Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiecej plam po lewej stronie
Autor Wiadomość
butterfly 
crazy

imie: Weronika
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007 19:33   Wiecej plam po lewej stronie

Zauwazylam u siebie dośc dziwną rzecz. Moje plamy, ktore są w miarę symetryczne (na pawym piszczelu, i na lewym piszczelu, na prawym biodrze i na lewym i tak wszędzie) po lewej stronie mojego ciala są większe niz po prawej. Mam tez wiecej siwych wlosow po lewej... Piszę lewą reką, ale mnostwo rzeczy robię prawą, wlasciwie uwazam siebie za oburęczną. Ale fakt ze piszę lewą reką jest zastanawiający. Czy wy zauwazacie cos podobnego u siebie?
 
 
Francesca 

WAGA

pole1: 7
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2006
Posty: 143
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007 19:41   

Witaj Butteflajku!!!

Musze powiedziec ,że mam podobne objawy: po lewej stronie plamy są wieksze niż te po prawej, ale zachowują symetryczność. Tyle że ja jestem praworęczna, ale ale często uzywam lewej ręki (już dawno to zauważyłam) do codziennych czynności typu chwytanie klamki do drzwi. Zastanawiające...
 
 
Berserker 

Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 10
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007 20:38   

Post usunięty na prośbę autora.
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Wto 21 Gru, 2010 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
butterfly 
crazy

imie: Weronika
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Sob 17 Lis, 2007 10:42   

a moim zdaniem bielactwo moze miec cos wspolnego z tym, ktora polkula mozgu jest u nas bardziej aktywna

symetrycznosc plam... miejsca ich wystepowania... ta choroba jest naprawde kosmiczna :lol:

a czy wiecie ze osoby z bielactwem podobno mają sklonnosc do tego zeby wypowiadając sie mowic coraz glosniej, u mnie to sie zgadza, ale straram sie nad tym panowac :D

jakis nawiedzony lekarz (w sensie od medycyny chinskiej) mi to powiedzial

pozdrawiam
 
 
maciek_11 


pole1: 143
imie: Maciek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sty 2007
Posty: 205
Skąd: Ruda ?l?ska
Wysłany: Nie 18 Lis, 2007 22:20   

cos w tym jest :) ja tez zawsze duzo hałasu robie dookoła siebie :)

a plamiska mam symetryczne, troche wieksze po prawej stronie a jestem praworeczny :)

pozdr 4 all
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Nie 18 Lis, 2007 22:28   

Ten chiński lekarz, rzeczywiście musi być nawiedzony i to bardzo :)
A symetryczność plam jest raczej spowodowana symetrycznością nerwów.
Co do częstszego wystepowania plam na takich częsciach jak dłonie, szyja, twarz. To nie jest to spowodowane ich częstszą "używalnością", a między innymi ciągłym eksponowaniem na działanie promieni słonecznych.
I w ostatnim temacie, jesli chodzi o zdecydowanie trudniejszą repigmentację plam na dłoniach to jest to wynikiem znacznie mniejszej ilości mieszków włosowych w tych okolicach.
Pozdrawiam
 
 
butterfly 
crazy

imie: Weronika
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 44
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Pon 19 Lis, 2007 22:34   

Dzięki za realizm salvo ;/

ale nie poruszyles sprawy dlaczego mamy wiecej plam po jednej ze stronie ciala

zwykle po tej ktora reką piszemy

a lekarz moze byl nawiedzony, ale dzieki niemu moj uklad hormonalny i pokarnowy są w normie i plamy przestaly mi sie powiększac bez stosowania zadnej chemii, elideli, vitixow tylko ziol i bez skutkow ubocznych
 
 
maggot 


imie: Pietrzysław
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 72
Skąd: ?widnica/Wroc.
Wysłany: Pią 07 Gru, 2007 09:33   

diiwne... ja na całym ciele oprócz twarzy mam nie symetrycznie plamy albo nieraz wogóle ich nie mam np na prawej nodze dwie spore plamki a na lewej ani kropeczki.... za to dookoła oczu plamy są symetryczne ale ta prawa jest wieksza.... wyglada to mniejwiecej tak o_O :wink:
jestem praworeczny więc moze to ma znaczenie....

a nie zauważył nikt u siebie, że plamki z czasem robią sie bardziej białe...
znaczy teraz to juz nie ma znaczenia.., ale jak przypominam sobie poczatek choroby i patrze na zdjecia to plamy nie sa tak wyrażne, jak teraz.
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 08 Gru, 2007 08:53   

Maggot ..ja zauważylam,ze robia sie bardziej biale ..tzn. kiedys jeszcze troche barwnika w nich bylo a po latach zniknoł w tych miejscach zupełnie ..tzn. np na kolanach, ktore bardzo rzadko widuja słonce plamy były białe jak snieg ..a na twarzy sa jakby cieniste nie ma kontrastu, trudno je wogole zauwazyc ..tam jeszcze walczy moj pigment :)

pozdrawiam
 
 
maggot 


imie: Pietrzysław
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 72
Skąd: ?widnica/Wroc.
Wysłany: Śro 12 Gru, 2007 17:41   

a ja niestety mam na twarzy takie bielutkie, ale z czasem i na takie znajdzie sie sposób :naughty:

ale ta symetryczność... no ciekawe czym to jest spowodowane?... kto wie ile jeszcze niewyjaśnionych rzeczy skrywa nasza choroba?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo