Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cze?ć i czołem
Autor Wiadomość
irek258 
irek

imie: Irek
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 5
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 17:51   Cześć i czołem

Witam koleżanki i kolegów ,a raczej bratnie dusze które zmagają się z tą okropną chorobą nawet całe życie .NO dobra ,a teraz dorzeczy mam na imię Irek bielactwo mam jak się nie mylę od 9 roku życia białe plamy zajmują u mnie ok.70% ciała
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 18:24   

witam kolegę na forum i życzę powodzenia w leczeniu,,,
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Wto 30 Cze, 2009 18:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 19:23   

Witaj Irek skąd jesteś?
 
 
irek258 
irek

imie: Irek
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 5
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 19:57   

nowy2009 napisał/a:
Witaj Irek skąd jesteś?

Witaj mieszkam w Brześcach jest to miejscowość między Konstancinem-Jeziorną a Górą Kalwarią
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 22:09   

Witaj Irku,
czy mozesz nam opowiedziec wiecej o tym w jaki sposob zmagales sie z ta choroba? mam na mysli sposoby i metody leczenia oraz leki, ziola itp jakie stosowales, jak szybko postepowala choroba itp, w jaki sposob starasz sie walczyc obecnie, zdaje sobie sprawe, ze to niezwykle trudne przy tak zaawansowanym stadium.
pozdrawiam
 
 
irek258 
irek

imie: Irek
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 5
Wysłany: Śro 01 Lip, 2009 20:01   

Witam pytasz Bernadeto w jaki sposób zmagam się z chorobą otóż przez parę lat nie walczyłem z bielactwem bo nie było i nie słyszałem o preparatach i ziołach na vitiligo ,a po drugie przez ok.18 lat ta choroba nie była aż tak dla mnie uciążliwa dopiero gdzieś od 1999r chroba zaczeła ostro sobie pozwalać i z roku na rok stawała się coraz uciążliwsza ponieważ mam pracę cały czas na zewnątrz i byłem i jestem bardzo narażony na poparzenie promieniami słonecznymi.pierwszy raz usłyszałem że można wyleczyć bielactwo jak już pracowałem więc zdobyłem adres homeopaty w Poznaniu byłem u owego pana jakieś 3-4 razy ale zażywanie kropelek nic nie pomogło nawet żeby spowolnić choróbsko i znowu zniechęcony dałem sobie spokój dopiero jakiś rok temu mój zakładowy lekarz polecił mi kapsułki firmy TENS(op. 60 szt. 85 zł) które miały być skuteczne na bielactwo wydałem na leczenie ok.600zł i skutku żadnego(poparzony kark) .w tej chwili na allegro znalazłem mamica de cadela na bielactwo kupiłem i zażywam kropelki oraz krem jak na razie skutek jest taki że opalił mi się kark dsyć mocno i nie pojawiły się bąble świadczące o poparzeniu tak że zakupie sobie kolejną kurację i uzbroję się w cierpliwość może mi się w końcu uda
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 01 Lip, 2009 22:36   

ja na spowolnienie i ponoc repigmentacje zazywam ginko biloba 2x dziennie. polecaja 3x ale to chyba za duzo. i nie wiadomo jaka dawke leku. a ginko podobno zatrzymuje dosc dobrze bielactwo, a u niekotrych poddanych eksperymentowi rozpoczelo repigmentacje i powrot barwnika

linki
http://translate.google.p...hl%3Dpl%26lr%3D

w dosc przystepnym polskim

po angielsku inna strona http://ezinearticles.com/...fits&id=1108913

a ciekawe to, ze robili probe z ginko biloba i efektem placebo i osoby, ktore myslaly, ze biora lek na bielactwo czy ginko, ktore pomaga, uwierzyly i plamy sie zrepigmentowalu. wszak psychika ma chyba tutaj ogromne znaczenie. myslisz pozytywnie - wygrasz.
 
 
jagusia 

Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 25
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 21:18   

Witam!

Czytałam także na temat gingo biloba, że zażywanie tego preparatu może spowodować
udar mózgu. Jest to prawdopodobne, ponieważ zioło to rozszerza nazynia krwionośne
w mózgu, a kto ma słabe, to może się zdarzyc udar.
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 21:26   

to, ze rozszerza to wiem o tym :) a ludziska w necie pisali, ze trza brac 3 tabletki - dla mnie to za duzo, jesli sie bierze ginko biloba- i jesli boli glowa nalezy przestac to brac lub ma sie uczulenie. ja biore i mam nadzieje, ze bedzie okay.
 
 
jagusia 

Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 25
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 21:30   

Jak zażasz dawkę po 40mg - 2x dzienniet to pewnie masz oczy czerwone ,jak angora
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 21:36   

tak biore 40 2x dziennie, a ponoc zalecaja 3x :D nic mi nie jest oczy normalne skora tez, zadnych problem itp.
 
 
martusia33 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 70
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 18:49   

Witam cieplutko
Często tu zaglądam i w końcu postanowiłam się zarejestrować. Z chorobą zmagam się już 11 lat w tym czasie dużo się wydarzyło. Byli lekarze, znachorzy, wróżki, akupunktura, lampy - ale to pewnie znacie. Teraz już się nie leczę a jedynie czekam na cudowny lek.....
Mam męża, który ma gdzieś moje plamy i córeczkę która mówi mi "PO TYM MAMUSIU CIĘ POZNAJĘ I BARDZO CIĘ KOCHAM" Bałam się, że będzie się mnie wstydziła, ale zupełnie niepotrzebnie. Witam wszystkich bardzo serdecznie, mimo, że mam doła bo jest upał.....
Strona jest świetna, jest tu tyle życzliwych ludzi, że miło się zagląda.
 
 
Olga 
:):)

imie: Kasia
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 93
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 18:54   

martusia33, takie posty jak Twoje są bardzo budujące:) Dziękuję Ci:)
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 19:40   

ginko biloba przepisują ponoc w Niemczech ludziom chorym,,, dawka nie moze przekraczac 120mg ..wyciągu miłorzębu,są różne po 40mg,60mg i 80mg, też stosuję Ginko firmy Naturell i nic mi nie ma....
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 22:39   

Witaj martusia33 :)
milo, ze zdecydowalas sie do nas dolaczyc, przestan sie dolowac, bo to bledne kolo, poglebiasz swoj stres a tego musimy unikac, staraj sie jak najczesciej relaksowac, wiem, ze trudno kiedy sie ma dom i rodzine znalezc te odrobine czasu tylko dla siebie, ale moze choc raz w tygodniu wygospodaruj 1 godzinke tylko dla siebie i rob wtedy to co sprawia Ci najwieksza przyjemnosc, np wez dluga kapiel w pachnacej pianie lub sprobuj joggi, albo obejrzyj ulubiony film, sama wiesz co lubisz, ale podczas tej godzinki nie mysl o niczym innym tylko delektuj sie tym czasem, w moim przypadku zadzialalo,
pozdrawiam cieplutko :-)
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 22:51   

no na ginko biloba nie pisze o mozliwosciach udaru itp. mysle, ze lek jest okay.
 
 
roma 
roma


imie: danuta
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 19
Skąd: lublin
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009 08:22   bielactwo

:roll: witam,jestem nowa choruje od 8lat ,jak narazie plamy postepuja,nie znam,zadnej metody na ta chorobe,jedyne to nerwy ale moze cos podpowiecie.
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009 16:35   

Witaj roma w naszym gronie, piszac o nerwach to chyba wiesz, ze to nasz wrog nr 1 i musimy go unikac, wiec pora na odprezenie i odstresowanie sie.
pozdrawiam cieplo
 
 
roma 
roma


imie: danuta
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 19
Skąd: lublin
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009 17:28   bielactwo

witam bernatetko,oczywiscie wiem ,ale ludzie sa okropni,patrza na czlowieka jak by byl z innej planety :roll:
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 19:33   

uwierz mi cos wiem na ten temat :???: i doskonale Cie rozumiem, obecnie nie mieszkam w Polsce i tu gdzie jestem ludzie nie zwracaja uwagi na takie rzeczy, jest wieksza tolerancja co do wygladu i koloru skory, nikt mnie nie pyta dlaczego mam plamy na twarzy i w innych widocznych miejscach, i zaczynam dochodzic do wniosku, ze tylko w naszym kraju tak bardzo zwraca sie uwage na wszelkie odmiennosci, nie tylko odnosnie wygladu...
glowa do gory :wink: trzeba wierzyc, ze uda nam sie pozbyc tej choroby, wiara czyni cuda :)
pozdrawiam cieplutko
 
 
martusia33 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Lip 2009
Posty: 70
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 19:41   

Zgadzam się z Bernadetką ale to Polska właśnie...... Pozostaje nam wierzyć, że w końcu znajdzie się skuteczny lek dla nas wszystkich. Ja czekam już na jesień i nie mogę się doczekać kiedy wsunę się w miękki golfik i pospaceruję w południe po parku. Pozdrawiam wszystkich
 
 
roma 
roma


imie: danuta
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 19
Skąd: lublin
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 09:43   bielactwo

:roll: taka prawda,aby do jesieni :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo