Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
silny peeling enzymatyczny
Autor Wiadomość
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pon 08 Sie, 2011 13:21   silny peeling enzymatyczny

zna ktoś coś godnego polecenia?

po naświetlaniach skóra na łokciach robi mi się bardzo sucha, łuszczy się, to nie sprzyja ani przenikaniu leków ani naświetlaniom, w związku z tym potrzebne mi jest coś, co rozpuści zrogowaciałą warstwę naskórka

stosuję peelingi do twarzy, takie w saszetkach z popularnie dostępnych firm, ale efekt jest niezadowalający, potrzebuję czegoś silniejszego

ktoś może pomóc?
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011 12:19   

a próbowałaś sokiem z aloesu?wiele osób stosuje go na zrogowaciałe pięty,a i możesz po naświetlaniu smarować łokcie maścią z nagietka doskonale nawilża,i ogólnie dobrze działa na skórę, poza tym oliwa z oliwek+ kawa ,lub oliwa z oliwek + cukier
Ostatnio zmieniony przez ixi02 Wto 09 Sie, 2011 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011 19:10   

aloes zawiera kwas salicylowy, a on hamuje melanogenezę, wolę nie ryzykować :) (kwas kawowy podobnie)

mechaniczne peelingi stosuję, ale to za mało

kupiłam dziś oxodermil - krem zawierający 30% mocznika, to powinno pomóc
mam nadzieję ;)

ale dziękuję za odpowiedź :)
 
 
blabla 


pomogl: pomogl
imie: Krzysiek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 546
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011 21:10   

ja slyszalem ze aloes uzywaja w USA na bielactwo... dosc dziwne...
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011 07:02   

może ma mało kwasu salicylowego, a więcej czegoś, co pomaga, nie wiem, nie będę próbować

chociaż w sumie z tymi środkami to nigdy nic nie wiadomo, pamiętam, że komuś na forum wrócił pigment po stosowaniu kremów wybielających
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011 07:30   

może xerial 30... niestety drogi chyba ponad 30 PLN... i nie wiem czy efekt wystarczjąco mocny, możesz poszukać na forum łuszczycy czego oni używają aby pozbyć się blaszki...
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Śro 10 Sie, 2011 13:38   

no właśnie myślałam o tym xerialu, ale widziałam, że 50 mL kremu kosztuje ok 40 zł i w końcu kupiłam dokładnie to samo (oxodermil 30% mocznika), tyle, że w cenie 18 zł za 50 mL :D

no i polecam, na razie posmarowałam 2 razy i efekt jest zaskakująco dobry
 
 
kamcia401 

imie: Kamila
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Jordanów
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011 14:03   

Nie stosuj zadnych peelengow! One jeszcze bardziej pogarszaja nasza sytuacje... Tym zdrapujesz melanine jaka jeszcze masz.... Nawet zwykle drapanie nam szkodzi...
Jak myslisz dlaczego biale plamy pojawiaja sie na lokciach, kolanach itd? Dlatego, ze tam najczesniej skora jest podrazniana...
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 13:33   

no co Ty :)

melanocyty są w warstwie podstawnej naskórka
http://monika.univ.gda.pl...a/naskorek.html zobacz, gdzie to jest

a peeling działa w najlepszym wypadku na wierzchnie, zrogowaciałe warstwy, nie ma takiej możliwości, żeby używając dostępnych powszechnie środków uszkodzić sobie melanocyty, spokojnie :)
 
 
ixi02 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Maj 2009
Posty: 359
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 13:45   

kamcia wybacz za określenie ale kto takich bzdur Ci naopowiadał????? sama stosuję domowe sposoby peelingi raz w tygodniu i jakoś nie zauważyłam by mi coś takiego szkodziło,żeby się bielactwo uaktywniało czy cos w tym stylu rozumiem każdy na inna skórę ale nie popadajmy w paranoję..pzdr.
 
 
kamcia401 

imie: Kamila
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Jordanów
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 14:25   

To wyjasnij mi dlaczego to wszystko sie ujawnia najczesciej na lokciach i tych partiach ciala ktore najczesciej pocieramy?
Bylam u wielu dermatologow... I ten ktory tak twierdzil jest najlepszy nie tylko ja tak twierdze. Ale uwarzaj jak chcesz. Ja wyrazilam swoje zdanie
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 15:41   

a co ten dermatolog konkretnie Ci powiedział? czy powiedział Ci, żebyś nie używała peelingów enzymatycznych, bo nabawisz się bielactwa?
 
 
kamcia401 

imie: Kamila
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Jordanów
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 16:48   

Bo pogorsze swoj stan!
Nabawie sie bielactwa... Dobre.. Jakbym nie miala bielactwa nie siedzialabym tutaj...
Konkretnie... Slyszalas o terapii z kortizonem? Ale mniejsza z tym. Chcialam opowiedziec o swoim leczeniu, zebyscie poznali cos innego nie twierdze ze lepszego, ale to jest skuteczne...
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 17:08   

słyszałam o wielu terapiach

pisz więc, skoro po to tu przyszłaś, chętnie poczytam

nie wierzę, że dermatolog powiedział, że skóra, na której stosuje się peeling enzymatyczny może się odbarwić, może coś źle zrozumiałaś
 
 
kamcia401 

imie: Kamila
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: Jordanów
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 17:40   

Ja sie niko,mu narzucac nie bede. Kazdy robi swoje. Skoro jestescie do mnie wrogo nastawieni to sorka, ale bez sensu jest jakakolwiek moja wiadomosc.
Nie zrozumialam zle... Wiem co sie do mnie mowi...
Jakikolwiek peeleng podraznia skore i jak to okreslil drapanie czy glaskanie rowniez, bo zbierasz ze skory melanine. Jestem na biol chemie wiec tez cos nie co o tym wiem..

[ Dodano: Pią 12 Sie, 2011 18:42 ]
a stosujac ten peeleng uwidaczniasz biale plamy, bo nie wszystkie sa widoczne na 1 rzut oka...
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 17:56   

:D

to ja już nic nie piszę, skoro jesteś na biol - chemie, to na pewno wiesz lepiej
Ostatnio zmieniony przez Abi Pią 12 Sie, 2011 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 17:58   

Cześć,

Nie znam się na peelingach tzn. nie stosowałem na sobie i nie wiem, jaki efekt by miał na moją skórę i melanocyty, ale to, o czym pisze kamcia ma sens tylko określenie ścierania czy zbierania melaniny ze skóry jest trochę niefortunne. Przeczytajcie mój wpis http://vitiligo.com.pl/fo...c.php?p=523#523 w którym starałem się przybliżyć temat. Ze swoich obserwacji wiem, że nie zawsze każde otarcie, skaleczenie czy inne naciski powodują utratę barwnika. Nie wiem, jak wytłumaczyć takie zachowanie skóry i melanocytów. Jedynie się z tego cieszę, bo miałbym tych plam jeszcze więcej.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Pią 12 Sie, 2011 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 20 Mar 2008
Posty: 542
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 18:45   

ja wcale nie twierdziłam, że tak nie jest, tzn, że po uszkodzeniu skóry nie może się ona odbarwić, sama w innym temacie winę za moje odbarwienia zrzuciłam na kota - mam go od ponad roku, bawię się z nim w drapane zabawy, moje dłonie są często poharatane; mniej więcej od roku pojawiają mi się też na dłoniach przebarwienia, nie sądzę, żeby to był przypadek

ale nigdy nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że peeling enzymatyczny, który w najlepszym wypadku działa na zewnętrzne, zrogowaciałe warstwy naskórka powoduje utratę melanocytów

podobnie głaskanie, bez przesady
 
 
Czesiu 
Administrator

imie: Grzegorz
Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 603
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią 12 Sie, 2011 19:07   

Nie koniecznie musi to być uszkodzenie skóry. Może to być powtarzający się ruch skóry względem ciała, np. na stawach. Dlaczego na powiekach bardzo często pojawiają się plamy? Może dlatego, że mrugamy? Jeśli tak jest, to jest to nawet łagodniejszy kontakt (czy ruch) skóry niż głaskanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo