Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
?wietlówka UVB 311 nm
Autor Wiadomość
Justwannalive 

Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 18
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010 18:09   Świetlówka UVB 311 nm

Witam.
Choruję na bielactwo, sam nie wiem od kiedy, ale przeglądając swoje zdjęcia z przed lat doszedłem do wniosku, że od około 7 roku życia (teraz mam 18). Nie przejmowałem się tym za bardzo, gdyż plamy nie rozprzestrzeniały się i znajdowały się w miejscach, które mogłem ukryć pod ubraniem. Ostatnio jednak (jakieś 2-3 tygodnie temu) choroba zaczęła postępowac :sad: . Spostrzegłem nowe plamy na klatce piersiowej brzuchy i co najgorsze twarzy :placze: . Leczę się protopikiem, ale narazie nie widać efektów więc postanowiłem się naświetlać.

Eh, trochę przeciągnąłem wstęp, no nic przejdę do sedna.

Zastanawiam się nad zakupem tej oto świetlówki: Świetlówka UVB 311 nm, tylko nie wiem czy dam sobie potem radę z dobraniem obudowy i sprawieniem, aby wszystko zaczęło działać. Na zakup gotowej lampy za 1000 zł mnie nie stać, poza tym uważam to za stratę kasy.

Moje pytanie brzmi, czy ktoś używa już tej świetlówki i mógłby poradzić mi jakąs obudowę?
Ostatnio zmieniony przez Justwannalive Nie 14 Mar, 2010 18:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Nie 14 Mar, 2010 19:51   

Tak ja używam własnej konstrukcji lampy i bardzo jestem zadowolony:) mam coś takiego:

1. http://www.allegro.pl/ite...uvb_311_nm.html

2. Okulary ochronne: http://www.allegro.pl/ite...dermalight.html

3. http://www.allegro.pl/ite...kowa_a6_b6.html

i wszystko działa jak trza:D
 
 
Justwannalive 

Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 18
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010 00:05   

Zauważyłeś już jakieś efekty stosowania? Wiesz może czy można naświetlać się stosując protopic 0.1?
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010 11:52   

Tak, znam wielu ludzi ktorzy stosowali Protopic + UVB domowe i to z dobrym skutkiem. Tez o tym myslalem ale wolalem kupic Tevaskin ktory nie powoduje skutkow ubocznych niz rakotworczy Protopic...
 
 
Justwannalive 

Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 18
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010 18:35   

Czytałem na ulotce, że u znikomego procenta pacjentów wystąpił nowotwór skóry. Nie zostało jednak udowodnione, że było to spowodowane leczeniem protopiciem. Więc co do tej tezy jestem sceptycznie nastawiony. Dziękuję wszystkim za odpowiedź, zaraz zamawiam lampę i rozpoczynam kurację :lol:
Ostatnio zmieniony przez Justwannalive Pon 15 Mar, 2010 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010 19:24   

No właśnie nic nie zostało udowodnione, a zresztą w każdej ulotce straszą już pisałem to wielokrotnie! Nawet ludzie umierają czasami na anginę bo akurat byli uczuleni na przepisany im antybiotyk i nie wiedzieli:D będziemy mieli umrzeć, to i tak umrzemy wcześniej czy później niestety...

Na początku byłem podjarany efektami Protopicu... Wgl. szybkie efekty, ale teraz już widzę, że ta 'szybkość' nie wyszła na dobre bo wiele plamek powróciło po zimie, gdy nie stosowałem Protopicu i UVB...

Teraz będę próbował piperyny i zobaczymy...
Ogólnie plamy mam na twarzy i też mozolnie idzie mi jak na razie.
No poczekamy na słoneczko znowu i coś tam będzie lepiej:P
 
 
Justwannalive 

Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 18
Wysłany: Śro 24 Mar, 2010 19:18   

Witajcie. Już złożyłem lampę wszystko cacy działa :). Ale mam jeszcze pare pytań.

Jak często i po ile czasu powinienem się naświetlać. Mam jasną karnację.
W jakiej odległości najlepiej trzymać lampę?

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź :-) .
 
 
ssandrietta 


imie: Sandra
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Cze 2008
Posty: 91
Skąd: Małopolska
Wysłany: Śro 24 Mar, 2010 19:23   

hej ja mam ten zestaw lampy od roku i juz tyle przez nią nerwów zjadłam ze tracę już cierpliwość. Ciągle mi się psuje a teraz mimo włączonego włącznika w lampce znów żarówka się nie świeci . nie było okresu kiedy by działała chociaż przez miesiąc. Co do czego leży od daawna nie używana...
 
 
Justwannalive 

Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 18
Wysłany: Śro 24 Mar, 2010 20:50   

Jestem już po dwóch naświetlaniach i jedyne co może troche denerwować, to prędkość z jaką włącza się lampa.

Mam jeszcze pytanie, czy podczas naświetlania zakrywacie zdrową skórę?
Oczywiscie czekam też na odpowiedź na poprzednie pytania ;]

Pozdrawiam
 
 
Lelo3008 
RePuBlIkA


imie: Łukasz
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 402
Skąd: Ciechan/Olsztyn
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010 16:46   

Ja raczej nie, mimo kontrastu itd to nie, idealnie nie zasłonisz zdrowej skóry, zawsze jakaś tam obwódka się zrobi:]

a ja mam pytanie, taka UVB 311nm bardzo niszczy skórę..?
 
 
iks 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 15:40   

Witam,

parę pytań, może niektóre się będą powtarzać, ale nie znalazłem narazie na nie odpowiedzi:

- czym różnią się te lampy (co to jest szerokie pasmo) ? :

http://www.ultraviolsklep...emart&Itemid=31

http://www.ultraviolsklep...emart&Itemid=31

- czy lampa 9W jest wystarczająca dla nas, są nawet 100W, nie lepiej wziąść większej mocy ?

- czy okulary są potrzbne jeśli naświetlam okolice oczu, czy wogóle w każdym przypadku podczas używania ?

- w jakiej odległości od ciała trzymać lampę ?

- czy jeśli będę załóżmy naświetlał się 1 minutę dziennie to oznacza, że wogóle mogę minutę czy mogę minutę jedną cześć ciała drugą minutę drugą część itd. (bielactwo mam w różnych miejscach) ?

- i wreszcie po jakim czasie widać jakieś rezultaty ?

- aha i co najlepsze do wspomagania np. Tevaskin ?

Trochę dużo pytań, ale proszę o pilne odpowiedzi, zamierzam wreszcie ruszyć z tym, bo żadne inne metody mi nie pomogły.

Pozdrawiam
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 16:20   

witam.
co do lampek to te 2 to chyba te same, tak mi się wydaje, różnią się tylko że w tej drugiej jest BB ale nie ma fotki, bierz tą pierwszą -tańszą. to ta popularna.

9W to raczej wystarczy na plamy kolo oczu tamtą 100w to byś się spalił, raczej jak byś chciał naświetlać pół ciała to tak, ale jest droższa na pewno.

jak masz plamy na około oczu=>ja tak mam:-) to chyba mija się to z celem, żeby tam powrócił pigment jak to zakryjesz. oczywiście jeśli masz zamknięte powieki!!!! po prostu staraj się nie patrzeć na to światło:-)

jeśli chodzi o czas to zaczynasz jak najkrócej aż do zaczerwienienia a potem zwiększasz czas, to zależy już od reakcji twojej skóry sam musisz to wybadać.

a efekty to coś na co wszyscy czekamy :biggreen: i życzę ci ich, ale one też zalezą od wielu czynników czy stosujesz coś jeszcze prócz naświetlania, i od twojego organizmu. pozdro. :drunk: :zdrówko:
 
 
iks 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 17:30   

Jak jest z tym czasem. Można się naświetlać długo jednorazowo tylko różne miejsca ? Czy czas załóżmy 2 minuty odnosi się wogóle do dawki dziennej tych promieni, niezależnie czy to będzie jedno miejsce czy kilka ?
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 19:34   

hm tak ci pisałem jak ja bym zaczął od 2 min. to bym wylądował w szpitalu :placze: chyba. nie ma reguły poczytaj tutaj na forum opinie różnych ludzi co do leczenia tą metodą. Parę osób dochodziło tutaj do 20min. naświetlania jednego miejsca a innym mogłoby to poważnie zaszkodzić. sam musisz to sobie dobrać najlepiej zaczynając od paru sek. np. 10 sek.dane miejsce.i potem obserwować reakcję skóry i w miarę niezadowalających efektów zwiększać czas naświetlań.

Czas naświetlania, szczególnie przesadzonego NIE Jest!!! naszym sprzymierzeńcem, chyba że chcesz mieć poparzone te miejsca.

Proszę o rozwagę :o pozdro.
 
 
iks 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 20:25   

Widzę, że nie możemy się porozumieć wogóle. Jeszcze raz. Jeśli załóżmy mam zamiar się naświetlać np 20 sekund. To czy na całe ciało mam 20 sekund, czy może mogę jedno miejsce 20 sekund, drugie kolejne 20 i tak dalej ?
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 21:19   

Zacznij od 30 sekund każde z miejsc, następnie powiedzmy po 3-4 naświetleniach zwiekszaj każde nastepne naswietlenie po około 30 sekund. Możesz nawet dojsc do około 25 min. Chyba że w miedzy czasie dojdzie do poparzenia skóry, wtedy trochę zmniejsz dawkę i częstotliwość naswietlen. Efekt jaki chcemy uzyskac to prawie poparzony skóra, ale jednak nie poparzona, to znaczy powinieneś miec bardzo mocne zaróżowienia, ale nie bąble z wodą !!! Nie naswietlaj sie czesciej niz 3 razy w tygodniu,z tym ze nie 3 dni pod rząd. I pamietaj jesli masz duzo miejsc do naświetlenia to suma promieniowania jakie przyjmie twój organizm niestety się sumuje. np. Jesli ktos naswietla sie w gabinecie pod dużą lampą kabinową powiedzmy przez 10 min, to przyjmuje dawkę wielkośći X, a to nie to samo co naswietlanie lapmką domową kilku-kilkudziesięciu plam przez 10 min każda, tutaj niestety promieniowanie będzie znacznie większe. Z większą szkodliwością dla organizmu. O szczegóły pytaj lekarza. Pozdr.
 
 
iks 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010 22:31   

I znowu nie rozumiem. Najpierw piszesz 30 sekund każde z miejsc. A później, że naświetlenia się sumują. Może mi ktoś wreszcie jasno powiedzieć, czy dany czas sumujemy na całe ciało czy nie. Jeśli np mam sie naswietlać 20 sekund a mam 15 miejsc gdzie mam plamki to czy mogę przy jednym naświetleniu zrobić 15x20 czyli w sumie 300 sekund (5 minut) czy niezależnie ile miejsc będę naświetlał powinno to trwać przykładowe 20 sekund ?
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 08:10   

Jakbys czytał ze zrozumieniem było by Ci łatwiej. Nie napisałem że naświetlania się sumują tylko że dawka promieniowania które przyjmuje Twój organizm się sumuje !!! ( Może mi ktoś wreszcie jasno powiedzieć, czy dany czas sumujemy na całe ciało czy nie. Jeśli np mam sie naswietlać 20 sekund a mam 15 miejsc gdzie mam plamki to czy mogę przy jednym naświetleniu zrobić 15x20 czyli w sumie 300 sekund (5 minut)) WŁAŚNIE TAK JAK PISZESZ. czy niezależnie ile miejsc będę naświetlał powinno to trwać przykładowe 20 sekund ? A TO JEST BŁĘDNE ROZUMOWANIE. Pozdr.
 
 
iks 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 10:36   

slavo napisał/a:
Jakbys czytał ze zrozumieniem było by Ci łatwiej. Nie napisałem że naświetlania się sumują tylko że dawka promieniowania które przyjmuje Twój organizm się sumuje !!! ( Może mi ktoś wreszcie jasno powiedzieć, czy dany czas sumujemy na całe ciało czy nie. Jeśli np mam sie naswietlać 20 sekund a mam 15 miejsc gdzie mam plamki to czy mogę przy jednym naświetleniu zrobić 15x20 czyli w sumie 300 sekund (5 minut)) WŁAŚNIE TAK JAK PISZESZ. czy niezależnie ile miejsc będę naświetlał powinno to trwać przykładowe 20 sekund ? A TO JEST BŁĘDNE ROZUMOWANIE. Pozdr.


Dawka promieniowania się sumuje czyli jest to szkodliwe dla organizmu. A dalej znowu piszesz, żeby robić 15x20 czyli co w końcu ??????????? Mógłby ktoś inny odpowiedzieć na moje pytanie ?
 
 
Justwannalive 

Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 18
Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 14:24   

Każde miejsce po 20 sekund (z czasem zwiekszasz).
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 15:45   

heh. nie obraź się iks, poczytaj lepiej trochę na forum tutaj o bodajże leczeniu maćka_11 i xmati'ego na temat lampy uvb a będziesz na pewno mądrzejszy. Sam musisz to sobie dobrać zaczynaj od jak najkrótszych czasów 10 -20 sek. i kontroluj zaczerwienienie skóry!!! to chyba najważniejsze :biggreen: :spoko: pozdro.

oto zakupiona moja lampa:-)
jeszcze z oryginalna świetlówką ale niedługo się to zmieni :)
Ostatnio zmieniony przez Dawid Nie 11 Kwi, 2010 13:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 17:40   

iks napisał/a:
slavo napisał/a:
Jakbys czytał ze zrozumieniem było by Ci łatwiej. Nie napisałem że naświetlania się sumują tylko że dawka promieniowania które przyjmuje Twój organizm się sumuje !!! ( Może mi ktoś wreszcie jasno powiedzieć, czy dany czas sumujemy na całe ciało czy nie. Jeśli np mam sie naswietlać 20 sekund a mam 15 miejsc gdzie mam plamki to czy mogę przy jednym naświetleniu zrobić 15x20 czyli w sumie 300 sekund (5 minut)) WŁAŚNIE TAK JAK PISZESZ. czy niezależnie ile miejsc będę naświetlał powinno to trwać przykładowe 20 sekund ? A TO JEST BŁĘDNE ROZUMOWANIE. Pozdr.


Dawka promieniowania się sumuje czyli jest to szkodliwe dla organizmu. A dalej znowu piszesz, żeby robić 15x20 czyli co w końcu ??????????? Mógłby ktoś inny odpowiedzieć na moje pytanie ?


Ręce mi opadają... Bez dalszego komentarza. Powrotu do zdrowia życzę.
 
 
iks 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010 21:23   

Justwannalive napisał/a:
Każde miejsce po 20 sekund (z czasem zwiekszasz).


No i o taką odpowiedź mi chodziło. Konkretną. Czyli tak naprawdę jeśli ktoś ma 20 chorych miejsc i każde będzie chciał naświetlić to pierwsze naświetlanie może trwać nawet przeszło 6,5 minuty.
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Śro 07 Kwi, 2010 16:51   

iks napisał/a:
Justwannalive napisał/a:
Każde miejsce po 20 sekund (z czasem zwiekszasz).


No i o taką odpowiedź mi chodziło. Konkretną. Czyli tak naprawdę jeśli ktoś ma 20 chorych miejsc i każde będzie chciał naświetlić to pierwsze naświetlanie może trwać nawet przeszło 6,5 minuty.
Sumuje się dawka promieniowanie, ale tego szkodliwego chłopie. Czyli jeśli dojdziesz na kazdej plamie do 5 min, pomnożone przez 20 plam, to suma szkodliwego promeniowania na jakie bedzie narazony Twój organizm to 100 min. Kumasz ? Dlatego przy wielu plamach, małe lampy miejscowe nie są zalecane. Zamiast nich stosuje się kabiny.
 
 
Miki 


Dołączyła: 22 Paź 2009
Posty: 15
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2010 06:20   

Do końca się z Tobą nie zgodzę ponieważ przy małej lampie naświetlasz małą powierzchnię ciała przez 5 minut natomiast w kabinie naświetlasz całe ciało i w związku z tym pochłaniasz więcej promieniowania tam gdzie go potrzebujesz jak i inne miejsca
 
 
iks 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2010 23:11   

No to pytanie ile maksymalnie powinno trwać w sumie jedno naświetlanie żeby nie przesadzić ? Czy może lepiej się leczyć miejscowo, czyli skupić się na jednym miejscu i dopiero po wyleczeniu lub po dłuższym czasie wziąć się za inne ?
Ostatnio zmieniony przez iks Pon 12 Kwi, 2010 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Czw 22 Kwi, 2010 20:29   

siema. ty iks jak ci tam idzie co? :biggreen:

ja nareszcie poskładałem cały zestaw tzn. świetlówka i oprawka i jak zwykle u mnie bywa pech żerówka nie świeci tylko pali sie u dolu na czerwono pomarańczowo szit :blush: mówie kurna pierdykła ale spoko moje palce grzebalce pokopały przy utawi :biggreen: eniu świetlówki w tym trzonku i ot co działa hehee i dawaj pierwsze naświetlanie 20 sekund!!!. i nic nawet zaróżowienia :-?
dzisiaj miało być 25 sekund( dojście do świetlówki zostało mi zablokowane :placze: ) tak będę zwiększał co 5 sek codziennie aż coś ruszy, potem będę tym czasem naświetlał się tak z tydzień i znowu 5 sek. więcej. trza sie tego cholerstwa z pod oczu pozbyć heh... pozdrawiam..... :zdrówko: :biggreen:
 
 
iks 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Wysłany: Sob 24 Kwi, 2010 17:03   

Tylu naświetlających się i nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć na proste pytanie. Czy wszyscy macie plamy w jednym miejscu ? Ponawiam pytanie. Jak robicie gdy macie plamy w różnych miejscach naświetlacie je wszystkie podczas danego naświetlania czy raz jedno miejsce podczas drugiego naświetlania kolejne itd. ? Dawid jak np naświetlasz 25 sekund to każde miejsce z plamami po tyle czasu za jednym zamachem, czy dzielisz 25 sekund na ilość miejsc, jak to robisz ?
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Sob 24 Kwi, 2010 18:13   

powiem ci tak ja akurat zajmuje się tylko plamami pod oczami. wczoraj naświetlałem się 30 sek. i też nic. dziś planuję 40 sek. naświetlanie powinno coś ruszyć bo dziś na słoneczku trochę mnie przypiekło plamy zrobiły się czerwone :grin: no w końcu nie były białe :)

ja mam też plamy na końcówkach palców i na lewej ręce na 3 palcu na kości, ale rękami się nie przejmuję i ich nie naświetlam szkoda czasu z tym walczyć zajmuję się facjatą :spoko:

Myślę tak jeśli masz ich dużo i małych to chyba raczej bezsensu jest naświetlać się taką lampką.
Oprócz tego że dawka promieniowania może ci zaszkodzić a po drugie dużo więcej lampa będzie świecić czas działania jej może spowodować jej szybsze zużycie.

Poza tym zajmowało by ci to znacznie więcej czasu niż pójście na solarium np.

Powiem tak gdybym się zajmował np. plamami pod oczami i na rękach to robiłbym tak( teraz chyba zrozumiesz?) plamy pod oczami np. zaczynam od 20 sek. i zwiększam i obserwuję zachowanie skóry.
następnie zaraz po naświetlaniu plam pod oczami jadę z plamami na rękach tez .np. zaczynam od 20 sek. i obserwuje reakcję skóry. i od tego momentu zwiększasz czas i OBSERWUJESZ!!! jak zachowa się skóra( wszystko robisz powoli tak aby broń boże się nie poparzyć!!!) itd.

tyle z mojej strony pozdro i dziś będę jechał 40 sek.:-) :zdrówko: :biggreen:
 
 
iks 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2010 10:59   

Czy robisz to w jakiś rękawiczkach żeby przypadkiem nie naświetlać ręki ? I druga rzecz w jakiej odległości trzymasz lampę od ciała ?
Czyli Twoim zdaniem jak planuję naświetlać trzy miejsca to zaczynając np od 20 sekund mogę podczas jednego naświetlania naświetlać się minutę, po 20 sekund każde miejsce ?
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2010 12:28   

iks napisał/a:
Czy robisz to w jakiś rękawiczkach żeby przypadkiem nie naświetlać ręki ?

nie a po co? ręką trzymasz za trzonek oprawy lampy!.

iks napisał/a:
od 20 sekund mogę podczas jednego naświetlania naświetlać się minutę, po 20 sekund każde miejsce ?
tak , jak masz trzy miejsca to każde zaczynasz np. od 20 sek..pozdrawiam. :biggreen:

a odległość to jak najbliżej trzymam, ta lampa w oprawce jest trochę niżej od oprawki z 5mm a oprawkę to tak nie wiem 1 cm od skóry...
Ostatnio zmieniony przez Dawid Nie 25 Kwi, 2010 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
iks 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2010 16:26   

Czy Ty Dawid też masz ten zestaw ? :

http://www.allegro.pl/ite...kowa_a6_b6.html

http://www.allegro.pl/ite...uvb_311_nm.html


Łatwo się wkłada tą świetlówkę do tej oprawki ?
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2010 17:35   

dokładnie taki zestawik mam :grin:

musisz najpierw wymontować tą świetlówkę która tam jest ciężko się odkręca te wkręty. wyciągasz też tą osłonkę na lampę a jak ja poskładasz to tą świetlówkę uvb 311nm możesz wsadzać i wyciągać bez rozkręcania tej oprawy. Trzeba ja odcisnąć od tych uchwytów co ja trzymają od góry i pociągnąć energicznie. ja muszę zawsze ją stuknąć=docisnąć aby zaczęła świecić ale coś wymyśle na to :)
pozdrawiam.
 
 
iks 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2010 20:32   

Hm, trzeba by może poszukać innej oprawy pasującej do tej świetlówki.
 
 
iks 

Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 20
Wysłany: Śro 28 Kwi, 2010 11:46   

Dawid czy widzisz już jakieś efekty i czy wspomagasz czymś to naświetlanie, jakieś maści np. Napisz też jak reaguje skóra zdrowa wokół czy się opala i przez to widać bardziej plamy ?
 
 
piter34 

Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 34
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 07 Lip, 2011 10:38   

slavo napisał/a:
Sumuje się dawka promieniowanie, ale tego szkodliwego chłopie. Czyli jeśli dojdziesz na kazdej plamie do 5 min, pomnożone przez 20 plam, to suma szkodliwego promeniowania na jakie bedzie narazony Twój organizm to 100 min. Kumasz ? Dlatego przy wielu plamach, małe lampy miejscowe nie są zalecane. Zamiast nich stosuje się kabiny.

Jest zupełnie inaczej.
Jeśli idziesz do kabiny, to oświetla Cię powiedzmy 100W przez 10 minut. Moc razy czas to otrzymana dawka energii i tutaj mamy 1000 [W x min]
Jeśli oświetlasz punktowo plamy lampą 9W przez 10 minut np. 10 plam, to masz dawkę energii 900 [W x min]

Miki napisał/a:
Do końca się z Tobą nie zgodzę ponieważ przy małej lampie naświetlasz małą powierzchnię ciała przez 5 minut natomiast w kabinie naświetlasz całe ciało i w związku z tym pochłaniasz więcej promieniowania tam gdzie go potrzebujesz jak i inne miejsca

Dokładnie tak - dodatkowy aspekt, który należy wziąć pod uwagę.

Przepraszam za odkopywanie wątku, ale ta sprawa wymagała wyjaśnienia.
 
 
mikadonia 

Dołączyła: 24 Mar 2011
Posty: 18
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011 01:30   

Witam !
Mam pytanie. Czy jest taka możliwość, że po stosowaniu lampy uvb pojawi się więcej plam bielczych ? właśnie przez nią ? Zastanawiam się nad kupnem i stosowaniem, ale boję się odwrotnego efektu, a mam plamy pod pachami i w pachwinach i na nudzę dosyć małą...
Drugie pytanie, może nie powinno być w tym temacie, ale zadam :)
Czy ktoś z Was stosował laser na skórę ? Taki do zamykania naczynek lub pozbywania się owłosienia ( np. pod pachami) . Podobno nie można z bielactwem osuwać owłosienia, ale o naczynkach nic nie słyszałam. Czy po usunięciu naczynka może pojawić mi się w tym samym miejscu plama ?
Z góry dziękuje za odp. :)
 
 
JUSTA 
CZARNULKA

pole1: 1
imie: XXX
Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 48
Wysłany: Pią 05 Sie, 2011 21:11   

hej mam pytanko co do lampy uvb jak te części się nazywają i gdzie je można zdobyć bo na allegro widziałam ze jest drogo wszystko razem połączyć a pisała mi abi ze wychodzi nie całe 200zl a mi wyszło drożej gdzie mogę nabyć to taniej proszę o namiary. pozdrawiam :wink:
Ostatnio zmieniony przez JUSTA Pon 27 Kwi, 2015 16:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pią 05 Sie, 2011 21:38   

mikadonia napisał/a:
Mam pytanie. Czy jest taka możliwość, że po stosowaniu lampy uvb pojawi się więcej plam bielczych ? właśnie przez nią ?


no niestety może i tak się okazać, plamy niestety juz były zostały pobudzone/ lub inaczej teraz je poprostu zauważysz niestety choć mi osobiscie nie wychodzą tam gdzie się naswietlam.... :roll: :mrgreen:

JUSTA napisał/a:
hej mam pytanko co do lampy uvb jak te czesci sie nazywaja i gdzie je mozna zdobyc/ bo na allegro widziałam ze jest drogo wszystko razem połaczyć


na rosnące ceny nic nie poradzisz :wink: :roll:
ja jak kupowałem swoja to za lampe dałem 145zł. i oprawka gdzies 30zł wyszło poniżej 200 zł ale to było 1-2 lata temu.. wtedy były takie ceny teraz mogą być inne nie dziwota przecież że wszystko drożeje :-?

ja wszystko kupiłem na allegro... :-)
powodzenia w walce :wink:
 
 
mario71 

Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011 14:10   

Stosuję naświetlanie lampą 9W od...zeszlego roku wrzesień i nic niekorzystnego nie

zauważyłem. Może więcej się spodziewałem, ale naswietlam dlonie.

Co do ceny to wygooglowalem firme i kupilem gdzie najtaniej.wtedy ok 130pln
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011 15:35   

Oddam świetlówkę UVB311 nm. Leży nieuzywana.Jeśli ktoś chce,niech napisze na pw.
 
 
piter34 

Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 34
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 07 Sie, 2011 07:11   

mario71 napisał/a:
Może więcej się spodziewałem, ale naswietlam dlonie.

Przykro to pisać, ale w przypadku dłoni nie należy się wiele spodziewać.
To dosyć trudny obszar do repigmentacji. ;)
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Nie 07 Sie, 2011 07:54   

na dłoniach naskórek jest bardzo gruby... prominiowanie UVB 311 jest promieniowaniem o krótkiej fali dlatego nie może przeniknąc głebiej, tzn do melanocytów... tak samo z masciami typu protopic... doktor nie jestem pewien ale chyba Czajkowski z Dermatologii szpitala Jurasza w Bydgoszczy (chyba jedyny lekarz dermatolog o którym nie mam złego zdania :) polecił smarować zmiany na rękach Xariel 30 to coś w stylu papieru sciernego w kremie... potem Protopic... i rzeczywiscie po juz tgodniu stosowanie wyskoczyły 2 kropy pigmentu, żebym miał czas kto wie... problemem jest że ręce musiałem naswietlać okolo 20 minut ... mówie o małej 9 watt lampce aby było zaczerwienienie... moim zdaniem jakies negatywne efekty tak długiego naswietlania są raczej mało prawdopodobne... większość promieniowania i tak nie może przeniknąć dalej niż przez naskórek... dlaczego lekarze nie naświetlaja rąk po 20 minut i więcej...? hmmmm następny klient czeka w kolejce może tu jest pies pogrzebany...
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 09:34   

też ostatnio doszłam do wniosku że chyba choć brutalny to sposób zacznę z palców ścierać do krwi skórę, bo już nie wiem co z palcami zrobić,szczególnie z kciukiem,wprawdzie wyskoczyła mi na nim aż 1 plamka po 3 latach ale w takim tempie to szybciej się zestarzeje, lampą naświetlałam ostatnio 30 min dosłownie,oglądałam film trzymając kciuk pod lampą i to w małej odległości prawie przy świetlówce pomyślałam,najwyżej jutro będę cierpieć ale co się nie robi dla urody :mrgreen: i co? ani na drugi ani na trzeci dzien bo czasem u mnie dopiero po dwóch dniach od naświetelenia się pojawiał róż a tu nic nawet najmniejszego zaczerwienienia,a lampa wsumie nowa...więc pumex czas w dłone wziąć....
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Pon 08 Sie, 2011 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo