Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oxsoralen+na?wietlania (PUVA)
Autor Wiadomość
Julita 

Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Wrocław
  Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 20:12   Oxsoralen+naświetlania (PUVA)

Czy ktoś z Was stosuje tą metodę?Jakie daje efekty?I jak ten lek na Was wpływa??Ja jestem dziś po 4 dawce i szczerze mówiąc nie wiem czy dam radę dłużej brac to świństwo.Czuje sie fatalnie,zwłaszcza w godzinę po zażyciu.Konkretnie to mam zawroty głowy,mdłości,oczy mnie bolą i jak na złośc jest pora kiedy akurat jadę do szpitala na naświetlanie...Do tego dochodzi strach przed słońcem,które teraz mocno przygrzewa.....Te bardzo przykre dolegliwości mijaja po naswietlaniu ale już do końca dnia jestem słaba,senna i boli mnie głowa.Popijam tabletki mlekiem ale to niewele pomaga.Ma ktos jakies doswiadczenia z tym lekiem?Pozdrawiam serdecznie![/quote]
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Pią 04 Wrz, 2009 11:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
papit 

Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 6
Skąd: kraków
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 22:10   

ja nawet nie slyszalem o takim leku , do naswietlan zazywalem GERALEN i bylo wszystko ok ...
 
 
Julita 

Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 09 Cze, 2009 09:36   

No właśnie lekarz mówi,że to to samo tylko różni się trochę dawkami.
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 19:56   

Cześć Jelita,
Ja stosowałem Oxsoralen w tabletkach przez niecały miesiąc. Nie mogłem dojeżdżać do szpitala, bo trzeba było podczas zabiegów unikać słońca, a było lato. Już po tygodniu (3 dawkach) miałem podobne objawy jak Ty - mdłości, osłabienie. Popijanie mlekiem nie pomagało. Później spróbowałem też Oxsoralenu w płynie, ale dostałem poparzeń i było koniec leczenia, bo żadnych pozytywnych rezultatów nie uzyskałem. I dlatego nie jestem zwolennikiem tej metody leczenia.

W jakim szpitalu się leczysz? Ja byłem na Kamieńskiego, ale prócz fajnych ludzi, mam złe wspomnienia.
 
 
Julita 

Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 20:46   

Hej Czesiu,ja wlasnie lecze sie na Kamienskiego.Jestem po 5 lampie,zjarana a plamy sa czerwone i troche swedza.Na zdrowej skorze pojawily sie brazowe plamy,nie wiem czy to przebarwienia,czy to zdrowa skora zaczela wytwarzac wiecej pigmentu i czy to w ogole zniknie......A jaka metode Ty teraz stosujesz?/Aha,i z jkiej dzielnicy Wrock jestes,bo ja z krzykow..Pozdrawiam!
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Sob 13 Cze, 2009 16:26   

Te przebarwienia na zdrowej skórze biorą się właśnie z tego, że cała skóra jest bardziej "uczulona" na ultrafiolet, czyli tak naprawdę pochłania go więcej, co przekłada się na zwiększoną produkcję melaniny - normalna reakcja skóry. Powinny zniknąć z czasem, ale nie licz na to, że w ciągu tygodnia.

Ja stosuję słońce w połączeniu z ziołami i zdrową dietą. Łykam też tabletki Vitix. Efekty niewielkie, ale cieszą, szczególnie, gdy pojawią się nowe kropki pigmentu.

Mieszkam na Gądowie (Fabryczna), a co chcesz się wybrać na :beer: ?
 
 
Julita 

Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 14 Cze, 2009 11:23   

A mozesz cos wiecej powiedziec o swojej diecie?

Pytalam tak z ciekawosci gdzie mieszkasz:))Ale na piwko zawsze mozna sie wybrac :mrgreen:
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie 14 Cze, 2009 17:36   

Pod linkiem jest opisana spora część tego, co stosuję.
http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=50
 
 
eva 
eva

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 19
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2009 10:55   

Dzisiaj dzwoniłam do dr Obtułowicza aby umówić się na naświetlania lampami PUVA i powiedział że muszę się zastanowić bo jakiekolwiek efekty są dopiero widoczne po 80 naświetlaniach 2lub 3 razy w tygodniu jeżeli wezmę tych naświetlań 50 to raczej nic mi to nie da a tylko narażę się na raka skóry , stwierdził że nie są to bezpieczne lampy i powiem szczerze że odstraszył mnie tym rakiem skóry i długim czasem tych naświetlań , czy ktoś z was chodzi do tego doktora i czy te naświetlania faktycznie muszą tak długo trwać ?
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2009 11:23   

PUVA to promieniowanie UVA a P na poczatko , to ,ze trzeba doustnie brac prolareny ( gelarem i inne syfy , ktore sa bardzo szkodliwe ).
Ogólnie świat odchodzi od naświetlan UVA. Wiekszosc ludzi obecnie z vitiligo i łuszczycą naświetla sie wąskim pasmem UVB 311nm. Spytaj Doktorka o takie lampy. PUVA ja odradzam. maly skutek a duze ryzyko.
pozdro.
 
 
eva 
eva

Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 19
Wysłany: Pią 04 Wrz, 2009 22:05   

Odnośnie lamp to zadzwonię i dopytam ale w Krakowie na Kopernika chyba tylko takie stosują a jeżeli chodzi o tabletki to właśnie ten lekarz powiedział mi że jeżeli jest to bielactwo to nie potrzeba żadnych tabletek zażywać
Możesz mi wyjaśnić czemu uva są bardziej groźne od uvb z tego co się doczytałam to uva dociera w głąb skóry(skóry właściwej) natomiast uvb nie docierają tak głęboko. Na słońcu najwięcej promieni uvb jest między godziną 10-15 a jak wiadomo wszędzie odradza się opalania w tych godzinach ponieważ grozi to rakiem skóry
 
 
Julita 

Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Paź, 2009 18:09   

Hej,dawno tu nie zagladałam:)Do Evy:to nieprawda,ze musisz sie naswietlac 80 razy,zeby zuwazyc jakies efekty!U mnie byly one widoczne juz po 5 lampach no a po 10 to juz ruszylo na calego.Tyle tylko,ze ja bylam na lampach jedynie te 10 razy,pozniej juz bylo lato i lekarka kazala mi sie opalac a wiec sie opalalam i repigmentacja postepowala.No a teraz wszystko stoi w miejscu,bo nie mam czasu jezdzic na lampy:)Spora czesc plam sie zrepigmentowala i nie powstaja nowe jak na razie.Plamy na dloniach znacznie sie zmniejszyly.Jednak metoda puva byla dla mnie meczaca,gdyz bralm oxsoralen i czulam sie po tym tragicznie tak wiec nie za bardzo mi sie spieszy ,zeby wrocic do tych naswietlan:))Pozdrawiam i zycze sukcesow!!
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Pon 26 Paź, 2009 14:36   

Ogólnie świat odchodzi od naświetlan UVA. TO NIE PRAWDA I TO CHYBA JAKIEŚ TWOJE OSOBISTE BADANIA Wiekszosc ludzi obecnie z vitiligo i łuszczycą naświetla sie wąskim pasmem UVB 311nm. TO ROWNIEZ NIE PRAWDA, NIE MA TAKICH DANYCH Spytaj Doktorka o takie lampy. PUVA ja odradzam. maly skutek NIE PRAWDA BARDZO DUZY a duze ryzyko. TO PRAWDA OPRÓCZ SŁOWA DUŻE.
pozdro.[/quote]
 
 
monika25 

Dołączyła: 03 Lis 2009
Posty: 1
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 17:18   

Witam serdecznie.
Od 5 października 2009 zaczęłam leczenie naświetlaniem Puva i do tego łykam Oxoralen. Po pierwszych dawkach tabletek miałam nudności ale teraz jest już ok. Plamki na grzbietach dłoni są różowe ale to normalne. Lekarz powiedział, że po 2 miesiącach naświetlań będą mi przeszczepiać skórę na grzbietach dłoni, bo podobno naświetlania nie działają na dłonie. Inne plamki w okolicach pachwiny też są różowe i mam nadzieję, że z czasem będzie ok.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 23:15   

Jak zdobyc OXSOLAREN? Nigdzie nie ma w aptekach i w hurtowniach:)
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Wto 03 Lis, 2009 23:31   

Oxsoralen byl na allegro niedawno . koles z Niemiec mial ., 400 zl za 100 tabletek chcial. Oxsoralen to cos jak Gelaren . Gelaren jest austriacki i podobno w 2008 roku mieli wycofac go z produkcji . a jak teraz hmmmm, nie wiem . Ale skoro w szpitalach kieruja ludzia z łuszczyca i vitiligo na PUVA to chyba jakos te PSOLARENY mozna kupic w aptekach w PL.. Skądeśc ludzie to mają. chyba nie ``opalają`` sie na sucho :) ,bo to by bylo bezsensu.
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Śro 04 Lis, 2009 23:18   

Oxsoralen mozna zamowic z apteki internetowej. Oczywiscie wymaga on recepty. Juz go zamowilem. Co ciekawe, Pani farmaceutka powiedziala ze nie ma tego leku w hurtowni... a kosztuje 5 zl bo jest to lek refundowany. WOW :wink:
 
 
slavo 
Slavo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 179
Skąd: kraków
Wysłany: Czw 05 Lis, 2009 08:51   

Kupiłem Geralen w aptece, 50 szt za 22 zł
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Czw 05 Lis, 2009 10:22   

WOW. a jaka to APTEKA INTERNETOWA w PL nie boi sie sprzedawac lekow na recepte przez internet? Pisalem miesiac temu w sprawie jednego leku na nadcisnienie do chyba 12 najwiekszych aptek internetowych w Polsce. Z kazdej z nich otrzymalem odpowiedz odmowna. ,ze zgodnie z ustawa o zakazie ...itp itd. LEki bez recepty spoko , mozna kupic , choc juz tez nie wszystkie. Wszelkie kremy, czopki , masci , ktore wymagaja przechowywania w temperaturze 5-10 stopni C juz nie sa wysyłane .
 
 
xmati6 


pomogl: pomogl
imie: Bartek
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 627
Wysłany: Czw 05 Lis, 2009 17:41   

Zasada dzialania apteki internetowej:

Zamawiasz wybrany produkt, podajesz dokladne dane i do ktorej apteki w danym miescie ma zostac wyslany lek, odbierasz lek na recepte u farmaceuty, pokazujesz recepkte, lykasz oxsoralen, chodzisz na puva, zegnasz bielactwo :grin: :grin:
 
 
nakpotan 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 337
Wysłany: Czw 05 Lis, 2009 21:31   

XMATI :) plan SUPER!!!!!!!!!! i całym sercem jestem z TOBĄ . wiem ,ze jak TOBIE sie uda to innym też!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
wertuss 

Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 24
Wysłany: Śro 20 Sty, 2010 19:31   

Hej, Oxoralen znam, i szczerze mówiąc chyba nie miałem żadnych pozytywnych efektów po dłuuugim stosowaniu. Może to, że choroba się tak szybo nie rozwijała, ale to tylko domysły..
Trzeba mega uważac na słońce bo ławo sie poparzyc, znam to.

Pozdro!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo