Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Genetyka
Autor Wiadomość
erni 

Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 4
Wysłany: Czw 25 Maj, 2006 00:26   Genetyka

Mam 28 lat. Bielactwo mam od 2 lat. Moja żona jest w ciąży... Czy nasze dziecko będzie musiało też walczyć z tą chorobą?

Proszę o fachową odpwiedź. Jak widzę na tym forum można takową otrzymać... Fajnie. Trzymajcie się!
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw 25 Maj, 2006 11:05   

Cześć

Na dzień dzisiejszy nie da się tego przewidzieć. Faktem jest jedynie większe prawdopodobieństwo, że u Twojego dziecka ujawni się bielactwo. Według statystyk wynosi ono do kilkunastu procent. Ale czy znajdzie się ono w tej grupie? - tego nie da się obecnie ustalić. Dopóki nie zostaną zidentyfikowane geny odpowiedzialne za tę chorobę, bo związek z genami jest, tylko nie wiadomo do końca jaki, tzn. ile i jakie te geny są, czy te geny muszą być aktywowane pod wpływem czynników środowiskowych czy osobowościowych oraz jakie mają znaczenie u poszczególnych osób, bo może się okazać, że u jedej grają większą rolę u innej mniejszą.

Możesz też zajrzeć do faq http://vitiligo.com.pl/fo...ic.php?p=16#p10

Pozdrawiam
Czesiu
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Nie 10 Wrz, 2006 11:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
erni 

Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 4
Wysłany: Czw 25 Maj, 2006 22:57   

Dzieki Czasiu za odpowiedź. Trzymaj się!! Pozdrawiam
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie 13 Sie, 2006 11:31   

Jeśli ktoś zna trochę angielski, to na tej stronie http://www.vitiligosociety.org.uk/genes.html jest wypowiedź profesora Spritza, który zajmuje się badaniami nad genami w vitiligo, odnośnie wpływu genów na chorobę i stanu wiedzy na ten temat.
 
 
gosz 

Dołączyła: 04 Maj 2007
Posty: 7
Wysłany: Pią 04 Maj, 2007 20:49   

Ja i mój kuzyn (mamy zdrowe rodzeństwo) odziedziczyliśmy bielactwo po naszych dziadkach (również kuzynach). Oboje zaczeliśmy chorowac po 30 r. ż. Sądzę,że to ten sam gen zdecydował :)
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo