Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wpływ wody
Autor Wiadomość
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Śro 19 Sie, 2009 11:58   Wpływ wody

Dlugo zastanawialam sie nad wplywem wody na bielactwo, mam na mysli wode jaka na codzien spozywamy, jej sklad i jakosc, przeciez nasze cialo sklada sie glownie z niej zatem to powinno miec rowniez znaczenie przy vitiligo.
Wiele mowi sie o tym czego powinnismy unikac, jakie produkty spozywac, ale co z woda? Oczywiste jest, ze powinno sie jej spozywac conajmniej 2 litry dziennie w postaci niegazowanej, mineralnej itd. Co z woda, ktora plynie z naszych kranow? Czasami po wykonaniu ogolnej ekspertyzy okazuje sie, ze taka woda nie nadaje sie nawet do mycia!
Co Wy o tym sadzicie?
Czesiu jesli sie powtarzam z tematem to prosze usun go lub przenies w odpowiednie miejsce. Szukalam na forum watkow o tym, ale nie znalazlam.

pozdrawiam Wszystkich goraco
 
 
ewebe 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Paź 2008
Posty: 58
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009 14:29   

a propos...
:neutral: a czego nam nie wolno spożywać??? jakie produkty mogą nam szkodzić?
 
 
Zygcia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009 14:52   

hhm ciezkie pytanie ..chyba nie prowadzono badan co do naszej choroby i wody a wlasciwie zawartych w niej skladnikow?! przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. ale zanieczyszenia ogolnie wplywaja źle nie tylko na vitiligo.

..ja w domu mam filtr odwroconej osmozy, wiec woda raczej czysta tylko co za tym idzie pozbawiona wszelkich dobrych rzeczy.
dlatego poza ta woda pije od czasu do czasu mineralna wzbogacona w wapn, magnez
troche tyh pierwiastkow przydaje sie do normalnego zycia :) wiec napewno i w naszej chorobie
 
 
Bernadeta 


imie: Bernadeta
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 168
Skąd: Radom / UK
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009 16:17   

ewebo napisał/a:
a propos...
a czego nam nie wolno spożywać??? jakie produkty mogą nam szkodzić?

jezeli dokladnie poszukasz na forum znajdziesz te informacje, ktore sa wskazane i te niepolecane.

Zygcia
ja podobnie jak Ty pijam wode mineralna, napewno nie codziennie, poniewaz stosuje inne rozne suplementy zawierajace mineraly, a nie chce przedobrzyc, bo moge sobie zaszkodzic zamiast pomoc.
Mialam na mysli zanieczyszczenia, sklad wody w miastach w rurociagach oraz wode np zrodlana lub mineralna z obszarow gdzie wystepuje w naturalnej postaci - pijalnie wod mineralnych np w Krynicy Gorskkiej. Nie zetknelam sie z tym zagadnieniem w interneci i pozostalych zrodlach (ksiazkach,artykulach,opiniach).
Spozywanie zanieczyszczonej wody przez dlugie lata naszego zycia, a spozywamy jej bardzo duzooooo, moze miec duze znaczenie na powstawanie wielu chorob, moze nie jest jedyna przyczyna, ale ma istotna role w takim przypadku, nie tylko na bielactwo aczkolwiek ja skupiam uwage szczegolnie na naszej chorobie.

pozdrawiam
 
 
Kumciaki 


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 19 Lip 2009
Posty: 253
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009 17:50   

Ja coś wiem na temat wody;] Bylam u lekarza i zalecił pić tylko wode przegotowaną. Najlepiej dwa litry dziennie. woda zrodlana i mineralna ma za duzo roznych skadlkow. jescze jak do tego bierze sie tabletki vitx tio jakies rekacje ponoć mogą zajsc. Więc polecam wode przegotowaną;] Nie jest taka najgorsza z sokiem czy coś :mrgreen:
 
 
XXX185 
kwiatek

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 50
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009 18:18   

Nie bardzo rozumie jakie to mogą zajść reakcje?przecież w vitixie oprócz witamin i wyciągu z melona nic nadzwyczajnego nie ma.Praktycznie każdy z nas przyjmuje jakieś witaminy które znajdują się również w vitiksie więc z tego wynika,że również możemy spodziewać się jakiś reakcji.Ja piję wodę mineralną niegazowaną od bardzo dawna,biorę witaminy i minerały i wszystko gra.Na rynku jest kilka rodzajów wody wysoko zmineralizowana,średnio,nisko itd.więc jeżeli obawiamy się,że tych składników w wodzie jest za dużo to wybierzmy tą o niskiej ich zawartości. :zdrówko:
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią 21 Sie, 2009 19:28   

Bernadeto, w poniższych artykułach jest nieco na temat spożycia skażonej wody i przyczyn bielactwa. Artykuły są po angielsku.

Behl PN, Agarwal A, Srivastava G. Etiopathogenesis of vitiligo : Are we dealing with an environmental disorder ?. Indian J Dermatol Venereol Leprol [serial online] 1999 [cited 2009 Aug 21];65:161-7. Available from: http://www.ijdvl.com/text.asp?1999/65/4/161/4798

Behl PN, Kotia A, Sawal P. Vitiligo : Age-group related trigger factors and morphological variants. Indian J Dermatol Venereol Leprol [serial online] 1994 [cited 2009 Aug 21];60:275-9. Available from: http://www.ijdvl.com/text.asp?1994/60/5/276/4075
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo