Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uczulenie na słońce?
Autor Wiadomość
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2009 15:24   uczulenie na słońce?

Nie wiedziałam, gdzie umiejscowić topik, to forum wydało mi się najodpowiedniejsze

otóż mam problem pewien

leczyłam się jakiś czas lampą swoją domową uvb 311 i różnymi mazidłami, między innymi Sorelem
no i Sorel miał takie działanie, że faktycznie dość niewiele czasu było potrzeba do wywołania zaróżowienia skóry
ale pojawiły się jakieś swędzące krostki, z tego, co pamiętam i po jakimś czasie zaprzestałam naświetlań

no i wszystko było ok, tyle, że zrobiło się teraz ładnie i słonecznie, wyszłam na dwór w krótkim rękawku (plamy mam na łokciach), posmarowałam wcześniej Sorelem
i zdarzyło się coś dziwnego - na miejscach objętych zmianami pojawiła mi się straszliwa swędząco - piekąca pokrzywka
wygląda jak wyprysk kontaktowy - o tak (zdjęcie z googla, nie moje)
całe zmiany są pokryte taką wysypką
i ona pojawia się przy kontakcie ze słońcem nawet bez sorelu (od czasu pierwszych zmian jest cały czas, 2 razy wystawiałam się na słońce chyba i za każdym razem zmiany robiły się opuchnięte i piekące)
na dłoniach, które mam eee w pełni wybarwione też mam taki krostki dziwne, ale one w mniejszym stopniu reagują na słońce

czy możliwe, że przez kurację (nieskuteczną zresztą) nabawiłam się uczulenia na słońce?
zniknie kiedyś?
czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

wybieram się do lekarza, oczywiście, ale to za kilka dni dopiero, a zależy mi na jakichkolwiek informacjach na ten temat

z góry dziękuję za pomoc
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 07 Kwi, 2009 17:30   

Idź lepiej z tym do dermatologa.Ja kiedys miałam coś podobnego,ale z płynu do mycia naczyń.Dostałam maść Flucinar i Mecortolon (jakos tak) Przeszło.
 
 
Jola 
Jola

imie: Jola
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: Koszalin
Wysłany: Śro 08 Kwi, 2009 16:01   

Moja sąsiadka ma taką wysypkę co roku po pierwszych promieniach słonecznych.Dermatolog mówi ,że to uczulenie,przepisuje jakąś maść i wapno.Potem przez całe lato już ma spokój.
Najlepiej iść z tym do lekarza,niech on to oceni.Nie wiem,czy Sorel ma na to jakiś wpływ.Ja używam go od dwóch lat ,smarowałam się przed opalaniem na słońcu i nic mi nie było.
 
 
ssandrietta 


imie: Sandra
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: Śro 08 Kwi, 2009 17:53   

mi rowniez wyskakuja krostki czerwone i bable po intensywnym sloncu. ale zabezpieczam sie filtrem 50 -iwostin;) wiec tego problemu sie pozbylam:)
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Śro 08 Kwi, 2009 21:02   

byłam dziś w rossmanie po coś z filtrem właśnie i nic nie było! dziwne, co?

uczulenie jakby mi schodzi, więc to chyba była reakcja na nowy sprej do ciała (który tak ładnie pachnie :(), chociaż i tak dziwi mnie, że największe uczulenie było na odbarwionych miejscach

tak czy siak pójdę do lekarza zapytać

dzięki za pomoc :)
 
 
ssandrietta 


imie: Sandra
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: Sob 11 Kwi, 2009 14:12   

Takie mocne filtry mozna zakupic w aptece.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo