Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Orzech włoski jako kamuflaż
Autor Wiadomość
pa_wel 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Lip 2006
Posty: 11
Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 21:30   Orzech włoski jako kamuflaż

Najpierw krotko opisze swoja sytuacje. Mam 22 lata
Bielactwo pojawiło sie u mnie gdzies kolo 7 klasy podstawowki, na poczatku tylko u rak tuz za paznokciami a od 1 liceum wokół prawego oka i na powiece, aktualnie nowe w tym roku na plecach, jeszcze małe. Z metod leczenia stosowałem tylko budziszek cuchnacy, jakas masc, nie pamietam co to było i olej babci. Ten ostatni po tym jak niedawno dostałem poparzen słonecznych i pozniej wysypki jakiejs na dłoniach odstawiłem. Pomogł minimalnie tylko troche wokoł oka.
Aktualnie stosuje kamuflaz z orzecha włoskiego. Tzn jak sa jeszcze zielone to smaruje te plamy sokiem ze skorki. Prawie wyglada to jak moja skora , trzeba sie dobrze przyjrzec aby zobaczyc roznice. Mam tylko jeden problem bo nie wiem zabardzo jak zrobic z kilku takich orzechow jakis olejek. Zalac pokrojone skorki woda i odstawic? Dokladnie nie wiem jesli ktos probowął niech to opisze.

I pytanie do Czesia
Stosowałes moze jakies olejki do smarowania z ruty zwyczajnej?. Bo na necie znalazłem ze tez mozna ja stosowac.
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Sob 05 Sie, 2006 22:35   

Cześć, witamy na forum.
Nie, nie stosowałem takiego olejku. W necie wyczytałem, że ruta zawiera substancje swiatłouczulające, więc podobnie jak dziurawiec czy bodziszek w połączeniu ze słońcem może przywracać barwnik.
A o kamuflażu z orzecha włoskiego słyszałem, jednak o skutecznych metodach pozyskiwania nie. Jesli się nie myle, ludzie próbowali robić wyciąg alkoholowy, ale czy to zdawało egzamin, nie wiem. Ja nie używam kamuflaży, bo mam dość mało plam i tak bardzo mi nie przeszkadzją. Ale są momenty, na szczęście rzadko, w których by się jakiś przydał :wink:
Pozdrawiam
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 23 Cze, 2008 21:18   

Ja mrożę orzechy,potem po rozmrożeniu smaruję nimi białe plamki-dobry sposób i najtańszy kamuflarz

[ Dodano: Pon 23 Cze, 2008 22:20 ]
Oczywiście kamuflaż.(sorry za błąd powyżej)
 
 
maggot 


imie: Pietrzysław
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 72
Skąd: ?widnica/Wroc.
Wysłany: Nie 03 Sie, 2008 11:31   

z tego co wiem to można zamiast orzechów stosować jodynę też barwi skórę, i można dostac w każdej aptece... ale fakt faktem, że kamuflaż z orzecha nie dość, że najtańszy to jaki trwały! :) nie do zdarcia :P
Ostatnio zmieniony przez maggot Nie 03 Sie, 2008 11:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo