Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
bielactwo a tabletki antykoncepcyjne??
Autor Wiadomość
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 03 Lip, 2006 10:18   bielactwo a tabletki antykoncepcyjne??

Czy ktoś z Was słyszał coś moze w wpływie tabletek antykocepcyjnych na bielactwo?
Ja od roku stosuje tabletki sa mi potrzebne przede wszystkim na cere .. dlatego wolałabym ich nie odstawiać..;/
ale jakis czasu na ktoryms forum przeczytałam, ze przyczyna wystapienia bielactwa u niektorych były tabletki antykoncepcyjne?
u mnie choroba wystapiła lata przed stosowaniem tabletek...
ale teraz martwie sie, ze moga byc przyczyna powiększenia plam zwłaszcza ze w tym roku zauwazyłam ze robi mi sie plamka na pepku... a bardzo dawno choroba sie u mnie zatrzymała

czy ktos wie jak wpływ maja te tabletki na nasza chorobe?

Pozdr.
 
 
TOMEK 

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 15
Wysłany: Czw 27 Lip, 2006 22:13   

Czesc zyga

Jest mało prawdopodobne ze to bielactwo jest od tabletek antykoncepcyjnych niema to zwiasku dzisiaj jest iusz puzno postaram ci się odpowiedzieć jutro na to pytanie
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Lip, 2006 09:25   

o fajnie to czekam na odpowiedź jestem ciekawa co myślisz o tych tabletkach
..ja juz sie dowiedziałam co nieco od lekarza, ale zawsze moze ccegos nowego sie dowiem

pozdrawiam:)
 
 
TOMEK 

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 15
Wysłany: Pią 28 Lip, 2006 13:02   

:smile: :lol: Witaj zygcia
Tabletki koncepcyjne na cerę???? pewnie ginekolog ci je przypisał ,
Stosujesz od roku te tabletki a od jakiego czasu masz te białe plamy ?????????
Sadze ze niema to żadnego znaczenia powinnaś brać inne tabletki na ta cere .
Tak jak ci wcześniej napisałem zrób sobie badanie na poziom bilubilyny w organizmie
Masz podwyższony poziom bilubiryny i dlatego bierzesz te pigułki antykoncepcyjne
Na ta cere ale to nie jest to jest zupełnie co innego te tabletki nie są przyczyna bielactwa
Jak każda tabletka jest nafaszerowana chemia ewentualnie mogą spowodować rozszerzenie ty plamek ale to mało praw podobne.
Przyczyna pojawiania się plamek morze być ruzna i z ruznych przyczyn ,jedni muwia ze
Jest to spowodowane brakiem witamin, anemia ze to jest genetyczne i tym podobne bzdury z jednym się zgodzę ze jest brak barwnika POPRAWKA witaminy tak tylko nie w tabletkach jeść dużo marchwi jabłek spożywać dużo owoców i wazyf i pamiętać o higienie to podstawa .na razie to tyle może puzniej cos dopisze jak zrobisz to badanie to się odezwi.


pozdrawiam
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Lip, 2006 14:08   

Tomku powiedz mi o co chodzi z ta bilirubina ..ja miałam badania watroby i wg mojego lekarza jest w swietnym stanie, byłam tez na Towarowej i pokazałam je p. B. powiedziała ze zadko sie zdaza zeby watroba była tak zdrowa u vitiligowcow jak u mnie.

hehe wiem ze higiena jest wazna, ale czemu akurat wspomniałes o tym w zwiazku z bielactwem ;>


mam obsesje na punkcie swojego zdrowia odkaz zaczełam sie leczyc z bielactwa ..a raczej probowac leczyc..

pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)
 
 
TOMEK 

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 15
Wysłany: Pią 28 Lip, 2006 17:02   

Zgadza się zygcia było wszystko w pozadtku i zapewne jest Aspat, Alat, próba ty molowa, alp, te badania zazwyczaj wychodzą prawidłowo z wyjątkiem wspomnianej bilubiryny.
Dlaczego wspomniałem o tym o tusz jest związek tylko mi powiec tak szczerze jaki miałaś wynik bilubiliny w surowicy krwi możesz mi przysłać prywatnego e-maila to ci odpowiem na to pytanie .

pozdrawiam
 
 
alenda 


imie: Olcia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 134
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2009 14:44   

TOMEK napisał/a:

Tabletki koncepcyjne na cerę????


Oczywiście, że tak, poprawiają wygląd skóry, nie ma się pryszczy i nadmiernego owłosienia :wstydzi:

[ Dodano: Pią 11 Wrz, 2009 15:45 ]
Nie wierzę, że pigułki mogą powodwać bielactwo. Choruję od 7 roku życia...
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2009 19:53   

na cerę tabletki tak, tylko jak masz meżczyznę to zrezygnuj z tabsów chyba ze chcesz sobie popsuc lozkowe sprawy
 
 
Olga 
:):)

imie: Kasia
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 93
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2009 20:36   

Czyli reasumując, można brać nie bojąc się o plamki?
 
 
milka37 


imie: Kamila
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Cze 2009
Posty: 43
Skąd: obecnie Wawa
Wysłany: Śro 23 Wrz, 2009 12:07   

ja biore tabletki NOVYNETTE od... hmmm... pol roku.
Jak Pani doktor mi je zapisywala, to powiedzilam o tym, ze mam bielactwo i nawet mialam przy sobie szczegolowe, aktualne badanie krwi (wszystkiego co sie da z krwi wybadac :P ) i ona powiedziala, ze te tabletki nie beda mialy wplywu na moje cetki :)
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Śro 23 Wrz, 2009 14:05   

żadne tabletki anty nie mają wpływu na bielactwo......więc spokojnie można je brać....
 
 
alenda 


imie: Olcia
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 134
Skąd: ?l?sk
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 08:56   

nowy2009 napisał/a:
na cerę tabletki tak, tylko jak masz meżczyznę to zrezygnuj z tabsów chyba ze chcesz sobie popsuc lozkowe sprawy


Ale bzdury gadasz. Tabletki obniżają libido - fakt, ale mój mąż potrafił mnie tak rozpalić, że tabletki nie przeszkadzają :mrgreen: teraz zrobiłam przerwę w tabletkach a libido opadło :roll:

[ Dodano: Pią 25 Wrz, 2009 09:57 ]
Olga napisał/a:
Czyli reasumując, można brać nie bojąc się o plamki?


OCZYWIŚCIE
Ostatnio zmieniony przez alenda Nie 11 Lip, 2010 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo