Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nic mi nie pomaga!!!!!!
Autor Wiadomość
izabelaba 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 16
  Wysłany: Pią 15 Lut, 2008 10:21   nic mi nie pomaga!!!!!!

czesc
biore leki juz pare miesięcy i piję okropne zioła od dr Burion. do tego się naświetlam lampą w domu i nic!
nie widze zadnej poprawy!wręcz przeciwnie, wydaje mi sie ze plamy dalej sie powiekszją.
załamałam się nie wiem co robić.nie mam tyle sił w sobie żeby dalej walczyć z ta chorobą.mam już dość, a bedzie jeszcze gorzej jak bedzie lato.
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008 14:41   

eeeeej, nie smutaj sie !! jak sie bedziesz dolowac to nic nie pomoze! :bag:
podstawa to spokoj, unikanie stresu i wiara w powodzenie terapii. no i cierpliwosc jak diabli ! niektore osoby odnotowuja pierwsze efekty po paru tygodniach a inne po wielu miesiacach. cierpliwosc i systematycznosc to podstawa !!
pozdrawiam, nos do gory !
 
 
kasia 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008 18:37   

Hej

Z tego co mi wiadomo nasza choroba ma rzuty i remisje i tu cały szkopuł jeśli jesteś teraz w okresie rzutu to naswietlanie może nie dać zadowalającego efektu i analogicznie bardzo szybko można repigmentować jeśli jest się w fazie remisji.

Pozdrawiam
kaska
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008 19:32   

Zgadzam się w 1000% z maćkiem...tylko spokuj cię uratuje(bo u mnie to olewka :biggreen: ) nie łam się głowa do góry :roll: a będzie dobrze
3maj się
pozdro
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Sob 16 Lut, 2008 00:27   

o, Kasia i David to mądre glowy !! tylko poczytaj a zaraz Ci razniej bedzie ! :przytul:
tak to juz jest z naszym parszywym, plamiastym szczesciem....
pozdrowka !
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Nie 17 Lut, 2008 21:42   

Około 2 lata temu w teleekspresie, była krótka wzmianka na temat nowych metod leczenia bielactwa. Mowa była o lampach UVB 311 nm. Jak to w teleekspresie informacja była krótka i zdawkowa. Nie pamiętam dokładnie liczb jakie były przytaczane przez Orłosia, ale było to między innymi coś takiego : U około 25% ludzi chorych na bielactwo, naświetlanie lampami przynioło 100% poprawę, u kolejnych 25% repigmentacja wynosiła około 50% powierzni białych plam, u kolejnych 25% ludzi repigmentacja działa na mniej niż 50% plam. U około 20% nie przynosi żadnego efektu, i niestety u około 5% chorych, po zastosowaniu naświetlania lampami plamy sie powiekszają. Ja mam bielactwo około roku, i mam wrażenie że po naświetlanich lampami plam przybywa w koło miejsc które są naświetlane. Ale może też tak być jak pisze Kasia, "choroba ma rzuty i remisje". U Pani dr Burion mam wizytę na 25 czerwca, nie omieszkam spytać co sądzi na temat powiekszania się plam pod wpływem naświetlania, informacją zwrotną się podziele. Pozdrawiam
 
 
kasia 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Paź 2006
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 18 Lut, 2008 08:35   

Jest jeszcze jedno rozwiazanie mamy dużo plam które nie są widoczne gołym okiem a dopiero pod lampą Wooda. Mi wydawalo sie ze mam tylko 2 plamki na plecach i 3 na twarzy pod lampa zobaczylam miejcsa gdzie trace barwnik i nogi mi sie ugieły:)
Są to miejsca w których ilość barwnika jest już mniejsza ale nie widoczne gołym okiem.
Kiedy zaczynamy naświetlania plamiska te zaczynają nam sie pokazywać - a my myślimy że to nowe wyłażą.
pozdrawiam
kaska
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Pon 18 Lut, 2008 15:24   

Slavo, chodzi prawdopodobnie o Mikrofototerapie, byl na Forum nawet kiedys zdaje sie link do filmu z tym fragmentem Teleexpresu, wicej o tej metodzie tutaj: http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=29
pozdr 4 u
 
 
izabelaba 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 16
Wysłany: Czw 21 Lut, 2008 10:05   

dzięki wszystkim za odpowiedz i wsparcie.lecz zycie nie zawsze jest usłane różami także stres towarzyszy mi bardzo czesto chociaż jak najbardziej próbuję tego uniknąc.
Ja wizytę mam w kwietniu takze zobaczymy co mi powie.
ps.dalej żadnej poprawy nie widzę :cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo