Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawie pełna repigmentacja ale...
Autor Wiadomość
mk 

Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011 23:05   Prawie pełna repigmentacja ale...

...ale sporo ciemniejsza od naturalnego koloru skóry. Plamy mam prawie wszędzie, mniejsze i większe, ale przejmuje się tyko tymi na twarzy, dlatego tez od paru miesięcy naświetlam się regularnie wymienianymi UVB311.
Plamki mam dookoła oczu i jedną niedużą przy ustach. Te dookoła oczu w około 90% pokryte są juz pigmentem, ale o takim kolorze że męczą mnie już pytania czy przypadkiem ktoś mnie nie pobił ostatnio.
Najciemniejsze są oczywiście rano po wieczornym opalaniu, a po jakichś 2 dniach przerwy już tak bardzo się nie odznaczają.

I tu moje pytanie - czy powinienem cierpliwie czekać i naświetlać dalej a kolor sam się wyrówna? czy może spróbować dodatkowo jakiejś maści rozjaśniającej? Pytam bo forum dość mocno przeszukałem i nie znalazłem na to konkretnej odpowiedzi niestety.

Z góry dzięki za pomoc.
 
 
Karolak 


imie: Karolina
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Lis 2009
Posty: 414
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011 08:15   

Podejrzewam,że odcień skóry sam się zmieni. Tylko byś musiał zmniejszyć chyba intensywność naświetleń. - tak mi się wydaje.
Ja wiem po sobie, co prawda nie mam pełnej repigmentacji, ale po serii naświetleń mam tak czerwone łapy,że na weekend muszę robić przerwę, i wtedy odcień skóry się wyrównuje i od nowa się naświetlam.
W sumie też by nie szkodziło przejść się do dermatologa, może jakiś krem chłodzący, albo łagodzący przepisze na te przebarwienia.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011 16:14   

też mi się wydaje, że sam się wyrówna odcień, jak już przestaniesz się naświetlać
 
 
piter34 

Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 34
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011 09:04   

mk napisał/a:
...ale sporo ciemniejsza od naturalnego koloru skóry.


U mnie jest tak samo. Mam plamy na szyi, które po naświetlaniu UVB311 nabrały pigmentu ciemniejszego niż reszta skóry. Z czasem (gdy na dłużej zniknie bodziec) "opalenizna" zejdzie i się wyrówna ;)
 
 
mk 

Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011 22:21   

Spoko, teraz smaruje kremem z filtrem 50 nie tylko miejsca nie pozbawione pigementu ale tez i te które robiły się mocno brązowe i opalam tylko małe plamki.

Dzieki ! :)
Ostatnio zmieniony przez mk Wto 02 Sie, 2011 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo