Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Laserowe usuwanie przebarwień skóry
Autor Wiadomość
Egon 

Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 5
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 13:02   Laserowe usuwanie przebarwień skóry

Witam
Na forum jestem nowy ale skrupulatnie czytam wszystkie nieprzeczytane artykuły:)
Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy pomógł by na naszą chorobę zabieg proponowany przez niektóre salony kosmetyczne a mianowicie laserowe usuwanie przebarwień skóry??
Czy ktoś próbował albo słyszał coś o tym???
Tu link z gabinetu który znalazłem a jest niedaleko mnie:)
http://www.q10.com.pl/cen...mianypigmentowe

Sprawa dość droga ale jeżeli miało by pomóc to warto wydać tyle kasy
Na stronie jest napisane ze zajmują się chorobami skóry m.in bielactwem ale przy specyfikacji tego urządzenia nic nie pisze żeby usuwało plamy bielacze
Więc jeżeli ktoś słyszał coś o tym to proszę o info:)
Pzdr
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 13:36   

przebarwienia to co innego niz plamy bielacze. choc i lekarze i sami naznaczeni mowia na to przebarwienia. jednak przebarwienie mozesz miec np. po jakims kremie, ktory ma kwasy owocowe i wydaje sie wtedy, ze masz niby plame bielacza, jednak nie do konca biala, takie jasniejsze miejsce niz reszta np. zdrowej lub opalonej skory.

a zapytac zawsze mozna tych to co robia, a moze to nowy sposob na bielapszkudztwa.
Ostatnio zmieniony przez blabla Pon 20 Lip, 2009 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 14:39   

Zmiany pigmentacyjne (pigmentowe, barwnikowe) można podzielić na hipopigmentacyjne (niedobór pigmentu) i hiperpigmentacyjne (nadmiar pigmentu). Przebarwienia to zmiany hiperpigmentacyjne. Wskazuje na to sam przedrostek, który można kojarzyć z przedobrzeniem (czegoś), przekolorowaniem. Zmiany bielacze nalezą do grupy zmian hipopigmentacyjnych i są to odbarwienia. Można to skojarzyć z odplamianiem (nadmiaru pigmentu). Z resztą słowo odbarwiać znaczy usuwać, ograniczać kolor, co na pewno każdy wie. Wobec czego nazywanie plam bielaczych przebarwieniami nie jest właściwe.

Jednorazowe zabiegi laserowe (i inne) oferowane przez różne firmy są przeznaczone do usuwania przebarwień. U nas skutek ma być odwrotny, nie niszczyć, tylko przywrócić melanocyty. Nie ma takiej możliwości, aby po jednym zabiegu zregenerowały się komórki barwnikowe. To studio urody, o którym pisał Egon, oferuje konsultacje i leczenie z zakresu bielactwa, jednak nie wiemy jakimi metodami i narzędziami dysponują, czy mają jakieś doświadczenie, a jeśli tak, jakie efekty uzyskali ich pacjenci. Jeśli ktoś ma ochotę to sprawdzić, będziemy wdzięczni, jeśli się z nami podzieli informacjami.
 
 
Egon 

Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 5
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009 08:19   

No to szybko rozwialiście nadzieje które z tym wiązałem:( ale przynajmniej nie będę się łudził i na daremno kasy wydawał:)
No to pozostaje wrócić do naświetlań:) w którymś poście przeczytałem że naświetlania UVB są refundowane przez NFZ wiecie może coś więcej na ten temat.
Mianowicie kilkanaście lat temu ok 10 byłem u dermatologa który skierował mnie na jakieś naświetlania nie pamiętam jakie z tym że problem był w tym że aby na nie chodzić musiałem leżeć w szpitalu :neutral: nie było możliwości aby przychodzić tam np. po szkole
Wiec leżałem w szpitalu przez 2tygodnie i naświetlałem się co drugi dzień i nic nie dało i w cale mnie to nie dziwi przez ten okres czasu :roll:
Wiecie może jak to wygląda teraz :?:
Pzdr
 
 
Catalabama 

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 38
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009 09:47   

Egon napisał/a:

Wiecie może jak to wygląda teraz :?:
Pzdr


Teraz jest refundowane podobno 20 naswietlań.
Ja jestem po czterech i dzisiaj mam oparzony cały brzuch - tragedia :(
Ale mam nadzieje ze bedzie lepiej!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo