Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Korzeń imbiru
Autor Wiadomość
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 24 Sie, 2011 17:27   Korzeń imbiru

Witam,

Zakładam ten temat, bo od około 2miesięcy stosuję sok z korzenia imbiru na plamy bielacze. Dowiedziałem się o tym, ponieważ czytam często vitiligocover.com i tam jedna kobieta stosowała sok z imbiru na plamy bielacze. Po 2 tygodniach wystąpiła u niej repigmentacja na dłoniach. Według tego, co wyczytałem w internecie można stosować korzeń imbiru na dwa sposoby:
1. sok z imbiru - zgniatasz kawałek na miazgę wyciskasz sok i smarujesz plamy
2. kroisz plastry z korzenia, które przykładach na plamy bielacze, według info powinno się je trzymać aż wyschną, ale mnie np. na twarzy piekło bardzo, na nogach już nie.
Stosuję pierwszą metodę, czasami potem dokładam drugą. Na początku, szczególnie na twarzy piekło mnie niesamowicie :P imbir pobudza krążenie. Po posmarowaniu w kącikach ust plamy robią borodowo czerwone, potem koloryt wraca normalnie w przypadku plam bielaczych. Trzeba uważać na oczy, bo imbir jest mega piekący.
Co do efektów, to mam wrażenie że niektóre miejsca się repigmentują, postaram się dorzucić fotki z miejsc gdzie smaruję imbirem. Ale jeszcze poczekam i nadal to stosuję. A Wy próbowaliście soku z imbiru ? W necie możecie wyszukać na googlach wszystko o imbirze - ginger root to nazwa angielska.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez blabla Śro 24 Sie, 2011 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 25 Sie, 2011 10:17   

korzen imbiru działa rozgrzewająco,dlatego piecze.
 
 
Agucha 
Agucha

imie: agnieszka
Dołączyła: 25 Sie 2011
Posty: 27
Wysłany: Czw 25 Sie, 2011 13:52   

a czy sproszkowany imbir, zmieszany np. z jakąś wazeliną (taka forma maści) też byłby skuteczny? czy tylko świeży?
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 25 Sie, 2011 14:42   

raczej do tego nadaje się tylko korzeń naturalny imbiru. sproszkowany raczej nic nie da, bo tam więcej chemii niż imbiru. z sproszkowanego nie zrobisz soku. miałem na myśli w oparciu o korzeń a nie proszek. i sok, a nie okład z wazeliną.
 
 
Agucha 
Agucha

imie: agnieszka
Dołączyła: 25 Sie 2011
Posty: 27
Wysłany: Pią 26 Sie, 2011 10:52   

jestem laikiem w tych sprawach :wink: dlatego pytam
miałam osobiście kiedys kontakt ze sproszkowanym imbirem i czytając jego skład wynikało, iż jest to "czysty" imbir - używałam go wówaczas do herbaty aby była bardziej rozgrzewająca

bardzo ciekawa jednak jestem wyników Twojej kuracji, życzę powodzenia :)
 
 
anna25 

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 6
Wysłany: Wto 22 Kwi, 2014 13:26   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo