Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to pogodzić?
Autor Wiadomość
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009 15:10   Jak to pogodzić?

Witam. Stosuję lampy UVB jakiś miesiąc i tydzień, smaruje sie Tevaskin'em około 3 tyg no i efekty są, ALE... Jest lato, nie chce dusić się w długich spodniach i rękawach dlatego muszę użyć samoopalacza. Znalazłem już taki BEZ filtrów UV/UVB - czyli mogę się naświetlać spokojnie bez obawy, że to spowolni proces repigmentacji. Z tym, że mam problem z Tevaskin'em. Muszę się smarować 1x dziennie i od razu po tym naświetlać. Jak myślicie, czy na nałożoną niewielką warstwę samoopalacza mogę nałożyć Tevaskin (na bazie pieprzu czarnego i alkoholu) bez obawy , że to spowolni repigmentację lub ją zatrzyma?

W skrócie: czy mogę pogodzić: Tevaskin + UVB + samoopalacz bez obawy o spowolnienie działania kuracji? Biolodzy, chemicy, przyszli lekarze do dzieła :) pomocy!! Każdy komentarz mile widziany....
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009 18:03   

mam pytanie do ciebie-co to za maść Tevaskin? Jaki ma skład,ile kosztuje? itp.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009 20:41   

Błagam nie rozmywać temu, bo nikt mi nie odpisze... www.tevaskin.com / pieprz czarny, alkohol wiecej nie wiem.
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009 21:09   

A nie możesz najpierw posmarować się Tevaskinem, naświetlić a później samoopalaczem? Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Smarujesz się Tevaskinem raz dziennie, a naświetlasz co drugi? A ile razy stosujesz samoopalacz? Wg mnie, jeśli w samoopalaczu nie ma żadnych substancji, które szkodzą melanocytom lub wpływają negatywnie na syntezę melaniny, nie wpłyną na proces repigmentacji. A tak w ogóle, to wydaje mi się, że się za dużo przejmujesz :) Nie lepiej po prostu opalić trochę nogi, zamiast stosować samoopalacz? Samoopalaczem chcesz smarować całe nogi, ręce, czy tylko tam, gdzie nie masz barwnika?

Aha, postaraj się zmienić nazwę tematu, bo ona nie opisuje treści.
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Czw 16 Kwi, 2009 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009 08:36   

Troszkę źle mnie zrozumiałeś... samoopalaczem smaruję plamy tak żeby je zamaskować. Samoopalacz starcza mi na 7 dni około tak że plamy praktycznie są niewidoczne. I teraz plamy, na których jest już samoopalacz chce smarować Tevaskinem i naświetlać UVB. Już wiem, że UVB swobodnie przenika przez samoopalacz ale nie wiem czy samoopalacz nie hamuje działania Tevaskinu.

http://urodaonline.pl/zia...acy-p-2865.html - to jest ten samoopalacz, świetnie mi maskuje plamki i gdybym mógł stosować na niego Tevaskin byłoby super... już mniej więcej wiesz Czesiu co mam na myśli?

[ Dodano: Pią 17 Kwi, 2009 13:22 ]
Ok, już wszystko wiem. Napisałem do firmy ziaja i odpisali bardzo szybko:

,,Witamy w firmie Ziaja.

Dziękujemy za kontakt z nami i cieszymy się, że nasz preparat brązujący sopot spełnia Pańskie oczekiwania.
W odpowiedzi na przedstawione nam pytanie informujemy, że biorąc pod uwagę mechanizm działania produktu brązującego można używać Tevaskinu wg Pańskiej propozycji .
Odpowiedż została skonsultowana z kierownikiem naszego Lab.Badawczo -Rozwojowego Panią mgr Katarzyną Jerz.

Serdecznie pozdrawiamy.
Dział Obsługi Klienta"

suuuuuuuuper :grin: :grin: :grin:
 
 
arek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 88
Wysłany: Pią 17 Kwi, 2009 17:11   

o kurcze taka cena? często bywam w drogerii bo mama jest kierowniczką,
przeglądałem ostatnio te preparaty i jest kilka bez filtrów, m.in. nowa Nivea

no ale jak ziaja dobrze działa to fajnie bo jest przy okazji tania


gdzie się smarujesz ?
twarz/ręce też?

opisz jak go używasz i jak długo utrzymuje się opalenizna na plamkach

pozdro
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Sob 18 Kwi, 2009 16:26   

Opalenizna utrzymuje się jakoś 4 dni, oczywiście nie da się idealnie zamaskować plam ale jak się posmaruje to nikt nie widzi plam w odległości ok. 3 m. Twarzy nie smaruję, wszyystkie plamy pozostałe tak.

P.S Temat moze byc zamkniety...
 
 
miagrazia 


imie: Gracja
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 32
Skąd: Plymouth wawa
Wysłany: Sob 05 Wrz, 2009 21:53   

Czesiu napisał/a:
A nie możesz najpierw posmarować się Tevaskinem, naświetlić a później samoopalaczem? Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. Smarujesz się Tevaskinem raz dziennie, a naświetlasz co drugi? A ile razy stosujesz samoopalacz? Wg mnie, jeśli w samoopalaczu nie ma żadnych substancji, które szkodzą melanocytom lub wpływają negatywnie na syntezę melaniny, nie wpłyną na proces repigmentacji. A tak w ogóle, to wydaje mi się, że się za dużo przejmujesz :) Nie lepiej po prostu opalić trochę nogi, zamiast stosować samoopalacz? Samoopalaczem chcesz smarować całe nogi, ręce, czy tylko tam, gdzie nie masz barwnika?

Aha, postaraj się zmienić nazwę tematu, bo ona nie opisuje treści.


Samoopalacz utrudnia opalania = przenikanie promieni przez naskórek do głębszych warstw skóry. Skóra opalona samoopalaczem trudniej opala się na słońcu, choć jest równie podatna na oparzenia słoneczne...

samoopalacz do maskowania jest ok.
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Nie 06 Wrz, 2009 09:18   

No dobrze, a VITICOLOR?? Przecież on też zawiera jakieś składniki samoopalające, a na opakowaniu przecież pisze, że nie przeszkadza on w leczeniu lampami... Jak to jest miagrazia??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo