Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr 50+ na skóre z pigmentem ?
Autor Wiadomość
Łaciata 

Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 9
Wysłany: Nie 07 Sie, 2011 15:21   Filtr 50+ na skóre z pigmentem ?

zastanawiam sie czy dalo by to efekt gdybym skore ktora ma naturalny kolor posmarowala filtrem (na twarzy) i wyszla sie opalac ? juz tak zrobilam kilka razy ...
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Nie 07 Sie, 2011 21:02   

chodzi Ci o to, czy masz szansę mieć repigmentację w miejscach smarowanych tak wysokim filtrem? moim zdaniem nie za bardzo
 
 
Dawid 


pomogl: pomogl
imie: Dawid
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 302
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 07 Sie, 2011 21:26   

chyba że chodzi o to że zdrową skórę smaruje tym kremem a wystawia na słońce tą z bielactwem :roll: ?
 
 
Łaciata 

Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 9
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 09:51   

Dawid, dokladnie o to mi chodzi ; )
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 10:40   

a no to tak to tak :)

sama tak robię

tylko zostawiam taki mały margines nieposmarowany przy przebarwieniach, żeby pobudzić komórki zdrowej skóry do melanogenezy i do mnożenia się, w nadziei, że namnożone melanocyty przeniosą się na odbarwioną skórę
 
 
Łaciata 

Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 9
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 15:00   

Abi, i widzisz efekty ? :wink:
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011 07:25   

ja się akurat naświetlam świetlówką uvb 311, bo na słońce nie mam czasu, poza tym mam uczulenie ;) efekty mizerne, jak na razie, ale to dopiero początek
 
 
Łaciata 

Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 9
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011 07:29   

ja też dopiero zaczynam . ale mam dobre nastawienie i wierze ze to cos pomoze ; ).
mam tylko jeden dylemat . bo nie wiem gdy wychodze na nakladam ten filtr nakladac tez puder by nie bylo tak widac moich plamek..
 
 
Kondziu 

Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 32
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 23:59   

Jesli nie stosujesz zadnej masci, to kup protopic i opalaj te plamki, jesli bedzie na ciebie dzialal to szybko wroci pigment. :wink:
 
 
Łaciata 

Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 9
Wysłany: Sob 13 Sie, 2011 20:27   

hmm Kondziu w tym aly sek.. uzywalam protopic i tylko wywalilam pieniadze poza tym on jest nie zdrowy bo moze wywolac czerniaka . i pozostalo mi tylko dobre nastawienie ze slonce mi pomoze.
nie wiem tylko czy nakladaja podklad i filr na niego cos pomoze bo chcialam je zakryc a filrem tego nie zrobie.
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 09:39   

to ja Ci polecam curatoderm, to maść na łuszczycę, substancją aktywną jest analog witaminy D, kosztuje ok. 60 - 70 zł za całkiem sporą tubkę.

Ja najlepsze efekty uzyskałam łącząc curatoderm z promieniami słonecznymi, spróbuj, może Tobie też pomoże :)
 
 
Łaciata 

Dołączyła: 19 Cze 2011
Posty: 9
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 14:06   

Abi, hmm
to swietnie . chcialam zapytac w jakim miejscu na ciele Ty masz te plamki i tjak sie chowasz przed innymi ? ; )
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011 15:39   

na początku miałam na łokciach, kolanach, jednej piszczeli i stopach
niedawno pojawiło mi się trochę na dłoniach no i przypuszczam, że mogę mieć mocno odbarwioną twarz, nie jestem tego pewna, bo unikam słońca i mam na tyle jasną karnację, że różnicę w kolorze ciężko zauważyć
plamy głównie zakrywam ubraniem, zależy mi najbardziej na pozbyciu się tych z łokci, żeby móc bez stresu nosić krótkie rękawki
na nogach raczej się nie łudzę, że się pozbędę tych przebarwień, za dużo ich jest, pozostaje unikanie słońca
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo