Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie to bielactwo - wrodzone czy nabyte? Wasze opinie! :)
Autor Wiadomość
User2621

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: Nie 10 Lis, 2013 22:56   Jakie to bielactwo - wrodzone czy nabyte? Wasze opinie! :)

Witam wszystkich! :)
To mój pierwszy post na tym forum. W sumie nie wiedziałam, gdzie umieścić ten temat, więc w razie czego - proszę o przeniesienie. I wyrozumiałość przede wszystkim! :)
Zacznę od tego, że prawdopodobnie mam bielactwo. Nie byłam z tym u lekarza, ale pojawiające się plamy na to wskazują. Radzę się Was, forumowicze, gdyż j/w pisałam - nie miałam okazji zawitać do dermatologa. Zastanawia mnie to, czy jest to bielactwo nabyte czy jednak może jest wrodzone? Otóż moja mama ma bielactwo nabyte. Nabyła je jeszcze przed moimi narodzinami. Zbytnio się nie orientuję w tym, jak to działa, ale czy to możliwe, że odziedziczyłam to po niej? Nie miałam plam od niemowlaka. Ostatnimi czasy zauważyłam ich pojawianie się. We wcześniejszych latach miałam jakieś plamki, ale myślałam, że to znamienia, zwykłe przebarwienia czy coś w tym rodzaju. Mam 15 lat. Może to wszystko ma jakiś związek z wiekiem dojrzewania? Jakie są wasze doświadczenia i rady? :)

Pozdrawiam,
Kasubo :)
Ostatnio zmieniony przez Czesiu Nie 19 Lut, 2017 21:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Pon 11 Lis, 2013 18:17   .

Na to pytanie nikt na forum Ci nie odpowie... lekarze też mają z tym problem. Bielactwo wrodzone jest bardzo rzadko występujące.
Cytat:
Bielactwo wrodzone jest zatem silnie uwarunkowane genetycznie i pojawia się zwykle już od urodzenia, utrzymując się przez całe życie chorego. Sama informacja o przekazywaniu wadliwych genów od rodziców nie pozwala jednak na sprecyzowanie i znalezienie konkretnych wyjaśnień dotyczących dalszych źródeł pochodzenia tej choroby. Mimo, iż wiadomo mniej więcej na czym polega jej oddziaływanie na organizm człowieka, do dziś naukowcy nie są w stanie podać dokładnych jej przyczyn. Jest to też właściwie główny powód tego, iż nie sposób znaleźć lekarstwa na chorobę, której przyczyny i źródło nie są do końca znane. Stąd też powszechnie uważa się, że bielactwo wrodzone jest chorobą nieuleczalną. Zaś wszelkie formy leczenia czy profilaktyki dotyczą bielactwa nabytego. Bielactwo wrodzone dzieli się na tzw. całkowite i częściowe. Różnią się one od siebie zarówno sposobem dziedziczenia, jak również innymi czynnikami.
Bielactwo wrodzone uogólnione, tzw. albinizm całkowity.
Bielactwo wrodzone częściowe, tzw. albinizm częściowy dziedziczy się w sposób dominujący nieregularny. Oznacza to, że do ujawnienia się choroby wystarczy odziedziczenie nieprawidłowego genu tylko od jednego z rodziców. Przekazanie tego genu dziecku nie zawsze jednak powoduje wystąpienie bielactwa. Oczywiście zmiany pojawiają się od urodzenia i utrzymują się stale. W odróżnieniu od bielactwa całkowitego, w okolicach skóry pozbawionych barwnika nie stwierdza się obecności melanocytów bądź mają one jakieś nieprawidłowości w budowie morfologicznej
W ramach powyższych rodzajów bielactwa nie ma żadnych naukowo udowodnionych metod leczenia

http://www.poradnikzdrowi...-wyl_41864.html

Czyli raczej masz nabyte...jeśli nie miałaś od urodzenia żadnych plam.


Jeśli naprawdę szukasz pomocy to poczytaj dwa wątki i przede wszystkim wypowiedzi JanaBiela

http://vitiligo.com.pl/forum/index.php

http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1225


Jesteś bardzo młoda...więc pewnie trudno u Ciebie z wytrwałością i cierpliwością...ale jeśli na pewno chcesz poznać wroga musisz poczytać :wink:
Ostatnio zmieniony przez Udana Pon 11 Lis, 2013 18:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo