Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bielactwo w mijscu intymnym
Autor Wiadomość
Marek85 

Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 08:51   Bielactwo w mijscu intymnym

Witam wszystkich!

Z racji tego, że jestem nowy na forum proszę o wyrozumiałość.
Moim problemem jest przebarwienie penisa. Około 1/4-1/3 powierzchni. Czytałem sporo na temat leczenia i wnioski nie napawają optymizmem :cry: Z tego co wiem bielactwo ciężko się leczy, a szczególnie na członku. Jednak może ktoś próbował i się udało? Zastanawiałem się nad piperyną. Wiele osób na różnych forach pisze, że pomaga, tylko, że zazwyczaj chodziło o miejsca bardziej wystawione na działanie promieni słonecznych.
Co do mojego przypadku, to na "przypadłość" cierpię już kilka lat, plama się raczej nie powiększa. Czasem wygląda bardzo, bardzo jasno, a czasami jest nieco ciemniejsza. Od czego to zależy? Nie stosowałem do tej pory żadnego leczenia.

Jeżeli ktoś mógłby cokolwiek doradzić, zasugerować, po prostu pomóc, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam,
Marek85
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 09:21   

Tylko w tym jednym miejscu masz plamę??
Jesteś pewny, że to bielactwo (byłeś u dermatologa- ja bym nie poszedł;p)??
Wiesz te miejsce u mężczyzny skrywa wiele tajemnic, więc może, to być inna mniej groźna przypadłość;D heh
 
 
Marek85 

Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 09:46   

Właściwie jestem pewien. U dermatologa nie byłem... Oglądałem zdjęcia w necie i u mnie wygląda tak samo. Jedna duża plama jest na górnej części, mniejsza na spodniej i jedna niewielka z boku (prawa strona). Jeżeli nie bielactwo, to co to może być? Mam to jużjakieś 6-7 lat. Ani się nie powiększa, ani nie zmniejsza.

P.S. Mogę wrzucić zdjęcia jak to wygląda...
Ostatnio zmieniony przez Marek85 Pią 31 Lip, 2009 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 10:05   

u mnie się zaczęło właśnie od miejsca intymnego też się przeraziłam nie wiedziałam co to dopiero nie dermatolog a ginekolog mi powiedział że to są zmiany bielacze...że się nie powiększa ani się nie rozprzestrzenia to tylko się cieszyć..ale do lekarza idź nie zawadzi wtedy będziesz pewien co tak naprawdę to jest...
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 11:15   

Nie, no ixi02 ma racje, idź od razu do dermatologa, nie ma co gdybać...
Pozdrawiam
 
 
Marek85 

Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 12:14   

Lelo3008, sam mówiłeś, że byś nie poszedł. Chciałem się po prostu dowiedzieć czy są jakieś skuteczne metody walki z bielactwem bez konieczności wizyty u dermatologa.
 
 
Catalabama 

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 38
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 12:57   

Marek - schowaj wstyd do kieszeni i idz do lekarza - musisz dokładnie wiedziec co ci jest, zeby to leczyć.
Metodą prób i błedów daleko nie zajdziesz.
A jeśli to bielactwo to zycze ci zeby nigdzie wiecej nie wylazło.
 
 
Marek85 

Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 13:31   

Ok, pójdę do lekarza. Jeszcze zapytam z ciekawości co innego to może być? Jakie inne choroby skóry powodują białe plamy, które utrzymują się przez kilka lat, bez zmiany wielkości plam i mają wyżej opisane objawy?
Z góry dzięki;)
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 15:50   

Marek85 napisał/a:
sam mówiłeś, że byś nie poszedł. .

Heh no wiem ale trzeba się jakoś przełamać, wracając do ostatniego Twojego pytania, to może to być łupież pstry też, możesz spróbować wykąpać się w nizoralu ale nie wiem czy łupież pstry by się utrzymywał kilka lat bez "rozprzestrzeniania się" po ciele...
Niestety nie jestem lekarzem (albo i stety;D) i nie mam aż takich informacji;p
Ostatnio zmieniony przez Lelo3008 Pią 31 Lip, 2009 15:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nutella 
nutella

imie: nutella
Dołączyła: 11 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 20:12   

Są różne rodzaje bielactwa. Jedna z odmian dotyka tylko części intymnych, i podobno nic więcej.Poszukaj w necie, na pewno znajdziesz.
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009 21:14   

u mnie tez sie te miejsca odbarwily, sa jednak resztki pigmentu i nie wyglada to ciekawie. nie opalam tych miejsc, bo trudno o intynosc, mimo ze nie mieszkam w miescie, to sasiedzi jednak patrza... :/ a co do leczenia tych miejsc, to u mnie troche to dziwnie wyglada, czasami pojawi sie kilka kropek pigmentu po smarowaniu od dluzszego czasu novitilem, a ostatnio mam takie jak duze "platy" rozowo-czerwone skory w tych miejscach i na czlonku. jakby to barwnik mial wrocic....
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Nie 02 Sie, 2009 22:24   

blabla napisał/a:
u mnie tez sie te miejsca odbarwily

Ja akurat jakoś tym miejscem szczególnie się nie przejmowałem nigdy- może z czasem się to zmieni;) zobaczymy...
Mi te miejsce się tak fartownie odbarwiło, że nikt chyba by nie dostrzegł nawet różnicy;D
Ostatnio zmieniony przez Lelo3008 Nie 02 Sie, 2009 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012 17:46   

Ja mam pytanie do tych ktorzy lecza miejsca intymne. jak tutaj przebiega repigmentacja? Czy naswietlacie te miejsca lampa uvb?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo