Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie badania zrobić?
Autor Wiadomość
Jolero 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: Śro 22 Lis, 2006 11:51   Jakie badania zrobić?

Witam.

Jakis czas temu czytalem na temat tej ul. Towarowej w Warszawie, i mam pytanie poniewaz tam Pani Dr. wysyla za 1szym razem na jakies badania. Tylko jakie to sa dokladnie pytania? bo niewiem czy sie nie przejadę tam, i niechcialbym jezdzic 2 razy, dlatego wolalbym zrobic te badania u siebie w miescie i potem z wynikami wybrac sie do Warszawy... lub tez ponowic lampy ale gdy naprostuje organizm co do witamin itp...
Dlatego prosilbym kogos kto wie jakie dokladnie trzeba zrobic badania... o napisanie ich.

Pozdrawiam.
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 22 Lis, 2006 13:08   

czesc


aspat, alat, wit B12, cynk, kwas foliowy

TSH, T3,T4 ..ja robilam jescze na zeńskie hormony, ale po po pierwszej wizycie dopiero

pozdrawiam
 
 
Jolero 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: Śro 22 Lis, 2006 14:57   

dziekuje :) kliknelem "pmogl" to napewno wszystkie jakie trzeba zrobic? bo mam zamiar tylko raz tam jechac ... z racji wydatków :/
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 22 Lis, 2006 22:34   

aż sprawdziłam na tej karteczce co sie dostaje w recepcji jakie badania trzeba zrobic :)
ja byłam u niej 1,5 miesiaca temu chyba, ale mysle ze od tego czasu nic sie nie zmieniło z badaniami

na drugiej wizycie dostałam takie badania: helicobacter pylori, pasozyty, progesteron, estrogeny, prolaktyna, miedź

i jeszce szereg innych badań, ale to juz zleciła mi endokrynolog, ktoras poleciła mi pani B.

to co napisałam w pierwszym poscie trzeba miec obowiazkowo na pierwsza wizyte ..bo inaczej nawet nie ma po co jechac :)

pozdrawiam
 
 
evlę 

Dołączyła: 03 Lip 2006
Posty: 17
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Śro 17 Sty, 2007 21:57   

ja na pierwszej wizycie (a byłam na niej właśnie z tymi badaniami o których piszecie) dostałam zalecenie na kolejne badania.
Sporo ich było:
-TPO oraz USG tarczycy;
-Ca, Cu;
- morfologia;
-żelaza;
-lipidogram -Hg;
-czerwone i białe ciałka krwi;
-helicobacter pylori;
oraz
-progesteron;
-estrogeny;
-prolaktyna;
-oraz usg jajników.

większość z tego zrobiłam i jestem przerażona bo wyszło mi bardzo niskie żelazo tzn.30 a norma to 60-160 (czyli anemia) i strasznie wysoki cholesterol 260 a norma przewiduje wynik poniżej 200. Mam niespełna 22 lata, skąd ten cholesterol? nie jadam tłusto, wręcz przeciwnie!

Chciałam zauważyć że badania jednak warto było zrobić, bo nie tylko te wyniki odbiegają od normy :cry:
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 17 Sty, 2007 22:05   

ja tez dorobiłam wszytkie te badania ktore wymieniłas oprocz

hormonow ..bo biore tabletki antykoncepcyjne i musiałabym odstawic ...narazie nie odstawiam wiec nie robie

usg jajników ..nie robiłam bo sie boje ..hehe ..ale zapisze sie na usg jajnikow za 2 tygodnie zrobie sobie usg przez powłoki brzuszne a nie te bardziej nowoczesne :P

-lipidogram -Hg ..nie robiłam, czemu Ci je zleciła jesli moge spytac? :)

i Ca jeszce nie robiłam, ale mi zleciła na osttaniej wizycie wiec moze sie jutro przejde zrobic


do tego dostałam mase innych badania takich jak białka, mocznik, azot mocznika i jescze jakies


a wiesz evlę, ze ja tez mam za mało żelaza ..50 ..troche lepiej niz u Ciebie, ale tez niedobrze i nie wiem od czego bo odzywiam sie dobrze, w czasie okresu duzo krwi nie trace ..kurcze daj znac jak sie dowiesz od czego masz ta anemie i jak ja leczysz

pozdrawiam
 
 
evlę 

Dołączyła: 03 Lip 2006
Posty: 17
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Śro 17 Sty, 2007 22:29   

:)moja siostra (pielęgniarka) kazała mi jeść dużo natki pietruszki w ramach walki z anemią i jeszcze sok z buraczków.... i nie wiem co jeszcze... nie chciałabym brać kolejnych tabletek bo już łykam 10szt dziennie (b12, kwas foliowy, cynk, jod bo wszystkiego było mało /ciągla coś albo za mało albo za dużo :cry: / i jeszcze lipancree 8000)

jesli chodzi o odżywianie przy anemii to na pewno jeszcze się czegoś dowiem, a poza tym siostrzyczka obiecała że skonsultuje te wyniki z lekarzami od siebie...
mnie bardzo zastanawia czemu z jednej strony anemia a z drugiej cholesterol /to sie kupy nie trzyma!

nie wiem dlaczego zaleciła mi lipidogram Hg, ale ja znowu nie dostałam tych badań które Ty robiłaś, czyli mocznik itp.

skąd anemia? myślę że w moim przypadku chodzi jednak o odżywianie. studiuję=źle sie odżywiam. albo nie mam czasu, albo kasy :sad:
to będzie już jakiś rok od pierwszych plamek , a to wszystko właśnie chyba przez studia..
 
 
Marta82 


Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 5
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pią 19 Sty, 2007 14:22   

dziękuję za mega kompletną listę badań ... :-)

2 lutego mam pierwszą wizytę u dr Bourian, spisałam wszystkie badania o jakich tutaj pisaliście i za chwile jadę zapisać się do mojego lekarza, chcę wszystko zrobić u siebie i pojechać do niej z kompletem, chyba teczkę będę musiała wziąć :-)
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 19 Sty, 2007 22:21   

Evlę
ja jem szpinak ..podobno tez ma B12 i watrobke ale juz patrzec na nie nie moge ;/

Marta ..musisz sobie zrobic te badania natychmista jesli chcsz miec wyniki na 2 lutego ...długo sie czeka szczegolnie na CYNK i B12 ..np. ja czekalam prawie 2 tygodnie ostatnio;/
 
 
evlę 

Dołączyła: 03 Lip 2006
Posty: 17
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Pią 19 Sty, 2007 23:58   

ja na cynk czekałam 10 dni /i to było min.

co do szpinaku i wątróbki, to żadnej z tych rzeczy nie jadam /pewnie niedługo będę to stwierdzac w czasie przeszłym, trzeba pewnie będzie przekonać się i do szpinaku :roll:

do ziółek długo nie mogłam sie przyzwyczaić, a teraz nawet mi smakują, tak tak Marto, Ty też będziesz sie z nimi oswajała po pierwszej wizycie na Towarowej (i nie zapomnij ubrać na wizyte czarnej bielizny! będziesz miała sprawdzone ciało specjalną lampą Wooda, pod której światłem widoczne są wszystkie plamki, biała bielizna moze spowodowac że nie wszystkie będa widoczne)

powiedz mi lepiej co z tym cholesterolem zrobić, bo jestem nim przerażona :???:

pozdrawiam Was cieplutko
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto 23 Sty, 2007 23:49   

evlę napisał/a:
powiedz mi lepiej co z tym cholesterolem zrobić, bo jestem nim przerażona

Cześć Evlę
W jednym zdaniu możnaby napisać - trzeba się zdrowiej odżywiać i wykonywać ćwiczenia fizyczne. Jedno bez drugiego jest mało skuteczne. W szczególności...

Ograniczyć:
czerwone mięso, tłuszcze zwierzęce (margaryna, smalec, masło), smażone potrawy, mocne alkohole, słodycze, napoje gazowane, oczyszczone produkty (biały chleb, mąka, ryż)

Spożywać, bo obniżają poziom cholesterolu:
czosnek, cebula, marchew, jabłka, banany, grejfruty, fasola, oliwa z oliwek, kefir naturalny

Ćwiczyć można zacząć np. od szybkich (energicznych) 30 minutowych spacerów lub jeździć na rowerze, co już jest bardziej uzależnione od pogody. Najlepiej uprawiać dostosowany do własnych możliwości sport, który się lubi. Ale trzeba się ruszać, inaczej nawet zdrowa dieta i witaminy w tabletkach nie przyniesą pozytywnych efektów, a jedynie częściowe.
 
 
Jolero 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: Śro 24 Sty, 2007 11:43   

ja własnie praktycznie jem tylko mięso, zero owoców, warzyw tez :( plus jest taki że slodyczy wogole nie jem... ciekawe czy te jedzenia samego miesa mnie nie psuje :(
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro 24 Sty, 2007 16:15   

Żadna jednostronna dieta, w której coś zdecydowanie przeważa, nie jest dobra dla naszego organizmu. Ja osobiście nie jestem wegetarianinem, ani nawet wielkim krytykiem mięsa, chociaż różne niepochlebne opinie o nim czytałem, łącznie z tym, że podawano same mięso skazańcom, co szybko ich przenosiło na łono Abrahama (w książce M. Tombaka jest to napisane, ale to dygresja). I podobnie jest z mlekiem, pić, nie pić? Jest wielu jego zwolenników i przeciwników. Myślę, że jeśli komuś wychodzi na zdrowe, dobrze się po danym pokarmie czuje, nie ma przciwwskazań, to z umiarem należy generalnie wszystko jeść. Są jednak pewne dobre wskazówki, czy rady odnośnie spożywania, czy łączenia różnych składników. Jedna z ważniejszych to spożywanie razem z mięsem warzyw. Pomaga to w trawieniu, przez co zwiększa przyswajanie i wykorzystanie składników odżywczych z mięsa. Jeśli się tego nie robi, organizm będzie pobierał elementy potrzebne do trawienia (witaminy, minerały, enzymy) z własnych zapasów, co na dłuższą metę może się niekorzystnie odbić na zdrowiu. Ja np. staram się jeść mięso co drugi dzień i łączyć je właśnie z warzywami. Najlepszy jest w tym chrzan, bo poprawia trawienie, ale też marchewka, czy cebula i czosnek.
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Śro 24 Sty, 2007 16:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jolero 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: Pon 29 Sty, 2007 15:25   

No ja przewaznie tez sie stalam cos dodawac to tego miesa procz kartofli czasem jakas surówka ale w malych ilosciach, jestem miesozerca i lubie to jesc trudno sie odzwyczaic :( a ze wygladam jak bym wogole nie jadl to sie nie przejmuje tym i jem duzo :/
 
 
issska 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2006
Posty: 127
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pon 29 Sty, 2007 20:48   

Jestem ciekawa, czy Wasi lekarze tak chętnie dają Wam skierowania na tre wszystkie badania? U mnie jak proszę o jakiekolwiek skierowanie to sie muszę zawsze nasłuchać lamentowania... i pytają - a po co? a na co?
Efekt jest taki że zwykłą morfologi to robie sobie prywatnie pełnopłatnie a innych badań na razie nie robiłam...
Ale wyniki tych, które mam są bardzo dobre
aa w ramach jakieś programu profilaktycznego zrobiłam sobie ostatnio ( nieodpłatnie, co muszę wyraźnie zaznaczyć , na korzyść naszj Służby Zdrowia) badanie cukru we krwi , cholesterolu, BMI i takie tam.. i wszystko mam idealne
Byłam nawet w Poradni Tarczycowej ( wreszcie)
i zrobiłam badanie na te hormony - też w porządku terz czekam na USG
A gdzie tam reszta tych wszystkich badań :roll:
I dlaczego takiej lekarki nie ma na Śląsku :sad: ????? :sad: :sad:
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 30 Sty, 2007 23:06   

issska napisał/a:

I dlaczego takiej lekarki nie ma na Śląsku :sad: ????? :sad: :sad:


a no wlasnie ! tez ubolewam...
przydal by sie jakis specjalista w aglomeracji :sad:

PS. Issska - jak bys wpisala w profilu nazwe Ruda "Śląska" a nie "Ślaska" to w statystykach regionalnych Forum bysmy awansowali ;) hihihi...

pozdrawiam Cie Ziomuś,

Maciek
 
 
issska 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2006
Posty: 127
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Śro 31 Sty, 2007 12:31   

[quote="maciek_11"]
issska napisał/a:



PS. Issska - jak bys wpisala w profilu nazwe Ruda "Śląska" a nie "Ślaska" to w statystykach regionalnych Forum bysmy awansowali ;) hihihi...


Biegusiem poprawiłam swój błąd :wink:
Zeby nie było...
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009 18:56   

Polecam zbadać profil tarczycowy (TSH, T3, T4), wątrobowy (ALAT, ASPAT).
Nie zaszkodzi kontrola ASO, cholesterolu (frakcje) oraz tego, co polecają przedmówcy. Organizm musi być na prostej, by móc wrócić do stanu sprzed ujawnienia bielactwa.
Powodzenia:*
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo