Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Refleksologia w leczeniu bielactwa
Autor Wiadomość
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro 08 Lip, 2009 21:30   Refleksologia w leczeniu bielactwa

Witam, zakladam juz drugi nowy temat dzisiaj,

Otoz w internecie spotkalem sie z nowa metoda leczenia vitiligo. Otoz jest to refleksologia i jest to calkowicie naturalny sposob leczenia bielactwa. Uciska sie odpowiednie punkty na stopach lub dloniach itp. Testowal juz to ktos ?

oto jedna z wypowiedzi na temat tej metody:

"Dziewczyny ja słyszałam , że bardzo dobre wyniki w leczeniu tej przypadłości dają zabiegi refleksologii. To są takie zabiegi polegające na uciskaniu punktów ( meridian) na stopie, które pobudzają organizm do pracy, oczyszczenia itd. Nie jestem specjalistą, mam koleżankę, która uczy się tej dziedziny i słyszałam, jak kiedyś mówiła o świetnych wynikach refleksologii w tym zakresie ( konkretnie bielactwa) Sama też jestem sceptykiem, ale na własne oczy widziałam, jak zabiegi te pomagały koleżance cierpiącej na straszliwe migreny. Ataki , które miała co 2-3 tygodnie zaczęły sie pojawiać co 3 miesiące i były coraz słabsze, w każdym razie nie musiała brać aż 2 dni L-4 jak przed zabiegami. Jeśli będę miała jakieś konkretne informacje ( koleżanka jest teraz na urlopie) to postaram się wkleić. Myślę jednak, że informację n/t refleksologii można znaleźć w internecie, a jeśli ktoś będzie zainteresowany to postaram się o namiar na dyplomowanych refleksologów- bo to wbrew pozorom jest trudna dziedzina i takich prawdziwych specjalistów jest niewielu"

Tutaj o releksologii:

http://www.refleksologia....a-i-odpowiedzi/

oraz

http://www.refleksologia.com/

i

http://www.refleksologia.pl/

Co o tym myslicie ?
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 17:37   

Jestem w posiadaniu książki w której opisane są receptory na nogach i rekach które są odpowiednie do poszczególnych części ciała. Moja mama korzystała z różnych lekarstw nie pamiętam na co :p i poczytała tą książkę i masowała, ku zdziwieniu przeszło jej to :))
Czytałem też o bielactwie w internecie i receptorach ale dostęp był płatny wiec zrezygnowałem, to było dosyć dawno..
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 18:13   

Na stronach wyzej sa podane numery, komus komu na tym zalezy zeby poznac czy dziala niech sobie przedzwoni i sie dowie wszystkiego :wink:
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 20:41   

ja wydrukowalem sobie mapki receptorow i tylko jest jeden problem, bo nie wiem ktore uciskac :D a ponoc takie uciskanie prowadzi sie max 2 x w tygodniu...
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 22:43   

Ja używam do masażu stóp drewnianych wałków umieszczonych na drutach i stojaku. Świetna sprawa, czuje się po takim kilkuminutowym zabiegu lekko, przypływa energii, poprawia się krążenie. Kupiłem to kiedyś w sklepie sportowym, ale jak ktoś ma zdolności i lubi majsterkować, można zrobić samemu :)

Tak wygląda mój masażer
 
 
Natalia_90 


imie: Natalia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 338
Skąd: Chojnice
Wysłany: Pią 10 Lip, 2009 09:24   

też mam takie coś jak Ty Czesiu, ale kurcze to strasznie łaskocze :wink: będe musiała raz dac na wytrzymanie i pomasować chociaż 5 minut ;)
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Pią 10 Lip, 2009 11:24   

mozna tez kupic klapki ze specjalnymi bolcami we wkladkach w sklepie medycznym i chodzic w nich kilka minut 2-3 razy w tygodniu :)
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pią 10 Lip, 2009 11:46   

no klapeczki są super..chodzę w takich codziennie:):):) ,można też nasypać np grochu do woreczka ,czy zrobić sobie poduszkę taka i po niej dreptać, wiele jest sposobów na relaksowanie takowe, w dłoniach też znajdują się punkty tzw.receptory...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo