Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Lipa" na ul. Towarowej w Wawie?? Mity i fakty
Autor Wiadomość
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
  Wysłany: Sob 15 Sie, 2009 19:40   "Lipa" na ul. Towarowej w Wawie?? Mity i fakty

Hmm nie wiem czy był tego typu już temat ale postanowiłem założyć;p
Słuchajcie, sprawa jest na prawdę dziwna, od wielu osób słyszałem już, że p. Bourion to kosmetolog, a nie dermatolog. No ale ok, podobno kosi grubą kasę praktycznie za to, że wszystko opowiada o VITILIGO, to co mogę znaleźć o tym w necie... Podzielcie się swoimi przeżyciami dotyczącymi wizyty przy ul Towarowej, pozdrawiam;)
Ostatnio zmieniony przez Lelo3008 Sob 15 Sie, 2009 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009 19:47   

Byl czas ,ze na kazdym forum masa ludzi pisala ,ze byla u Pani Bourion na Twarowej 22 w Warszawie. to bylo głownie w 2006-2007. Masa postow : bylem/ bylem , rewelacja , polecam! uwierzylem/lam , ze bede zdrowa/y , itp.. mało konkretow , wielki ENTUZJAM. i podpisy: Majka z Bydgoszczy , Przemek - Wrocław , Julita- Gdansk. Sam bylem w szoku i juz mialem jechac ,,, ale jakos w tym czasie zacząłem korespontowac z adminem jednego z portali o VITILIGO i on mi powiedzial ,ze to LIPA , ze prawie wszystkie posty o Wspaniałej PAni Doktor ( naprawde nie ma tylułu doktora lecz jest kosmetologiem ) sa pisane z tego same IP badz roznych ale IP- Warszawa. A wiec wszystko jasne. Po drugie : na wizyte trzeba czekac okolo poł roku. dlaczego? PAnie , które telefonicznie rejestruja wizyty mówia ,ze jest TYLu chętnych ... HMMM. pól roku trzeba czekac na wizyte to ILE TYCh ludzi tam jeżdzi? wydaje sie ,ze SETKI- TYSIAce niemal . KAzdy z tych ludzi dowiedział sie o tej PAni z internetu . gdyz innych reklam raczej nie ma. nie widzialem reklam ani w TV ani w radio . w ksiazkach telefonicznych , itp. Caly czas ludzie jezdza tam a jakos NIKT juz od dawno nie pisze JAK BYŁO , jak przebiegła wizyta.jakie odczucia , i jakie rezultaty leczenia . NAwet jakby 5 % ludzi napisało , ktorzy przez ostatni rok byli na Towarowej to by bylo naprawde sporo postow. A tu nic. JA siedzie na wielu forach odnosnie VITILIGO i .. CISZA. Chyba wszyscy pacjenci wyjechali nad Morze Martwe , ktore teraz jest PODSTAWOWYM ``lekarstwem`` na NAszą COOL chorobę i chyba z tej wyprawy jeszcze nie wrócili........
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009 19:52   

nakpotan napisał/a:
ILE TYCh ludzi tam jeżdzi? wydaje sie ,ze SETKI- TYSIAce niemal

Często robią tego typu rzeczy, że zapiszą Cię za pół roku, a dzwonią za kilka tygodni i mówią, ze akurat ktoś tam zrezygnował, nie wierzę w to, specjalnie tak każdemu mówią może żeby im pokazać jaka jest dobra w leczeniu bielactwa, nie mam pojęcia... Ludzie nie znają granic....................

[ Dodano: Sob 15 Sie, 2009 20:56 ]
Naprawdę z naszą chorobą "życie, to nie bajka" ilu naciągaczy żeruje na tej chorobie, to głowa mała...;/
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009 19:56   

No więc powiem tak : p . Bourion nie jest lekarką , nawet nie wiem czy kosmetologiem jest;] U niej w "gabinecie" towarzyszy jej jakis doktor Majewski który wypisuje za nią recepty. Kiedyś miałam zapisaną wizytę do szanownej p. Bourion , ale zrezygnowałam. Powód? To zwykla naciągaczka, ktora chce zarobić kasę na chorych ludziach. Pójdziecie do "zwykłego" dermatologa w swoim miescie to powie Wam to samo. Zdaje mi sie,że ja wiem wiecej od niej :wink: I ten Dermaton - o ile sie nie myle , dostepny tylko na Towarowej to ponoc jedna wielka lipa;/
A i jeszcze jedno. Taki gabinet leczacy Vitiligo powinien mieć swoją strone internetową;] Przeszukałam wszystko i nie znalazłam.
ciekawa jestem co Wy sądzicie na ten temat?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Kumciaki Sob 15 Sie, 2009 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009 20:02   

ups.. KUMCIAKI... nie podpowiadaj ! :) zobaczysz ,ze za kilka tygodni bedzie WWW.VITILIGO_ELIZABETH BOURIAN.com.pl . MAm dermotan i jest BOURIAN , a wiec Bourion to nieprawidłowo;) .

----------
Ostatnio zmieniony przez nakpotan Sob 15 Sie, 2009 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009 20:05   

nakpotan napisał/a:
MAm dermotan

I jaki jest ten dermotan? :wink:
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009 20:10   

hmmm. no taki samoopalacz..nic nadzwyczajnego... ostatnio jest popsuł kolor , jak juz Dziewczyny pisały na forum i jest...zielonawy:) . A co w nim takiego COOL ? ano cena:) 100 zl z wysyłka za 60 ml :) . oczywiscie COOL ale nie dla nas lecz dla tych co tym płynem handlują . Chyba 60 ml najdrozszej Szkockiej na swiecie bedzie tansze. no ale cóż..w chorobie siegamy po wszystko..co myślimy ,ze nam pomoże ....................
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009 21:17   

Wydaje mi się, że mówicie o produkcie DERMATON, tylko Wam się nazwy pokićkały;D heh tak ludzie chorzy zrobią wszystko by wyzdrowieć... A inni koszą na tym kasę;p
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009 21:56   

Byłem u tej Pani na Towarowej 2 razy. Na wizytę czeka się pól roku, a to dlatego i tylko dla tego że ta Pani przychodzi do pracy na 11-stą i po 4 godzinach wychodzi. Moja wizyta trwała około godziny. Wiec sobie policzcie ile osób w tym czasie mozna przyjąć. Co do samej metody leczenia to nie powiem że to jest wielka ściema, ale też nie jakaś wielka rewolucja. Na pewno ta Pani bardziej pomaga chorym niż byle dermatolog. O metodach leczenia nie chce mi się rozpisywać bo na tym forum było to juz kilka razy opisane. Tyle że koledze nie chciało się poszukac i założył nowy temat. Pozdr.
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Sob 15 Sie, 2009 22:22   

LELO napisał: Wydaje mi się, że mówicie o produkcie DERMATON,


NIE LELO:) nic nam sie nie pokicało:) DERMOTAN :)

[ Dodano: Nie 16 Sie, 2009 11:07 ]
załączam fote DERMOTAn`u ale widzą ją TYLKO zalogowani .pozdro
 
 
Beataa 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 20 Maj 2009
Posty: 24
Skąd: Radomsko
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 10:21   

Ja choruje juz 16 lat i uważam że najskuteczniejsze są PUVA I UVB 311 nie ma co liczyć na jakieś kamuflarze, strata pieniędzy. lepiej za tą kase chodzić na lampy a nie dawać jakiejś naciągaczce zarabiać na ludzkiej krzywdzie.


POWIEM TAK..............JAK WAM ZALEZY NA SZYBSZYM EFEKCIE KUPCIE TEN TAVASKIN ja kupiłam i uważam że to dobrze zainwestowane pieniądze.


JAK CHCECIE KAMUFLOWAĆ..... to zamiast wydawac na badziewie po 100 zł od pani b.
kupcie zwykły GARNIER SKÓRA MUŚNIĘTA SKŁOŃCEM.

Ja sama tak przyciemniam plamy na stopach i nic nie widać. smaruję pędzelkiem na noc i rano mam ciemniejsze,
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 12:54   

No nakpotan mój błąd;)
Drogi slavo... rozmawiamy tu o tym czy p Bourian rzeczywiście nam pomoże, a nie o metodach jej leczenia, więc nawet nie musisz się wysilać żeby tu, to opisywać bo jest inny temat gdzie mogę sobie o tym poczytać :hahaha: KoLeGo
pozdrawiam slavo

[ Dodano: Nie 16 Sie, 2009 13:58 ]
slavo napisał/a:
Na pewno ta Pani bardziej pomaga chorym niż byle dermatolog

Szczerze?? Ja płacę 100zł za wizytę u dermatolożki i nie muszę jeździć do Warszawy żeby dać za wizytę 180zł i czekać na nią pół roku;))) A efekt taki sam, takie same badania jak na Towarowej i wizyta prawię godzinę, trzeba by dobrze trafić i się nie lenić tylko działać;D
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 13:22   

Jeśli nie widzisz związku między tym czy "rzeczywiście ktoś nam pomoże, a metodami leczenia" , to może odwiedź jeszcze innego lekarza oprócz dermatologa. Życxzę szybkiego powrotu do zdrowia.


Szczerze?? Ja płacę 100zł za wizytę u dermatolożki i nie muszę jeździć do Warszawy żeby dać za wizytę 180zł i czekać na nią pół roku;))) A efekt taki sam, takie same badania jak na Towarowej i wizyta prawię godzinę, trzeba by dobrze trafić i się nie lenić tylko działać;D[/quote]

Jeśli nie byłes na Towarowej to możesz miec jedynie blade pojęcie z forum jakie badania zleca ta Pani. Pozdr.
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 14:21   

SLAVO. ja tez nie byłem na towarowej a z tego forum wiem chyba all o wizytach u Bourian. MAsa ludzi pisała tutaj o tym. A badania .. zadne jakies KOSMICZNE badania: badania na tarczyce tsh t3 i t4, na wątrobę alat i aspad, poziom witamin b12 kwas foliowy i cynk . nic nadzyczajnego . I co po tych badaniach? znam masa ludzi co była i robiła te badania --- ale nie znam ani jednej OSOBY , ktora by sie po tym wyleczyła z VITILIGO. I pytanie do SLAVO , bo ktos cos pisał ... ale ja nie wiem wiec spytam Ciebie bo widziałes sie z PAni B. --Czy ona jest chora na VITILIGO? czy to jakies ploty?
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 15:03   

Slavo ja już dość wiem o niej z forum i od znajomych, więc nie zamierzam się do niej wybierać i wydawać kupę forsy, bo co mi z jej badań?? Jak moja dermatolog załatwi mi na NFZ te, które można a resztę zrobię normalnie. Eh nie znam żadnej osoby, która wyleczyła się z bielactwa mając te wyniki, a badanie lampą Wooda albo UV to moja też robi, heh
P.S. ciekawe co Ty jej tak bronisz, hehhe;D
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 15:31   

nakpotan napisał/a:
MAsa ludzi pisała tutaj o tym. A badania .. zadne jakies KOSMICZNE badania: badania na tarczyce tsh t3 i t4, na wątrobę alat i aspad, poziom witamin b12 kwas foliowy i cynk . nic nadzyczajnego .


drogi uzytkowniku, jesli sadzisz, ze takie badania sa niepotrzebne to musisz miec naprawde szczescie jesli wyleczysz sie z vitiligo [czego Ci z calego serca zycze]. Do rzeczy. smiejecie sie/smiejesz sie z Bourian, jednak ja musialem walczyc ze zwyklym lekarzem i lekarzem dermatologiem by dal mi badania na tarczyce ft 3i4 lub na poziom b12 !!!!!!!!!! powodem bylo stwierdzenie,- to z bielactwem nic wspolnego nie ma ! brak slow. nie bylem na wizycie na Towarowej, jednak mimo, ze ona nie jest lekarzem to choc mowic zrob to i to [niestety pewnie odplatnie]. sam 3 lata temu napalilem sie na wizyte u niej, jednak jak sie dowiedzialem, ze nie jest lekarzem to zrezygnowalem. zreszta w tym gabinecie chyba nie proponuja jakis cudownym metod leczenia-ktore gwarantowalyby natychmiastowy i szybki edekt wyleczenia. na lampy UV i puva to u siebie moge jezdzic.
poki co to moj zel mi sluzy i mam nadzieje, ze sie calkowicie dzieki niemu plam pozbede.

Temat o towarowej i p. Bourian byl wielokrotnie na forum, jest okreslony dzial o leczeniach ich metodami i sukcesach porazkach itp, wiec tez mysle, ze lepiej pisac w jednym temacie i nie robic zamieszania na forum.

zycze powodzenia w leczeniu tego cholerstwa, kiedy w tak sloneczne dni jestesmy lekko ograniczeni :)
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 16:02   

blabla: po pierwsze nie sądze wcale ,ze badania sa ZBĘDNE. choc wiele osób nie robiło tych badan ( typu alat i aspad , kwas foliowy ) np xmati a maja najlepsze postepy w leczeniu.
JA uważam ,ze badania nalezy wykonac. ale czy trzeba w tym celu jechac do WaWY , czekac poł roku i płacic 180 zl za wizyte?
Blabla: piszesz : `` ja musialem walczyc ze zwyklym lekarzem i lekarzem dermatologiem by dal mi badania na tarczyce ft 3i4 lub na poziom b12 `` . A do Bourian trzeba juz jechac z WYNIKAMI tych badan ,wiec w czym pomocna CI bedzie PAni Bourian ? Ona nie zapłaci za Ciebie za badania ani nie da skierowan ,gdyz jako lekarz nie moze dawac skierowań. MOze przez telefon jej pracownica powiedziec CI co masz zrobic ale reszta juz nalezy do Ciebie. wiec nie kumam o co chodzi. A wiekszosc badan na to co PAni Bourian zleca jest PŁATNA ( nie ma refundacji NFZ ) a wiec po HA Ci skierowania na badania? idziesz do odpowiedniego labolatorium ( najlepiej szpitalnego badz prywatna klinika ) nastawiasz ŻYŁĘ , oddajesz z 200 ml blood`a , płacisz KASIURKE i za 4 dni masz komplet badań. Tu Bourian nie jest do nieczego potrzebna.
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 16:43   

nakpotan napisał/a:
wiec nie kumam o co chodzi


chodzi mi o sam fakt - zeby takowe badania zrobic. wiekszosc lekarzy -dermatologow twierdzi, ze takich badan nie trzeba- nie chodzi mi o kase, jednak pieniadze tez sa wazne i jesli taki panstwowy da Ci skierowanie na nie [badania] to kilka stowek w kieszeni. a Bourina choc powie Ci zebys to zrobil ! a zwykly lekarz Cie wysmieje [jak mnie]. I co ? I mialem racje- niedobor jodu

nakpotan napisał/a:
choc wiele osób nie robiło tych badan ( typu alat i aspad , kwas foliowy ) np xmati a maja najlepsze postepy w leczeniu.


ja tez nie robilem badan z poczatku jak zaczalem stosowac novitil i efekty sa i dla mnie to rewelacyjne. jak chcesz to zobacz w temacie dermabest novitil.
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 18:34   

slavo napisał/a:
Na wizytę czeka się pól roku,

Śmieszny jesteś? Moja mama tazm zadzwonila i odrazu wizyte mialam na nastepny miesiąc;]
blabla napisał/a:
zwykly lekarz Cie wysmieje

Mnie nikt nie wyśmial.
Pytałam się dermatloga mojego o te badania - wszytskie zrobiłam, więc nie tylko P. Bourian je zleca;]
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 18:35   

Szczerze mówiąc mnie lekarz rodzinny też wyśmiał jak wspomniałem o tych badaniach ale trafiłem na świetną dermatolog, która jest ordynator oddziału dermatologicznego i pomogła mi wykonać część badań na NFZ, no a resztę musiałem niestety wykonać odpłatnie...
Poszukam trochę informacji co inni o niej piszą na innych forach ale to jutro;)))
 
 
mannitou3 

Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 11
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 18:35   

ok... ja w sumie nic nie stosuję a mam vitiligo ze 30 lat:) no i mam kłopoty z wątrobą... aspat i alat dość słabo... czy ktoś wie jak to jest związane? czy ktoś kojarzy wątek o tej sprawie? przeglądałem forum i nie znalazłem...
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 18:40   

proponuje sie nie kłócić tylko pisać do tematu
 
 
Madlen_ka 

imie: Magdalena
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 64
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 20:59   

Wiecie co zagrzały mnie wasze posty. Szanuję forum i was jako ludzi, ale sorry przesadzacie trochę. Najśmieszniejsze jest to, że potraficie krytykować p. Bourian, a sami tam nie byliście i jej nie znacie !!! Kumciaki, skoro nie byłaś u niej to skąd te wnioski, że jest ZWYKŁĄ NACIĄGACZKĄ? Bo ktoś ci powiedział? Czy wiesz, że ile ludzi tyle opinii ??? W jej gabinecie nie przyjmuje jakiś dr Majewski, tylko pracuje w tej samej poradni co ona bo faktycznie jest tyle pacjentów, że babka nie daje rady. U niej wizyta nie trwa 30 min jak u przeciętnego lekarza, ale 2-3h.
Teraz większość z was pyskuje, że Bouruian jest ble, fe i do kitu, ale jeszcze kilka lat temu kiedy każdy lekarz mówił, że bielactwo nie jest wyleczalne i nie mięliśmy pojęcia o fototerapii tylko ona znała się na rzeczy. Jeździłam tak wiele razy mimo, że jestem ze Śląska, dojazd i koszt wizyty był połową mojej wypłaty w tamtych czasach, ale NIE ŻAŁUJĘ! Ta kobieta dała mi chęć do życia, bo jak dowiedziałam się, że mam vitiligo i jestem w ciąży to świat mi się zawalił. Pierwszy raz potraktowała mnie jak człowieka a nie jak zwykłego pacjenta. Widziałam na własne oczy ile ludzi się u niej przewija, rozmawiałam z osobami, które miały dobre efekty leczenia. Wiem też, że leczyła kilka znanych osób z show businessu. Wtedy to było jedno miejsce w Polsce, które dawało nadzieję dla nas chorych. Później powstawało wiele placówek kopiujących jej metody leczenia. Laikiem w kier. medycyny na pewno nie jest bo jej mąż jest szanowanym lekarzem pod W-wą i współpracowała z francuską kliniką leczenia bielactwa.
I wracając do "naciągaczki" Bourian ... skoro jest naciągaczką na kasę to dlaczego zaproponowała mi bym przeniosła się z leczeniem do Katowic do dr Bazylewicz, bo jak sama powiedziała: że ma tak dużo pacjentów, że nie daje rady ?

Cieszę się, że co niektórzy mają tak wspaniałych prowadzących lekarzy - dermatologów, którym p. Bourian nie dostaję do pięt (do wasze szczęście), ale ja jeszcze takiego lekarza na Śląsku nie znalazłam i chyba nie znajdę. Ja ze swej strony chylę czoło przed tą Panią i będę każdemu polecała pierwszą wizytę na Towarowej. Byłam, sprawdziła i jestem zadowolona.

Koszt wizyty faktycznie drogi, ale biorąc pod uwagę, że ostatnio płaciłam za wycięcie 3-go migdałka u synka 1800 zł!!! tylko dlatego, że miałam to "na już" to myślę, że jest to mały pikuś.

Dermotan - jak kupuję odkąd tam pojechałam czyli od 2005 roku. Jestem zadowolona, cena mogłaby być niższa, ale drugiego takiego nie znalazłam. Faktycznie ostatnio zmienił się nieco kolor, ale i tak na dłoniach i łokciach stapia się ze skórą.

Kurcze, nauczcie się szacunku do ludzi i nawet tych, których nie znacie. Sami piszemy o ludziach tych normalnych, że mają nas za gorszych i dziwnie na nas patrzą, a sami nie jesteśmy lepsi.
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 21:46   

Madlen_ka , całym szacunkiem dla Ciebie i pani Bourian . Moze TY znasz osoby co sie wyleczyly u PAni z Francji. JA znam mase co bylo i KISZKA . SAMA piszesz ,ze jezdzisz od 2005 roku i co? i nadal stosuje DERMOTAN , czyli maskujesz plamy przyciemniajacym płynem. To przez tyle lat jeżdzilas do Warszawy i tracilas setki zł po to by dzis MASKOWAC nadal plamy i bronic panią BOURIAN? . Mysle ,ze nie chodzi tylko o leczenie ale o to ,ze Bourian potrafi nawiazac kontakt z pacjentem, poswiecic czas ( wizyta 1-2 godziny a nie 10 minut jak zazwyczaj ) , pacjent czuje sie KOMFORTOWO. wie ,za co zapłacił. Madlen_ka , widze ,ze PAni Bourian dodała Ci duzo sił do walki. TO BARDZO DUZO i to BARDZO WAZNE. Mi tych sił dodaje mój znajomy ksiądz. Ale .... i ja stosuje Dermotan czyli ukrywam plamy ,ktore caly czas SĄ !! i TY to robisz. a my tu piszemy w tym temacie o WYLECZENIU. Czekamy na osoby , które BYLY i sie wyleczyły ( i mam nadzieje ,ze wszystkie IP nie bedą z WArszawy jak to podobno było na innych forach ) .JA pisałem z 9 osobami co były i każdy napisał: miło , komfortowo , fajnie. wizyta udana ale ..mineły miesiace a choroba jak była tak jest , pomimo badan , zazywania : ziół na Vitiligo ( jedna apteka W-wska po 40 zl worek sprzedaje , minerałow , Zn . Mg , itp. ). Wyjazd nad Morze MArtwe to teraz podobno jest na topie . najlepiej wyjechac tam na stale . ale czy wtedy WYZDROWIENIE MUROWANE?
 
 
Madlen_ka 

imie: Magdalena
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 64
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 22:51   

Ja tak naprawdę się nie leczyłam bo od 2005 roku urodziłam dwoje dzieci teraz mam 1,5 roczną córeczkę i 3,5 letniego synka i przez czas ciąży i karmienia odpuściłam sobie. Leczenie rozpoczęłam miesiąc temu zaczynając od konkretnej suplementacji + naświetlania i już mam efekty w postaci zatrzymania powiększania się odbarwień i co ciekawe zastosowałam się do rad Bourian. Śmieszne jest to, że 80% informacji, które podajecie na forum odnośnie leczenia, ziół, naświetlań, itp ta kobieta podawała już wtedy kiedy ja u niej byłam.
Co do skuteczności leczenia to w przypadku niektórych osób przyczyna tkwi głębiej. Nie można powiedzieć, że Bourian kogoś nie wyleczyła, itp. bo wiele osób nie podchodzi do leczenia systematycznie. Nie można powiedzieć też, że Bourian to naciągaczka bo większość z forum korzysta z jej metod leczenia choć nawet tego nie wiedzą, a zasługę przypisują komuś innemu.
Tak samo razi mnie jak ktoś pisze, że Tevaskin czy Vitix to kicha. A czy ten ktoś nie zastanowił się, że ten preparat na niego nie działa bo ma za mało cynku albo ma tak zatoksykowany organizm, że wyniszczył mu całą odporność?
BOli mnie, że tak łatwo kogoś zbluzgać, kto tak wiele zrobił dla nas chorych na vitiligo.
Ostatnio zmieniony przez Madlen_ka Nie 16 Sie, 2009 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 16 Sie, 2009 23:29   

Madlen_ka napisał/a:
Tak samo razi mnie jak ktoś pisze, że Tevaskin czy Vitix to kicha.


na kazdego dziala cos innego i to fakt. mi pomaga novitil, ale komus innemu niekoniecznie musi. wiec glupio jak pisza ludzie, ze to badziew bo nie pomaga itp.

a moze sam nie mam zaufania do Bourian, to jednak jesli ma tyle osob w kolejkach to znaczy, ze albo zna sie na rzeczy, albo ludzie sa zadowoleni.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 17 Sie, 2009 07:50   

Denerwują mnie ludzie, którzy piszą tu na forum po 10 postów dziennie a nie wiedzą co to za chorob i zeby miec jakies efekty to trzeba duzo czasu i ogromnych chęci. O P. Bourion wiem tylko z Waszym opinii na forum - ja bym tam nie szedl bo to samo mamy w internecie, tu na tym forum :wink:

I blagam, nie sugerujcie sie tym ze jezeli jednej osobie nie pomogl Tevaskin, Vitix czy Novitil to nie znaczy ze one nie w ogole nie dzialaja! Tak jak Madlenka wspomniala, jeden organizm jest bardzo zanieczyszczony, drugi mniej, jeden potrzebuje 4 mies na wyleczenie drugi 2 lata - to bardzo skomplikowana choroba, która staram sie zroumiec juz przez okolo 1,5 roku i powoli udaje mi sie :wink:
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pon 17 Sie, 2009 09:52   

xmati6 napisał/a:
P. Bourion wiem tylko z Waszym opinii na forum - ja bym tam nie szedl bo to samo mamy w internecie, tu na tym forum :wink:

No właśnie pewna osoba mi kiedyś powiedziała: "Och?! Co za kobieta trzymała mnie 2 godziny na wizycie i co?! Opowiedziała mi wszystko, to co wiedziałem z internetu, kiedy inna dobra dermatolog załatwiła by to w pół godziny;)"
No nie wiem może coś w tym jest.....................................

[ Dodano: Pon 17 Sie, 2009 11:06 ]
Zamieszczam wypowiedzi innych internautów z różnych forów:

"Suzix-wiemy,na Towarowej
Jednak nie najlepsza ale jedna z kilku w Europie a jedyna(chyba w tej chwili) w Polsce zajmująca się własnie bielactwem.Jednak tam też leczenie trwa latami a i tak nie obiecują,że leczenie poskutkuje.Niestety.Natom iast koszty oczywiście są.
Ale warto spróbować wszystkiego.
Ja na razie tam się nie wybieram ponieważ czytałam o tej klinice(klinika to zdecydowanie za dużo powiedziane) a i sama rozmowa z lekarką..."

"Ktoregos dnia dowiedzialem sie ze jest w Warszawie Francusko Polska poradnia leczenia bielactwa. Zajrzalem do nich podczas pobytu na wakacjach w Warszawie . Poradnie te prowadzi pani Bourian -Francuzka ale mowi dobrze po polsku. Po spotkaniu z nia,Spotkanie trwalo godzine zrozumialem ze w Warszawie sa lepsi od tych tez Francuzow ale u siebie. Przez wakacje postanowilem sie wiec leczyc w Warszawie. Po 2 miesiacach (a mialem Vitiligo Vulgaris ) Postanowilem nie wracac do Francji tylko kontynuowac leczenie w Warszawie az do skutku. Odbylo sie to kosztem zarwania roku studiow i bycia na garnuszku moich rodzicow.
Jestem odmienionym czlowiekiem. Poznalem tam kilka ciekawych osob co tez mieli vitiligo. Jedni odchodzili wyleczeni a inni kontynuowali razem ze mna. Na spokojnie pod scisla kontrola lekarska z punktualnoscia zegarka szwajcarskiego robilem toczka w toczke co mi kazala.Leczenie trwalo ponad rok. Dokladnie 14 miesiecy i cos . W tym roku wracam do Francji na studia ale jak nowo narodzony. Zawalilem rok studiow ale wyleczylem sie z tych plamisk choc dr Bourian (czytaj Burion) uprzedzila mnie zeby co pol roku robic badania kontrolne. Wszystko ma dokladnie zaprogramowane . To po to zeby dzieci moje tej choroby nie odziedziczyly. Ale wiecie co za ulga.?????????????????
Polecam .Powaznie traktowany jest kazdy pacjent. Jest to prywatna poradniaBadania robione sa pod kazdym wzgledem bo nie kazdy moze sie leczyc na te chorobe(ale to z ubezpieczenia ) . "

No wiadomo, niektórzy chwalą p. Bourian, a niektórzy nie. Mnie tylko dziwi, to że w 2006-2007 było dużo postów wychwalających jej leczenie, podpisy były z różnych miast, a adres IP był ten sam- tak jak wspomniał wcześniej Nakpotan. No niby nie mają żadnych reklam ani strony internetowej ale to może dlatego, że na brak pacjentów nie narzekają;) nie wiem :biggreen:
 
 
miagrazia 


imie: Gracja
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 32
Skąd: Plymouth wawa
Wysłany: Śro 19 Sie, 2009 15:43   

Jak zmienił kolor na zielony to znaczy ze się utlenił, innymi słowy się zepsuł.

Większość samoopalaczy tak się starzeje, może do opakowania zostało się powietrze? a może leżał na półce na słońcu, a może leżakował przez lata.

Zielonego samoopalacza nie używaj, bo ci się może skóra podrażnić!

Współczuję doświadczenia... jeśli jest tam dobry serwis konsumencki - powinni zwrócić kasę za towar niskiej jakości albo wymienić na coś świeżego.
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Śro 19 Sie, 2009 18:17   

:grin:
bardzo dobre spostrzezenie, popieram, powinniscie zlozyc reklamacje i poprosic o zwrot kasy za produkt niespelniejacy oczekiwan :!:
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009 14:41   

Tytul tematu naprawde intrygujacy...
przedstawie swoje skromne zdanie :) a ze mnie troche nie bylo i nie moglam sie czynnie wlaczyc w dyskusje troche pocytuje...

Kumciaki napisał/a:
na Towarowej to ponoc jedna wielka lipa;/
Kiedyś miałam zapisaną wizytę do szanownej p. Bourion , ale zrezygnowałam. Powód? To zwykla naciągaczka



i tu slavo napisal wlasciwie wszystko co mozna napisac:

slavo napisał/a:
Jeśli nie byłes na Towarowej to możesz miec jedynie blade pojęcie z forum jakie badania zleca ta Pani. Pozdr.


zgadzam sie całkowicie, z całym szacunkiem do Pani/Pana Kumciaki ..jak można wyrażać swoją opinie o czyms o czym się nie ma zielonego pojecia? wyrazac tak 'pewne' poglady wlasciwie niczym nie poparte? tak wlasnie sie rodza rozne glupoty w internecie, ktos cos przeczyta na forum a reszta klepie bez zrozumienia ..kazdy cos dalej poklepie i tworzy sie mit. rozumiem jesli ktos wyraza swoje subiektywne zdanie jesli byl i sprawdzil jak jest naprawde. ale przeciez najlepiej popisac nie na temat, bo ktos cos napisal, ze jest źle czy dobrze a ja dorzuce swoje ... ??


nakpotan napisał/a:
A badania .. zadne jakies KOSMICZNE badania: badania na tarczyce tsh t3 i t4, na wątrobę alat i aspad, poziom witamin b12 kwas foliowy i cynk ..


no wlasnie nie kosmiczne, podstawowe badanie, ktore powinno sie dostawac za darmoche u kazdego dermatologa ..no wlasnie tylko sie przewaznie nie dostaje. no chyba ze sie powie ze sie chce i trafi sie na dobrego lekarza to moze i da. ale wlasnie kiedy da? jak sie poprosi ! bo sam lekarz nie wpadnie na to, ze jak sie ma bielactwoto nie bez powodu? :)


blabla napisał/a:
Do rzeczy. smiejecie sie/smiejesz sie z Bourian, jednak ja musialem walczyc ze zwyklym lekarzem i lekarzem dermatologiem by dal mi badania na tarczyce ft 3i4 lub na poziom b12


no wlasnie, taka Polska rzeczywistosc, ale czemu sie dziwic skoro nawet chory sie smieje z kogos kto sie stara i wnosi cos nowego w leczeniu ..to tym bardziej lekarzowi nie zalezy.


Kumciaki napisał/a:
Pytałam się dermatloga mojego o te badania - wszytskie zrobiłam, więc nie tylko P. Bourian je zleca;]


to powinnas sie cieszyc, ze masz takiego dobrego lekarza. tylko zastanow sie dobrze skad wiedzialas, ze takie badania trzeba zrobic ..bo jak sama piszesz powiedzialas swojemu lekarzowi jakie chcesz. juz na tyle dobry nie byl zeby sam na to wpadł. A tak sie sklada, ze zanim Burion nie mowila na prawo i lewo, ze te badania sa bardzo wazne i trzeba je robic. to wiekszosc z ignorantow na forum nie wiedziala, ze takowe wogole istnieja.

Kumciaki napisał/a:
Śmieszny jesteś? Moja mama tazm zadzwonila i odrazu wizyte mialam na nastepny miesiąc;]



oj wlasnie nie wiem co w tym takiego smiesznego??, ze trzeba czekac pol roku. jak Twoja mamusia dzwonila i akurat trafila, ze sie termin zwolnil to bardzo dobrze :) Ale przewaznie trzeba poczekac, no chyba ze mamusia terminy zalatwia wtedy to napewno szybciej jest, szkoda ze juz wyroslam z mamusi :P


Madlen_ka napisał/a:
Teraz większość z was pyskuje, że Bouruian jest ble, fe i do kitu, ale jeszcze kilka lat temu kiedy każdy lekarz mówił, że bielactwo nie jest wyleczalne i nie mięliśmy pojęcia o fototerapii tylko ona znała się na rzeczy


hhm tak wlasnie jest, ze ludzie lubia robic to co Burion mowi, korzystaja na forum nawet nie wiedzac z czego korzystaja ..a potem wypisuja komentarze nawet jej nie znajac


xmati6 napisał/a:
I blagam, nie sugerujcie sie tym ze jezeli jednej osobie nie pomogl Tevaskin, Vitix czy Novitil to nie znaczy ze one nie w ogole nie dzialaja! Tak jak Madlenka wspomniala, jeden organizm jest bardzo zanieczyszczony, drugi mniej, jeden potrzebuje 4 mies na wyleczenie drugi 2 lata - to bardzo skomplikowana choroba, która staram sie zroumiec juz przez okolo 1,5 roku i powoli udaje mi sie



niektorzy nie zdaja sobie sprawy jak zlozony jest ludzki organizm. nie chodzi tu o lekarza, metode czy nawet rodzaj naszej choroby. lubimy pisac, ze to czy tamto jest 'beznadziejne' ze cos jest 'oszustwem' nie zastanawiajac sie nad tym, ze jest szereg czynnikow powodujacych te plamy ..u jednego choroba sie rozwija np. przez problemy z tarczyca i terapia przypuscmy tevaskinem nie daje efektow bo wiecej pigmentu jest niszczone przez rozwijajaca sie chorobe niz daje nam w efekcie tevaskin. niektorzy pisza, ze nie znaja pacjentow wylecznych? a skad maja znac tych pacjentow skoro sami sie nie lecza w miejscach gdzie tych ludzi mozna poznac? :D
ja choruje od bardzo dawna, na Towarowej tez sie leczylam i poznalam tam wielu wyleczonych ludzi, ktorzy byl bardzo systematyczni w swoim leczeniu i sie wyleczyli calkowicie. spotykalam ich wlasnie w kolejce na wizyte albo na lampy. przychodzili sprawdzic pod lampa wooda czy plamy nie wracaja. nie twierdze, ze leczenie tam przynosi nadzwyczajne efekty.. nie przynosi nadzwyczajnych ..wlasnie dlatego ze mozna to samo robic w domu jesli sie to wszytko wie ..w tym sensie to nie jest nadzwyczajne. ta kobieta wniosla duzo nowosci do leczenia vitiligo w naszym kraju, taka jest moja opinia osoby, ktora leczyla sie u niej, a nie wyczytala cos tam na forum.
Sama nigdy nie bylam systematyczna w tym co robie, dlatego ze brakowalo mi czasu, ale stan mojego zdrowia znacznie sie poprawil, a przez czas kiedy chodzilam systematycznie na Towarowa nie wyskoczyla mi zadna plama i czesc sie bardzo szybko zrepigmentowala. Z ta wiedza co posiadam, m.in. dzieki wizyta na Towarowej bede kontynuowala leczenie w domu i wiem, ze plamki znikna do konca.
Wracajac do tematu bo pytanie bylo czy lipa czy nie? :) .. zeby nie bylo nikogo nie namawiam i mniejsza kolejka tym lepiej :D hahah. W poradni pracuje prof. Majewski, zatrudnia go wlasnie p. Burion, ktora rowniez przyjmuje i prowadzi poradnie ..ale jesli ktos nie ma do niej zaufania(chociaz stosuje te same metody) moze sie wybrac do niego. Oczywiscie najlepiej jak ktos jest z Warszawy i wszystko ma na miejscu, mozna odrazu zapisac sie na lampy ...jak sie juz wszytkiego dowiemy to leczymy sie w domu(zreszta jak wszedzie) :)
 
 
agulka 

Dołączyła: 28 Lis 2008
Posty: 27
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009 17:06   

Zygcia zgadzam się z Tobą w 100% :) Popieram, jeśli ktoś nie był na Towarowej niech nie ocenia.
Ja byłam na dówch wizytach i w styczniu mam kolejną. Na pierwsze wizyty czekałam pół roku, na kolejną muszę czekaż aż 8 miesięcy. Wiem, że gdybym sie stosowała ściśle do zaleceń p. Bourian postępy w leczeniu byłyby większe. Pani Bourian poradziła mi, zebym ze względu na odległość od Warszawy przeniosła się do lekarza do Poznania i tam chodziła na lampy i kontynuowała leczenie. Dlatego nie mam odczucia, że jest jakąś tam naciągaczką.
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 08:49   

AGULKA ,

a czy mozesz mniej więcej opisac jak sie leczysz? Co PAni Bourian zalecila? Naświetlania 311nm? jakies leki? mineraly ? JAK POSTĘPY ????

pozdro.
 
 
mannitou3 

Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 11
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 19:31   

nakpotan napisał/a:
AGULKA ,

a czy mozesz mniej więcej opisac jak sie leczysz? Co PAni Bourian zalecila? Naświetlania 311nm? jakies leki? mineraly ? JAK POSTĘPY ????

pozdro.


wszyscy rozumieją, że leczenie prywatne to są koszty, ale pytanie, czy to leczenie różni się zasadniczo od tego o czym wiemy? np. systematycznie się naświetlać i brać, pocierać, pewne środki... jeden kolega jest wyleczony jak stwierdził, ale gdyby podzielił się gdzie i jakie miał zmiany skórne... no i ogólnie czym się leczył... to nie znaczy, że tym samym zabiera klientów pani B. - odwrotnie!!! zachęcam innych - podzielcie się swoimi terapiami w tym - jak niektórzy piszą - lipą z ul. Towarowej...
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pon 31 Sie, 2009 19:59   

WŁASNIE! pisac o leczeniu , o terapiach. A jak LIPA to tez pisac i przestrzegac innych . JA na dniach bede pisal nowy POST o SALVE i panu dr. Sobieraju. . Aby przestrzec ludzi . BArdzo prosze jak ktos leczyl sie w SALVE ( ale nie WWW.SALVE.PL bo to jest OK . tylko------------->> WWW.SALVE.NET.PL - oplacone na google , wyskakuje jako pierwsze przy wpisaniu BIELACTWO . itp. sprytne . ) . A wiec jak ktos ma dobre bądz złe doswiadczenia prosze o maila nakpotan@poczta.fm . DZIEKUJE .
pozdro
 
 
Wlad 

Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 5
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013 11:54   

http://tombak.pl/venus-zdrowie-i-uroda/

czyzby ,,prof,, Tombak przejął interes, mam umówiona wizyte za ktora będe musiał zaplacic bagatela 200 (słownie dwiescie!!!), ale w słuchawce nic nie słyszałem o Tomabku telefon ten sam adres ten sam.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Tombak

ciekawy życiorys nie ma co.

termin ustalelem przed kilkoma miesiacami, bardzo sie cieszylem ze juz tak niedlugo teraz mam watpliowsci, 200 PLN to dla mnie nie mało pieniedzy, wiec tym bardziej nie chcialbym sponsorowac kogos pokroju Tombaka.

Wie ktoś cos?
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013 12:33   

jedyne co mi sie kojarzy z TOMBAKIEM to lewatywy. Ostatnio duzo na ten temat czytalam, mysle ze facet moze miec w tym duzo racji :)
 
 
xomkax 


imie: Ola
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 23 Mar 2011
Posty: 647
Skąd: Lublin
Wysłany: Śro 05 Cze, 2013 22:15   

Uuu... "Lipa" na ul. Towarowej? No no...
Ja powiem tylko że byłam tam na kilku wizytach, wydałam trochę kasy i ... nic mi to nie dało. Na każdej wizycie słyszałam to samo. Mam plamki, muszę je obserwować. Taką diagnozę mogłam postawić sobie sama i to za darmo... Więc jak dla mnie szkoda kasy na wizyty tam.

Pozdrawiam ;)
 
 
łaciatka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Cze 2010
Posty: 55
Wysłany: Pią 17 Paź, 2014 10:05   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo