Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyprawa curry, a powstawanie nowych plam.
Autor Wiadomość
MarcinSz1 

Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 2
  Wysłany: Nie 17 Paź, 2010 12:08   Przyprawa curry, a powstawanie nowych plam.

Na vitiligo choruje od 0,5% do 1% światowej populacji, natomiast w Indiach jest to 8% ludności. Żródło umieściłem tu: http://chomikuj.pl/?page=276916
Mam bielactwo od 16 lat. 8 lat temu zaczęło się cofać i nie powstała od tamtej pory żadna nowa plama. Aż do ostatnich dni!
Zacząłem zastanawiać się nad przyczyną i skojarzyłem, że jedyną modyfikacją mojej diety w ostatnich tygodniach było dodanie CURRY, które jest najczęściej stosowaną przyprawą w Indiach, gdzie zachorowalność jest osiem razy większa, niż wynosi średnia światowa.

W związku z tym zapraszam do badania osoby, które posiadają odbarwienie skóry.
Ostatnio zmieniony przez MarcinSz1 Nie 17 Paź, 2010 13:04, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 17 Paź, 2010 12:28   

heh nie osiem razy wiecej bo to tylko procentowo tam mieszka 1 mld ludzi takze te 8% to masz 8 mln osób duzo....
wracajac do tematu ja z kolei z pieprzem, chili i curry to sie nie rozstaję..takze lubie ostre przyprawy jakos nie widze aby cos działo sie z plamami...
 
 
MarcinSz1 

Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 2
Wysłany: Nie 17 Paź, 2010 12:39   

Dzięki Dawid, już poprawiłem na "zachorowalność". Mam nadzieję, że teraz jest prawidłowo.

A z tym pieprzem, to zdaje się, że efekt jest odwroty - leczy. Dlatego jedzenie pieprzu może w pewnym stopniu rekompensować u Ciebie negatywne działanie curry.

Trochę o pieprzu w związku z vitiligo:
Pieprz czarny i zawarta w nim piperyna pomocne są w leczeniu bielactwa powszechnie występującego zaburzenia pigmentacji skóry objawiającego się miejscowym brakiem w naskórku melanocytów.
Zespół naukowców z King's College London wykazał, że piperyna (jedna z substancji odpowiedzialnych za ostry smak czarnego pieprzu) i jej pochodne pomagają stymulować pigmentację skóry u osób z bielactwem nabytym (vitiligo). Działanie było najsilniejsze, gdy piperynę stosowano łącznie z fototerapią promieniowaniem ultrafioletowym (British Journal of Dermatology).
Wodny wyciąg z owoców pieprzu, w stężeniu 0,1 mg/ml, powoduje blisko 300% wzrost namnażania się mysich melanocytów odpowiedzialnych za odpowiednie barwienie skóry.

Żródło: http://www.vismaya-maitre...nie_pieprz.html
Ostatnio zmieniony przez MarcinSz1 Nie 17 Paź, 2010 15:52, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo