Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uvb-efekty uboczne?
Autor Wiadomość
ryhuu32 


Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 40
Skąd: brzesc kujawski
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007 18:45   uvb-efekty uboczne?

HEJKA!znalazlem ostatnio na necie przy opisie lampy uvb-311 profesjonalnej!!!ze jakoby przy naswietlaniach moga wystepowac jakies efekty uboczne tzn.pogorszenie stanu zdrowia...i cos tam jeszcze.ciekawy jestem bo sam sie naswietlam.czy ktos jeszcze spotkal sie z takimi informacjami? :zdrówko:
 
 
butterfly 
crazy

imie: Weronika
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2007 11:35   

a ja kiedys mialam byc naswietlana taką lampą (tylko chyba jakąs starszą), pojechalam do lodzi i mi pani doktor powiedziala, ze moze mi to zniszczyc skórę, ze musialabym usunąc wszystkie pieprzyki dookola ktorych mam plamy, ze te lampy są za krotkjo stosowane i lekarze nie wiedzą jakie bedą efekty za 20 lat, a przyznam szczerze, ze mi nie zalezy na wyleczeniu bielactwa, az tak zeby sie na razic najakiegos raka itp

jestem nieufna i mysle, ze nigdy sie nie odwaze uzyc jakiejkolwiek lapmy, zeby to wyleczyc

pozdrawiam i odradzam :)
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2007 23:26   

prawdopodobnie chodzilo wtedy o naswietlanie UVA stosowane rownoczesnie z fotouczulaczami - no bo waskie pasmo UVB jest stosowane od niedawna.
z tego co wiem to naswietlanie w rozsadnych dawkach lampką UVB 311 jest rownie niezdrowe co opalanie sie na srodziemnomorskim slonku. wiec ja sie nie zgodze z odradzaniem "jakichkolwiek" lampek... no ale kazdy musi zdecydowac sam :)
nie wiem jak bedzie ze mna za 20 lat ale to byla jedna z najszczesliwszych chwil mojego zycia kiedy spojzalem w lustro i stwierdzilem ze ostatania plama zeszla z moje japy :)
pozdrawiam
 
 
stefan-ka 

Dołączyła: 26 Maj 2007
Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007 09:32   

proszę was nie straszcie ludzi bo mój właśnie dzisiaj zaczyna naświetlanie.......

choc ja i tak mam super pozytywne nastawienie i myślę ze wszystkie plamki znikną:)
 
 
butterfly 
crazy

imie: Weronika
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2007 13:45   

Prawdopodobnie chodzilo o te lapmy, o których mowi Maciek, slyszalam rozne opinie o naswietlaniach, nie bede juz nikogo zniechęcac :drunk: :drunk: , zyczę powodzenia i udanej kuracji :)
 
 
stefan-ka 

Dołączyła: 26 Maj 2007
Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2007 09:34   

mój był wczoraj pierwszy raz:) doktorka mówi ze nie ma dokładnych badan na ten temat i potwierdzenie tej tezy przynajmniej na razie jest niemożliwe.


zresztą myślę :-) sobie ze skoro i tak mamy umrzeć to już obojętne na co:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo