Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Repigmentowanie blizn a vitiligo
Autor Wiadomość
Koslo 


Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 29
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009 17:48   Repigmentowanie blizn a vitiligo

witajcie,
Znalazłem w takim francuskim odpowiedniku "Focusa" artykuł o tym, jakie metody stosuje się, by zredukować widoczność blizn. Jednym ze sposobów podanym w artykule jest "repigmentacja poprzez laser UV-B". Jak myślicie, czy to polega na tej samej zasadzie co lampy? Inny, ciekawszy fragment artykułu: "Fiona Wood, australijska naukowiec odkryła spray na melanocyty. Ściera/wyskrobuje ona bliznę i rozpyla na startą strefę zawiesinę komórkową otrzymaną z małej ilości/fragmentu skóry pacjenta. Ta zawiesina zawiera melanocyty, które podczas szczepiania się i produkowania melaniny ujednolicają kolor." Co o tym sądzicie? Słyszeliście może już o czymś podobnym? Pozdrawiam.
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009 19:54   Re: Repigmentowanie blizn a vitiligo

Koslo napisał/a:
Jak myślicie, czy to polega na tej samej zasadzie co lampy?

Tak, ten laser UV-B to laser ekscymerowy, więc zasada przywracania barwnika jest taka sama, skuteczność może być nieco większa, ale już koszt znacznie większy. Jeśli jeszcze ktoś nie miał okazji przeczytać o laseroterapii :arrow: http://vitiligo.com.pl/laseroterapia.html

Druga metoda jest pewnie w fazie testów lub dopiero co weszła w szereg usług z wachlarza metod przeszczepopodobnych. Ten spray musi zawierać pobrane od osoby, u której będą rozpylane, melanocyty. Muszą one być wyhodowane - rozmnożone. Nie jest to ani łatwe ani tanie. Ja na razie traktuje to jako ciekawostkę, ale może w bliżej nieokreślonej przyszłości będzie to ogólnie dostępne. Trzeba mieć jednak świadomość, że jest to kolejna metoda leczenia skutków. Dla osób, u których choroba nie rozwija się od dłuższego czasu, może dawać efekt trwały. Problem polega na tym, że jeśli by to zastosować w bielactwie, trzeba by zeszlifować skórę, tak jak przy przeszczepach. Słyszałem też o próbach wstrzykiwania takiej zawiesiny melanocytów, ale nie pamiętam już szczegółów, tzn. jakie efekty były, ile kosztowało, gdzie to testowali. Rozpisałem się, na forum vitiligosupport chyba o tym czytałem.
 
 
kasia i hera 


Dołączyła: 29 Kwi 2009
Posty: 7
Wysłany: Śro 29 Kwi, 2009 20:05   Re: Repigmentowanie blizn a vitiligo

Koslo napisał/a:
witajcie,
Znalazłem w takim francuskim odpowiedniku "Focusa" artykuł o tym, jakie metody stosuje się, by zredukować widoczność blizn. Jednym ze sposobów podanym w artykule jest "repigmentacja poprzez laser UV-B". Jak myślicie, czy to polega na tej samej zasadzie co lampy? Inny, ciekawszy fragment artykułu: "Fiona Wood, australijska naukowiec odkryła spray na melanocyty. Ściera/wyskrobuje ona bliznę i rozpyla na startą strefę zawiesinę komórkową otrzymaną z małej ilości/fragmentu skóry pacjenta. Ta zawiesina zawiera melanocyty, które podczas szczepiania się i produkowania melaniny ujednolicają kolor." Co o tym sądzicie? Słyszeliście może już o czymś podobnym? Pozdrawiam.
NIECH MI KTOS POWIE GDZIE WPOLSCE WYKONUJA TA METODE TYM LASEREM I JAKIE SA TEGO KOSZTA
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Śro 29 Kwi, 2009 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo