Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
no, mysle ze jednak spory sukces !!
Autor Wiadomość
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Sob 27 Sty, 2007 01:10   no, mysle ze jednak spory sukces !!

czesc ludkowie !
postanowilem opisac moj wlasny sukces w walce z plamiskami! :grin:
wczesniej wpisalem sie w dziale powitalnym , tam mozna troszke wyczytac tytulem wstepu.
przechodzac do rzeczy: pare lat temu ni z tego ni z owego zaczely mi sie robic biale plamki na lapach (wierzchy dloni), z poczatku je zignorowalem bo myslalem ze to wynik otarc lin w polaczeniu ze slona morska woda (lubie zeglowac).
no wiec pelna bagatelka i ignor :roll:
potem zaczely mi sie robic plamiska dookola oczu (syndrowm "misio panda") i to juz mnie zaniepokoilo no i troszku wkurzylo. no bo wygladalo to dosyc kiepsko... tym bardziej ze jestem osoba ktora kocha smazyc sie na slonku, no i moze nie jestem narcysiem ale zwracam uwage na to jak wygaldam :oops:
potem plamki powyskakiwaly tu i uwdzie... :wink:
specjalistka do ktorej sie udalem postawila zajebiscie optymistyczna diagnoze z ktora pewnie wiele osob z forum sie spotkalo : "to schorzenie kosmetyczne, nieuleczalne, trzeba sie oswoic i polubic..." :???: :shock:
hehe.. do kogo ta mowa..?
poczytalem tam i owam, wiele sie pisze o naswietaniah UVB 311, nawet wiele firm oferuje tego typu lampki , ale z cenami lampek to walą jak dzik w sosne !! powyzej 1000 pln..
ja zadzwonilem do firmy Philips Poland z prosba o podanie informacji gdzie najblizej moge zakupic świetlówkę specjalistyczną PL-S 9W/01/2P która jest stosowana w lampach oferowanych przez chytre firmy... okazalo sie ze najblizszy dystrybutor jest w Gliwicach, zamowilem swietlowke i zaplacilem za nia chyba ze 150 pln, dokupilem obsadke w sklepie z chińszczyzna za chyba cale 10 pln i zaczalem domowa terapie :-) :grin:
niech mi ktos teraz nie pisze ze to nie odpowiedzialne i ryzykowne bez konsultacji z lekarzami...
ja nikomu nic nie sugeruje, jezeli chcecie skozystac z moich doswiadczen to tylko na wlasne ryzyko.
jezeli specjalistka do ktorej jestem skierowany nie wie nic na temat np. Protopica to jest to taka specjalistka jak z koziej d.... trąbka.
w kazdym razie zaczalem bardzo ostroznie : smarowanie Vitixem bezposrednio przed naswitlaniem , potem naswietlanko - zaczynalem od paru sekund , stopniowo zwiekszalem czas.
mialem obwodki dookola oczu : lewe oko po lewej stronie plamka dochodzila do 2 cm, prawe oko troche lepiej - obwodka byla okolo 1 cm.
startowalem z naswietlaniem od 10 sekund, zwiekszalem stopniowo tak zeby powodowac lekkie zaczeriwnienie (ale lekkie !!!! nie wolno dopuscic do oparzenia!!!!), wymaga to sporo cierpliwosci. maksymalny czas naswietlania w moim przypadku wynosil niecale 2 minuty - ale mam dosyc ciemna karnacje, u osob z jasna karnacja powinien byc chyba stanowczo krotszy.
w moim przypadku pozbylem sie plam na twarzy (oprocz oczu mialem tez niewielka plamke po prawej stronie ust) w 3 miesiace !!! co uwazam za niesamowity sukces.

plamiska na twarzy najbardziej mi doskwieraly, bo byly najbardziej widoczne.

terapia dodatkowa: staralem sie jak najczesciej chlać marchwekowe soczki jednodniowe Marvit, nie wiem czy pomogly czy nie ale są zaje**** smaczane :razz:

teraz walcze z plamiskami na łapach, bo wkurza mnie jak ludzie w markecie jak płacę przy kasie patrzą na moje łapy jakby zobaczyli cudacznego stwora :wink:

łapy nie sa proste... czytalem na anglojezycznych forach ze najtrudniejsze... ale jestem pewien ze to tylko kwestia czasu ze pochwale sie Wam na tym forum ze mam znowu łapy w kolorze jednolitym a nie maskującym :wink:

pozdrawiam Was wszystkich i sciskam, nie dajcie sobie żenic kitów ze bielactwo jest zawsze nieuleczalne.. pewnie w niektorych przypadkach tak jest, ale ja juz wiem ze nie zawsze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a najwazniejsza jest chyba wiara w powodzenie terapii
Maciek
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Sob 27 Sty, 2007 13:19   mamy kolejnego pozytywnego EKSPERYMENTATORA:)

Maćku,
ubawiłam się troszkę czytając Twój post, bo tak troszkę, jakbym swój pamiętnik (którego nie prowadzę) czytała:).
Popieram Twój sąd o wierze w pomyślność leczenia, bo tylko walka i wiara dają nam nadzieję, że kiedyś pójdziemy bez stresu na plażę i płacić w supermarkecie...
Trzymam mocno kciuki za Twoją repigmentację!
Pozdrawiam :* LUDEK
 
 
Berta 

Katarzyna


imie: Katarzyna
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 220
Skąd: Sędziszów Młp
Wysłany: Sob 27 Sty, 2007 20:19   

witaj Maćku!!!!!!!!!!
dawno sie tak nie uhahałam ja pazry czytaniu twojego posta..... wkoću ktoś podchodzi to tej naszje niedoli z pewną dozą chumoru!!!!!!!!!
no ja też wyglądam jak piep......ny miś panda, ale jakoś staram sie walczyć i niedawać biedzie...... pozdrawiam ciepło!!!!!
Kaśka
 
 
issska 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2006
Posty: 127
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 28 Sty, 2007 11:45   

Hej Ziomal!
Przyznaję, że Twoje posty pobudziły we mnie gasnąca już iskierkę nadziei na wyleczenie tego paskudztwa.
Dzięks!
Muszę sobie sprawić taką świetlówkę...
 
 
kalina 
kalina

Dołączyła: 30 Wrz 2006
Posty: 22
Wysłany: Nie 28 Sty, 2007 13:01   

Czesc Maćku widze ze masz bardzo duze poczucie humoru a to duzy plus,chciałam zapytac skąd wiesz ze ta swietlowka o której piszesz ma ten sam symbol (PL-S 9W/01/2P) co lampa UVB311,jestem zainteresowana kupnem lampy a skoro mozna byłoby zakupic taniej to chetnie bym z tego skorzystała.Prosze Cię o podanie namiaru tego sklepu w Gliwicach.Pozdrawiam.
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 28 Sty, 2007 16:10   

no dziękuje wszystkim za cieple przyjecie !!! :oops: to naprawde mile...

wpisalem sie w tym dziale bo mysle ze jezeli komus uda sie osiagnac choc maly sukces w walce z plamiskami powinien o tym glosno trabic na Forum bo dodaje otuchy innym i poprawia samopoczucie.

stres jest wedlug wielu zrodel jedna z przyczyn naszych klopotow wiec jak sie bedziemy stresowac nowymi plamkami to wpadamy w bledne kolo - stres - plama... :sad:

ja na poczatku bardzo przezywalem moje ciapki, teraz traktuje walke z nimi prawie jak sport - szkoda ze tak kosztowny...
bardzo dlugo irytowaly mnie pytania nowo poznanych ludzi o przyczyny mojego wygladu (zwlaszcza jak jeszcze mialem plamy na twazy) - napewno sami wiecie jak to jest..
"co ci sie stalo, to poparzenie..?"
z czasem znudzilem sie tlumaczeniem kazdemu co to takiego bielactwo i ze moga mi podawac reke bo nie jest zarazliwe. od jakiegos czasu staram sie wymyslac jak najdurniejsze tlumaczenia dla ciekawskich i sam mam ubaw widzac ich miny, mowie np ze mi sie to zrobilo od picia denaturatu albo od zbyt czestego onanizmu, albo ze moja prababke zgwalcil dalmatynczyk :lol:
wiem, wiem, wisielcze zarty ale wlasnie tak sie staram do tego wszystkiego podchodzic bo ile sie mozna dolowac.

co do adresu Hurtowni to jak sie okazuje jest nawet jeszcze na terenie Zabrza - na styku z Gliwicami :

41-800 Zabrze
ul. Galla 29
tel/fax: 032 276 27 89, 276 27 90, 276 00 51
zabrze@alfaelektro.com.pl

to jest nawet chyba jakas siec hurtowni wiec sprawdz czy nie ma gdzies blizej Ciebie.
najpierw powiedzieli mi ze musze kupic cale opakowanie (6 sztuk) ale jak im pomarudzilem to sprowadzili mi jedną. symbol swietlowki znalazlem na jakims formu ale nie pamietam jakim, wazne jest zeby byl dokladnie taki jak napisalem - PL-S 9W/01/2P - zwlaszcza symbol 01 (nie pomyslic z 10 !!!) 2 p oznacza typ osadzenia - czyli takie jakby dwa bolce - trzeba znalezc wlasnie taka obsadke. zywotnosc swietlowki wg ulotki producenta to 3000 godzin wiec sporo !!
do postu postaram sie dolaczyc zdjecie opakowania i zdjecie moje lampy - zobaczymy czy mi sie uda. zdjecie jest parszywej jakosci ale nie mam cyfry wiec zdjecie zrobione przed chwila telefonem.

no to pozdrawiam raz jeszcze , ale czlowiekowi milo sie robi jak widzi ze ktos przeczyta jego wpis i jeszcze tak fajnie odpowie :cool:
3majcie sie dziewczyny cieplo, oby do wiosny !
Maciek
 
 
Angel 

lots of laugh


imie: Angelika
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 77
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Nie 28 Sty, 2007 22:38   

hej Maćku!! ja mieszkam na slasku nieopodal Gliwic i nigdy o takiej hurtowni nie slyszalam musze sie tam wybrac szybciutko :D

pozdrawiam i gratuluje sukcesow w leczeniu byle tak dalej !!
 
 
Jolero 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: Pon 29 Sty, 2007 14:49   

gratulacje :)

tylko vitixem sie smarowales przed i piles marchewke? tylko taka metode stosowales? jak czesto sie naswietlaes? codziennie? przybliz moze troszke bardziej swoja metode szczegolowo :)
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pon 29 Sty, 2007 22:57   

Jolero napisał/a:
gratulacje :)

tylko vitixem sie smarowales przed i piles marchewke? tylko taka metode stosowales? jak czesto sie naswietlaes? codziennie? przybliz moze troszke bardziej swoja metode szczegolowo :)


no siemanko,
najpierw chcialem zastrzec ze podawane przezemnie szczegoly kuracji NIE STANOWIA zachety dla kogokolwiek zeby szedl w moje slady, leczenie bez opieki lekarza nie jest wskazane, dziele sie tylko doswiadczeniami.
postaram sie opisac jak najdokladniej: bezposrednio przed naswietlaniem smarowalem sie cieniutko Vitixem i zgodnie z ulotka go grzecznie wmasowywalem. zaczynalem od naswietlan po pare sekund na jedna strone twazy, co 3 dni bo balem sie poparzyc.
w dni w ktore sie nie naswietlalem smarowalem sie Vitixem przed snem.
nalezy wykazywac duzo cierpliwosci i bardzo powoli zwiekszac czas naswietlania. jak raz pokozaczylem to potem przez dobre 10 dni mialem bolace oparzenie :cry:
wiec bez pospiechu! zaczynalem naswietlania w okresie kiedy bylo juz sporo slonka (to byl chyba kwiecien albo maj) wiec niekiedy jak czas pozwalal tez wystawialem twaz na normalne slonce. nie naswietlalem sie czesciej niz co 3 dni , nawet niekiedy zadziej zeby dac skorze odpoczac. na poczatku stosowalem malutkie nakladki na oczy takie jak sa w solariach a pozniej olalem i tylko poprostu zamykalem oczy bo chcialem zlikwidowac plamy na powiekach tez (UV jest bardzo szkodliwe dla oczu !!!!)
swietlowke trzymalem w odleglosci okolo 5 cm od twazy.
pierwsze piegi zaczely mi sie na obrzezach plam pokazywac po okolo (nie pamietam juz dokaldnie) 6 - 7 tygodniach. bardzo powoli przyrastaly az sie zrosly calkiem , nawet te na powiekach. w sumie mysle ze i tak bardzo szybko bo w 3 - 3,5 miesiaca.
zawsze staralem sie spowodowac leciutkie zarozowienie plamek ale nie mocne zaczerwienienie !! trzeba do tego dojsc metoda prob bo zarozowienie wychodzi dopiero po paru godzinach od naswietlania.
soczek z marchwi pewnie pomogl jak umarlemu kadzidlo ale chlam go nadal chetnie :grin:
kupilem tez raz sok z dziurawca (succus hiperici - czy jakos tak) ale jak go sprobowalem to malo kleksa nie puscilem - masakryczne paskudztwo - wiec wywalilem do kosza.
wtedy jeszcze nie mialem protopicu 0,1%, teraz uzywam go do walki z łapami ale efekty narazie bardzo mizerne, chociaz pare tycich piegow jest !!
mam nadzieje ze teraz opisalem juz wszystko bardzo dokaldnie. gdyby jeszcze jakies pytania to chetnie sluze pomoca,
pozdrawiam i zycze powodzenia,
jezeli ktos odnotowuje sukcesy niech o tym pisze bo w dziale "postepy i sukcesy" narazie bardzo malo wpisow , a nie wierze ze tak malo osob odnotowalo choc niewielki postep.
ja na przyklad ciesze sie bardzo chociaz z tego ze w przypadku dloni zachamowalem ekspansje plamisk - the power of positive thinking :grin:
pozdrawiam,
Maciek
 
 
Jolero 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: Wto 30 Sty, 2007 08:15   

Dzieki za odpowiedz :)

Czyli naswietlales sie co 3 dni i twarz smarowales tylko vitixem? mi wlasnie najbardziej zalezy na twarzy i zdecydowalem sie na protopic tzn taka kuracje bede stosowal.
Rozumiem ze vitix na twarzy pomogl natomiast co do rąk to zero rezulatatów?
Pozdrawiam.
 
 
Francesca 

WAGA

pole1: 7
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: Małopolska
Wysłany: Wto 30 Sty, 2007 19:18   

Widze że wszyscy robią coś żeby się wyleczyć i bardzo mnie cieszy, że w pozytywnym skutkiem. Ja olałam sprawę :D jakoś żyję... ale ta lampa Mackowa to kusząca propozycja... jeszcze nie zarabiam, więc poczekam, aż do pierwszej wypłaty i może coś skombinuję. Pozdrawiam wszystkich! Buźki
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 30 Sty, 2007 22:48   

Jolero napisał/a:
Dzieki za odpowiedz :)

Czyli naswietlales sie co 3 dni i twarz smarowales tylko vitixem? mi wlasnie najbardziej zalezy na twarzy i zdecydowalem sie na protopic tzn taka kuracje bede stosowal.
Rozumiem ze vitix na twarzy pomogl natomiast co do rąk to zero rezulatatów?
Pozdrawiam.


tak Jolero dokladnie. ale pamietaj ze po pierwsze Vitix (z tego co wiem) to niegrozne mazidlo z wyciagu z melona a Protopic to podobno juz ciezsza artyleria, wiec moze powinienes rozwazyc jednak Vitix..? :?:
po drugie - pamietaj ze Vitix - przed naswietlaniem (lub opalaniem) , Protopic - po.

co do łap - to postaram sie pozyczyc od kumpla cyfre, zrobie zdjecie i pokaze Wam jakie efekty zanotowalem po 3 miesiacach. niewielkie ale jakies tam sa.
tlumacze sobie to brakiem naturalnego sloneczka bo wydaje mi sie ze kombinacja naswietlania i naturalnego slonka daje najszybsze efekty.

Francesca - ja stwierdzilem ze moge zaryzykowac z kupnem tej swietlowki. oryginalna lampa kosztuje przeszlo 1000 pln wiec niestety lezala poza moim zasiegiem :???:
i tak zaczynajac terapie musialem sie wyzec jednej z moich najwiekszych namietnosci - przestalem palic!
no a nawet jak bym w koncu dozbieral na kupno lampki "firmowej" (sic!) to gdyby sie okazalo ze wogole nie pomaga to by mnie chyba szlag trafil (a przeciez nie jest powiedziane ze jak komus tam pomoglo to i mnie tez musi). kwota ktora zainwestowalem jeszcze az tak nie bolala. teraz wiem ze bylo warto.

a tak nawiasem - firmy ktore sprzedaja ta swietlowke w badziewiastej plastikowej oprawce produkowanej w przez male chinskie lapki za miske ryzu i kasuja za nia ciezki hajs to moim zdaniem hieny... :evil: z tego co sie dowiedzialem to ta lecznicza swietlowka jest produkowana w Polsce, w Phillips Lighting w Pabianicach.

pozdrawiam wszystkich, fajnie ze tak duzo osob wypowiada sie w tym watku :grin:
jak sobie bedziemy dodawac wzajemnie otuchy to napewno na dobre nam to wyjdzie

Maciek
 
 
Jolero 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: Śro 31 Sty, 2007 12:06   

maciek_11 napisał/a:
Jolero napisał/a:
Dzieki za odpowiedz :)

Czyli naswietlales sie co 3 dni i twarz smarowales tylko vitixem? mi wlasnie najbardziej zalezy na twarzy i zdecydowalem sie na protopic tzn taka kuracje bede stosowal.
Rozumiem ze vitix na twarzy pomogl natomiast co do rąk to zero rezulatatów?
Pozdrawiam.


tak Jolero dokladnie. ale pamietaj ze po pierwsze Vitix (z tego co wiem) to niegrozne mazidlo z wyciagu z melona a Protopic to podobno juz ciezsza artyleria, wiec moze powinienes rozwazyc jednak Vitix..? :?:
po drugie - pamietaj ze Vitix - przed naswietlaniem (lub opalaniem) , Protopic - po.

co do łap - to postaram sie pozyczyc od kumpla cyfre, zrobie zdjecie i pokaze Wam jakie efekty zanotowalem po 3 miesiacach. niewielkie ale jakies tam sa.
tlumacze sobie to brakiem naturalnego sloneczka bo wydaje mi sie ze kombinacja naswietlania i naturalnego slonka daje najszybsze efekty.

Francesca - ja stwierdzilem ze moge zaryzykowac z kupnem tej swietlowki. oryginalna lampa kosztuje przeszlo 1000 pln wiec niestety lezala poza moim zasiegiem :???:
i tak zaczynajac terapie musialem sie wyzec jednej z moich najwiekszych namietnosci - przestalem palic!
no a nawet jak bym w koncu dozbieral na kupno lampki "firmowej" (sic!) to gdyby sie okazalo ze wogole nie pomaga to by mnie chyba szlag trafil (a przeciez nie jest powiedziane ze jak komus tam pomoglo to i mnie tez musi). kwota ktora zainwestowalem jeszcze az tak nie bolala. teraz wiem ze bylo warto.

a tak nawiasem - firmy ktore sprzedaja ta swietlowke w badziewiastej plastikowej oprawce produkowanej w przez male chinskie lapki za miske ryzu i kasuja za nia ciezki hajs to moim zdaniem hieny... :evil: z tego co sie dowiedzialem to ta lecznicza swietlowka jest produkowana w Polsce, w Phillips Lighting w Pabianicach.

pozdrawiam wszystkich, fajnie ze tak duzo osob wypowiada sie w tym watku :grin:
jak sobie bedziemy dodawac wzajemnie otuchy to napewno na dobre nam to wyjdzie

Maciek


Z moich obserwacji wynika ze Protopic jest najskuteczniejszy dlatego tez zdecydowalem sie w przyszlosci na niego, vitix tez nie jest tani, ale calkiem mozliwe ze tak wlasnie bede robil, tzn tak jak piszesz :)


Znalazlem takie cos w sieci:
http://www.fotohurt.pl/in...id_pr,2780.html

http://www.techlamps.com.pl/index.php/id_143.html

http://www.bakmed.com.pl/cennik.html

Czyli rozumiem wystarczy kupic taką lampę i do tego jakies mocowanie tak?
Ciekawy jestem czy w tych firmach da sie takze zamowic wlasnie kpl mocowanie czy cos takiego? czy w zwyklym jakims shopie to zakupie? chodzi mi oto ze wolalbym jednak nie składac tego samemu :/ bo jakims elektrykiem i specem nie jestem :(
Chyba że koleg odpłatnie pomógl by mi w tym?:)
pozdr.
Ostatnio zmieniony przez Jolero Śro 31 Sty, 2007 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Śro 31 Sty, 2007 17:14   

[quote="Jolero"][quote="maciek_11"]
Jolero napisał/a:
Dzieki za odpowiedz :)


Czyli rozumiem wystarczy kupic taką lampę i do tego jakies mocowanie tak?
Ciekawy jestem czy w tych firmach da sie takze zamowic wlasnie kpl mocowanie czy cos takiego? czy w zwyklym jakims shopie to zakupie? chodzi mi oto ze wolalbym jednak nie składac tego samemu :/ bo jakims elektrykiem i specem nie jestem :(
pozdr.



Jolero ja Cie prosze ! :grin: poprostu jak kupisz swietlowke to musisz pojsc do pierwszego marketu w okolicy, kupic za 10-15 zlotych lampke do ktorej bedzie pasowac swietlowka i wlozyc zakupiona swietlowke! i to cala robota.
jak bedziesz kupowal lampke to wez ze soba swietlowke i pokaz kolesiowi w sklepie to on Ci da odpowiednią. obsadka musi byc na 2 piny a nie na gwint.
w wielu sklepach widzialem wlasnie takie male lampki jak na moim zdjeciu - to sa przypinane male lampki do oswietlania biurka.
napewno sobie poradzisz, ja tez mam dwie lewe raczki do techniki :cool:
pozdrawiam, Maciek
 
 
badmongo 

Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 3
Wysłany: Sob 03 Lut, 2007 23:05   

Ja też używam lampy UVB311 i do tego protopic i efekty są niesamowite, twarz prawie mi się zrepigmentowała a miałem plam naprawdę sporo. mam bielactwo około 10lat leczyłem sie różnymi rzeczami między innymi PUVA a tylko lampy+protopic dały rade i to w dość krótkim czasie, efekty już po paru tygodniach :mrgreen:
 
 
Jolero
Gość
Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 02:24   

a jak dokladnie sie leczyles? jak blisko lampa twarzy tą sama lampe posiadasz co kolega? opisz dokladnie jak kurowales, co ile naswietlanie w jakim czasie, jak z protopiciem na ile ci starczal i wogole!!!
Pozdrawiam :)
 
 
jurek
Gość
  Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 14:35   

Witam wszystkich , co niektórzy mnie znaja. Odnosze sie do zalecen Vitixu i protopicu. Naswietlam sie od 4 m-cy Puva /uvb i przyjmuje geralen (srodek fototoksyczny )pobudzajacy melanine (pigment), dlatego po naswietlaniach tak jak wspomniał Maciej plamy sa rózowe. jezeli chodzi o vitix to dla mnie jest to strata pieniedzy natomiast protopic 0,1 przed naswietlaniem moze przyniesc efekty chioc, znikome.
Nie wiem jak byście sie odoniesli do ziół.Mianowicie bodziszek cuchnacy ale tylko z niektóry zbiorów, poniwaz wiekszosc dostepnego nadaje sie tylko do kapieli a nie do picia. osobiscie piłem go za młodu i co ? Znikneły plamy z twarzy!!!, wygladałem jak mis panda w okóL oczu i w okól ust masakra ...wiadomo o co chodzi. Dopioero po 17 latach zaczałem naswietlania a gówno to mam od 23 lat, wiec moge duzo powiedziec jak mam teraz 30 dyszki.
Jedna rada próbowac wszystkiego i naraz i z osobna, a wazna jest rzecza wiara w lepsze...porozmawiajacie z Czeskiem warto go posłuchac . Dzieki niemu i dzieki tej stronio postanowiłem na nowo sie leczyć i mam efekty.
pozdrawiam wszystkich

a szczególnie Kasie (berta), Czeska i Adama nara :smile:
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 21:53   

czesc Jurku

odnośnie tego co napisałeś o protopic i vitix ..
vitix daje efekty tylko przed naświetlaniem, a protopic po(a nie przed jak napisałes)!!!

dlaczego protopic po ..poniewaz jest mascią ..masci są tłuste i odbijają promieniowanie
zreszta protopic nie ma nic wspolnego z naswietlaniem poniewaz nie ma składnikow fotouczulajacych

pozdrawiam
 
 
beatrix szkrab 

imie: joanna
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Sty 2007
Posty: 44
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 22 Lut, 2007 14:01   

Hej witam Was Wszystkich :grin:
Chciałam coś dodać do tej świetlówki, o której powyżej pisał Maciek. Na stronie www.alfaelektro.com.pl jest kilkanaście adresów hurtowni (w całej Polsce) tej właśnie sieci i można u nich zamówić sobie tę cudowną świetlówkę PL-S-9W/01/2P. Kosztuje ona 137 pln + 22 % vat. Wysyłają, płatność przy odbiorze :lol:
Ja na razie jej nie zamawiam bo mam w marcu wizytę u nowej lekarki i tam podobno są naświetlania. Poczekam więc jeszcze :wink:
Pozdrawiam gorąco B.
 
 
Jolero 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: Czw 22 Lut, 2007 16:13   

beatrix szkrab napisał/a:
Hej witam Was Wszystkich :grin:
Chciałam coś dodać do tej świetlówki, o której powyżej pisał Maciek. Na stronie www.alfaelektro.com.pl jest kilkanaście adresów hurtowni (w całej Polsce) tej właśnie sieci i można u nich zamówić sobie tę cudowną świetlówkę PL-S-9W/01/2P. Kosztuje ona 137 pln + 22 % vat. Wysyłają, płatność przy odbiorze :lol:
Ja na razie jej nie zamawiam bo mam w marcu wizytę u nowej lekarki i tam podobno są naświetlania. Poczekam więc jeszcze :wink:
Pozdrawiam gorąco B.


Jeżeli jest tak jak piszesz to super :) (napisalem juz maila do nich w swoim miescie mam do nich blisko) wiec to by zalatwialo koszt przesylki a swietlowka dosc ryzykowne przy wysylce, dzieki za info :)
 
 
beatrix szkrab 

imie: joanna
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Sty 2007
Posty: 44
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007 20:16   

Hej!!!
Jolero chciałam zapytać co dalej ze świetlówką, o której pisałam. Masz ją już :mrgreen: tzn świetlówkę. Ja byłam dzisiaj u nowej lekarki ale totalna porażka i chyba zamówię tę świetlówkę i sama się podleczę :grin: Daj znać kiedy będziesz już szczęśliwym posiadaczem :lol:
Pozdrawiam Wszystkich,
Kochani nie poddawajcie się!!!!!!! B.
 
 
Jolero 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 46
Wysłany: Pią 02 Mar, 2007 12:23   

beatrix szkrab napisał/a:
Hej!!!
Jolero chciałam zapytać co dalej ze świetlówką, o której pisałam. Masz ją już :mrgreen: tzn świetlówkę. Ja byłam dzisiaj u nowej lekarki ale totalna porażka i chyba zamówię tę świetlówkę i sama się podleczę :grin: Daj znać kiedy będziesz już szczęśliwym posiadaczem :lol:
Pozdrawiam Wszystkich,
Kochani nie poddawajcie się!!!!!!! B.

Hej :) niestety bede musiał sie wstrzymac z tą inwestycją z racji iż będe teraz na swoim oplata mieszkania auta itp... i dopiero jak to wszystko wykalkuluje to zobacze kiedy bede mogl sobie pozwolic na lampe + inne rzeczy do tego... protopic, vitix, tabsy..
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Sob 03 Mar, 2007 22:23   

quote]
z racji iż będe teraz na swoim oplata mieszkania auta itp... [/quote]

kurde, znam ten bol... jak u mamusi sie mieszkalo to sie moglem w vitixie kompac, teraz to smaruje sie cieniutko jak by byl ze zlota... :)
nasza dolegliwosc to choroba iście hrabiowska i snobistyczna... leczenie kosztuje fortune :(

pozdrawiam i zycze sukcesow

maciek




byla plama nie ma plamy bowiem vitix odplamiacz mamy
 
 
borek_323
Gość
Wysłany: Śro 14 Mar, 2007 20:28   

jak tak czytam wszytskie opinie na temat leczenia, to kusząca jest mysl ze, usuwanie plam z twarzy jest najlatwiejsze. a moj problem wlasnie tego dotyczy :) pytanie do kogokolwiek kto stosowal te lampy PL-S 9W/01/2P. jak ich uzywaliscie ?? czy naswietlanie nią zdowej skóry, powoduje jakies "skutki"? np jakbym trzymal ją w odległosci ok 5 cm od oczu( bo wlasnie na nich mam plamki, no i na mojej męskości :P ) cos ala ten gostek z Xmana z czerwonym okularem hehe :P czy nei bedzie to opalony kawalek skóry ? :P
 
 
borek_323
Gość
Wysłany: Śro 14 Mar, 2007 20:33   

no i jeszcze pytanie bo na stronie http://www.bakmed.com.pl/cennik.html
ta cud-świetlówka PL-S 9W/01/2P ma podana dlugosc fali 310 nm czy to taki "bład w druku" czy to to samo co ta wymagana 311 ?
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 18 Mar, 2007 20:38   

czesc Borek, mysle ze to chyba blad "zecerski", bo philips chyba nie robi swietlowek 310 nanometrów.
co do naswietlania twazy to faktycznie efekty sa najszybsze i najlepsze.
uwazaj na oczy - ja je poprostu zamykalem ale nie wiem czy to bezpieczna zabawa - wiec nie rekomenduje :roll:
reszta skory (zdrowa) troche reaguje na naswietlanie ale nie martw sie - nie bedzie to tak ze bedziesz "punktowo" opalony. zaczynaj naswietlanie twazy od BARDZO krotkich czasow
i na poczatku nie czesciej niz co 3 dni. musisz sie uzbroic w cierpliwosc choc wiem ze jak sie zaczyna to jachetniej by sie czlowiek co chwila naswietlal zeby tylko byly efekty :cool:
pozdrawiam i zycze sukcesow
 
 
Borek_323 

Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: Śro 21 Mar, 2007 18:53   

dzieki wielkie za odpowiedz.
vitix juz do mnie idzie a lampe dzis zamowilem Mam nadzieje ze sie uda :)
pozdro
 
 
ala
Gość
Wysłany: Śro 21 Mar, 2007 20:49   vitix

gdzie zamówiłeś vitix i za ile?
 
 
Borek_323 

Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: Czw 22 Mar, 2007 19:04   

http://www.vitanea.pl/ind...pid=42373&k=187

podobno mozna znalezc taniej ale w internecie znalazlem od 140 do 117 i to jest wlasnie ta strona

pozdrawiam
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Sob 24 Mar, 2007 00:07   

kurcze, to tanio wyszperales, ze mnie ostatnio zdarli 138pln.
zycze powodzenia w naswietlaniu, 3mamy kciuki !! chwal sie postepami, to wszystkim daje otuche :wink:
 
 
Borek_323 

Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: Nie 25 Mar, 2007 08:40   

jasna sprawa :) A jeszcze mam pytanie. czy jak sie naswietlales co 3 dni to vitixu uzywales tez co 3 dni ? tylko przed naswietlaniami czy zel codziennie a co 3 dni naswietlanie??
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 25 Mar, 2007 09:41   

co 3 dni to troche za mało moim zdaniem, ogolnie w poradni na Towarowej czy to w innych miejscach gdzie lecza vitiligo zalecaja 3 razy w tygodniu ...efekty beda szybciej

vitix stosuje sie przed naswietlaniami .. on daje efekt tylko w tym zwiazku

ja sie smaruje od 1h -30 min przed naswietlaniem

pozdrawiam
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 25 Mar, 2007 14:20   

ello,
smarowalem sie Vitixem codziennie przed snem a w dni w ktore sie naswietlalem bezposrednio przed naswietlaniem - jakies 10 minut przed. Ale moze faktycznie pol godzinki przed..? :) tego nikt nie wie...
pozdr
 
 
Borek_323 

Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: Nie 25 Mar, 2007 15:58   

lampa zostanie do mnei jutro wyslana. pójde na markety poszukac obudowy, tylko jakiej ? 9 czy 11 W ? Bede informowal o wszelkich chocby najmniejszych postepach.
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 25 Mar, 2007 21:36   

Borek , ja znalazlem w markecie taka lampke na ktorej opakowaniu bylo napisane ze sluzy do doswietlania klawiatury oraz biurka w czasie pracy przy kompie, bardzo slabe swiatelko wlasnie 9 Watt.
Zaplacilem za nia jesli dobrze pamietam parenascie peelenów. Ulepiona przez male chinskie raczki.
Najlepiej wez do marketu swoj nowy nabytek , pokaz kolesiowi na dziale z lampkami zeby Ci dobral obsadke. Potem poprostu zamieniasz swietlowke fabryczna na UV i gotowe.
Pamietaj zeby bylo to samo mocowanie (przewaznie 2P czyli dwa takie jakby piny).
powodzona !!
 
 
kasia 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 26 Mar, 2007 15:17   kolory wracają

Macku gdzies napisałes ze pierwsze piegi pojawiły sie po ok.6 tygodniach :)
Ja tyle gdzies chodze na lampy i sa pierwsze efekty ale bez piegów :( u mnie zaczęły wyłazic takie ciemne obwódki i plamy zaczęły się zwężać jedno znamię suttona prawie sie opaliło ale mam juz tak opalona twarz ze bardzo widac plamy z tymi ciemnymi otoczkami.
Vitix jak sobie przypomne i tylko na twarz a plamy na plecach (bez Vitixu )bardzo ładnie tam widze ze to chyba zejdzie:) po naswietlaniu protopic tylko teraz mam po nim opryszczkę:(
Ostatnio zmieniony przez kasia Pon 26 Mar, 2007 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
evlę 

Dołączyła: 03 Lip 2006
Posty: 17
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Pon 26 Mar, 2007 22:19   

hej :mrgreen:
tak sobie myślę że i ja odniosłam spory sukces :razz:
plamy nie znikają bo się nie naświetlam jeszcze i nie stosuję maści, ale mam wrażenie że zaciągnęłam hamulec ręczny bielactwu! hihi
choroba poprastu przestała postępować. plamy mam od roku, bardzo ekspansywnie sie pojawiały i powiększały..
od grudnia faszeruję się witaminami i wyrównuję niedobory... i wygląda na to że pomaga.

wiem że będzie dobrze :smile:
obiecałam sobie że jak zatrzymam chorobę to zajmę się likwidowaniem plam, chyba zbliża się czas kiedy i ja kupię świetlówkę.. :wink:

Pozdrawiam Was ciepło
Ostatnio zmieniony przez evlę Pon 26 Mar, 2007 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 27 Mar, 2007 21:03   

Kasinek, moja wypowiedzia sie nie sugeruj, ja akurat mialem pojedyncze powiekszajace sie piegi ale wiekszosc osob wlasnie opisuje ze repigmentacja zaczynala sie od ciemnienia obwodek wiec wszystko jest na dobrej drodze!!! :) to chyba sprawa indywidualna w jaki sposob upragniony pigment do nas wraca , najwazniejsze jest ze sie pojawia !! :) rowniez okres 6 tygodni nie musi przeciez oznaczac ze wlasnie wtedy proces ma sie zaczac. sa osoby ktore repigmentuja wczesniej a sa takie ze duzo pozniej.
ja teraz walcze z lapami i postep jest tak slimaczy i powolny ze az mnie niekiedy krew zalewa! juz kilka miesiecy zelaznej dyscypliny w naswietlaniach. ale podstawa ze postep jest !!
protopic powoduje miedzy innymi "wyzerowanie" odpornosci posmarowanego miejsca (Czesiu by to bardziej fachowo wyjasnil) wiec chyba opryszczka wlasnie dlatego wylazi. ja kiedys sobie niechcacy posmarowalem male skaleczenie na rece i strasznie dlugo sie nie chcialo zagoic.

Evlę - no i bardzo dobre podejscie !! :) zgadzam sie z Toba w pelni - pamietam ze tez odetchnalem z ulga jak przestaly mi wyskakiwac nowe plamy :) zreszta chyba wszyscy z nas mieli podobnie.

kurcze, fajnie ze sa pozytywne wiesci :grin: damy rade !! niedlugo bedzie juz duzo wiecej slonka co tez nam pomoze w przekonaniu uparciucha pigmentu do powrotu :)

pozdrowka 4 all
 
 
kasia 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 28 Mar, 2007 08:31   Plamy o których nie wiemy

Ja też bardzo się kiedyś cieszyłam że plamy nie wychodzą miałam tylko kilka w sumię ok 8 żadna nie miała więcej niż 1 cm w zasadzie tylko 2 tyle miały reszta ok 05.No i pojechałam na Towarową tam zobaczyłam się pod lampą Wooda.Spodziewałam się że pewnie będzie jeszcze parę na plecach bo tam wyszły pierwsze.Ku mojemu zdziwieniu na plecach pod lampą nic nowego nogi stopy dłonie nic..ale jak zobaczyłam twarz na której dotychczas były 2 malutkie plamki i okazało się że jestem miś panda albo jak kto woli krowa :)Postanowiłam że będę to cholerstwo leczyć. Czemu o tym piszę otuż warto zobaczyć się pod lampa Wooda widac tam miejsca w ktorych tracimy pigment a o tym nie wiemy.Mamy wówczas przewagę czasową i możemy smarować i naświetlać również te miejsca.Jest to ważne zwłaszcza dla wszystkich którzy używają małej lampy.
Pozdrawiam :)
 
 
natalia 

Dołączyła: 19 Gru 2006
Posty: 7
Skąd: wielkopolska
  Wysłany: Czw 29 Mar, 2007 09:39   tak się zastanawiam...

....mam pytanie czy w solarium przy tym swietle tez widac plamy ktore dopiero powstaną? Bo gdzieś coś o tym czytalam... :)
A jesli chodzi o zatrzymanie choroby to ja mam w sumie dziwna sytuacje, kiedy ponad dwa lata temu wyszly mi dwie plamy /w "tym" miejscu/;) jedna ma ok1,5cm jest okrągła a druga troche wieksza ale jest taka podluzna to minimalnie moze sie powiekszyly od tamtego czasu. Ta jedna ma ciemną obwódkę a druga kilka piegów. A nic w kierunku leczenia w sumie nie robie bo lekarze u ktorych bylam kazali dac mi sobie z tym spokoj....Przez pewien czas bralam beta karoten (jakies 4ms) teraz przerwalam bo fryzjerka na wzmocnienie wlosow kazal brac mi "silice" ktorej nie mozna brac rownoczesnie z innymi preparatami zawierającymi krzem. (beta-karoten ma krzem) tak wiec teraz zamiast beta biore tą silice ale jak skoncze kuracje to wroce do beta,tak na wszelki wypadek (nie wiem czemu ale dzieki niemu jestem 'spokojniejsza' mam taka nadzieje ze mnie ochrania;) przed kolejnymi plamamami. Ah no i jedyne co zrobilam "w kierunku leczenia" to usunelam znamie suttona tak mi poradzila pewna lekarka i bardzo wiele tez o tym czytalam ze warto usunac to znamie zeby bielactwo nie postepowalo itp...
Jak myslicie czy to mozliwe ze dzieki temu zatrzymalo sie i juz nie wróci? :) bo w sumie od poczatku są tylko te dwie niepowiekszajace sie plamki...
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 08:35   

czesc Natalka !
sorry za dosyc dluga zwloke w odpowiedzi ale mialem ograniczony dostep do netu - z tego co wiem to pod lampą Wooda widac plamki ktore "szykuja sie do wyjscia na powierzchnie" ale nie slyszalem o tym zeby widac je bylo przy swietle solarium.
co do Twoich plamek to nie ma regol - moga sie zatrzymac i do konca Twych dni pozostac takie jak sa, moga sie same zrepigmentowac a moga (odpukac) powychodzic nastepne.
radzil bym Ci nie bagatelizowac tych dwoch plamek - u mnie tez najpierw pojawily sie w okolicach majtkowych ;)
znamie Suttona dobrze ze usunelas, napewno nie zaszkodzi.
podstawa to dobre odzywianie sie i unikanie stresa - choc wiem ze to prawie nie mozliwe w naszych czasach. w wielu watkach na Forum opisane sa metody leczenia oraz profilaktyki wiec nie bede sie tu rozpisywal,
pozdrowka 4 all
 
 
natalia 

Dołączyła: 19 Gru 2006
Posty: 7
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2007 09:08   

Dzięki Maciek za odp :) wiem że nie powinnam bagatelizować tych dwóch okrutnych plamek ;) ale bardzo ciezko zabrac się za to...ale oby nie bylo za pozno ;/
Dzięki jeszcze raz, pozdr
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 20:57   

ello ludkowie,
pare osob sygnalizowalo mi na PW ze maja problemy z kupieniem obsadki do swietlowki UV311 o ktorej pisalismy w tym temacie.
znalazlem na allegro aukcje z calkiem zgrabnymi lampkami za rozsadna cene (link wywalony bo okazalo sie ze osoby z Forum kupily i NIE DZIALALA !!! wszystkich niechcacy wprowadzonych w blad przepraszam!)
facet z krakowa wiec nie moge podjechac i zerknac jak wyglada w realu ale na zdjeciu calkiem OK. no i cena przystepna (16,65 pln)
jak by ktos sie skusil to najpierw lepiej potwierdzic czy swietlowka jest mocowana na dwa piny.
pozdrawiam wszystkich
Wujek Samo Zło :wink:
Ostatnio zmieniony przez maciek_11 Wto 22 Maj, 2007 23:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotr 

Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 6
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007 21:59   

Witajcie.

Szukam w necie tych lamp i albo są w cenie przewyższjacej 250 zł albo właśnie nie 311 tylko 310 nm tak jak tu: http://www.ultraviol.pl/index-zrodla.php albo tu: http://www.bakmed.com.pl/cennik.html (to chyba jednak nie jest błąd bo na za wielu stronach tak podają - to jak to z tym z tym jest? U Ciebie Maćku na opakowaniu jest napisane ile ta świetlówka ma nm?)

Proszę o podanie linka skąd mogę zamówić odpowiednią lampę.


Borek_323 napisał/a:
http://www.vitanea.pl/index.phtml?action=produkt_szczegoly&pid=42373&k=187

podobno mozna znalezc taniej ale w internecie znalazlem od 140 do 117 i to jest wlasnie ta strona

pozdrawiam


Jak kupić w tym sklepie? - przy tym produkcie nie ma linka: "Dodaj do koszyka"
Ostatnio zmieniony przez piotr Czw 26 Kwi, 2007 23:43, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007 16:42   

Czesc! uwierz mi ze to dokladnie ta sama swietlowka. Musisz patrzec po symbolu producenta (czyli Philipsa) - PL-S 9W/01/2P - jezeli symbol sie zgadza to swietlowka tez. I nie martw sie ze niekiedy jest napisane 310 a niekiedy 311 - to dokladnie ta sama swietlowka.
Na opakowaniu z mojej jest powyzszy symbol, znacze UV-B, pare oznaczen po angielsku ale nie jest napisane jaka jest dlugosc promieniowania. Jezeli dalej nie jestes do konca przekonany zadzwon do Philips`a.
Zreszta sam widzisz ze na stronie ktora wkleiles jest napisane "do leczenia luszczycy" a wiec to dokladnie TA swietlowka. A cena ktora oferuje ta strona jest nawiasem mowiac bardzo dobra!
pozdrawiam,
Maciek
 
 
Borek_323 

Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 8
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2007 14:08   

na tej stronie najwidoczniej chwilowo zabraklo vitixu. przycisk dodaj do koszyka byl bardzo widoczny. odwiedziaj ją co jakis czas napewno niedlugo bedzie.
Dzis zacząlem kuracje :D
naswietlanie dalem 30 sekund ale jak to jest z tym vitixem. zrobilem jak trzeba masowalem dlonie ze staly sie calkiem cieple. ale jak zaczalem go nakladac na powieki i delikatnie wmasowywac to po kilkunastu sekundach pod palcami zaczelo mi sie "kulowac" :P czy moje rece byly za chlodne i te granulki sie nie "stopily" jak trzeba ? czy moze za dlugo go wmasowywalem( 20 sekund ) ? a moze tak ma byc ?
Jak duzo go nakladacie na skóre ? mi na calą skóre wokol oka wyszlo do slownie opuszek palca
 
 
amelka
Gość
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2007 14:34   

Ja mam pytanie odnośnie tych lamp opisanych powyżej.
Czy one rzeczywiście pomagają na leczenie bielactwa? Czy komuś pomogły takie lampy,czy raczej używacie tych droższych "medycznych" ?

pozdrawiam
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2007 16:01   

Amelka - lampy jak je nazywasz - "medyczne" sprzedawane przez firmy za okolo 1000 pln maja w srodku dokladnie tą samą swietlowke o ktoraj tutaj piszemy. Nie roznia sie niczym oprocz obudowy i ceny. Jezeli bedziesz sie lepiej czula psychicznie placac za lampke 1000 pln to kup "medyczną" :wink:
Co do efektu kuracji - poczytaj na forum, wielu osobom pomoglo, w tym i mnie - zreszta wszystko jest przciez dokladnie opisane w tym temacie.

Borek- no masz racje, Vitix kiepsko sie wchlania, te granulki nie do konca sie wszystkie rozpuszczaja. ja przed smarowaniem nagzewam palec trzymajac go centymetr od zapalonej zarowki. zauwazylem ze sie wtedy lepiej rozpuszczaja te kuleczki.
ale nie martw sie, nawet jak troche granulek zostaje to napewno tez sporo sie wchlania, powodzenia!

maciek
 
 
KiTeQ 


Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 87
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2007 20:35   

Amelka już dosyć długo śledzę to forum i stwierdzić muszę że jeszcze chyba żaden sposób nie pomógł aż tylu osobom jak właśnie naświetlanie. Ja sam planuje w nią sie zaopatrzyć bo to jedna z ostatnich desek ratunku. Pozdrawiam
 
 
amelka
Gość
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2007 21:53   

dziękuję za informacje :) Chciałam zakupić sobie tę tańszą lampe, nie stac mnie niestety na te typowo "medyczne" za 1000 zł. Ale najpierw wolalam zasięgnąć opinii na ten temat, czy są skuteczne wlasnie te "niemedyczne " lampy, czy Wam pomagają itp .


U mnie w szpitalu oferują naświetlania PUVA (mam nadzieje,ze dobrze napisałam),ale obawiam się chodzić na to, bo czytałam, że nie jest to do końca bezpieczny sposób. Tych lamp UV 311 nm nie ma, toteż zastanawialam się, czy nie lepiej po prostu kupić sobie taką i naświetlać się samemu w domu rezugnując jednoczesnie z PUVA . Ale właśnie tę tańszą wersję. A Wy jak sądzicie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo