Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Linki
Autor Wiadomość
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw 01 Cze, 2006 11:26   Linki

Witajcie

W tym temacie można umieszczać linki do stron o vitiligo, których nie ma na stronie http://vitiligo.com.pl/linki.html Proponując adres wskazane jest podanie krótkiego opisu lub słów kluczowych. Jeśli ktoś uzna, że warto wstawić tutaj link do artykułu na inny temat, nie związany ściśle z bielactwem, może oczywiście to zrobić, podając krótkie uzasadnienie lub opis - mam na myśli głównie strony na temat szeroko rozumianego zdrowia i stylu życia.

Czesiu
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Nie 10 Wrz, 2006 10:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukasz
Gość
Wysłany: Pią 28 Lip, 2006 13:49   

http://www.bielactwo.salve.net.pl/

zobaczcie to, oficjalna strona, mialem robione podobne badania, polecam

odpowiednia dieta to klucz do sukcesu, niestety tylko dla najbardziej cierpliwych... kilka lat...
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Sob 19 Sie, 2006 19:01   stres i zdrowie

10 pytań o schorzenia wywołane stresem

Bardzo ciekawy artykuł odnośnie wpływu stresu na zdrowie. Co mamy z tym wspólnego, wszyscy dobrze wiemy i obrazuje to zdanie: "Długotrwały stres uderza najbardziej w te układy czy organy, które są u danej osoby najsłabsze." oraz punkt 9. z artykułu.

Aktualizacja
Link nie działa, trzeba poszukać artykułu w innym miejscu, np wpisując w wyszukiwarce tytuł lub podany wyżej cytat.
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Czw 30 Lip, 2009 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pon 21 Sie, 2006 22:21   żywność poprawiająca nastrój

Pozytywny wpływ żywienia na nastrój

Tym razem coś przyjemnego i zarazem praktycznego. Artykuł o tym, co i jak wpływa na polepszenie samopoczucia :mrgreen: Pozdrawiam
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie 29 Paź, 2006 20:31   

Cała skóra w plamach

Krótki artykuł poświęcony bielactwu. Opisane są przyczyny i sposoby leczenia choroby. Warto przeczytać. Mnie zastanawia ten fragment:

Cytat:
smarowanie plam na przemian kremem z retinolem i maścią sterydową. To najnowszy sposób walki z chorobą. Zdaniem dermatologów jest naprawdę skuteczny. Zastosowanie retinoidów daje największą szansę szybkiego pozbycia się plam;


Ciekawe co to za maść sterydowa?
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006 08:47   

a mnie rownież zastanawia ta maść sterydowa i jeszce to

Cytat:
kortykosteroidy (hormony, które regulują przemianę białek, węglowodanów i tłuszczów). Stosuje się je miejscowo w pierwszej fazie choroby. Można tak leczyć małe dzieci, poniżej 12. roku życia


czemu mozna leczyc tym tylko dzieci ponizej 12 roku życia??

w październiku miałam kolejna wizyte na Towarowej, dałam nowe wyniki pani Burion po tym jak przyjmowałam witaminy zeby uzupełnic braki, co wiecej pani burion powiedziała, ze juz dawno nie miała pacjenta z takim niskim poziomem B12 ..przyjmowałam codziennie 3 tabletki B12 ..tej dobrze przyswajalnej organicznej B12 Naturellu ..poziom B12 nie tylo sie nie zwiekszył, ale zmiejszył
P B. ma kilka teori jedna z nich jest to, ze moj poziom B12 był krytyczny od dłuzszego czasu i te b12 co przyjmowałam poszło na odobudowe narzadów i wyników nie ma jesze w krwi (mozlie bo lepiej sie czuje, jestem mniej zmeczona, nie swedzi mnie juz skóra, mam lepsze samopoczucie)


co więcej zrobiłam sobie badanie t3 i wyszło jeszce gorzej niż było, B. dała mi namiar na swietna endokrynolog w warszawie, poszłam do niej i co sie okazało ..po tym jak obejrzała moje wszystkie wyniki krwi itp.

witamine B12 byc moze bede brac domieśniowo do konca życia ..stwierdziła, ze to moze byc jakis zespoł czegos tam ..nie pamietam nazwy dowiem sie dokladnie co jest nie tak jak pojde na badania hematologiczne w piatek

a to ze mam podwyzszone T3 to jak ona twierdzi nie jest zła praca tarczycy, bo nic na to nie wskazuje ..tylko mam następną fajną chorobę ..bardzo żadką, ktorej ponoc medycyna nie leczy bo nie wie jak ..jakas chorobe autoagresji zwiazana z nadprodukcja białek ..to wszystko maja potwierdzic badania, na ktore pani endokryolog skierowala mnie panśtwowo do szpitala na szaserów

pani B. narazie nie za bardzo chce mnie leczyc ..dopoki wyniki sie nie poprawia bo mowi, ze nawet jak wylecze sie lampami czy vitixem i protopic to plamy moga wrocic, ale narazie sie lecze bo musze przyzwyczajac moje stare plamy do lampy zeby melanocyty sobie przypomniały, ze ponoc jeszce tam sa i musza sie ożywic

więc zastanawiają mnie takie nowe metody, jak ta mas sterydowa czy cos laserowego bo niby widze jakies małe kropki pigmentu ale tak to wszytsko wolno idzie ze mi sie czasem odechciewa.. [/quote]
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006 22:48   

Cześć Zygcia
Zygcia napisał/a:
czemu mozna leczyc tym tylko dzieci ponizej 12 roku życia??

Ja to zrozumiałem jako możliwość leczenia również dzieci poniżej 12. roku życia.

Przykro słyszeć o wykryciu u Ciebie nowej choroby, ale może jednak dodatkowe badania ją wykluczą? Miejmy nadzieję i głowa do góry. Każdą chorobę da się pokonać, nawet tę, którą oficjalnie uważa się za nieuleczalną. Medycyna nie potrafi wyjaśnić niektórych chorób, ale też nie potrafi wyjaśnić niektórych uzdrowień. Trzeba być dobrej myśli, bo złe myśli nie pomagają, a dobre i owszem ;) Pozdrawiam
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 01 Lis, 2006 10:03   

Cytat:
Ja to zrozumiałem jako możliwość leczenia również dzieci poniżej 12. roku życia


a możliwe Czesiu, ze masz racje ..w takim wypadku chiałabym sprobowac tego kremu z retinolem i maścią sterydową .. zastanawiam sie kiedy to bedzie w Polsce i jak sie to nazywa dokładnie i jak sie stosje <mysli> ..zamowiłabym to sobie w aptece jesli cena nie jest jakas kosmiczna


Cytat:
Przykro słyszeć o wykryciu u Ciebie nowej choroby, ale może jednak dodatkowe badania ją wykluczą? Miejmy nadzieję i głowa do góry. Każdą chorobę da się pokonać, nawet tę, którą oficjalnie uważa się za nieuleczalną. Medycyna nie potrafi wyjaśnić niektórych chorób, ale też nie potrafi wyjaśnić niektórych uzdrowień. Trzeba być dobrej myśli, bo złe myśli nie pomagają, a dobre i owszem ;)


to wszystko sa narazie domysły, ale na 100% nie wiadomo co mi jest dokładnie przyczyn mojego podwyzszonego poziomu T3 i malejacej B12 moze byc duzo ..okaze sie po badaniach czemu tak jest

z tym pokonaniem choroby masz całkowita racje Czesiu, nawet lekarz mi powiedziała, ze jesli sie okaze ze to białka itp. to ze czesto nie wiadomo z jakiego powodu choroba sie zatrzymuje i nie ma problemu ..byc moze przez te białka mam vitiligo kto wie ..chyba nie bede sobie gdybac i poczekam do badan

w kazdym razie dzieki za dobre słowo :)

Pozdr.
 
 
ula 
ula


imie: ula
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: łódĽ
  Wysłany: Pon 16 Lut, 2009 20:56   

Znalazłam ostatnio dwa bardzo ciekawe artykuły.

Artykuł mówiący o prawdopodobnych przyczynach bielactwa (stres, genetyka, itd)
Przyczyny i objawy

Artykuł o naturalnych metodach leczenia bielactwa (różne rośliny i preparaty)
Naturalne leczenie

Przyjemnej lektury :-)

Zainteresowanych ciecierzycą odsyłam do
Edit:
Link do artykułu o ciecierzycy
Można tam zostawić wiadomość, ale nie wiem z jakim skutkiem.
Ostatnio zmieniony przez ula Wto 17 Lut, 2009 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Śro 18 Lut, 2009 12:54   

Artykuł pierwszy został stworzony na zasadzie kopiuj-wklej. Innymi słowy jest to plagiat. Ponieważ na stronie, gdzie zostały te artykuły umieszczone, nie ma żadnego kontaktu do autora, muszę wyrazić swoje żale tutaj. W artykule pierwszym, część 'Lekarze o bielactwie' jest skopiowana z naszego forum http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=86 Podobnie część 'Rola stresu' jest moim artykułem pod tym samym tytułem http://vitiligo.com.pl/rola_stresu.html Nikt się ze mną nie kontaktował w sprawie umieszczenia w/w treści na stronie, o której mowa. Nie wystarczy napisać "na podstawie" i podać źródło, po czym skopiować w całości lub części tekst nie mając na to zgody autora. Ale widocznie nie wszyscy o tym wiedzą lub nie wszystkich to obchodzi. Nie ma też maila ani żadnej innej możliwości kontaktu z autorem - zupełny brak profesjonalizmu.
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 18:14   

ze względu iż właśnie zauważyłam że link który wstawiłam już dała Ula za co przepraszam to zmieniłam treść ...,,, http://www.parazyt.gower.pl/fitoterapia2 tego nie zauważyłam wcześniej :)...
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Śro 01 Lip, 2009 12:50, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
nowy2009 

Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 122
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 19:26   

Dużo tam lekarstw o których pierwszy raz słyszę.
 
 
Olga 
:):)

imie: Kasia
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 93
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 20:04   

ixi02, przeglądałam tą stronkę, którą znalazłam i...Sama nie wiem...

Leucotin -Długość leczenia: Dwa do trzech miesięcy w zależności od ciężkości choroby.

:?: :!: zupełnie jakby byli pewni, że w 3mce każdy się wyleczy :O

O Psoralea corylifolia też piszą, jakby pomagało.
"Stosuje się je zewnętrznie w postaci
papki do przykładania na odbarwione miejsca na skórze. Zamiast papki można
używać do wcierania oleju otrzymanego z nasion. Wyniki pojawiają się zwykle po
kilku dniach leczenia! Białe plamy stopniowo stają się różowe lub czerwone, aż
w końcu skóra odzyskuje swoją normalną barwę. "

Czytam i się zastanawiam, czy choruję na to samo bielactwo, o którym oni piszą..
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009 17:28   

http://translate.google.p...hl%3Dpl%26lr%3D


http://translate.google.p...DN%26start%3D10
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Czw 10 Wrz, 2009 17:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Wto 29 Cze, 2010 15:16   

Stary temat, ale co tam. Czesiu chciałam otworzyć stronę "Cała skóra w plamach" i się nie da :neutral:
a maść sterydowa to jest najtańsza maść jaka moze być. Dermatolog mi przepisała jak miałam poparzenie. Laticort po 2, 50 zł.
Ale ciekawy sposób z kremem z retinolem i maścią sterydową....
Może warto spróbować? :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo