Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam Wszystkich =)
Autor Wiadomość
Ifne 

imie: Patryk
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 2
  Wysłany: Nie 24 Maj, 2009 01:52   Witam Wszystkich =)

Witajcie:)

Nazywam sie Patryk, mam 18 lat i obecnie mieszkam na terenie UK.
Bielactwo pojawilo sie u mnie okolo roku temu, najpierw zaatakowalo miejsca intymne ale jakos mi to nie przeszkadzalo i nadal nie przeszkadza wiec nie zawracam sobie tym glowy :cenzura: . Otoz w okresie wakacyjnym wybralem sie na solarium i zdalem sobie sprawe ze te biale plamki to jakas grubsza sprawa, poniewaz plamy pojawily sie wokol znamon suttona no i w okolicach ...oczu a wyglada to calkiem smiesznie :mrgreen: :bag: jak ktos juz wczesniej wspomnial 'mis panda':twisted:, calkiem niedawno pojawila sie tez mala plamka na policzku. Po powrocie do Anglii postanowilem wybrac sie do lekarza, mozecie sie domyslic jaka postawil diagnoze... troche sie podlamalem i po jakims czasie wrocilem do Polski aby zaczerpnac rady ze strony zaprzyjaznionego dermatologa.
Dostalem recepte na zel Vitix i kazano mi sie smarowac 1-2 razy dziennie + godzinka na sloncu i powiem wam, ze sa efekty =)) Barwnik zaczyna sie podnosic i wszystko idzie w dobrym kierunku, sek jest w tym ze tutaj gdzie obecnie przebywam ciezko o slonce ^^ i musze cierpliwie czekac ;P.
Przemyslalem sobie z czym moglo to byc zwiazane, ze pojawilo sie u mnie bielactwo i doszedlem do pewnych wnioskow, otoz przez ostatni rok mialem bardzo duzo wspolnego z dymem papierosowym i z samymi papierosami ale to juz przeszlosc ( od okolo miesiaca- od tamtej pory nie widze wiecej nowcyh plamek), wiec jest mozliwosc ze to wlasnie 'szlugi' mnie niszczyly. Druga opcja to sam wyjazd do Wielkiej Brytanii, troche sie stresowalem tym wszystkim. Trzecia i ostatnia to poprzednie choroby skory w rodzinie (dziadek, ciocia - luszczyca, wujek - atopowe zapalenie skory).
Mam juz cennik od producenta tabletek Vitix wiec na dniach biegne do banku i robie przelew, podobno w polaczeniu z zelem to calkiem niezla bron przeciwko bielactwu :ciosy:
Nie moge powiedziec, ze zupelnie przestalem sie tym przejmowac, jednak staram sie o tym nie myslec i czekam az w koncu wyjdzie slonce :P

Pozdrawiam
Patryk :spoko:
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Nie 24 Maj, 2009 10:43   

Po jakim czasie masz efekty? A nie myslales o kupnie UVB - to chyba zdrowsze niz slonce:)
 
 
Ifne 

imie: Patryk
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 2
  Wysłany: Pon 25 Maj, 2009 00:03   

Efekty widac juz po niecalych 2ch miesiacach^^
Staram sie dostosowac do tego co powiedziala pani dermatolog wiec wystawiam sie tylko na sloneczko kiedy jest mozliwosc =))

Pozdrawiam :)
 
 
Daria 
Mila

imie: Mila
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 47
Wysłany: Pon 25 Maj, 2009 17:01   

Jeśli pomaga Ci słońce to jak najbardziej zostań przy tej formie leczenia. Lampa emitująca UVB napewno nie jest zdrowsza od promieniowania słonecznego.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 25 Maj, 2009 23:02   

Daria napisał/a:
Jeśli pomaga Ci słońce to jak najbardziej zostań przy tej formie leczenia. Lampa emitująca UVB napewno nie jest zdrowsza od promieniowania słonecznego.


Skąd takie wiadomosci? Ja slyszalem na odwrót :neutral:
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 26 Maj, 2009 00:05   

xmati6 napisał/a:
Daria napisał/a:
Jeśli pomaga Ci słońce to jak najbardziej zostań przy tej formie leczenia. Lampa emitująca UVB napewno nie jest zdrowsza od promieniowania słonecznego.


Skąd takie wiadomosci? Ja slyszalem na odwrót :neutral:


nie znam sie na uvb- ale osoby z bielactwem sa mnie narazone na wystapienie raka skory od slonca niz normalne osoby. dlaczego tak jest- trzebaby szukac w jakis zrodlach medycznych. we wloszech byl przypadek smierci na raka skory wlasnie ze...sztucznego promieniowania-tylko nie pamietam jakiego uva czy uvb.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo