.
Obserwuję i czekamy.
Myślę że dopiero latem wyjdzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo