Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam i proszę o diagnozę
Autor Wiadomość
... 

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 2
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 15:06   Witam i proszę o diagnozę

Witam wszystkich,

dzięki Bogu, że natrafiłem w Internecie na to forum i mogę po prosić was o pomoc. Mam zamiar iść do dermatologa, jednak ze względu, że problem jest nieco "intymny" wolę anonimowo zapytać osoby związane z podobnym tematem.

No, ale przejdźmy do rzeczy. Mniej więcej rok temu penisie pojawiły mi się białę plamy. Z miesiąca na miesiąc stawały się coraz większe, jednak nie na tyle bym zaczął panikować. Ot, z dość małych dwóch plamek powstało takie coś, co widzicie na zdjęciu. Podejrzewam, że to może być bielactwo, lub łupież pstry, ale mam nadzieję, że wy będziecie wiedzieć lepiej ode mnie. ;)

Dodatkowo muszę dodać, że fraktura skóry nie jest w żaden sposób inna, nic się nie łuszczy, nie swędzi i, co najważniejsze, występuje to TYLKO w tym jednym intymnym miejscu. Nigdzie więcej na swoim ciele podobnych przebarwień nie zauważyłem.

Proszę więc was o diagnozę i zasugerowanie ewentualnego sposobu leczenia, ponieważ naświetlanie nie byłoby chyba najlepszym pomysłem na to dość wrażliwe miejsce.

Dziękuję Wam bardzo i pozdrawiam. :)♦
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Sob 06 Mar, 2010 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010 17:15   

Witam na forum,
Usunąłem Twoje zdjęcia. Jeśli chcesz je umieścić, przytnij je tak, by były na nich tylko i jedynie odbarwienia (białe plamy). Zdjęcia, które umieszczamy na forum, nie mogą wywoływać zgorszenia wśród użytkowników. Nie każdy, kto się zaloguje na forum, ma ochotę oglądać takie zdjęcia bez uprzedzenia. Najlepszym wyjściem będzie jak umieścisz je na serwerze i podasz do nich linka z uwagą, że dotyczą konkretnego miejsca na ciele. Jeśli ktoś zechce je obejrzeć i podzielić się opinią, to otrzymasz odpowiedź. W razie potrzeby udzielę dalszych wyjaśnień na PW.
Pozdrawiam
 
 
... 

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 2
Wysłany: Pon 08 Mar, 2010 12:30   

Dziękuję za sprostowanie. Nie spodziewałem się, że fotki dodawane na forum będą wrzucone prosto w temat zamiast zwykłego odnośnika do otwarcia w nowym oknie lub pobrania załącznika. ;)

Poniżej zamieszczam link do zdjęcia. W razie problemów z rozpoznaniem mogę wykonać inne w lepszej jakości.
Tak więc, uwaga. Poniższy odsyłacz zawiera obraz o charakterze obscenicznym i nie powinien być oglądany przez osoby o delikatnych nerwach, a w szczególności przez kobiety narażone na wypaczenie i zdeprawowanie. ;)

Do admina: fotkę okroiłem jak najbardziej się tylko dało.

http://img192.imageshack..../dsc00532hl.jpg

Czekam na wasz werdykt.
 
 
kasta15 
Ania


pole1: 137
imie: Anna Maria
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 146
Skąd: RogoĽno Wlkp.
Wysłany: Czw 11 Mar, 2010 15:09   

Ciężko o interpretację. Zwróć też uwagę, że rady tutaj i informacje nie zastąpią kontaktu z lekarzem, który jest jedyną jednostką, która ma prawo wykluczyć lub potwierdzić bielactwo. Na "oko" może to być vitiligo, lecz na "oko" to sam wiesz:)
Pomysł ze zdjęciem mnie rozbawił, ale na szczęście Czesiu zawsze na posterunku.
Nie oczekuj innych rad, jak taka- udaj się do lekarza. Dobrego. Do dermatologa nie jest wymagane skierowanie. Toteż śmiało. Nie masz się czego wstydzić. To, że chcesz być odpowiedzialny za swoje ciało i zdrowie to powód do dumy, a nie wstydu. Jestem pewna, ze ten ustąpi zaraz po wizycie.
Ania

PS. kobiety chodzą do ginekologa i on wierz mi nie ogląda wyłącznie; nie ma więc powodu się wstydzić; zdrowie jest NAJISTOTNIEJSZE
 
 
alenda 


imie: Olcia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 134
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010 08:13   

Od DIAGNOZOWANIA są lekarze. Z tego co wiem, tutaj nie ma lekarza. Od leczenia tym bardziej sa lekarze, nie ludzie z netu.... Nawet jeśli ktoś z nas się zna, to może mu się tylko tak wydawać i mimo dobrych chęci możemy ci zaszkodzić, nie pomóc. Kogo potem będziesz obwiniać, gdy coś ci się stanie? Może to bielactwo, może to grzybica, cokolwiek to jest udaj się jaknajszybciej do lekarza.
 
 
XXX185 
kwiatek

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 50
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010 08:33   

Chociaż zdjęcie nie jest najlepszej jakości,to jestem niemal w 100% pewien,że jest to bielactwo aczkolwiek ostateczna diagnoza należy do dermatologa.
 
 
bales1987 

pomogl: pomogl
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 18
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010 12:22   

ja tez jestem pewnien ze to bielactwo , sam mam cos podobnego:(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo