Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomóżcie! Co to za plamki :(
Autor Wiadomość
iza3004 

Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 5
  Wysłany: Wto 08 Maj, 2012 20:33   Pomóżcie! Co to za plamki :(

Witam. Ok kilku lat zauważyłam u siebie takie białe plamki. Z roku na rok jest ich coraz więcej ! boje się ze juz niedługo bede miała je wszedzie. Początkowo znajdowały sie tylko na łydkach, teraz zauważyłam że tworzą sie na całych nogach a także na rękach.Przeczytałam kilka forum gdzie dziewczyny mają podobny problem ale nikt nie wie jak to wyleczyć bądż zaprzestać dalszemy pojawianiu sie:( proszę o pomoc
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 08 Maj, 2012 20:44   

ja mam cos takiego od golenia nóg, ale po jakimś dniu przechodzi

[ Dodano: Wto 08 Maj, 2012 21:45 ]
tylko u mnie to sa kropeczki takie punkty
 
 
iza3004 

Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 5
Wysłany: Wto 08 Maj, 2012 21:10   

Niestety w moim wypadku nie znikaja, lecz jest ich coraz więcej:( byłam z tym u dermatologa i niestety nie miał pojęcia co to takiego. Nie wiem już gdzie szukac pomocy
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012 08:15   

Mi gdy wyszly w tamtym roku te kropeczki na nogach to szukałam na interenecie odp i widziałam te zdjęcia na innych forach. U mnie to jest tak ze one się pojawiaja i zniakją za chwile. Tylko u mnie to male kropeczki. A moze to od opalania w solarium?

[ Dodano: Sro 09 Maj, 2012 09:20 ]
Na zdjeciach to wyglada jak jakies centki. Ale nie wyglada mi to na bielactwo, a nie masz problemu z krązeniem?
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012 09:02   

ja mam takie na nogach,ale też i mam bielactwo.Może to coś z kolagenem? A ile ty masz lat?
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012 09:10   

hmm trudno określić ale także zauważyłam u niektórych zdrowych ludzi że takie plamki się pojawiają pod wpływem słońca lub solarium, ale potem znikają ,może brakuje Ci witamin lub jesteś na coś uczulona, a o tym nie wiesz, bo czasem ma się alergię tzw.utajnioną lub alergię z opóźniona reakcją, zrób sobie morfologie krwi ale z rozmazem ręcznym nie automatycznym i jeśli EO będziesz miała podwyższone będzie znaczyło że masz alergię na coś więc wtedy udaj się na badania alergenów, jeśli w dużo wyższym stopniu to masz pasożyty,bywa i tak że podczas depilacji podrażniasz skórę,wtedy tak się robi ponieważ jest zapalenie meszków włosowych czy jakoś tak,ale przechodzi po jakimś czasie,nie na każdą dobrze wpływa np.depilator,czy inne zabiegi np laserowe,a lekarze coż w dzisiejszych czasach niektórzy lekarze widzą tylko napływ gotówki...
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Śro 09 Maj, 2012 09:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
iza3004 

Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 5
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012 09:40   

Mam 23 lata. Z solarium nie korzystam w ogóle, staram się nawet jak najmniej korzystać ze słońca ponieważ przeczytałam na którymś z forum iż wygląda to na zanik pigmentu i nie można się opalać mimo to ze się nie opalam powstają nadal:( wcześniej miałam tylko na nogach teraz są juz widoczne na rękach.
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012 10:26   

jeśli pojawiają się na rękach to może ma to jakieś powiązanie z bielactwem... ja mam tylko w miescu golenia nog i nigdzie wiecej. Czy jak dotykasz nogoi to czujesz ze ta skora z centakami jest inna, szorstka?
 
 
iza3004 

Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 5
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012 11:46   

Z natury mam suchą skórę, ale tam gdzie pojawiły się jak mogę to nazwać te odbarwienia skóra jest normalna, bez żadnych nierówności ani szorstka.Dziwi mnie to, iż nikt nie zna odpowiedzi co jest tego powodem(nawet lekarz) :cry:

[ Dodano: Sro 09 Maj, 2012 12:48 ]
Mogę dodać, iż moja starsza siostra ma to samo, ale poza tym nikt inny z rodziny
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012 12:26   

Ja mialam lupiez pstry ale skora w tych miejscach jest strasznie szorstka. Chciałam zrobić zdjecie mojej lydki ale akurat zostały moze z 2 puknciki, których aparat nie moze zlapac bo są minimalne i znajome mowia ze tylko ja je widze. A mogłabyć zrobić zdjęcie tych plmek ktore masz na recach. Tutaj jest wiele osob ktore ocenia czy to ma jakies powiązanie z bielactwem.
 
 
iza3004 

Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 5
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012 13:30   

Próbowałam zrobić zdjęcie, ale niestety wiele by nie pokazały. Póki co na rękach mam może z 15 takich większych plamek jak na zdjęciu nogi. Przypatrując się bliżej zauważyłam iż zaczynają się tworzyć wiele nowych, ale mają wielkość główki od szpilki. Te co się tworzą mają bardziej różowawy kolor dopiero po czasie stają się białe

[ Dodano: Sro 09 Maj, 2012 14:59 ]
http://dermnetnz.org/colo...omelanosis.html
Jedna dziewczyna podała mi taką stronę ale nic z niej nie wnioskuję :cry: u mnie właśnie są to takie same plamki
 
 
zag 

Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 09 Maj, 2012 16:00   

ja mam podobne na plecach ale wydaje mi sie ze to takie pozostalosci po "pryszach" rozdrapanych strupach po nich...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo