Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lampy NB UVB
Autor Wiadomość
yaqoob 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 23
Wysłany: Śro 14 Cze, 2006 18:19   Lampy NB UVB

Mysle nad kupnem recznej (tak sie tlumaczy 'handheld'?;)) lampy NB UVB i zastanawialem sie czy ktos moze juz posiada takie cacko? Jesli tak, to gdzie ja kupiliscie i za ile i czy jestescie zadowoleni

Jesli chodzi o Polske, to znalazlem na razie tylko jedna taka lampe na tej stronie:
http://www.optimed.home.p...rmalight_80.php
Napisalem do nich maila i odpisali mi ze ta lampa kosztuje 1000pln z malym hakiem (tzn napisali dokladnie ile kosztuje, tylko ja juz nie pamietam ;))

z gory dzieki ze wszelkie odpowiedzi
 
 
liza
Gość
Wysłany: Czw 10 Sie, 2006 23:46   Re: Lampy NB UVB

yaqoob napisał/a:
Mysle nad kupnem recznej (tak sie tlumaczy 'handheld'?;)) lampy NB UVB i zastanawialem sie czy ktos moze juz posiada takie cacko? Jesli tak, to gdzie ja kupiliscie i za ile i czy jestescie zadowoleni

Jesli chodzi o Polske, to znalazlem na razie tylko jedna taka lampe na tej stronie:
http://www.optimed.home.p...rmalight_80.php
Napisalem do nich maila i odpisali mi ze ta lampa kosztuje 1000pln z malym hakiem (tzn napisali dokladnie ile kosztuje, tylko ja juz nie pamietam ;))

z gory dzieki ze wszelkie odpowiedzi


Hej
Ja kupilam, wlasnie ta lampe, wyglada na solidna i profesjonalnie zrobiona. Naswietlam z protopicem sie od niedawna tzn od 2 miesiecy, zmiany zaobserwowalam tylko w jednym miejscu. Generalnie narazie wszedzie do okola plam jest ciemniejszy pigment. Widzialam tez na allegro chyba za 300 zl tylko reczna lampe podobno UVB 311 mn na baterie i nic nie bylo napisane o atescie, wiec nie wiem czy warto.
pozdrawiam
 
 
Angel 

lots of laugh


imie: Angelika
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 77
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Sob 12 Sie, 2006 15:15   

do LIZA

hej mozesz mi powiedziec gdzie zakupilas taką lampe?? Szukalam na allegro ale nie zanlazlam :sad:
Czekam na odpowiedz.
Pozdrawiam powodzenia w leczeniu
 
 
pati 

Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 3
Wysłany: Wto 15 Sie, 2006 19:04   

lampę uvb 311 mn można kupić w krakowie. właśnie czekam aż mi przyślą. napiszę jak będą pierwsze efekty
 
 
Liza
Gość
Wysłany: Pon 28 Sie, 2006 02:55   lampa

Angel napisał/a:
do LIZA

hej mozesz mi powiedziec gdzie zakupilas taką lampe?? Szukalam na allegro ale nie zanlazlam :sad:
Czekam na odpowiedz.
Pozdrawiam powodzenia w leczeniu


hej
kilka tygodni temu widzialam ja na allegro, ale niestety nie mam namiarow do tej osoby, musisz od czasu do czasu zagladac, pewnie sie pojawi.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Czw 21 Wrz, 2006 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arcadiusz
Gość
  Wysłany: Wto 19 Wrz, 2006 19:53   Lampa UVB 311nm

Witam wszystkich forumowiczów. Sprawa dotyczy małej lampy UVB 311nm poszukałem i znalazłem na stronie dotyczącej łuszczycy przepis od pana Przemka (www.luszczyca.pl) na zrobienie sobie w łatwy i tani sposób takiej lampy. Na stronie http://www.homephotothera...handisol-nb.htm
znajduje się specyfikacja do świetlówki i jest to PL-S 9W/01
Mozna ją nabyć np. w sklepie http://www.techlamps.com.pl/index.php/id_143.html (nie znam jeszcze ceny)
i http://www.cyfrowe.com.pl...,id_gr,312.html
za 250zł dotego lampa http://www.lobos.pl/sklep...s_id=258&cPath= 110_111&osCsid=375cc9512cc170f2c1e3d98c0d94531f
lub podobna musi byc na 11W mniejsza nie odpali, i to wszystko myśle ze nie będie różniła się od lamp za 1000zł.
 
 
yaqoob 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 23
Wysłany: Śro 20 Wrz, 2006 23:02   

Dzieki za odpowiedzi! (nie bylo mnie przez cale wakacje w Polsce, dlatego nie odzywalem sie...)

Dzieki Liza za informacje o tej lampie, dobrze wiedziec, ze wszystko w porzadku z ta firma (jest to jedyne zrodlo takich lamp jakie znalazlem w necie, poza pojedynczymi sztukami na allegro). Jak dalsze postepy z lampa?? Ja stosuje w sumie juz hm... z 5miesiecy protopic i z 3,5 witaminy, do tego naswietlania (przez 3miesiace PUVA, ktorej w sumie jednak nie polecam, a potem po prostu slonce) i efekty mam calkiem dobre, wszystkie plamy ktore leczylem zmniejszyly sie co najmniej w 3/4 :)

Sam musze sie jeszcze zastanowic, czy kupowac gotowa lampe, czy moze probowac z wlasna konstrukcja (chyba sporo osob tego probuje, temat o takiej konstrukcji byl jednym z popularniejszych na tym drugim polskim forum..). Czyli ile kosztowalyby w sumie czesci do wlasnej lampy?

Pozdrawiam
Kuba
 
 
yaqoob 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 23
Wysłany: Czw 21 Wrz, 2006 10:30   

ja chetnie zapoznalbym sie z tymi planami - yaqoob@o2.pl

z gory wielki dzieki dla ciebie i dla Roberta :)
 
 
arcadiusz
Gość
  Wysłany: Czw 21 Wrz, 2006 14:57   

Jeżeli chodzi o koszt części Lampa 311nm - 250zl i do tego obudowa od zwykłej lampy na 11W, oczywscie pod właściwą świetlówkę - cena w granicach 50-70zł i to wszystko. Oczywiście chodzi o małą świetlówkę bo standardowa takie jak wiszą na suficie to jakieś 350zł za sztukę.
 
 
yaqoob 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 23
Wysłany: Czw 21 Wrz, 2006 22:50   

arcadiusz napisał/a:
Jeżeli chodzi o koszt części Lampa 311nm - 250zl i do tego obudowa od zwykłej lampy na 11W, oczywscie pod właściwą świetlówkę - cena w granicach 50-70zł i to wszystko. Oczywiście chodzi o małą świetlówkę bo standardowa takie jak wiszą na suficie to jakieś 350zł za sztukę.


dzieki! :), jest to kuszaca opcja, 2/3 oryginalnej ceny to spora roznica...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo