Bielactwo - vitiligo.com.pl Strona Główna Bielactwo - vitiligo.com.pl
Bielactwo nabyte, leczenie, zdjęcia, forum

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bielactwo - próba wyja?nienia procesu powstawania bielactwa
Autor Wiadomość
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Śro 27 Mar, 2013 23:07   Bielactwo - próba wyjaśnienia procesu powstawania bielactwa

Ten temat jest kontynuacją tematu

http://vitiligo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1225

w którym opisano cześć wiedzy, która w tym temacie nie będzie powtórnie wyjaśniania.
Nowy temat powstał dla tego aby temat i treść odnosiły się do procesu powstawania bielactwa.
Tak jak pisałem w podsumowaniu tematu z linku powyżej, w starych czasopismach były artykuły, które opisywały sukcesy niektórych lekarzy w leczeniu bielactwa bodziszkiem.
Bazując na swoim doświadczeniu z innymi chorobami, gdzie występował ten sam problem, że kiedyś jakieś zioła działały a teraz nie działają starałem się znaleźć przyczynę nie działania bodziszka na bielactwo.
Aby się tego dowiedzieć trzeba było zdobyć informacje w jaki sposób bodziszek działa na skórę albo jakie substancje blokuje (czyli jest ich inhibitorem) w organizmie człowieka.
Znalazłem badanie, które wskazuje na mechanizm powstawania plam pozbawionych pigmentów.

http://www.ichimaru.co.jp...rch/story4.html

I teraz zaczyna się cała wiedza, która będzie dzielona na części bo trzeba trochę czasu aby to wszystko dobrze opisać.
W tym badaniu używano ekstraktu rośliny o nazwie łacińskiej Geranium Robertianum (nazwa polska Bodziszek cuchnący) do blokowania działania komórek tucznych (mastocyty) na skórę.

Będę zadawał pytania i w postaci odpowiedzi tłumaczył mechanizm powstawania bielactwa

Dlaczego komórki tuczne powodują bielactwo?

Komórki tuczne produkują substancje chemiczne, które są mediatorami stanu zapalnego (wywołują stan zapalny w obrębie jakiś tkanek). Takimi substancjami są histamina i tryptaza. Komórki tuczne są związane z reakcjami z nadwrażliwością typu natychmiastowego w wyniku której wydzielana jest histamina i tryptaza (i jeszcze parę innych chyba mniej znaczących). Podwyższony poziom histaminy w krwi jest bardzo krótki dlatego nie ma ona takiego wpływu na organizm jak tryptaza, której podwyższony poziom trwa od 1 do 6 godzin a w chorobach przewlekłych twa cały czas.

Na co wpływa tryptaza?

Ciągle wydzielana tryptaza powoduje dwa rodzaje uszkodzeń w obrębie skóry:
1. Uszkadza matryce skóry oraz niszczy kolagen co powoduje, że skóra nie może się odbudowywać.
2. Powoduje oddzielenie naskórka od skóry właściwej co powoduje, że naskórek nie regeneruje się oraz upośledzone jest jego odżywianie.

Dlaczego oddzielenie naskórka od skóry właściwej powoduje bielactwo?

Melanocyty znajdują się w dolnej części naskórka natomiast naczynia krwionośne, zakończenia nerwowe, gruczoły łojowe, mieszki włosowe znajdują się w warstwie skóry właściwej. Maleńkie brodawki skórne (wychodzące z skóry właściwej są łącznikiem pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem (dopasowują się do naskórka) (naskórek nie ma naczyń krwionośnych) są ostatnią częścią skóry właściwej i służą do doprowadzania składników odżywczych, tlenu do naskórka oraz odprowadzają odpady z naskórka. Jeżeli dochodzi do oddzielania miejscowego naskórka od skóry właściwej to naskórek w którym są melanocyty nie są odpowiednio odżywiane a to powoduje, że przestają prawidłowo funkcjonować. W przestrzeni pomiędzy tkankami gromadzi się niewydalony łój co powoduje reakcje skórne tj znamię Suttona. Niedostarczanie substancji odżywczych powoduje, że miedź nie jest dostarczana do melanocytów a to powoduje zaprzestanie produkcji pigmentu.
Dlatego w biopsji wychodzi że komórki melanocyty istnieją w a nie są niszczone (ale nie produkują pigmentu).
Natomiast uszkodzenie matrycy skóry powoduje, że komórki się nie regenerują a to ma wpływ na to że nie powstają nowe melanocyty na miejsce tych które obumierają.

Jak działa bodziszek cuchnący na komórki tuczne?

Bodziszek cuchnący – jego ekstrakt jest inhibitorem tryptazy i paru innych substancji chemicznych wydzielanych przez komórki tuczne.

Dlaczego komórki tuczne gromadzą się w obrębie skóry?

Komórki tuczne są produkowane w szpiku kostnym z skąd przekazywane są do krwi obwodowej a następnie osadzają się w tkankach takich jak płuca, błona śluzowa i podśluzowa jelit, skóra gdzie dojrzewają.
Komórki tuczne gromadzą się (rozrastają) w miejscach, w których występują uszkodzenia gdzie wspomagają odbudowę tkanki, wywołują stany zapalne. Tam gdzie były uszkodzenia pojawia się duża ilość komórek tucznych. Komórki tuczne gromadzą się w również w miejscach gdzie atakują bakterie, grzyby i pasożyty. Dlatego większa ilość infekcji powoduje nagromadzenie komórek tucznych w tych miejscach.

Czym się rożni patologiczne nagromadzenie komórek tucznych w bielactwie od innych chorób Mastocytoz’owych (patologicznego rozrostu komórek tucznych)?

W chorobach mastocytoz’owych, patologiczny rozrost komórek tucznych następuje w całym organizmie dlatego reakcje skórne są w obrębie całego organizmu dlatego plamy ciemne występują w obrębie całej skóry. Poziom tryptaza jest podniesiony w całym organizmie co można stwierdzić badaniami. W przypadku bielactwa nagromadzenie komórek tucznych występuje tylko miejscowo w obrębie tkanek uszkodzonych, niedotlenionych, zainfekowanych. Tryptaza jest wydzielana tylko miejscowo dlatego jej poziom w krwi jest na właściwym poziomie. Takiego podniesienia nie można stwierdzić badaniami.
Ekstremalną wersją podniesienia miejscowego komórek tucznych jest Postępujące kostniejące zapalenie mięśni gdzie nagromadzenie komórek tucznych powoduje patologiczny przerost tkanki.

Następny tekst zaczniemy od odpowiedzi na pytanie.

Dlaczego komórki tuczne ciągle produkują tryptaze?
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Śro 27 Mar, 2013 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013 10:15   

To wszystko potwierdzałoby przebieg wydarzeń u nas. Moje dziecko miało silne zapalenie ucha w wieku trzech lat, wręcz niedosłuch. Miało podane dwukrotnie antybiotyk, przez ucho i zaraz później przez nos. Wystąpiło znamię Suttona w pobliżu. Biała plama jest umiejscowiona właśnie w pobliżu ucha, na żuchwie.

Widzę to tak: w wyniku tego nagromadziły się komórki tuczne, które zwiększyły produkcję tryptazy, co spowodowało:
1. Uszkadza matryce skóry oraz niszczy kolagen co powoduje, że skóra nie może się odbudowywać, albo
2. Powoduje oddzielenie naskórka od skóry właściwej co powoduje, że naskórek nie regeneruje się oraz upośledzone jest jego odżywianie.
I teraz, skoro występuje repigmentacja, to chyba punkt drugi? Pytanie do Jana. Co się dzieje z komórkami tucznymi, czy można się ich pozbyć?

I teraz, czy powinniśmy przerzucić się na bodziszka cuchnącego? Bo obawiam się, że wiele osób będzie chciało to zrobić. Czy wszystkie poprzednie zalecenia są aktualne?
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013 00:22   

KatarzynaS napisał/a:
I teraz, skoro występuje repigmentacja, to chyba punkt drugi? Pytanie do Jana. Co się dzieje z komórkami tucznymi, czy można się ich pozbyć?

To się wyjaśni w dalszej części opisu.

KatarzynaS napisał/a:
I teraz, czy powinniśmy przerzucić się na bodziszka cuchnącego? Bo obawiam się, że wiele osób będzie chciało to zrobić. Czy wszystkie poprzednie zalecenia są aktualne?

Sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje a cały proces jest bardzo złożony. To co teraz pisze jest uszczegółowieniem tego o czym wcześniej pisałem a gdzie brakowało dokładnych wyjaśnień. Bez tego co wcześniej pisałem cała kuracja jak zadziała to tylko okresowo. Trwałe pozbycie się bielactwa wymaga podejścia kompleksowego. Ludzie zażywają bodziszka i nic to nie daje i ja postaram się udowodnić dlaczego to nie działa.

Co do tego czy miałem bielactwo to pisze jeszcze raz, że miałem plamy w jednym miejscu (mogło to być efektem urazu) ale przez krótki okres ze względu na to, że już wcześniej stosowałem wile terapii.

Dlaczego komórki tuczne ciągle produkują tryptaze?

Ciągle wydzielanie histaminy i tryptazy wynika z kilku ważnych czynników i każdy z nich powoduje że bielactwo jest procesem przewlekłym, który się nie cofnie.
1. Spożywanie produktów zawierających aminy biogenne - aminy biogenne są to związki azotowe występujące w pokarmach mięsnych, roślinnych i są wydalane przez bakterie. Nas interesują aminy biogenne które powodują wzrost histaminy w organizmie, która jest magazynowana przez komórki tuczne i które są uwalniane w procesach zapalnych.
2. Produkty wyzwalające histaminę z komórek tucznych - są to pokarmy mające wpływ na pobudzanie komórek tucznych do wydzielania histaminy
3. Produkty blokujące substancje rozkładające histaminę - czyli powodujące że substancja DAO - blokuje oksydazę diaminową - czyli enzym, który rozkłada histaminę. Brak tego enzymu powoduje, że histamina staje się trująca dla organizmu.
Spis produktów, które mają wpływ na to że cały czas wydziela się histamina i tryptaza


http://www.pecherz.pl/die...iskohistaminowa

4. Wolne wapno w krwiobiegu - spożywanie nabiału (mleka, jogurtów - największa trucizna dla organizmu, serów białych itd.) , które w większości robione są z mleka pasteryzowanego (wapno nieorganiczne), powoduje że nie jest ono przyswajane do kości ale jest pobierane do komórek do magazynów wapniowych . Takie wolne wapno w dużej ilości znajduje się w płynie międzykomórkowym, z którego jest zasysane przez komórki tuczne (i inne komórki) do wnętrza. Wzrost stężenia w wewnątrzkomórkowych magazynach powoduje, że w czasie rekcji alergicznych duża ilość uwalnianego wapnia z komórek tucznych powoduje uwalnianie dużej ilości histaminy i tryptazy i innych związków. Im więcej uwalnianego wapnia tym dłuższy i intensywniejszy proces uwalniania substancji powodujących stan zapalny, które niszczą komórki.

5. Fluor, stres oraz nadmiar histaminy w krwiobiegu infekcje w obrębie jelit (candida, bakterie, wrzody) - te elementy powodują, że zwiększa się przepuszczalność jelit (co prowadzi do powstania szczelin między sąsiadującymi komórkami i w efekcie wzrostu przepuszczalności naczyń krwionośnych) i do krwiobiegu wnika wiele substancji z punktu 1, 2, 3, 4 co powoduje reakcje powodujące wydzielanie dużej ilości tryptazy przez 24 godziny na dobę.

6. Lektyny - białka na które organizm jest uczulony, a które wywołują stany zapalne. Punkt 5 powoduje że te białka w dużej ilości trafiają do organizmu co powoduje wywołanie stanów zapalnych.

Dlaczego punkty 1,2,3,4 nie wywołują schorzeń u wszystkich ludzi?

Problem z histaminą pojawia się tylko wtedy gdy w organizmie dochodzi do patologicznego narostu (przerostu, nagromadzenia się) komórek tucznych wokół jakiegoś narządu. Wtedy w tych miejscach następuje większa ilość wydzielania tryptazy, histaminy i staje się ona toksyczna dla organizmu.

Astma - przerost komórek tucznych w obrębie płuc
działanie: rozszerzenie małych naczyń pozawłosowatych, wzrost przepuszczalności, skurcz mięśni gładkich drzewa oskrzelowego, pobudzenie włókien doprowadzających nerwów czuciowych i nerwu błędnego oraz pobudzenie innych komórek do wydzielania mediatorów zapalenia.

AZS - przerost komórek tucznych w obrębie naczyń krwionośnych
Ostatnio sprawdziłem u znajomych, że u osoby której AZS ustąpiło mycie zębów pastą z fluorem 2 razy dziennie ponownie wywołało reakcje skórne związane z AZS. Fluor zwiększył przepuszczalność za związki opisane wyżej a to spowodowało wywołanie reakcji zapalnych.

Celiakia - przerost komórek tucznych w obrębie śluzówki

Zwyrodnienia stawów -; przerost komórek tucznych w obrębie stawów

Łysienie plackowate - przerost komórek tucznych w obrębie skóry głowy - poziom cebulek

Bielactwo - przerost komórek tucznych w obrębie skóry - poziom skóra właściwa
łuszczyca - przerost komórek tucznych w obrębie skóry - poziom skóra - naskórek
itd.

Ludzie, na których organizm nie był wystawiony na działanie alergenów nie mają przerostów komórek tucznych dlatego nie mają problemów zdrowotnych z tym związanych.

Co reguluje wapno w organizmie?

Wapno i magnez są antagonistami. W czasie skurczu wapno jest pobierane do komórek a w czasie rozkurczu wapno jest wymieniane na magnez. Gdy w organizmie jest za mało magnezu to wapno nie jest wydalane na zewnątrz a to powoduje, że dużo wapna koncertuje się wewnątrz komórek. To powoduje, że reakcje zapalne są mocniejsze. Niedobór magnezu nie wynika z jego braku w pożywaniu tylko z tego, że jest zużywany na regulacje zaburzonych procesów wewnątrz organizmu. Im bardziej zaburzony proces tym więcej magnezu jest zużywana. Rozregulowana gospodarka zarządzania wapnem jest regulowana przez bor i dlatego jest potrzebna terapia borem.

Czy potrzeba jest kuracja ziołami na wątrobę i nerki?
W czasie reakcji zapalnych tworzona jest substancja, która musi być wydalona. Jeżeli nie jest wydalana przez skórę to uszkadza wątrobę i nerki. Dlatego zioła pomagają je wydalić. Poprawa pracy nerek powoduje wydalenie nadmiaru histaminy.

Dlaczego bodziszek cuchnący nie działa a kiedyś działał?
Powodów może być kilka:
1. Aktualny sposób zażywania bodziszka cuchnącego jest nieprawidłowy?
2. Bodziszek cuchnący sprzedawany w sklepach został podany procesowi podgrzewania powietrzem (w celu zwiększenia terminu ważności) co spowodowało, że związki odpowiedzialne za blokowanie tryptazy zostały zniszczone i nie występują już w tych ziołach? Kiedyś lekarze sami przygotowywali te zioła.
3. Aktualne odżywanie dostarcza tyle związków pobudzających wydzielanie tryptazy, że przewyższa to możliwości blokujące bodziszka cuchnącego? - to już sam sprawdziłem, że ten wariant jest nieprawdziwy. Dobrze podany bodziszek cuchnący działa bardzo silnie.
4. Terapia z bodziszkiem nie jest kompleksowa i brakuje jej pewnych elementów, które rozwiążą problem oddzielenia się skóry właściwej od naskórka.

Odniesienie się do innych terapii, które w niektórych przypadkach działają
1. Dlaczego zdrapywanie skóry i tworzenie ran powoduje, że plama znika - rana powoduje, że skóra w tym miejscu odbudowuje się na nowo a to powoduje że znowu skóra właściwa jest połączona z naskórkiem i mielocyty są odżywiane.
2. Dlaczego sterydy i leki na łuszczycę czasami działają - sterydy i leki na łuszczycę blokują widzialnie histaminy dlatego w niektórych przypadkach dochodzi do zablokowania reakcji immunologicznych w danym miejscu a to powoduje że skóra przestaje być niszczona i powraca pigment.
3. Dlaczego naświetlanie działa - pobudza inne komórki do zwiększonego wydzielania pigmentu, niszczy skórę w obrębie plam co powoduje że skóra odbudowuje się na nowo. Lampy działają tylko tam gdzie nie nastąpiło oddzielenie skóry właściwej od naskórka.
4. Dlaczego zioła oczyszczające działają - zioła oczyszczające powodują że zwiększa się wydalanie ilości substancji powodujących reakcje immunologiczne. Jeżeli te reakcje nie są na dużym poziomie to można je zmniejszyć do poziomu gdzie wydzielana ilość histaminy i tryptazy jest za mała do tego aby uszkodzić skórę.
5. Czy candida lub infekcje bakteryjne mają wpływ na bielactwo - mają taki wpływ że zwiększają przepuszczalność jelitową co zwiększa ilość substancji powodujących stany zapalne, infekcje bakteryjne i candida w obrębie skóry powodują że w tych miejscach następuje przerost komórek tucznych, które niszczą skórę tryptazą. Dlatego kompleksowe pozbycie się bielactwa, aby nie było nawrotów, wymaga spowodowania aby te dolegliwości ustąpiły.
6. Czy Helicobacter pylori ma wpływ na bielactwo - ma duży wpływ bo powoduje, że w obrębie żołądka gromadzą się komórki tuczne, które pobudzają organizm do reakcji alergicznych i pobudzają komórki tuczne w obrębie skóry do wydzielania tryptazy.

Prośba I do Was aby ktoś w punktach podsumował co należy zrobić aby kompleksowo pozbyć się bielactwa. Chodzi o to abym wiedział czy dobrze rozumiecie to co napisałem.

Prośba II. Napiszcie jak zażywacie bodziszka cuchnącego abym mógł wyeliminować to czy przyjmujecie go nieprawidłowo.

Chyba będę musiał Wam również przekazać wiedzę z nowoczesnego ziołolecznictwa i jak szybko można weryfikować skuteczność niektórych ziół. Niewielu się na tym zna.
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Czw 04 Kwi, 2013 00:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013 15:18   

Prawda jest taka, że sami doprowadzamy nasze organizmy do takiego stanu, powodujemy, że wszystko zostaje zaburzone. Niewłaściwe odżywianie, zaśmiecanie organizmu, nadużywanie lekarstw i wszelkiej chemii...
Każdy kto jest zainteresowany tym, jak się pozbyć bielactwa na pewno zrozumiał co należy zrobić i od czego zacząć, tylko czy wszyscy mają na to siłę i są zdeterminowani?
Pewnie nielicznym się uda, bo to nie jest łatwe, wręcz bardzo trudne, tak uważam.
Jana proszę o kontynuację i odpowiadanie na pytania.
 
 
roco1986 

Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 23
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013 15:42   

Odnośnie prośby 1
Ja widze to tak :
-usunać plomby amalgamatowe (jesli ktos posiada)
-odstawienie pasty z fluorem i innych kosmetyków
-zmiana diety (unikanie produktów które wydzielaja histamine i tryptaze)
-suplementacja borem
-wspomaganie sie ziołami
Czy o czymś zapomniałem ?
Ostatnio zmieniony przez roco1986 Czw 04 Kwi, 2013 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013 16:20   

Odnosnie prośby 1

1. zmienić dietę - eliminacja mąki, nabiału, cukru, konserwantów, chemii, jedzenia przetworzonego, kolorowych napojów, polpszaczy, ulepszaczy itp.
2. uszczelnić jelita - dieta, zioła,
3. pozbyć sie candidy, stanów zapalnych, infekcji bakteryjnych - diata i ziołowe preparaty, suplementy
4. wyeliminowac fluor z pasty herbaty, zlikwidować teflon w kuchni, antyperspiranty itp.
5. Oczyścić nerki, wątrobę - zioła
6. usunać plomby amalgamatowe
7. przy złej gospodarce wapniowej - zastosować bor
8. terapia bodziszkiem cuchnacym

Cytat:
Chyba będę musiał Wam również przekazać wiedzę z nowoczesnego ziołolecznictwa i jak szybko można weryfikować skuteczność niektórych ziół. Niewielu się na tym zna.

o taką wiedzę proszę, gdyz wiedzę o ziołach czerpię z dostępnych książek Stefanii Korżewskiej, o.Klimuszki, Marii Treben itp. Nie znam pojęcia ziołolecznictwo nowoczesne :)
Ostatnio zmieniony przez Udana Czw 04 Kwi, 2013 16:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013 17:49   

Ja już wiele razy pisałam swoje interpretacje pana wypowiedzi więc raczej pan wie czy rozumię czy nie.
Co do bodziszka to stosowałam rok temu przez trzy miesiące(włg.przepisu na opakowaniu)bez większego efektu.Ale czy mam rozumieć że mamy dołączyć bodziszka do dotychczasowej terapii?

Pisał pan jeszcze w poprzednim temacie że poda nam dalsze wzmacnianie i pobudzanie komórek pigmentowych oraz terapie wątrobowe.
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Śro 10 Kwi, 2013 00:06   

KatarzynaS napisał/a:
Prawda jest taka, że sami doprowadzamy nasze organizmy do takiego stanu, powodujemy, że wszystko zostaje zaburzone. Niewłaściwe odżywianie, zaśmiecanie organizmu, nadużywanie lekarstw i wszelkiej chemii...
Każdy kto jest zainteresowany tym, jak się pozbyć bielactwa na pewno zrozumiał co należy zrobić i od czego zacząć, tylko czy wszyscy mają na to siłę i są zdeterminowani?
Pewnie nielicznym się uda, bo to nie jest łatwe, wręcz bardzo trudne, tak uważam.
Jana proszę o kontynuację i odpowiadanie na pytania.


Przedstawiam całość złożoności problemu aby wszyscy zrozumieli z czego wynika dana choroba i żeby każdy mógł zrozumieć czy jakaś terapie lub lek proponowany przez medycynę mają sens.

Najważniejsze jest następujące postępowanie:
1. Małe kroczki w poprawie tego co jemy.
2. Wpływ na poprawę pracy wątroby i nerek - może to być działanie okresowe (co miesiąc)
3. Działanie na same plamy - czyli blokowanie komórek tucznych.
Ad. 1 Małe kroczki to w pierwszej kolejności odstawienie past fluorowych i odstawienie herbaty z liści herbaty oraz odstawienie nabiału. TO jest najważniejsze bo to odpowiada za intensywność reakcji.
Bez tego cokolwiek będziemy robimy nie uzyskamy pełnych efektów wyzdrowienia.
Im więcej zmienimy w odżywianiu tym lepiej ale najważniejsze jest zachowanie minimum.

Ad.2 Wpływ na poprawę pracy wątroby i nerek jest ważny w fazie kiedy zaczynamy regulować organizm. Sama taka kuracja po długim czasie może cofnąć bielactwo co pokazuje jaki to ma duży wpływ na organizm.
Dodatkowe terapie wątrobowe, które można opierają się na wywarów do kąpieli. Takie wywary działają mocniej i wyczuwalne jest jeżeli z wątrobą jest coś nie tak.
1. Opakowanie karczochu zwyczajnego 50g wsypać do garnka 3l i zalać wodą. Postawić na gazie i podgrzewać tak aby woda się nie zagotowała. Jak się woda podgrzeje to należy całość podgrzewać przez 20 minut aby uzyskać ciemny wywar. Nalać wody do wanny (bardzo ciepłej) wlać wywar do wody (przecedzić) i wyleżeć w tym przez 20 minut.

Uwaga!!!
Nie stosować jak ktoś ma duże kamienie bo może spowodować zablokowanie przewodów żółciowych. Takich kuracji i i innych nie stosujemy dla kobiet w ciąży, karmiących i dzieciach. Na dzieciach nie stosuje się kuracji oczyszczających (może tylko o łagodnym działaniu) a stosuje się zasadę eliminowania pokarmów szkodzących.

2. Tak samo można zrobić z ostropestem plamistym – zmielić litr ziaren ostropestu plamistego i zalać wodą - zrobić taki sam wywar jak w punkcie 1 i wykonać taką samą kąpiel.

Zawsze sprawdzamy wcześniej czy na coś nie jesteśmy uczuleni - posmarowanie skóry dzień wcześniej lub wypicie łyżki z przygotowanego naparu. Chodzi o to, że w dużej ilości osób może się znaleźć ktoś kto może mieć jakieś nietypowe uczulenia.
Ad3. Dla opisanego mechanizmu, który wywołuje plamy można skupić się tylko na pozbywaniu się plam nie dbając o zdrowie całego organizmu. Ważne jest to aby wiedzieć, że:
a. Jeżeli plamy powracają to znaczy że cały mechanizm tworzenia się narostów z komórek tucznych nie jest wyregulowany i każdy uraz, stres infekcja może powodować że plamy się pojawiają.
Ja stawiam na to że jak się ktoś pozbędzie bielactwa i odstawi fluor to prawdopodobieństwo powrotu bielactwa będzie rzadkie. Trzeba sobie zdawać sprawę, że fluor działała na organizm jak przewlekły stres (tak samo go niszczy) powodując zmasowane wnikanie cząsteczek pokarmowych do organizmu, które wywołują cały szereg reakcji niszczących tkankę. Bez rezygnacji z fluoru pozbywanie się plam to coś jak walka z wiatrakami.
Przy wpływaniu na plamy (na ich pozbywanie się) intensyfikuje się stymulacje skóry przez stosowanie środków o różnym poziomie nasilenia.
1. Pierwszy stopień to bodziszek cuchnący -

Przeczytałem temat http://vitiligo.com.pl/fo...der=asc&start=0

I tam całość szła już w dobrym kierunku. Problemy wynikają z szczegółów.
Bodziszek stosowany jako inhibitor (bloker wydzielania substancji) musi działać długo na organizm. Ogólnie zioła blokujące stosuje się na miejsce występowania problemu w sposób taki aby ich działanie było dłuższe od czasu wydalania substancji przez komórki.
Wywar z bodziszka przygotowuje się następująco. (najlepiej kupować go na allegro bo tam jest bardzo tani)
Przygotować dwa garnki. DO jednego i drugiego wsypać 15g bodziszka cuchnącego. Zalać wodą (wody tyle aby można było w niej zamoczyć cześć ciała z której będziemy chcieli usunąć plamę)
Wodę podgrzewamy (woda nie może zostać doprowadzona do wrzenia) i po podgrzewaniu grzejemy na bardzo małym ogniu przez 20 minut. Wywar w którym będziemy moczyć część ciała z której chcemy usunąć plamę musi lekko parzyć. Moczymy cały czas w bardzo ciepłej wodzie. W czasie moczenia podgrzewamy drugi garnek w którym kontynuujemy moczenie jak w pierwszym garnku woda traci swoją ciepłotę. Takie moczenie musi trwać przez godzinę (najlepiej przed snem) codziennie. Potem można na noc namoczyć watę w wywarze i nałożyć na całą noc na plamę (owinąć bandażem). Im dłużej będzie trwałą stymulacja bodziszkiem na miejsce zmienione tym lepsze powinno osiągnąć się efekty.

Pierwsze efekty powinny być widoczne dość szybko. Jeżeli będzie brak efektów to problem może wynikać z:
1. Z tego że do organizmu dostaje się za dużo substancji stymulujących wydzielanie histaminy, zażywamy za dużo fluoru lub w organizmie występuje za dużo wolnego wapna.
2. Bodziszek nie dociera do skóry właściwej (skóra właściwa jest oddzielona od naskórka). Ten problem można rozwiązać stosując urządzenie do mezoterapii (derma roller lub coś z tego) które służy do tworzenia kanalików do lepszego doprowadzania preparatów oraz pobudza komórki do regeneracji

http://allegro.pl/listing...=Mozilla-search

Ważne!!!
1. Jak prowadzimy zabiegi pozbywania się plam za pomocą bodziszka to wtedy nic innego nie stosujemy. Oczyszczanie i inne zabiegi powodują że do krwiobiegu trafia wiele substancji stymulujących komórki tuczne dlatego działanie bodziszka jest za słabe aby przyblokować ich wydzielanie tryptazy.
2. Jeżeli mamy infekcje skórne lub grzybice skóry to mogą występować szybkie nawroty jeżeli te infekcje nie zostaną przyblokowane.

Jeżeli ta kuracja nie zadziała to wtedy zastosujemy mocniejsze kuracje lub będzie trzeba skorzystać z bodziszka zebranego z pola aby zrobić nalewkę. Do blokowania typtazy w badaniach używano ekstraktu z nalewki zrobionej z rośliny a nie z naparu z suszu.
Niektóre rośliny działają jak się zrobi nalewkę z świeżo zebranych roślin a nie ususzonych.
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Śro 10 Kwi, 2013 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Śro 10 Kwi, 2013 10:18   

JanBiela napisał/a:
1. Jak prowadzimy zabiegi pozbywania się plam za pomocą bodziszka to wtedy nic innego nie stosujemy. Oczyszczanie i inne zabiegi powodują że do krwiobiegu trafia wiele substancji stymulujących komórki tuczne dlatego działanie bodziszka jest za słabe aby przyblokować ich wydzielanie tryptazy.
Tak czytam to ze trzy razy i niewiem czy z rana tak słabo trybie ale czy to znaczy że przy tych namaczaniach bodziszkiem mamy się nie oczyszczać?czyli nie stosować boru i ziół???
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Śro 10 Kwi, 2013 19:05   

Też się zastanawiam :p
to jaką kurację mamy podjąć zioła + bor czy bodziszek? co jest lepsze?

''2.Wpływ na poprawę pracy wątroby i nerek - może to być działanie okresowe (co miesiąc) '
- mamy zioła brać przez miesiąc i robić jakieś przerwy? jakie?
1 stopień to bodziszek,a co z ziołami i borem,o których pan pisał wcześniej? co lepiej działa?
powoli się gubię, bardzo fajnie byłoby jakby mógł pan nam napisać dokładnie co,jak po kolei stosować,żeby wszystko dobrze zrozumieć ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
Ostatnio zmieniony przez junior Śro 10 Kwi, 2013 19:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Śro 10 Kwi, 2013 23:13   

Im więcej pytań tym lepiej. Próbujcie również szukać słabych punktów tego co pisze albo odnosić to do swojego stanu i zgłaszać uwagi, że nic nie pasuje do tego co się dzieje z waszym organizmem. Jeżeli prowadzicie jakąś kuracje to piszcie o wszystkich objawach nawet tych banalnych. Piszcie również o braku objawów jeżeli coś stosujecie i nic się nie dzieje ani ani gorszych ani lepszych objawów.
Jeżeli stosujecie jakieś inne kuracje i macie jakieś dziwne objawy to opiszcie to postaram się wyjaśnić co aktualnie dzieje się z organizmem.

aniabi napisał/a:
Tak czytam to ze trzy razy i niewiem czy z rana tak słabo trybie ale czy to znaczy że przy tych namaczaniach bodziszkiem mamy się nie oczyszczać?czyli nie stosować boru i ziół???


junior napisał/a:
Też się zastanawiam :p
to jaką kurację mamy podjąć zioła + bor czy bodziszek? co jest lepsze?

''2.Wpływ na poprawę pracy wątroby i nerek - może to być działanie okresowe (co miesiąc) '
- mamy zioła brać przez miesiąc i robić jakieś przerwy? jakie?
1 stopień to bodziszek,a co z ziołami i borem,o których pan pisał wcześniej? co lepiej działa?
powoli się gubię, bardzo fajnie byłoby jakby mógł pan nam napisać dokładnie co,jak po kolei stosować,żeby wszystko dobrze zrozumieć ;)


Staram się dopasować do dużej liczby osób z forum, z których cześć nie jest zainteresowana zmianą stylu życia i poprawą stanu całego organizmu. Dlatego podaje kuracje bodziszkiem, która może zadziałać na plamy dla części osób bez żadnych dodatkowych poświęceń. Takie podejście to podejście, które nie rozwiązuje problemu nawrotu plam.

Kuracje ziołami, borem, zmiana diety i wyeliminowanie pokarmów przygotowują ( częściowo mogą wyleczyć z plam) do kuracji stymulowania pozbywania się plam. W czasie kuracji ziołami, borem organizm się oczyszczacza i zwiększa się przepustowość wątroby. Wedy do krwiobiegu uwalnianych jest duża ilość różnych związków (metali ciężkich), które drażnią tkanki a to powoduje pobudzanie komórek tucznych. W czasie oczyszczania komórki tuczne są mocno aktywne dlatego bodziszek może być za mało skuteczny w ich blokowaniu i wtedy cała kuracja bodziszkiem nie działa. Po długim oczyszczaniu nie ma to już znaczenia bo wtedy do krwiobiegu nie są już uwalniane toksyny w dużych ilościach i nie ma to wpływu na komórki tuczne.
Dlatego bodziszka nie łączy się z ziołami oczyszczającymi lub pobudzającymi prace wątroby jeżeli chcemy wyleczyć bielactwo.
W okresie kiedy działamy na plamy organizm musi być mocno stabilny, nawet nie powinien być przesilany aby nie powodować urazów w tkankach.
Dlatego kuracje ziołami i borem przygotowują do tego aby pozbywanie się plam było skuteczniejsze i bez nawrotów.
Jeżeli zaczynamy działać na plamy to przerywamy wszystkie inne kuracje (które nie mają wpływu na same plamy lub skórę) aby pozbywanie się plam było skuteczne.

[ Dodano: Czw 11 Kwi, 2013 00:39 ]
Takich kuracji i innych nie stosujemy dla kobiet w ciąży, karmiących i dzieciach oraz na osobach z poważnymi chorobami lub niewydolnymi narządami (dla nich jest inne podejście) . Na dzieciach nie stosuje się kuracji oczyszczających (może tylko o łagodnym działaniu) a stosuje się zasadę eliminowania pokarmów szkodzących.

Co do ziół to zielarze przepisują je na zasadzie ilości łyżek dla poszczególnych ziół i do zaparzenia. Ten sposób podawania jest zarówno najsłabiej działającą wersją ale i najbardziej bezpieczną. Przez bezpieczną rozumiem to, że zielarz nie zna wszystkich dolegliwości danego człowieka i zabezpiecza się przed tym, że zioła mogą na coś wpłynąć negatywnie.

Wytrawni zielarze i lekarze mają obraz stanu organizmu człowieka i stosują zioła inaczej.
Zazwyczaj wszystkie zioła miesza się ze sobą tworząc mieszankę i przepisuje się dawkę danej mieszanki ziół. Ziół się nie zalewa tylko robi się z nich wywar. Zalane wodą zioła podgrzewa się na bardzo małym ogniu (aby nie dopuścić do przegotowania się wody) od momentu nagrzania przez 20 minut. Taki wywar się odcedza i pije się go bardzo ciepły.

Różnica pomiędzy stosowaniem pojedynczych ziół a mieszanek jest taka, że mieszanki zawierają więcej składników co powoduje działanie na większą ilość elementów organizmu poprawiając działanie organizmu jako całość. Przy mieszankach efektem zazwyczaj jest poprawa stanu organizmu. Natomiast zioła pojedyncze działają głównie na jeden lub kilka organów przez co po ich zastosowaniu organizm może reagować objawami chorobowymi np. pobudzamy do oczyszczania a nie poprawiamy pracy wątroby.

Zamiast pić napary można przygotować większe dawki naparów z ziół dodawać je do gorących kąpieli. W przypadku oczyszczania i poprawy pracy narządów takie kąpiele szybciej działają na organizm niż picie.

I tak powinno się stosować zioła. Nie cały czas pić zalane ale co jakiś czas robić wywary lub kąpiele.

Kwestia dziurawca to jego fitotoksyczność wynika z zawartości hipercyny, której cząsteczki zawierają chromofor, który jest odpowiedzialny za absorpcje światła. Duża dawka dziurawca powoduje że absorpcja światła w skórze wzrasta i może dojść do poparzeń skóry.

Natomiast inne zioła zawierając związki fitotoksyczne, które pod wpływem działania światła aktywują się i działają szkodliwie na organizm np. nagietek zawiera alpha-terthienyl, który pod wpływem światła uwalnia rodniki tlenowe, które uszkadzają komórki powodując reakcje skórne.

Dlatego łączenie takich ziół nie zwiększa wrażliwości skóry na światło ale może wywoływać większe reakcje w organizmie.

Takie reakcje powodują niszczenie tkanki a przez to tkanka się odbudowuje. Odbudowanie tkani przywraca jej prawidłową strukturę.
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Śro 10 Kwi, 2013 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013 17:45   

JanBiela napisał/a:
Staram się dopasować do dużej liczby osób z forum, z których cześć nie jest zainteresowana zmianą stylu życia i poprawą stanu całego organizmu. Dlatego podaje kuracje bodziszkiem, która może zadziałać na plamy dla części osób bez żadnych dodatkowych poświęceń. Takie podejście to podejście, które nie rozwiązuje problemu nawrotu plam.
no to teraz mi się wszystko zgadza :biggreen:
Mam takie pytanie,ponieważ chyba pan nie napisał...odnośnie tego nabiału którego niepowinniśmy spożywać,czy swojskie produkty mleczne takie od gospodarzy też w to wchodzą???
Noi jeszcze z takich trochę banalnych,ale czasami diabeł tkwi w szczegółach,czy te zioła mają być gotowane pod przykryciem?czy to niema znaczenia?
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013 22:51   

Dziękuję za szybką odpowiedź. :)
No,ja piję właśnie mieszanki.
Czyli mamy nie zalewać ziół wrzątkiem i parzyć pod przykryciem,tylko gotować je? ;)

a te kąpiele to z jakich ziół, z takich jakie pijemy (np. te z 'I zestawu') i ile ich wsypywać,dodawać do wanny? czas kąpieli, temperatura wody mają jakieś znaczenie?- tak,jak z bodziszkiem?
Czyli nie musimy ciągle,codziennie pić tych ziół,2 razy dziennie,dajmy na to,tylko zamiast picia kąpać się w nich,tak? Co ile robić takie kąpiele?

Mam jeszcze takie pytania (miszmasz kompletny :P)
1.Czy podczas oczyszczania (zioła, bor) trądzik może się nasilić?
2.I czy zółty ser też jest bardzo szkodliwy i trzeba go koniecznie odstawić?
3.Jak długo brać bor?

Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony przez junior Czw 11 Kwi, 2013 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013 09:06   

Ja mam pytanie do Jana Biela. Obecnie jestem na diecie ktora pomaga mi sie pozbyc candidy. Czy moge jednoczescie zaczac juz stosowac ziola na poprawe kondycji organizmu (wlaczajac bodziszek cuchnacy) czy moge to dopiero zrobic po zakonczonej kuracji? Badz czy moge zaczac lykac bor do oczyszczania organizmu (jesli tak to ile tabletek dziennie)?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013 11:49   

Zapomniałabym o możliwe dość istotnej sprawie.Otóż pisałam wcześniej że nie zauważyłam żadnych zmian odnośnie oczyszczania i że nic się nie dzieje,tylko że zauważył coś mój mąż.Twierdzi że w nocy lunatykuję,że co noc czegoś szukam albo mam jakieś zwidy.Wiem że gdy byłam dzieckiem to często mówiłam przez sen i tata nieraz opowiadał jak obudziłam go w środku nocy żeby mu powiedzieć że nazbierałam orzechów.Ale już od bardzo dawna,co najmniej jakieś 10 lat nic takiego się nie działo.
Pamiętam że pisał pan że najgorsze objawy(omamy lub coś w tym stylu) mogą mieć przy oczyszczaniu ci co zażywali sterydy,a ja nigdy nie zażywałam,żadnych!nie jestem nawet alergikiem.jedyne co to maść sterydowa na plamy ale to tylko przez jakiś miesiąc,sądze że zewnętrznie to nie miało aż tak wielkiego znaczenia.Moje pytanie,czy to może być efekt oczyszczania?
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013 16:45   

Ja w dzieciństwie stosowałem kiedyś jakąś maść sterydową na plamy w okolicy oczu,nie wiem,czy gdzieś indziej; nie pamiętam już nazwy, było to dość dawno temu,z jakieś 10 lat temu,może więcej.
Czy powinienem jakoś delikatniej,inaczej zacząć się oczyszczać?
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013 23:34   

Mam prośbę aby nie zwracać się do mnie przez pan. Wszyscy jesteśmy na ty jak to bywa na forach.
aniabi napisał/a:
Mam takie pytanie,ponieważ chyba pan nie napisał...odnośnie tego nabiału którego niepowinniśmy spożywać,czy swojskie produkty mleczne takie od gospodarzy też w to wchodzą???

W nabiale jest dużo związków, które mogą być przydatne dla organizmu ale niestety jest też dużo wapna (tego nieorganicznego bo wszystko jest robione z mleka pasteryzowanego albo z użyciem procesu podgrzewania), które pobudza reakcje immunologiczne. Dlatego każdy nabiał i ten dobry i ten zły należy wyeliminować do czasu pozbycia się bielactwa.

aniabi napisał/a:
Noi jeszcze z takich trochę banalnych,ale czasami diabeł tkwi w szczegółach,czy te zioła mają być gotowane pod przykryciem?czy to niema znaczenia?

To jest bardzo dobre pytanie. Przyznam, że się nad tym nie zastanawiałem wcześniej, ale może mieć to znaczenie, że pod przykryciem uzyskamy jeszcze lepszy wywar.

junior napisał/a:
Dziękuję za szybką odpowiedź. :)
No,ja piję właśnie mieszanki.
Czyli mamy nie zalewać ziół wrzątkiem i parzyć pod przykryciem,tylko gotować je? ;)

Nie gotować tylko podgrzewać przez 20 minut pod przykryciem.
junior napisał/a:

a te kąpiele to z jakich ziół, z takich jakie pijemy (np. te z 'I zestawu') i ile ich wsypywać,dodawać do wanny? czas kąpieli, temperatura wody mają jakieś znaczenie?- tak,jak z bodziszkiem?
Czyli nie musimy ciągle,codziennie pić tych ziół,2 razy dziennie,dajmy na to,tylko zamiast picia kąpać się w nich,tak? Co ile robić takie kąpiele?

Kąpiele z tych samych ziół co się pije tylko dawka x 3. Temperatura wody powyżej 38 stopni.

Mały wykład.
Krwiobieg to układ zamknięty. Tam gdzie jest wyższa temperatura tam naczynia się rozszerzają i dopływa więcej krwi. Temperatura powyżej 36,6 powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych w skórze i wchłonięcie związków z kąpieli. Woda w wannie powinna mieć temperaturę powyżej 30 stopni Celsjusza. Po kąpieli powinnyśmy się oblać prysznicem z letnią lub zimną wodą aby naczynia się krwionośne zwężyły się a związki wchłonięte z kąpieli zostały wciągnięte głębiej do organizmu.
Kąpiele co 3 dzień. Jeden tydzień pijemy zioła a drugi tydzień robimy kąpiele co 3 dzień.

junior napisał/a:

Mam jeszcze takie pytania (miszmasz kompletny :P)
1.Czy podczas oczyszczania (zioła, bor) trądzik może się nasilić?

Trądzik wynika z następujących czynników:
1. Stanu jelit i przepuszczalności jelitowej
2. Flory bakteryjnej skóry twarzy i innych miejsc gdzie występuje trądzik
3. Reakcji immunologicznych występujących wewnątrz organizmu

Dlatego jak się oczyszczamy do krwiobiegu dostaje się wiele substancji, które mogą pobudzać układ immunologiczny co może powodować nasilenie trądziku. Aby tego uniknąć można robić kąpiele z dodatkiem kilku łyżek soli mirskiej lub 2 łyżek boraksu, co blokuje reakcje skórne.

junior napisał/a:


2.I czy zółty ser też jest bardzo szkodliwy i trzeba go koniecznie odstawić?

Żółty ser nie zawiera tak dużo wapna jak biały ser i dlatego powoduje mniejsze reakcje. Mełe ilości żółtego sera nie będą miały wpływu na stan skóry.

Należy pamiętać, że takie ograniczenia są potrzebne do odzyskania zdrowia. Jak już wyzdrowiejemy to organizm sam będzie umiał regulować nadmiar wapnia. I wtedy będzie można jeść nabiał (ale nie w przesadnych ilościach).

junior napisał/a:

3.Jak długo brać bor?


Aż dojdzie się do 3 tabletek dziennie przez tydzień i nie wystąpią żadne reakcje.

aniabi napisał/a:
Zapomniałabym o możliwe dość istotnej sprawie.Otóż pisałam wcześniej że nie zauważyłam żadnych zmian odnośnie oczyszczania i że nic się nie dzieje,tylko że zauważył coś mój mąż.Twierdzi że w nocy lunatykuję,że co noc czegoś szukam albo mam jakieś zwidy.Wiem że gdy byłam dzieckiem to często mówiłam przez sen i tata nieraz opowiadał jak obudziłam go w środku nocy żeby mu powiedzieć że nazbierałam orzechów.Ale już od bardzo dawna,co najmniej jakieś 10 lat nic takiego się nie działo.
Pamiętam że pisał pan że najgorsze objawy(omamy lub coś w tym stylu) mogą mieć przy oczyszczaniu ci co zażywali sterydy,a ja nigdy nie zażywałam,żadnych!nie jestem nawet alergikiem.jedyne co to maść sterydowa na plamy ale to tylko przez jakiś miesiąc,sądze że zewnętrznie to nie miało aż tak wielkiego znaczenia.Moje pytanie,czy to może być efekt oczyszczania?


I właśnie o takie informacje prosiłem. Ten objaw bardzo dużo pokazuje i nie jest dobry. Taki stan oznacza, że toksyny wydalane do krwiobiegu przełamują barierę krew-mózg. To powoduje, że jest drażniony jakiś obszar mózgu co powoduje dziwne zachowania (tutaj lunatykowanie). Wynikać to może z uwalniania się związków fluoru z przytarczyc albo szyszynki a to powoduje, że zwiększa się przepuszczalność tkanek i dochodzi do pobudzania nerwów. Jeżeli toksyny do mózgu przedostają się to musisz uważać aby w tym terminie się czymś nie zatruć bo takie substancje mogą wpłynąć na działanie mózgu.

Dlatego w takich przypadkach należy odstawić bor i ten problem powinien minąć po kilku dniach. Potem znowu zaczniesz brać bor i zobaczysz czy lunatykowanie wróci. Jak wróci to potem napisze Ci na co mogłaś chorować na starość.

W tym temacie świadomość zarówno medycyny i ludzi jest na poziomie kamienia łupanego.
Takie problemy jak przewlekłe koszmary senne, ściskanie zębów przez sen, ciągłe lunatykowanie, cześć epilepsji itp. wynikają z pobudzania mózgu przez substancje, które przenikają przez barierę krew mózg (u różnych ludzi są pobudzane różne obszary mózgu dlatego występują różne reakcje). To że coś przenika do mózgu wynika z poluźnienia wiązań komórkowych a to wynika z przewlekłego stresu, nadmiaru fluoru w krwiobiegu, lub uszkodzenia tkanek szkodliwym działaniem metali. W koszmarach, lunatykowaniu itp. zawsze należy szukać substancji, która powoduje zwiększenia przepuszczalności aby wyeliminować problem.

junior napisał/a:
Ja w dzieciństwie stosowałem kiedyś jakąś maść sterydową na plamy w okolicy oczu,nie wiem,czy gdzieś indziej; nie pamiętam już nazwy, było to dość dawno temu,z jakieś 10 lat temu,może więcej.
Czy powinienem jakoś delikatniej,inaczej zacząć się oczyszczać?


Wszystko co kiedyś używaliśmy może mieć wpływ na to, że przy oczyszczaniu organizm będzie miał ostre objawy (nawet przez 50 lat organizm może coś przechowywać w tkance). Zawsze zaczynamy standardowo z oczyszczaniem i zwalniamy wtedy kiedy pokazują się ostre reakcje.
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Pon 15 Kwi, 2013 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2013 15:10   

JanBiela napisał/a:
Dlatego w takich przypadkach należy odstawić bor i ten problem powinien minąć po kilku dniach. Potem znowu zaczniesz brać bor i zobaczysz czy lunatykowanie wróci. Jak wróci to potem napisze Ci na co mogłaś chorować na starość.
dziękuję za wyjaśnienia,odstawię bor na jakiś czas,a czy zioła również mam odstawić?rozumiem że nie bo nie napisałes ale gdyby czasem to czekam na odpowiedz.
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013 23:07   

aniabi napisał/a:
dziękuję za wyjaśnienia,odstawię bor na jakiś czas,a czy zioła również mam odstawić?rozumiem że nie bo nie napisałes ale gdyby czasem to czekam na odpowiedz.

Zioła powodują wydalanie toksyn ale to powoduje, że toksyny są uwalniane z tkanek do krwiobiegu. Te toksyny przy zwiększonej przepuszczalności drażnią obszary mózgu.
Jeżeli po odstawieniu boru po kilu daniach nie minie problem to zioła również odstaw na jakiś czas.
Jeżeli pijesz dodatkowo aloes z miodem to aloes również odstaw. Zadaniem aloesu z miodem jest podnoszenie reakcji organizmu aby było wiadomo co się dzieje z organizmem.

W oderwaniu od tematu bielactwa zrobię mały wykład na temat działania receptorów w mózgu i jak dużo można wywnioskować o kimś na podstawie małej ilości informacji i jak dużo można się o sobie dowiedzieć.

Mózg działa na trzech poziomach świadomej, półświadomej i nieświadomej (to co się dzieje z nami we śnie to poziom nieświadomy). Niby tak mało informacji a można by określić na podstawie tej informacji jakie masz zdolności, czy się dobrze uczysz, czy dobrze zapamiętujesz tekst, co lubisz a czego nie lubisz itd. Twój poziom nieświadomy to ruch (i to mocno prezentowany przez lunatyzm), dobrze czytasz forum co oznaczałoby, że na poziomie świadomym masz wzrok. Czyli, że dobrze się uczysz i szybko zapamiętujesz jak masz coś napisane i możesz sobie o tym poczytać, ładnie malujesz i dobrze dokładnie odwzorowujesz to co widziałaś. Lubisz dostawać prezenty, łatwo nawiązujesz kontakty i dobrze dogadujesz się z innymi.
Na poziomie półświadomym pozostał nam tylko słuch co świadczyłoby o tym, że wzruszają Cię opowieści o czyiś problemach, bardzo emocjonalnie przekazujesz to co wywarło na tobie jakieś wrażenie dodając do tekstu dużo wstawek i emocji, pierwsze mówisz potem się dopiero zastanawiasz czy dobrze zrobiłaś że coś powiedziałaś.

A tu przykład tego o czym wcześniej pisałem.

http://vitiligo.com.pl/fo...p?p=18051#18051

monte88 napisał/a:
Słuchajcie jestem mega zadowolony używam pasty bez fluoru już dłuższy czas i plamy na twarzy znikają pojawił się pigment w takich skupiskach kropek jestem mega szczęśliwy:)


Odstawienie czynnika szkodliwego dla części chorych na bielactwo powoduje, że procesy chorobowe same ustają a organizm może powolnie wrócić do zdrowia.
Fluor zwiększał przepuszczalność tkanek a to powodowało, że bakterie beztlenowe gromadziły się w mieszkach włosowych a to wywoływało stany zapalne i czopowanie się porów. Odstawienie fluoru przywraca naturalny proces regulacji skóry i wraca pigment. W tym przypadku pozbycie się plam jest bardzo proste. Wystarczyłoby jeszcze zrobić sobie kanaliki urządzeniem do mezoterapii
http://allegro.pl/listing...=Mozilla-search

i zrobić sobie okład z srebra koloidalnego aby usunąć bakterie beztlenowe. Po takim działaniu pigment powinien szybko wrócić.
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Wto 16 Kwi, 2013 09:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
roco1986 

Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 23
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013 01:28   

ja mam caly czas problemy z lunatykowaniem i gadaniem przez sen czy jak juz sie oczyszcze calkowicie to lunatykowanie ustapi ? Zauwazylem tez ze od kiedy stosuje bor mam problemy z zasypianiem. Jak lepiej jest lykac bor przy 2 tab. /dzien w jednej dawce czy lepiej rozdzielac np: jedna rano druga wieczorem ?
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013 07:59   

Nie bardzo rozumiem, on napisał, że jest zupełnie wybielony a nie, ze mu wrócił pigment??

Cytat:
i zrobić sobie okład z srebra koloidalnego aby usunąć bakterie beztlenowe. Po takim działaniu pigment powinien szybko wrócić.


a co z okładami z bodziszka? My właśnie wczoraj zaczęliśmy, ponoć też powinno przyspieszyć?

Jak wygląda repigmentacja po okładach? Czy pigment pojawia się od krawędzi, tak jak to wygląda teraz u nas, małymi kroczkami widać, że plamy się zmniejszają, czy może inaczej?
Jak wyglądało zanikanie Twojej plamy? Pytanie do Jana.
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013 12:53   

KatarzynaS napisał/a:
Nie bardzo rozumiem, on napisał, że jest zupełnie wybielony a nie, ze mu wrócił pigment??
Mylisz dwie różne osoby!zupełnie wybielony jest biały a monte88 stara się przywrócic pigment.
JanBiela napisał/a:
Mózg działa na trzech poziomach świadomej, półświadomej i nieświadomej (to co się dzieje z nami we śnie to poziom nieświadomy). Niby tak mało informacji a można by określić na podstawie tej informacji jakie masz zdolności, czy się dobrze uczysz, czy dobrze zapamiętujesz tekst, co lubisz a czego nie lubisz itd. Twój poziom nieświadomy to ruch (i to mocno prezentowany przez lunatyzm), dobrze czytasz forum co oznaczałoby, że na poziomie świadomym masz wzrok. Czyli, że dobrze się uczysz i szybko zapamiętujesz jak masz coś napisane i możesz sobie o tym poczytać, ładnie malujesz i dobrze dokładnie odwzorowujesz to co widziałaś. Lubisz dostawać prezenty, łatwo nawiązujesz kontakty i dobrze dogadujesz się z innymi.


Na poziomie półświadomym pozostał nam tylko słuch co świadczyłoby o tym, że wzruszają Cię opowieści o czyiś problemach, bardzo emocjonalnie przekazujesz to co wywarło na tobie jakieś wrażenie dodając do tekstu dużo wstawek i emocji, pierwsze mówisz potem się dopiero zastanawiasz czy dobrze zrobiłaś że coś powiedziałaś.
jestem pod wrażeniem...pewnie na takich informacjach bazują wróżbici :-) Chciałabym dodać że ten mój lunatyzm nie jest do końca na poziomie nieświadomym...mąż pytał mnie po co wstałam a ja normalnie mu odpowiedziałam że szukam czegoś,nawet zaświeciłam światło i schylając się macałam po podłodze,dopiero po jakiejś chwili doszło do mnie co ja robię,było mi strasznie głupio i wróciłam do łużka.chodzi mi o to że skoro odpowiadam na pytanie to nie jest to do końca działanie nie świadome,raczej półświadome.


Tak poza tematem zainteresowało mnie to urządzenie do mezoterapii,trochę o tym poszperałam i poczytałam opinię,zastanawiam się czy używanie tego jest higieniczne,czy trzeba te igły jakoś wyparzać,dezynfekować?
Ostatnio zmieniony przez aniabi Wto 16 Kwi, 2013 17:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Wto 16 Kwi, 2013 21:36   

Ja mam w domu taki roller ktory służy do domowej mezoterapii. Po każdym użyciu zalecane jest wyczyszczenie wodą utlenioną. Ale nigdy nie probowałam tego na plamy, a w zasadzie uzywałam tego p[rzed pojawieniem sie plam i wlasnie w tym miejscu wyszly wiec nieiwem czy to pomaga
 
 
baba 

Dołączyła: 16 Kwi 2013
Posty: 9
Wysłany: Śro 17 Kwi, 2013 11:11   

Witam serdecznie :), mam pytania do JanaBiela:
1.czy to urządzenie "dermaroller" można stosować u 9 latka?
2.syn jest po kuracji preparatem EM-X Gold, który min. wspomaga oczyszczanie organizmu, zakończył ją miesiąc temu, kilka dni temu odstawiliśmy fluor, nabiał rownież, czy wystarczy samo kąpanie w bodziszku ( syn ma bardzo dużo plam i moczenie raczej nie wchodzi w grę) czy stosować równolegle protopic?
Pozdrawiam.
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Czw 18 Kwi, 2013 23:07   

roco1986 napisał/a:
ja mam caly czas problemy z lunatykowaniem i gadaniem przez sen czy jak juz sie oczyszcze calkowicie to lunatykowanie ustapi ? Zauwazylem tez ze od kiedy stosuje bor mam problemy z zasypianiem. Jak lepiej jest lykac bor przy 2 tab. /dzien w jednej dawce czy lepiej rozdzielac np: jedna rano druga wieczorem ?


Jeżeli lunatykujesz i mówisz przez sen to nie powinieneś jeszcze zażywać boru. W pierwszej kolejności powinieneś wyredukować wszystko to co może mieć wpływ na przenikanie substancji do mózgu i wywoływanie tych reakcji, szczególnie fluor w paście, herbaty, kawy nabiał i cześć pokarmów z listy histaminowych. Po takim działaniu lunatykowanie i mówienie przez sen ustępuje do 2 tygodni. Dopiero wtedy można się oczyszczać. To, że masz problem ze spaniem wynika z tego, że cały czas to co dostarczasz w pokarmie Ci szkodzi a bor potęguje doznania. Jedną tabletkę boru zażywa się do posiłku. Nie zażywa się dwóch tabletek jednocześnie tylko w odstępach w czasie do różnych posiłków.

KatarzynaS napisał/a:
Nie bardzo rozumiem, on napisał, że jest zupełnie wybielony a nie, ze mu wrócił pigment??

Cytat:
i zrobić sobie okład z srebra koloidalnego aby usunąć bakterie beztlenowe. Po takim działaniu pigment powinien szybko wrócić.


Pomyliłem linki (miałem otwartych dużo wątków i wybrałem zły myśląc że cytuje ten z fluorem) ale już to poprawiłem.

KatarzynaS napisał/a:
a co z okładami z bodziszka? My właśnie wczoraj zaczęliśmy, ponoć też powinno przyspieszyć?


Plamy u części osób wynikają z infekcji skórnych a nie wewnętrznych dlatego zlikwidowanie infekcji powoduje, że komórki tuczne zostaną wyredukowane a plamy powinny zniknąć. Takie plamy to plamy wokół ust i na brodzie, które ewidentnie wynikają z działania pasty i nagromadzenia się bakterii beztlenowych w mieszkach. W przypadku twojego syna również może tak być.

Bodziszek nie zawsze będzie potrzebny. Bodziszek zawsze będzie potrzebny kiedy komórki tuczne reagują na substancje przenikające z układu pokarmowego, plamy w różnych miejscach lub duże plamy.

Jeżeli plamy powstają w jednym miejscu w wyniku infekcji lub urazu i oddziaływanie na komórki tuczne jest tylko z zewnątrz (czyli działają tylko bakterie przenikające przez skórę) to do pozbycia się plamy może nie być potrzebny bodziszek.

Jeżeli mamy taką plamę to należy ją obłożyć srebrem koloidalnym na noc przez parę dni. Jeżeli to wynika działania bakterii to plama powinna zanikać.aniabi napisał/a:
jestem pod wrażeniem...pewnie na takich informacjach bazują wróżbici :-) Chciałabym dodać że ten mój lunatyzm nie jest do końca na poziomie nieświadomym...mąż pytał mnie po co wstałam a ja normalnie mu odpowiedziałam że szukam czegoś,nawet zaświeciłam światło i schylając się macałam po podłodze,dopiero po jakiejś chwili doszło do mnie co ja robię,było mi strasznie głupio i wróciłam do łużka.chodzi mi o to że skoro odpowiadam na pytanie to nie jest to do końca działanie nie świadome,raczej półświadome.


To o czym pisałem nie wynika z psychiki itp. Tylko tak jest fizycznie zbudowany mózg, że jego receptory (receptory to element tkanki mózgu) odpowiedzialne za te trzy stany i innych osób inaczej odbierają i wysyłają impulsy z otoczenia i do otoczenia. W czasie lunatykowania byłaś w poziomie nieświadomym a jak zostałaś wyrwana z tego stanu wróciłaś do poziomu świadomego. To tak jakby Cię ktoś obudził.

Poziom nieświadomy prezentuje się głównie w stanie upojenia alkoholowego, chorób psychicznych, odziaływania substancji na mózg w czasie snu, głębokiego zamyślenia kiedy tracimy kontakt z rzeczywistością, głębokiego stresu lub kiedy się mocno przestraszymy i reagujemy irracjonalnie.

Takie coś wykorzystują pracodawcy aby zweryfikować czy dany pracownik nadaje się do danej pracy. Zadają głupie pytania, które wyglądają jako nic nie znaczące a tak naprawdę one decydują o tym czy ktoś nadaje się na przykład na dane stanowisko.

aniabi napisał/a:
Tak poza tematem zainteresowało mnie to urządzenie do mezoterapii,trochę o tym poszperałam i poczytałam opinię,zastanawiam się czy używanie tego jest higieniczne,czy trzeba te igły jakoś wyparzać,dezynfekować?


Dezynfekcja igieł jest wykonywana za pomocą srebra koloidalnego (najlepszy środek do takich zabiegów). Niewielką ilość srebra koloidalnego umieścić w wąskim pojemniku tak aby po włożeniu przyrządu zalało wszystkie igły. Po 5 minutach można go stosować.

szanti12318 napisał/a:
Ja mam w domu taki roller ktory służy do domowej mezoterapii. Po każdym użyciu zalecane jest wyczyszczenie wodą utlenioną. Ale nigdy nie probowałam tego na plamy, a w zasadzie uzywałam tego p[rzed pojawieniem sie plam i wlasnie w tym miejscu wyszly wiec nieiwem czy to pomaga


Oby można było sobie odpowiedzieć na pytanie czy miał on wpływ na powstanie plamy proszę o odpowiedzi na pytania. W jakim celu używałaś rollera? Czy stosowałaś go w wielu miejscach a plama się pojawiła tylko w jednym? Jaki był czas od zastosowania rollera a powstania plamy a założenia wkładki?
To pomoże zweryfikować czy roller coś tu zawinił.

baba napisał/a:
Witam serdecznie :), mam pytania do JanaBiela:
1.czy to urządzenie "dermaroller" można stosować u 9 latka?

Pierwsze zacznij od zmiany odżywania, potem od bodziszka. U dziecka rolla nie stosuje się bo skóra dobrze przepuszcza składniki. Problem z przepuszczalnością skóry pojawia się u dorosłych gdzie skóra robi się twarda i zniszczona.

baba napisał/a:

2.syn jest po kuracji preparatem EM-X Gold, który min. wspomaga oczyszczanie organizmu, zakończył ją miesiąc temu,


Czy ta kuracja coś pomogła (nie jest ona tania)?

baba napisał/a:

kilka dni temu odstawiliśmy fluor, nabiał rownież, czy wystarczy samo kąpanie w bodziszku ( syn ma bardzo dużo plam i moczenie raczej nie wchodzi w grę) czy stosować równolegle protopic?


Na początek dobrze zastanów się nad jego jedzeniem. Duża ilość plam świadczy o problemie z układem pokarmowym i reakcje na pokarm.

Spróbuj odpowiedzieć na pytania z tego zestawu to się zastanowimy co ma teraz wpływ na bielactwo

http://vitiligo.com.pl/fo...p?p=16668#16668

z dokładnym opisaniem tego co aktualnie je i kiedy wstąpiło bielactwo.
Ostatnio zmieniony przez JanBiela Czw 18 Kwi, 2013 23:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013 08:55   

PanieJanie roller uzywałam na brzuchu i tam wyszły mi kiedyś plamki. Co prawda plamek było kilka a rolowałam większy obszar. Zawsze uwazalam dobry wyglad za priorytet i po ciazy nie bylam zadowolona ze skory na brzuchu i kosmetyczna mi poradzila roller. Po rolerze chodzilam na laser co2 ktory teraz wiem ze jest przeciwieństwem do bielactwa ale wtedy nie wiedzialam ze mam ta chorobe. Dermatalog powiedziel ze to moze byc skutek urazu i stad te plamy. A ja mysle ze moze to miec powiazanie bo plamki mialam na podbrzuszu a tam gdzies mam zalozona wkladke antykoncepcyjna a poza tym po tych zabiegach moja skora na brzuchu byla bardzo delikatna a zaczelo sie lato i kilka razy sie dosc mocno opalilam i wtedy wyszly te plamy. Sugerowałam mojemu dermatologowi ze moze to być jakaś reakcja grzybicza bo może ten lekarz med estetycznej nie wyczyścił dobrze narzędzi a zabieg ten polega na takich ukuciach laserem ale pani dermatolog wykluczyła to. Nie wiem od czego to zależy ale te plamki na brzuchu bardzo szybko sie zrepigmentowały jak je naswietlalam i brałąm witaminy. Ale mi zależy jak nam wszystkim aby wyleczyc przyczyne (tak jak Jan mi doradzał mam sciagnać wkladke zrobie to chyba za rok bo szczerze zyje nadzieja ze jak ja sciagmne i odbuduje organizm to bielactwo odejdzie)
 
 
baba 

Dołączyła: 16 Kwi 2013
Posty: 9
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013 09:40   

Do Jana Biela odpowiadając na pytanie o EM-X Gold to pomógł bardzo na tiki nerwowe, wyciszyły się znacznie, choć drobne jeszcze zostały innych efektów nie zauważyłam ale to dla nas bardzo dużo, syn miał tiki zarówno ruchowe jak i głosowe okresami bardzo nasilone.

Poniżej odpowiadam na pytania odnosnie syna i dziękuję za poświęcony czas :)

Układ pokarmowy
1. Czy występują przelewania w żołądku?
nie
2. Czy występują bóle w obrębie brzucha po jedzeniu?
Zdarzają się
3. Czy występują rozwolnienia lub zatwardzenia?
nie
4. Czy występują zgagi refluks żółciowy?
nie
5. Czy rano zapach z ust jest nieprzyjemny?
tak
6. Czy ślina ma nieprzyjemny zapach (polizać dłoń i powąchać)?
Nie wiem
7. Czy wydalanie jest regularne (codziennie o konkretnej godzinie itp.)?
Raczej tak
8. Czy po wydalaniu pojawia się nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu?
W normie ;)
9. Czy występuje dużo gazów?
tak
10. Jak często się odżywiasz i jakie duże porcje zjadasz?
5-6 posiłków w ciągu dnia, małe porcje, syn ma kiepski apetyt
11. Czy kał ma naturalny kolor czy występują w nim krew lub żółte lub zielone lub innego koloru smugi?
Raczej naturalny
12. Czy masz albo miałaś kamienie żółciowe?
nie

Reakcje skórne
13. Czy na skórze występuje trądzik lub inne wysypki ropne?
nie
14. Czy skóra jest sucha czy tłusta?
normalna
15. Czy jest łupież?
nie
16. Czy wypadają włosy?
Nie ale są miejsca odbarwione
17. Czy pięty są popękane lub niszczone?
Bywają, generalnie skóra na stopach jest problemowa, tak samo paznokcie u stóp, są cienkie i często pękają lub się rozdwajają
18. Czy występuje skłonność do siniaków?
W normie jak u dziecka
19. Czy występują na brzuchu plamki krwi?
Nie wiem o jakie plamki chodzi, syn urodził się z 2 plamkami w kolorze kawy z mlekiem na piersi i na udzie
20. Czy występują jeszcze jakieś inne choroby skórne?
Nie, choć raz w 3 roku życia miał wycinanego ziarniniaka na piersi.
21. Czy okresowo nie występują afty lub inne rany w ustach?
Afty często
22. Czy występuje okresowo opryszczka lub czyraki?
nie
23. Jak się golisz to łatwo się ranisz (kobiety np. nogi a mężczyźni twarz)?

Bóle
24. Czy występują bóle migrenowe głowy?
nie
25. Czy występują bóle w obrębie pleców?
W odcinku lędźwiowym się zdarzają
26. Czy pojawiają się bóle ucha ?
nie
27. Czy pojawiają się bóle stawów?
nie

Krążenie
28. Czy występuje coś takiego jak zimne dłonie?
tak
29. Czy jest Ci zimno wtedy kiedy innym nie jest zimno?
tak
30. Czy jest niskie ciśnienie?
nie wiem

Choroby
31. Czy był wycinany migdał?
nie
32. Czy występuje cukrzyca?
nie
33. Jakie inne choroby występują lub występowały?
Tiki nerwowe mniej więcej równolegle z bielactwem, zamykany w 6 roku życia przewód Botala w sercu, stwierdzony paciorkowiec ( podwyższone ASO ale nie leczony antybiotykiem)


Odżywanie
34. Czy często spożywasz takie produkty jak: produkty zbożowe, mleko ze sklepu, produkty typu instant, używki (kawa, alkohol, papierowy), parówki , chipsy , chrupki, soki w kartonach, wody słodzone, chińskie zupki, Fast food’y ?
Białe pieczywo, mleko bardzo rzadko, parówki z szynki, chipsy bardzo rzadko(kilka razy w roku), Kubusie do picia 1 do szkoły, baaardzo rzadko frytki z McDonalda.
35. Czy jadasz śniadania, obiady, kolacje?
tak
36. Czy obiad jest dwudaniowy?
Prawie zawsze
37. Jak wygląda ogólnie odżywianie w ciągu dnia i co jest jedzone największych ilościach?
Śniadania - Rano prze lata owsianka na wodzie z dodatkiem kaszy gryczanej niepalonej lub kukurydzianej z miodem, masłem cynamonem, kardamonem i imbirem, teraz najczęściej kiełbaska, parówka z szynki z chlebkiem lub tosty z żółtym serem w weekend jajka, naleśniki na wodzie.
Drugie śniadanie do szkoły- kanapka z nutellą i Kubuś do picia lub woda mineralna.
W południe zupa jarzynowa z dodatkiem kaszy jęczmiennej lub kukurydzianej, lub (rzadko) pomidorowa czy rosół, innych syn nie lubi.
Drugie dania – ziemniaki z mięskiem duszonym smażonym lub pieczonym i jarzyną gotowaną tj, marchew, groszek, kalafior, brokuł, buraki (innych i surowych syn nie lubi tylko zielone ogórki jada), kluski z ziemniaków z boczkiem, lasagne, spaghetti bolonese, itp. ( jedzenie domowe nie gotowe ze sklepu)
Podwieczorek- słodycze ale w ograniczonych ilościach np. 2 ciasteczka, kawałek ciasta domowego, 2 cukierki, chleb z powidłami lub miodem.
Owoce – lubi tylko jabłka, mandarynki, rzadko banan, w sezonie truskawki, maliny, jagody.
Kolacja – najczęściej kanapka z zielonym ogórkiem, miodem, kabanosik cieniutki, zupa jarzynowa od obiadu czasem, tost z żółtym serem.

Do picia- herbaty ziołowe od zawsze( czarnej nie pijamy) melisa, mięta lub swojego czasu tymianek z lukrecją koprem włoskim i imbirem, słodzone miodem od swoich pszczół, woda mineralna latem i kubuś do szkoły. Napoje typu coca-cola ( bardzo rzadko) soki z koncentratów latem na wakacjach.

38. Czy jadasz wszystkie rodzaje mięs?
Indyk, wołowina i najrzadziej wieprzowina, kurczaka nie jadamy.
39. Czy zjadasz tłuste potrawy i jak często?
Smażone mięso 1-2 razy w tygodniu.

Ogólne
39. Czy w ciągu dania czujesz się mocno zmęczona i wtedy być się położyła?
nie
40. Kiedy byłaś ostatni raz szczepiona i czy się szczepisz okresowo?
W 6 roku życia. Szczepienia tylko obowiązkowe
41. Czy układ moczowy pracuje prawidło (brak bólu, wydzielin ropnych)?
tak
42. Czy występują męty (kurz pływający w polu widzenia) w oczach?
nie
43. Czy cholesterol jest prawidłowy
nie wiem raczej tak
44. Czy w jakiś badaniach wyszły jeszcze jakieś nieprawidłowości?
Niedokrwistość ( na dolnej granicy normy) tiki nerwowe, paciorkowiec
45. Czy występują problemy z tarczycą?
Nie wiem nie badaliśmy
46. Co jeszcze nie działa prawidłowo w organizmie?
j.w tiki nerwowe, mała tolerancja na ból, duża wrażliwość.
47. Jakie leki i preparaty zażywasz?
W czasie przeziębień neosine, rutinoscorbin lub nurofen w razie potrzeby, poza tym pilismy EM-X gold 1 butelkę, teraz kilka razy w tygodniu aloes do picia 5 ml.
48. Czy stosowałaś antybiotyki?
2 razy w życiu w 4 m-cu (uszy) i w 6 roku życia ( operacja zamknięcia Botala)
49. Czy w ciągu dnia czujesz mocne zmęczenie i potrzebę snu. Jak często.
Raczej nie.
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013 13:32   

Mam jeszcze parę pytan do Jana odnośnie derma roller.Czy przy oczyszczaniu również można stosować to urządzenie razem ze srebrem koloidalnym czy poczekać aż się oczyścimy?i jaką długość igieł wybrać do stosowania na plamy z dostępnych 0,5mm,1mm,1,5mm,2mm,2,5mm?
Noi jeszcze jedno pytanie trochę z innej beczki.W najblizszym czasie mam dwa wesela,i niewiem jak to jest z alkoholem podczas oczyszczania,nie wolno,niepowinno się,czy można w niewielkich ilościach...?
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013 13:45   

Cytat:
Plamy u części osób wynikają z infekcji skórnych a nie wewnętrznych dlatego zlikwidowanie infekcji powoduje, że komórki tuczne zostaną wyredukowane a plamy powinny zniknąć. Takie plamy to plamy wokół ust i na brodzie, które ewidentnie wynikają z działania pasty i nagromadzenia się bakterii beztlenowych w mieszkach. W przypadku twojego syna również może tak być.


To by było piękne, gdyby takie okłady ze srebra koloidalnego wystarczyły. Oczywiście zastosujemy się, nie mamy nic do stracenia.

W jednym miejscu wystąpiła widoczna repigmentacja ale przypisuję to oczyszczaniu i wszystkim innym działaniom. Przypominam, ze u niego była infekcja ucha, antybiotyki, znamię suttona. Ale było również jedzenie pasty przez niego i to tej z fluorem, której już od dawna nie stosujemy. Chyba było coś więcej na rzeczy niż tylko infekcja skórna. Zobaczymy, czy będą jakieś efekty i repigmentacja przyspieszy.

A czy powinien również pić srebro koloidalne, oprócz okładów?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013 14:18   

Tak sobie porozważałam to i owo....nabiał nie zdrowy,produkty zbożowe również,warzywa i owoce w większości to produkty histaminowe,więc doszłam do wniosku że nie głupia ta dieta optymalna kwaśniewskiego...ma sens....chyba do niej wrócę.
 
 
Ulencja 


imie: Urszula
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 277
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013 18:54   

Napiszcie mi proszę,albo może prześlijcie link jaką pastę bez fluoru stosujecie? gdzie się kupuje to koloidalne złoto? skąd bierzecie bor?
Dobrze jakby napisał mi też Jan -czy osoba z guzkiem na tarczycy (niezłośliwym) może brac ten bor i kombinowac z koloidalnym złotem?
Jak na razie to odstawiłam tylko chleb i dobrze się z tym czuję,bo nie mam uczucia dyskomfortu w jamie brzusznej.Niepokoja mnie moje zażółknięte oczy-co to może byc?
Pozdrawiam
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013 19:21   

http://allegro.pl/natural...3186796865.html

[ Dodano: Pią 19 Kwi, 2013 19:23 ]
http://allegro.pl/natural...3158573226.html

[ Dodano: Pią 19 Kwi, 2013 19:24 ]
http://allegro.pl/srebro-...3167240093.html

[ Dodano: Pią 19 Kwi, 2013 19:26 ]
Ulencja napisał/a:
Niepokoja mnie moje zażółknięte oczy-co to może byc?
Nie chcę Cię martywić,ale moja sąsiadka ma często żółte oczy,ona ma cukrzyce i chorą trzustkę(chyba guz).
 
 
szanti12318 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 736
Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013 21:25   

ja dosc długo miałam tzw popekane żyłki w oczach ale to podobno ze zmeczenia
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 00:06   

Ja mam tylko jedno pytanie w tej chwili do Jana. Od 2-3 lat utrzymuje mi się zaczerwienienie powiek. Byłem u kilku okulistów i za każdym razem słyszałem inną diagnozę, a to przewlekłe zapalenie powiek, bakterie, druzy i inne cuda. Tak się składa, że mam plamy w okolicach oczu i ciekaw jestem czy to ma jakiś związek z bielactwem i w jaki sposób złagodzić, bądź zlikwidować ten stan. Jeżeli dysponujesz jakąś wiedzą na ten temat, to byłbym wdzięczny. Przyznam, że to jest strasznie irytujące, wyglądam jak naćpany, a ani nie palę, a tym bardziej nie piję.

Edycja: Zapytam jeszcze o jedną sprawę. Gdzieś w podobnym okresie (może trochę wcześniej) zauważyłem, że moja cera/kolor skóry zrobił się jasno-żółtawy. Nawet kilkakrotnie zwracano mi przez to uwagę. Robiłem badania wątrobowe i wyszło, że mam podwyższony ASPAT (o ile dobrze pamiętam), dwu lub trzykrotnie. W badaniu USG jamy brzusznej nic nie wykazano. Nie wiem czy to istotne, ale przy okazji prób wątrobowych, zauważono dość niski poziom hemoglobiny, co wg lekarza wskazywałoby na anemię. Czy przy obecnym stanie organizmu powinienem się oczyszczać, a może jest to tym bardziej wskazane? Czym to może być spowodowane i jak sobie z tym poradzić? Czyżby wątroba nie dawała sobie rady?

Pytania są skierowane głównie do Jana, ale jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat, to może śmiało pisać.
Ostatnio zmieniony przez raw Sob 20 Kwi, 2013 01:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 12:56   

@Ulencja

ja używam pasty bez fluoru -Ajona http://allegro.pl/listing...category-122515

jest tania i ma dobre recenzje w internecie

bor zamawiałem przez allegro,srebra nie mam,jak na razie

jeśli chodzi o moje odżywianie- to odstawiłem biały chleb, herbatę, nabiał (żółty ser czasami jem), staram się nie jeść słodyczy ani nie pić żadnych napojów

boru jeszcze nie biorę,bo niedawno mi przyszedł,a do tego jestem przeziębiony,więc na razie nie mogę ;// zioła piję od jakiś 3 tyg. ( czy podczas przeziębienia można je pić? na razie na wszelki wypadek nie piję)
Mam jeszcze 2 pytanie.
Niedługo będę mieć szczepienie na tężec,czy mogę kontynuować oczyszczanie (zioła+ bor)?
Ostatnio zmieniony przez junior Sob 20 Kwi, 2013 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 16:58   

Ulencja napisał/a:
Napiszcie mi proszę,albo może prześlijcie link jaką pastę bez fluoru stosujecie? gdzie się kupuje to koloidalne złoto? skąd bierzecie bor?
Dobrze jakby napisał mi też Jan -czy osoba z guzkiem na tarczycy (niezłośliwym) może brac ten bor i kombinowac z koloidalnym złotem?
Jak na razie to odstawiłam tylko chleb i dobrze się z tym czuję,bo nie mam uczucia dyskomfortu w jamie brzusznej.Niepokoja mnie moje zażółknięte oczy-co to może byc?
Pozdrawiam


Bardzo dobra i tania jest pasta ziołowa BEZ FLUORU producent polski - ZIAJA tylko ok. 6zł za 75 ml.

A może masz zwykła kamicę woreczka i jakiś kamień zatkał przewód? Znam przypadki bezbólowe, chociaż zazwyczaj towarzyszy temu ból. Robiłaś jakieś badania? bilirubinę? próby wątrobowe np. ASPAT/ALAT/ GGTP?

Cytat:
aniabi -
Nie chcę Cię martywić,ale moja sąsiadka ma często żółte oczy,ona ma cukrzyce i chorą trzustkę(chyba guz).


trochę przesadziłaś aniabi oczywiście zażółcone oczy nie są zazwyczaj normalne i mogą świadczyć o problemach z układem wątroba-trzustka, przewody żółciowe itp. ale wyrokować, że sąsiadka takie ma...to Ty się bój...to przesada!
Ostatnio zmieniony przez Udana Sob 20 Kwi, 2013 17:16, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 19:35   

Mam pytanie do Jana Biela.

Jestem obecnie na diecie przeciwgrzybiczej. Stosuję Pau D'arco oraz Czarnych Orzech (3 tabletki dziennie pol godziny przed jedzeniem, z jednego i z drugiego, tak wiec razem 6). Kiedy moge zaczac oczyszczanie ziolami? Dopiero po 3 miesiacach diety jak wyeliminuje candide? Czy moge juz stosowac np wywary do kapieli (z karczochow zwyczajnych), bo z tego co kojarze to bodziszka nie laczymy z kuracja oczyszczajaca, prawda???

Czy moge jednoczesnie stosowac oklady ze srebra ???

[ Dodano: Sob 20 Kwi, 2013 19:44 ]
i jeszcze jedno - kiedy moge zaczac brac bor? juz teraz? w czasie diety?(jesli tak to w jakich ilosciach) czy dopiero jak sie wylecze z drozdzycy?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 21:30   

Udana napisał/a:
trochę przesadziłaś aniabi oczywiście zażółcone oczy nie są zazwyczaj normalne i mogą świadczyć o problemach z układem wątroba-trzustka, przewody żółciowe itp. ale wyrokować, że sąsiadka takie ma...to Ty się bój...to przesada!
Ja nie napisałam "Ty się bój"....i nie wyrokowałam!proszę mi tu nie wymyślać tylko czytać tak jak jest napisane.
Ostatnio zmieniony przez aniabi Sob 20 Kwi, 2013 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 11:34   

raw napisał/a:
Ja mam tylko jedno pytanie w tej chwili do Jana. Od 2-3 lat utrzymuje mi się zaczerwienienie powiek. Byłem u kilku okulistów i za każdym razem słyszałem inną diagnozę, a to przewlekłe zapalenie powiek, bakterie, druzy i inne cuda. Tak się składa, że mam plamy w okolicach oczu i ciekaw jestem czy to ma jakiś związek z bielactwem i w jaki sposób złagodzić, bądź zlikwidować ten stan. Jeżeli dysponujesz jakąś wiedzą na ten temat, to byłbym wdzięczny. Przyznam, że to jest strasznie irytujące, wyglądam jak naćpany, a ani nie palę, a tym bardziej nie piję.

Edycja: Zapytam jeszcze o jedną sprawę. Gdzieś w podobnym okresie (może trochę wcześniej) zauważyłem, że moja cera/kolor skóry zrobił się jasno-żółtawy. Nawet kilkakrotnie zwracano mi przez to uwagę. Robiłem badania wątrobowe i wyszło, że mam podwyższony ASPAT (o ile dobrze pamiętam), dwu lub trzykrotnie. W badaniu USG jamy brzusznej nic nie wykazano. Nie wiem czy to istotne, ale przy okazji prób wątrobowych, zauważono dość niski poziom hemoglobiny, co wg lekarza wskazywałoby na anemię. Czy przy obecnym stanie organizmu powinienem się oczyszczać, a może jest to tym bardziej wskazane? Czym to może być spowodowane i jak sobie z tym poradzić? Czyżby wątroba nie dawała sobie rady?

Pytania są skierowane głównie do Jana, ale jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat, to może śmiało pisać.


mam wrazenie ze oczekujesz diagnozy wsytawionej przez internet...

masz podwyzszony ASPAT... skóra też wskazuje ze watroba cos nie teges... panel watrobowy to jakies 50 PLN, ALAT, ASPAT, Bilirubina!!!!!!!!, itd... mozesz tez zrobić badanie na WZW C itd... masz na tyle widoczne objawy ze nawet jak pojdziesz ,,państwowo,, lekarz nie odwazy sie Cię olać, dopilnuj tylko aby dał skierowanie na jak najwiecej badań...

P.S to oczyszczanie ziołami na moje oko wyglada tak ze podrzuca sie watobie w tych ziólkch subsatncje które ona nie lubi ,, takie słabsze trucizny a moze i nie nawet takie słabe,, i jezeli rzeczywiscie watroba ma zaleglosci to razem z tym lajtowym ladunkiem z ziolek poleca i gorsze swinstwa... ale jezeli nie ma toksyn...? a czy masz czy nie masz tak nparawde nie wiesz, sugerujesz sie ze powinienes miec bo na forum tak pisza, ze na kogos coś tam działa... ja jakies 7 lat temu znalazlem magiczna mieszanke z Warszawy na oczyszczanie, pokrzywa, mniszek, dziurawiec i reszta... i chcialo mi sie rzygać po kazdej szklance ogolnie czulem sie nieciekawie... podtruty????? a pewnie i tak, wywaliłem ten cały kram na drugi dzien juz było o niebo lepeij...
Ostatnio zmieniony przez sl8er Nie 21 Kwi, 2013 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 13:35   

sl8er napisał/a:
i chcialo mi sie rzygać po kazdej szklance ogolnie czulem sie nieciekawie...
to już wiadomo dlaczego jesteś przeciwny ziółkom.Ja tam piję jak wodę.Teraz odstawiłam razem z borem na czas do póki dolegliwości nie znikną,w sumie to już minęły więc może jutro zacznę od nowa.Ale póki co to schematycznie wszystko się sprawdza....Zanim zaczęłam oczyszczanie ciągle coś wysypywało mi się na twarz(pisałam o tym)przy oczyszczaniu również,teraz gdy odstawiłam zioła i bor od tygodnia żadnego pryszcza,cera dużo lepsza czyli zioła i bor musiały swoje zdziałać!
 
 
limitless 


Dołączyła: 20 Lut 2013
Posty: 60
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013 22:32   

sla8er wydaje mi sie, ze wlasnie jak sie zaczyna oczyszczanie to sie czuje krytycznie na poczatku bo organizm wydala te toksyny, dopiero po jakims czasie nastepuje oprawa (i mysle ze jest to zdecydowanie dluzej niz pare dni)
 
 
Udana 

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 403
  Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013 09:21   

aniabi napisał/a:
Udana napisał/a:
trochę przesadziłaś aniabi oczywiście zażółcone oczy nie są zazwyczaj normalne i mogą świadczyć o problemach z układem wątroba-trzustka, przewody żółciowe itp. ale wyrokować, że sąsiadka takie ma...to Ty się bój...to przesada!
Ja nie napisałam "Ty się bój"....i nie wyrokowałam!proszę mi tu nie wymyślać tylko czytać tak jak jest napisane.


No właśnie czytam... jak można inaczej zrozumieć, to co napisałaś????
Cytat:
Nie chcę Cię martywić,ale moja sąsiadka ma często żółte oczy,ona ma cukrzyce i chorą trzustkę(chyba guz).

czy nie tak:
Cytat:
nie chcę Cię martwić ...ale moja sąsiadka ma zażółcone oczy i guza trzustki ...to i Ty moższ mieć jak masz zażółcone oczy...
 
 
raw 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 188
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013 09:40   

sl8er napisał/a:

mam wrazenie ze oczekujesz diagnozy wsytawionej przez internet...


Oczekuje jakichś wskazówek, rad. Na "lekarzach" niestety nie można polegać, trzeba się leczyć na własną rękę. Jeżeli mam możliwość zapytać kogoś bardziej doświadczonego o pewne sprawy, to z tej możliwości korzystam. Odbieraj to jak chcesz.

sl8er napisał/a:

masz podwyzszony ASPAT... skóra też wskazuje ze watroba cos nie teges... panel watrobowy to jakies 50 PLN, ALAT, ASPAT, Bilirubina!!!!!!!!, itd... mozesz tez zrobić badanie na WZW C itd... masz na tyle widoczne objawy ze nawet jak pojdziesz ,,państwowo,, lekarz nie odwazy sie Cię olać, dopilnuj tylko aby dał skierowanie na jak najwiecej badań...


Nie odważy? A jednak, są i tacy, którzy zdrowie pacjenta mają w czterech literach. Ostatnio poszedłem do znajomego ortopedy i z miejsca dostałem skierowanie na sporą ilość badań. Szkoda, że wcześniej tam nie poszedłem, bo oszczędziłbym sobie i czasu i nerwów. Coraz bardziej się przekonuje, że obecnie działający system musi upaść, bo to tylko marnotrawstwo pieniędzy podatników.

sl8er napisał/a:

P.S to oczyszczanie ziołami na moje oko wyglada tak ze podrzuca sie watobie w tych ziólkch subsatncje które ona nie lubi ,, takie słabsze trucizny a moze i nie nawet takie słabe,, i jezeli rzeczywiscie watroba ma zaleglosci to razem z tym lajtowym ladunkiem z ziolek poleca i gorsze swinstwa... ale jezeli nie ma toksyn...? a czy masz czy nie masz tak nparawde nie wiesz, sugerujesz sie ze powinienes miec bo na forum tak pisza, ze na kogos coś tam działa... ja jakies 7 lat temu znalazlem magiczna mieszanke z Warszawy na oczyszczanie, pokrzywa, mniszek, dziurawiec i reszta... i chcialo mi sie rzygać po kazdej szklance ogolnie czulem sie nieciekawie... podtruty????? a pewnie i tak, wywaliłem ten cały kram na drugi dzien juz było o niebo lepeij...


Nie pije obecnie żadnych mieszanek z ziółek, wcześniej też tego nie robiłem. Dopiero się do tego przymierzam.
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013 13:19   

Udana napisał/a:
jak można inaczej zrozumieć, to co napisałaś????
dosłownie...!nie lubię jak ktoś przekręca moją wypowiedz!poprostu czasem przykład kogoś może być wskazówką dla danej osoby a nie koniecznie wyrokiem!z resztą to nie było do Ciebie więc w czym problem?
raw napisał/a:
Nie odważy? A jednak, są i tacy, którzy zdrowie pacjenta mają w czterech literach. Ostatnio poszedłem do znajomego ortopedy i z miejsca dostałem skierowanie na sporą ilość badań. Szkoda, że wcześniej tam nie poszedłem, bo oszczędziłbym sobie i czasu i nerwów. Coraz bardziej się przekonuje, że obecnie działający system musi upaść, bo to tylko marnotrawstwo pieniędzy podatników.
Ja tam do lekarzy już nie chodzę,szkoda czasu,pieniędzy i nerwów!Jak dla mnie lekarze i cała służba zdrowia mogą iść na zieloną trawkę...W styczniu miałam zapalenie spojówek i udałam się z tym do okulisty,przepisał krople za które zapłaciłam ok.50zł.ale mimo iż zakrapiałam codziennie to męczyłam się z tym ok.2 tygodnie.Teraz moja mama miała to samo i przypomniałam sobie jak pan Jan pisał zeby przemywać oczy własnym moczem i co?trzy dni i po sprawie!
 
 
zorro 

Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 4
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013 22:49   

Przeglądałem forum i zainteresowały mnie wypowiedzi Jana. W związku z tym pozwoliłem sobie odpowiedzieć na postawione przez niego pytanie. W miarę możliwości proszę Jana o przeanalizowanie ich i podpowiedź w jakim kierunku iść czy najpierw oczyszczanie a może bodziszek, albo może jeszcze jakieś inne działanie? Na marginesie dodam że plamy pojawiły się mniej więcej 9 lat temu, czyli ok. 17 roku życia (na początek ręce oraz narząd płciowy, maiłem naświetlanie PUVA i postęp plam się zatrzymał, ale repigmentacji nie zauważyłem, ok. 2 lata temu dalszy rozwój plam oraz plamy na biodrze; ostatnio ok. 1 roku temu plamy na stopach w okolicach palców oraz na twarzy okolice oczu, ust i szyi)
1.Czy występują przelewania w żołądku? Mniej więcej od dwóch lat często występują przelewanie i głośne burczenie, oraz odbijanie w stronę przełyku. Byłem u gastrologa ok. 1,5 roku temu i po gastroskopii, która wykazał niewielki stan zapalny w części antralnej żołądka dostałem IPP, ale nie pomogło i później Bralem coś na poprawę motoryki jelit ale również stan się nie poprawił.
2. Czy występują bóle w obrębie brzucha po jedzeniu? Ok. miesiąc temu miałem okresowy ból za mostkiem ale na razie minął.
3. Czy występują rozwolnienia lub zatwardzenia? W ostatnim czasie zaobserwowałem luźniejszy stolec.
4. Czy występują zgagi refluks żółciowy? Nie
5. Czy rano zapach z ust jest nieprzyjemny? Nie
6. Czy ślina ma nieprzyjemny zapach (polizać dłoń i powąchać)? Nie
7. Czy wydalanie jest regularne (codziennie o konkretnej godzinie itp.)? Nie
8. Czy po wydalaniu pojawia się nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu? Różnie
9. Czy występuje dużo gazów? Tak
10. Jak często się odżywiasz i jakie duże porcje zjadasz? Ok. 4-5 razy dziennie, obiad praktycznie do syta
11. Czy kał ma naturalny kolor czy występują w nim krew lub żółte lub zielone lub innego koloru smugi? Nie zauważyłem
12. Czy masz albo miałaś kamienie żółciowe? Nie

Reakcje skórne
13. Czy na skórze występuje trądzik lub inne wysypki ropne? Co jakiś czas pojawia się jakiś pryszcz, wcześniej występował trądzik
14. Czy skóra jest sucha czy tłusta? Mieszana, ze skłonnością do suchej
15. Czy jest łupież? Tak
16. Czy wypadają włosy? Nie
17. Czy pięty są popękane lub niszczone? Nie
18. Czy występuje skłonność do siniaków? Nie
19. Czy występują na brzuchu plamki krwi? Nie
20. Czy występują jeszcze jakieś inne choroby skórne? Białe plamki na paznokciach
21. Czy okresowo nie występują afty lub inne rany w ustach? Nie
22. Czy występuje okresowo opryszczka lub czyraki? Opryszczka oraz czyraki
23. Jak się golisz to łatwo się ranisz (kobiety np. nogi a mężczyźni twarz)? Na szyi skóra wrażliwa od golenie widoczne podrażnienie (zaczerwienienie skóry)

Bóle
24. Czy występują bóle migrenowe głowy? Nie
25. Czy występują bóle w obrębie pleców? Tak odcinek lędźwiowy i w okolicach szyi
26. Czy pojawiają się bóle ucha ? Nie
27. Czy pojawiają się bóle stawów? Nie

Krążenie
28. Czy występuje coś takiego jak zimne dłonie? Tak
29. Czy jest Ci zimno wtedy kiedy innym nie jest zimno? Tak
30. Czy jest niskie ciśnienie? Tak

Choroby
31. Czy był wycinany migdał? Tak
32. Czy występuje cukrzyca? Nie
33. Jakie inne choroby występują lub występowały? Od dłuższego czasu mam problem z katarem, w 2009 miałem operowaną przegrodę i trochę lepiej się oddycha, ale codziennie rano mam uczucie zatkanego nosa (jedną dziurkę zależy na której stronie śpię) i jak próbuje wydmuchnąć to czasami uda się niewielką ilość gęstej wydzieliny barwy białej oraz czasami trochę żółtej z białą, natomiast w ciągu dnia mam uczucie jakby coś tkwiło w nosie ale nie mogę tego wydmuchnąć. Ostatnio byłem u alergologa ale wykluczył alergię. W dzieciństwie miałem wodę w opłucnej. Co jakiś czas drży mi powieka.


Odżywanie
34. Czy często spożywasz takie produkty jak: produkty zbożowe, mleko ze sklepu, produkty typu instant, używki (kawa, alkohol, papierowy), parówki , chipsy , chrupki, soki w kartonach, wody słodzone, chińskie zupki, Fast food’y ? Mleko ze sklepu (na owsiankę co 3 dzień, albo do) alkohol sporadycznie, soki w kartonach często, jogurty do picia często, Fast fody rzadko, wcześniej piłem często cole lub fante albo sprite.
35. Czy jadasz śniadania, obiady, kolacje? Tak
36. Czy obiad jest dwudaniowy? Różnie ok. 65% jednodaniowy a reszta dwu.
37. Jak wygląda ogólnie odżywianie w ciągu dnia i co jest jedzone największych ilościach? Na śniadanie chleb z szynką i serem białym z dżemem, podobnie na drugie śniadanie od czasu do czasu ostatnio owsianka na mleku oraz musli, na obiad różnie (raz w tygodniu rosół oraz pomidorowa, a poza tym to ziemianki (albo ryż lub kasza) z mięsem, na przekąskę jakieś banany, orzeszki ziemne, migdały, morele suszone, czasami jakaś ryba.
38. Czy jadasz wszystkie rodzaje mięs? Najczęściej kurczak i wieprzowina od czasu do czasu wołowina
39. Czy zjadasz tłuste potrawy i jak często? Nie
Ogólne
39. Czy w ciągu dania czujesz się mocno zmęczona i wtedy być się położyła? Tak
40. Kiedy byłaś ostatni raz szczepiona i czy się szczepisz okresowo? Miałem wszystkie obowiązkowe szczepienie oraz parę lat do tyłu dostawałem szczepionki na katar, ale nie pamiętam nazwy.
41. Czy układ moczowy pracuje prawidło (brak bólu, wydzielin ropnych)?( ok. 3 lata temu odczuwałem ból, i dostałem wtedy antybiotyk i przeszło)
42. Czy występują męty (kurz pływający w polu widzenia) w oczach? Tak
43. Czy cholesterol jest prawidłowy Ostatnio nie badałem, wcześniej tak
44. Czy w jakiś badaniach wyszły jeszcze jakieś nieprawidłowości? Nie
45. Czy występują problemy z tarczycą? Nie
46. Co jeszcze nie działa prawidłowo w organizmie? Tak jak wspomniałem katar oraz białe plamki na paznokciach
47. Jakie leki i preparaty zażywasz? Od 3 dni witaminy resvega oraz kropelki vitreolent (okulista przepisał)
48. Czy stosowałaś antybiotyki? Tak
49. Czy w ciągu dnia czujesz mocne zmęczenie i potrzebę snu. Jak często. Tak, najczęściej po jedzeniu (ale nie tylko), ok 1, 2 razy dziennie (zależy też od ciśnienia atmosferycznego)
 
 
sl8er 
sl8er

imie: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: mrzezyno
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2013 21:11   

raw napisał/a:
sl8er napisał/a:

mam wrazenie ze oczekujesz diagnozy wsytawionej przez internet...


Oczekuje jakichś wskazówek, rad. Na "lekarzach" niestety nie można polegać, trzeba się leczyć na własną rękę. Jeżeli mam możliwość zapytać kogoś bardziej doświadczonego o pewne sprawy, to z tej możliwości korzystam. Odbieraj to jak chcesz.

sl8er napisał/a:

masz podwyzszony ASPAT... skóra też wskazuje ze watroba cos nie teges... panel watrobowy to jakies 50 PLN, ALAT, ASPAT, Bilirubina!!!!!!!!, itd... mozesz tez zrobić badanie na WZW C itd... masz na tyle widoczne objawy ze nawet jak pojdziesz ,,państwowo,, lekarz nie odwazy sie Cię olać, dopilnuj tylko aby dał skierowanie na jak najwiecej badań...


Nie odważy? A jednak, są i tacy, którzy zdrowie pacjenta mają w czterech literach. Ostatnio poszedłem do znajomego ortopedy i z miejsca dostałem skierowanie na sporą ilość badań. Szkoda, że wcześniej tam nie poszedłem, bo oszczędziłbym sobie i czasu i nerwów. Coraz bardziej się przekonuje, że obecnie działający system musi upaść, bo to tylko marnotrawstwo pieniędzy podatników.

sl8er napisał/a:

P.S to oczyszczanie ziołami na moje oko wyglada tak ze podrzuca sie watobie w tych ziólkch subsatncje które ona nie lubi ,, takie słabsze trucizny a moze i nie nawet takie słabe,, i jezeli rzeczywiscie watroba ma zaleglosci to razem z tym lajtowym ladunkiem z ziolek poleca i gorsze swinstwa... ale jezeli nie ma toksyn...? a czy masz czy nie masz tak nparawde nie wiesz, sugerujesz sie ze powinienes miec bo na forum tak pisza, ze na kogos coś tam działa... ja jakies 7 lat temu znalazlem magiczna mieszanke z Warszawy na oczyszczanie, pokrzywa, mniszek, dziurawiec i reszta... i chcialo mi sie rzygać po kazdej szklance ogolnie czulem sie nieciekawie... podtruty????? a pewnie i tak, wywaliłem ten cały kram na drugi dzien juz było o niebo lepeij...


Nie pije obecnie żadnych mieszanek z ziółek, wcześniej też tego nie robiłem. Dopiero się do tego przymierzam.


nie wiem czy to Ci pomoże, ale od jakiegoś czasu czytam SFD, KFD... czyli strony dla koksów... ludzie na tych forach maja prawdziwe problemy z watroba a nie przypuszczenia ze moga miec moze cos tam itd... u Ciebie tez wiadc ze watroba cos nie za bardzo... i o ile Hepatil i sylimaryna sa nazywane g...em ta Heparegen i Esseliv zbieraja zawsze pozytywne opinie... zwlaszcza Heparegen jest chwalony niektorzy maja lepsze wyniki watrobowe po cyklu niz przed :roll: Heparegen jest na recepte pogadaj z lekarzem...
 
 
junior 

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 103
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2013 22:42   

Ja też pozwolę sobie odp. na te pytania, może mi też Janie mógłbyś coś doradzić, byłbym bardzo wdzięczny, bo zamierzam iść dokładnie drogą o której piszesz.

Bielactwo dostałem jak miałem 3 lata, teraz mam 18. Miałem naświetlania w wieku 7,8 lat,ale nie przyniosły żadnych efektów. Rok temu od naświetlania na słońcu w lato widocznie zmniejszyły mi się plamy na łokciach i kolanach, na nadgarstkach też, nawet w zimę widziałem,że się zmniejszają, ogólnie to,co było wystawione na słońce jakoś reagowało, w dzieciństwie plam nie opalałem,na twarz filtr 50, parę razy zdarzyło mi się jednak plamy poparzyć,ale nic nie reagowało.2 lata temu od protopiku i słońca plamy wokół ust sporo się zmniejszyły,podobnie wokół oczu (od słońca). Przez 15 lat praktycznie nic nie zachodziło, plamy bardzo szybko mi się powiększyły i zajęły łokcie,kolana, stopy, dłonie, miejsca intymne, obszar wokół oczu, ust, broda, bardzo mała plama na szyi, sporo plama też na plecach, bardzo małe na biodrach. Najgorzej wyglądałem jakoś 5 lat temu. Później plamy na twarzy mi się zmniejszyły bardzo, na ciele ogólnie myślę,że jakoś też. Od 2 lat coś sie dzieje i coś się zmniejsza ciągle. Bielactwo ma moja mama i brat babci(od strony mamy) i jego wnuczek. Nie wiem,czy ktoś jeszcze.

1. Czy występują przelewania w żołądku? raczej nie
2. Czy występują bóle w obrębie brzucha po jedzeniu? czasami tak
3. Czy występują rozwolnienia lub zatwardzenia? raczej nie
4. Czy występują zgagi refluks żółciowy? nie
5. Czy rano zapach z ust jest nieprzyjemny? w normie chyba
6. Czy ślina ma nieprzyjemny zapach (polizać dłoń i powąchać)? w normie
7. Czy wydalanie jest regularne (codziennie o konkretnej godzinie itp.)? tak
8. Czy po wydalaniu pojawia się nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu? tak
9. Czy występuje dużo gazów? różnie
10. Jak często się odżywiasz i jakie duże porcje zjadasz? mam niedowagę praktycznie od zawsze i to dużą, ostatnio apetyt bardzo mi się poprawił, śniadanie, obiad, kolacja, między posiłkami tez jem, dość często, na śniadanie bardzo mało, głównie chce mi się jeść na wieczór i w nocy
11. Czy kał ma naturalny kolor czy występują w nim krew lub żółte lub zielone lub innego koloru smugi? nie występują
12. Czy masz albo miałaś kamienie żółciowe? nie

Reakcje skórne
13. Czy na skórze występuje trądzik lub inne wysypki ropne? miałem ostatnio bardzooo duży trądzik, teraz muszę walczyć z bliznami, ciągle coś wyskakuje, plus na czole od jakiś 3 lat ciągle coś
14. Czy skóra jest sucha czy tłusta? mieszana w kierunku tłustej na czole
15. Czy jest łupież? teraz nie, kiedyś był
16. Czy wypadają włosy? raczej nie
17. Czy pięty są popękane lub niszczone? raczej nie
18. Czy występuje skłonność do siniaków?raczej tak
19. Czy występują na brzuchu plamki krwi? nie
20. Czy występują jeszcze jakieś inne choroby skórne? trądzik (podleczony)
21. Czy okresowo nie występują afty lub inne rany w ustach? nie, czasami jakaś bakteria w jamie ustnej
22. Czy występuje okresowo opryszczka lub czyraki? opryszczka
23. Jak się golisz to łatwo się ranisz (kobiety np. nogi a mężczyźni twarz)? tak,skóra raczej wrażliwa

Bóle
24. Czy występują bóle migrenowe głowy? czasami
25. Czy występują bóle w obrębie pleców? tak,często
26. Czy pojawiają się bóle ucha ? w czasie ostatniego przeziębienia miałem zapchane ucho, bóle raczej nie
27. Czy pojawiają się bóle stawów? tak,dość często

Krążenie
28. Czy występuje coś takiego jak zimne dłonie? tak
29. Czy jest Ci zimno wtedy kiedy innym nie jest zimno? tak,ostatnio również mam czasami,coś jak jakieś uderzenia ciepła
30. Czy jest niskie ciśnienie? nie

Choroby
31. Czy był wycinany migdał? nie
32. Czy występuje cukrzyca? nie
33. Jakie inne choroby występują lub występowały? przeziębienia,grypa, trądzik,w dzieciństwie powiększone wole, teraz nie wiem


Odżywanie
34. Czy często spożywasz takie produkty jak: produkty zbożowe, mleko ze sklepu, produkty typu instant, używki (kawa, alkohol, papierowy), parówki , chipsy , chrupki, soki w kartonach, wody słodzone, chińskie zupki, Fast food’y ? teraz staram się ograniczać słodycze,kiedys jadłęm ich bardzo dużo, bardzo dużo jadłem też jogurtów (nawet z 4 na dzień albo więcej) fast foody rzadko, napoje gazowane często, mleka prawie w ogóle nie pije, jak już to 'swojskie', używki okazjonalnie ;p produkty zbożowe często; teraz pod wpływem Twoich rad odstawiłem herbatę,nabiał,ograniczam też słodycze
35. Czy jadasz śniadania, obiady, kolacje? tak
36. Czy obiad jest dwudaniowy? różnie,zazwyczaj tak
37. Jak wygląda ogólnie odżywianie w ciągu dnia i co jest jedzone największych ilościach? Rano jem bardzo mało, kromkę chleba albo jedną połówkę bułki, piję głównie miętę w dużych ilosciach, ewentualnie wodę z jakimś sokiem, albo samą wodę mineralną, albo przegotowaną, pózniej obiad, na kolacje zazwyczaj sporo, ostatnio ciągle chce mi się jesć, chociaż mam niedowagę
38. Czy jadasz wszystkie rodzaje mięs? raczej tak, chociaż nie jem specjalnie dużo mięsa
39. Czy zjadasz tłuste potrawy i jak często? nie jem tłusto
Ogólne
39. Czy w ciągu dania czujesz się mocno zmęczony i wtedy być się położył? tak,często
40. Kiedy byłaś ostatni raz szczepiony i czy się szczepisz okresowo? szczepienia obowiązkowe, teraz niedługo znowu będę mieć szczepienie, na tężec bodajże
41. Czy układ moczowy pracuje prawidło (brak bólu, wydzielin ropnych)? tak
42. Czy występują męty (kurz pływający w polu widzenia) w oczach? tak
43. Czy cholesterol jest prawidłowy? podwyższony, przy czym tego 'dobrego' cholesterolu' maiłem też sporo, jeśli dobrze pamiętam
44. Czy w jakiś badaniach wyszły jeszcze jakieś nieprawidłowości? nie, ostatnia morfologia krwi (robiona jakiś czas temu) wyszła mi dobrze
45. Czy występują problemy z tarczycą? powiększone wole w dzieciństwie,teraz nie wiem,bo nie leczę się już, pamiętam,że brałem jod i krótko też eutyroks (z pół roku)
46. Co jeszcze nie działa prawidłowo w organizmie? w tym roku dość często się przeziębiałem, mam niedowagę (od zawsze), kiedyś jakieś bóle serca i szybsze bicie (podejrzewam,że na tle nerwowym),teraz to ustało, w dzieciństwie miałem też problemy z wypróżnianiem, nie mogłem się załatwiać normalnie,pamiętam,że jeździłem po lekarzach
47. Jakie leki i preparaty zażywasz? na trądzik,oprócz tego jakieś gripexy i inne lekarstwa na grypę,przeziębienie, ginko też brałem, myślę,że przez jakieś 4 miesiące, w róznych dawkach(zazwyczaj 80mg lub 120mg),teraz nie biorę
48. Czy stosowałaś antybiotyki? tak, na grypę w dzieciństwie na pewno
49. Czy w ciągu dnia czujesz mocne zmęczenie i potrzebę snu. Jak często. Tak,bardzo często. Często chcę mi się spać, brak mi energii.
Ostatnio zmieniony przez junior Wto 23 Kwi, 2013 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JanBiela 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 37
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2013 00:06   

szanti12318 napisał/a:
PanieJanie roller uzywałam na brzuchu i tam wyszły mi kiedyś plamki. Co prawda plamek było kilka a rolowałam większy obszar. Zawsze uwazalam dobry wyglad za priorytet i po ciazy nie bylam zadowolona ze skory na brzuchu i kosmetyczna mi poradzila roller. Po rolerze chodzilam na laser co2 ktory teraz wiem ze jest przeciwieństwem do bielactwa ale wtedy nie wiedzialam ze mam ta chorobe. Dermatalog powiedziel ze to moze byc skutek urazu i stad te plamy. A ja mysle ze moze to miec powiazanie bo plamki mialam na podbrzuszu a tam gdzies mam zalozona wkladke antykoncepcyjna a poza tym po tych zabiegach moja skora na brzuchu byla bardzo delikatna a zaczelo sie lato i kilka razy sie dosc mocno opalilam i wtedy wyszly te plamy. Sugerowałam mojemu dermatologowi ze moze to być jakaś reakcja grzybicza bo może ten lekarz med estetycznej nie wyczyścił dobrze narzędzi a zabieg ten polega na takich ukuciach laserem ale pani dermatolog wykluczyła to. Nie wiem od czego to zależy ale te plamki na brzuchu bardzo szybko sie zrepigmentowały jak je naswietlalam i brałąm witaminy. Ale mi zależy jak nam wszystkim aby wyleczyc przyczyne (tak jak Jan mi doradzał mam sciagnać wkladke zrobie to chyba za rok bo szczerze zyje nadzieja ze jak ja sciagmne i odbuduje organizm to bielactwo odejdzie)


To że plamki pojawiły się w obrębie wkładki wskazuje na to, że ona jest główną przyczyną. Lasery i roller stosowane bez dodatkowych środków mogły wywołać infekcje w obrębie skóry, która wywołała plamy (o czym świadczy to że te plamy szybko zniknęły). Również wywołanie plam i infekcja to tak naprawdę mogły uratować skórę przed trwałymi plamami (czyli wywołanie choroby aby naprawić tkankę). Za dużo zabiegów było robione wokół jednej tkanki aby można było dokładnie stwierdzić, co dokładnie miało jaki wpływ.


baba napisał/a:
Do Jana Biela odpowiadając na pytanie o EM-X Gold to pomógł bardzo na tiki nerwowe, wyciszyły się znacznie, choć drobne jeszcze zostały innych efektów nie zauważyłam ale to dla nas bardzo dużo, syn miał tiki zarówno ruchowe jak i głosowe okresami bardzo nasilone.


Ogólnie organizm daje dużo objawów negatywnych, które są wynikiem głównie działania bakterii w połączeniu z złym odżywaniem.

Paciorkowce żyją w środowisku człowieka. Dopiero jak zaczynają wywoływać choroby (czyli przenikać do krwioobiegu zaczynają być problemem dla człowieka). Zaczynają atakować organizm z kilku powodów:
1. Dostają coś co wspomaga ich rozrost (metabolizm)
2. Organizm ma osłabioną odporność
3. Choruje na schorzenia zwyrodnieniowe
4. Zostały wycięte migdałki.

Najbardziej zawsze szkodzi to co jest dostarczane do organizmu systematycznie. W przypadku twojego dziecka

baba napisał/a:
Drugie śniadanie do szkoły- kanapka z nutellą i Kubuś do picia lub woda mineralna.


Zawsze się zastanawiałem kto wymyślił takie połączenie. Stałą dawka węglowodanów wpływa na rozrost paciorkowców, które stają się agresywne i zaczynają atakować organizm.

Paciorkowce produkują toksyny (w wyniku przemiany materii), które podrażniają układ nerwowy a to wywołuje tiki. Dodatkowo jadacie dużo produktów podnoszących histaminę, a to powoduje zwiększone reakcje na paciorkowce i powstawanie większej ilości przeciwciał. Powstaje spirala gdzie wzrasta ilość paciorkowców, atakujących organizm co działa negatywnie na wiele tkanek i do tego pobudza się organizm do większej agresji i produkcji komórek tucznych. A to powoduje, że plamy zaczynają rozlewać się po całym organizmie bo uszkodzenia są w obrębie wielu tkanek. Przeciwciała skierowane przeciwko paciorkowcom mają powinowactwo do różnych tkanek w organizmie człowieka co powoduje, że wszystkie tkanki uszkadzane przez toksyny paciorkowców są niszczone przez przeciwciała.

Tiki nerwowe u dziecka są już mocnym sygnałem, że do mózgu coś przenika. Brak zmian spowoduje że dziecko albo stanie się agresywne, nerwowe i dziwnie się będzie zachowywało albo będzie popadało w depresje, będzie płaczliwe i mało komunikatywne.

Zmiana samego odżywania powinna wpłynąć na pozbycie się takich problemów jak:

baba napisał/a:

17. Czy pięty są popękane lub niszczone?
Bywają, generalnie skóra na stopach jest problemowa, tak samo paznokcie u stóp, są cienkie i często pękają lub się rozdwajają

21. Czy okresowo nie występują afty lub inne rany w ustach?
Afty często

25. Czy występują bóle w obrębie pleców?
W odcinku lędźwiowym się zdarzają

33. Jakie inne choroby występują lub występowały?
Tiki nerwowe mniej więcej równolegle z bielactwem, zamykany w 6 roku życia przewód Botala w sercu, stwierdzony paciorkowiec ( podwyższone ASO ale nie leczony antybiotykiem)

Krążenie
28. Czy występuje coś takiego jak zimne dłonie?
tak
29. Czy jest Ci zimno wtedy kiedy innym nie jest zimno?
tak


Afty to wynik przerośniętego paciorkowca w ustach, tiki to reakcje mózgu na działanie toksyn produkowanych przez paciorkowiec, słabe krążenie (czyli uczucie zimna) , to wynik braku substancji odżywczych, popękane pięty i problemy ze skórą na stopach to wynika słabego krążenia.

Dodatkowo bule w odcinku lędźwiowym świadczą o przenikaniu cząstek pokarmu przez jelita na które organizm reaguje reakcją immunologiczną (coś w stylu alergii pokarmowej).

Dlatego aby zatrzymać cały proces bielactwa (bo taki stan doprowadzi do pełnego bielactwa) trzeba zmienić podejście do odżywania i zmniejszyć do minimum ilość pustych węglowodanów które dziecko spożywa. To oznacza ograniczenie w spożywaniu produktów mącznych, ziemniaków, picia soków, jedzenia nutelli itd. Bez tego można próbować blokować procesy ale będzie to miało tylko skutek okresowy.


Wszystkie inne terapie powinny poczekać.

aniabi napisał/a:

Mam jeszcze parę pytan do Jana odnośnie derma roller.Czy przy oczyszczaniu również można stosować to urządzenie razem ze srebrem koloidalnym czy poczekać aż się oczyścimy?i jaką długość igieł wybrać do stosowania na plamy z dostępnych 0,5mm,1mm,1,5mm,2mm,2,5mm?
Noi jeszcze jedno pytanie trochę z innej beczki.W najblizszym czasie mam dwa wesela,i niewiem jak to jest z alkoholem podczas oczyszczania,nie wolno,niepowinno się,czy można w niewielkich ilościach...?


Nie jestem specjalistą od tego urządzenia. Sam go nie stosowałem bo takie nakłucia zastępowałem rozgrzewaniem skóry. Co do długości igieł można kupić najdłuższe i wykonywać zabieg z rożną siłą aby uzyskać różną głębokość nakłuć. Można stosować urządzenie razem z srebrem koloidalnym.

Kilka dni przed weselem przerwij kuracje aby nie obciążać wątroby kuracją i piciem alkoholu. Potem możesz wypić alkohol a po paru dniach wrócić do kuracji oczyszczającej.

Jedynie na co trzeba zwricić uwagę to, że człowiek który się oczyszcza łatwiej się upija i dłużej boli go głowa. Wynika to z tego, że jeżeli jest zwiększona przepuszczalność nabłonków pod wpływem kuracji to substancje łatwiej przenikają do mózgu i dłużej na niego działają. W takim stanie można się upić dwoma kieliszkami wódki.

KatarzynaS napisał/a:

To by było piękne, gdyby takie okłady ze srebra koloidalnego wystarczyły. Oczywiście zastosujemy się, nie mamy nic do stracenia.

W jednym miejscu wystąpiła widoczna repigmentacja ale przypisuję to oczyszczaniu i wszystkim innym działaniom. Przypominam, ze u niego była infekcja ucha, antybiotyki, znamię suttona. Ale było również jedzenie pasty przez niego i to tej z fluorem, której już od dawna nie stosujemy. Chyba było coś więcej na rzeczy niż tylko infekcja skórna. Zobaczymy, czy będą jakieś efekty i repigmentacja przyspieszy.


Srebro będzie działało w niewielu przypadkach, gdy plamy są wynikiem aktywnej infekcji. Jeżeli infekcja została zwalczona a skóra uszkodzona i dlatego powstała plama to samo srebro koloidalne nie zadziała na komórki tuczne.


KatarzynaS napisał/a:

A czy powinien również pić srebro koloidalne, oprócz okładów?

Srebra koloidalnego nie należy pić bo niszczy ono również bakterie potrzebne organizmowi.

aniabi napisał/a:

Tak sobie porozważałam to i owo....nabiał nie zdrowy,produkty zbożowe również,warzywa i owoce w większości to produkty histaminowe,więc doszłam do wniosku że nie głupia ta dieta optymalna kwaśniewskiego...ma sens....chyba do niej wrócę.


Każda dieta ma wiele wad i wynikiem jej stosowania jest to, że chorujemy na choroby specyficzne dla danej diety. W przypadku diety optymalnej to choroby zwyrodnieniowe na starość. Dlatego należy kierować się zdrowym rozsądkiem a nie jakimiś metodami odżywania.

Ulencja napisał/a:

Napiszcie mi proszę,albo może prześlijcie link jaką pastę bez fluoru stosujecie? gdzie się kupuje to koloidalne złoto? skąd bierzecie bor?
Dobrze jakby napisał mi też Jan -czy osoba z guzkiem na tarczycy (niezłośliwym) może brac ten bor i kombinowac z koloidalnym złotem?
Jak na razie to odstawiłam tylko chleb i dobrze się z tym czuję,bo nie mam uczucia dyskomfortu w jamie brzusznej.Niepokoja mnie moje zażółknięte oczy-co to może byc?
Pozdrawiam


Srebro koloidalne nie ma w twoim przypadku zastosowania. U Ciebie reakcje wynikają nie z infekcji skórnych i działania wewnętrznego organizmu - reakcje na pokarm, infekcja grzybiczna itd. Jak się ma guza to się nie oczyszcza. Dlatego, że oczyszczanie spowoduje, że guz zacznie rosnąć co spowoduje, że zaczniesz się leczyć a lekarze zaczną go kroić. Jak zaczniesz się oczyszczać to spowoduje że zacznie się zwiększać otoczka białkowa ograniczająca guz. Z punktu widzenia medycyny będzie to rozrost guza i postępowanie choroby z punktu widzenia organizmu walka z nowotworem. Niestety nie mając żadnych doświadczeń człowiek podejmuje zawsze złe decyzje dlatego lepiej się nie oczyszczać . W twoim przypadku najważniejsze jest opracowanie prawidłowego modelu odżywania.

Ulencja napisał/a:
Jak na razie to odstawiłam tylko chleb i dobrze się z tym czuję,bo nie mam uczucia dyskomfortu w jamie brzusznej.Niepokoja mnie moje zażółknięte oczy-co to może byc?


Jak się zmienia dietę to często jest tak, że wątroba zaczyna wyrzucać duże ilości żółci do jelit. W twoim przypadku gdy żółć zostanie przyblokowana to nie jest wydalana bilirubina. Bilirubina ma kolor żółty i gromadzi się w krwi a to powoduje, że oczy zmieniają kolor na żółty.
Dla pewności zrób sobie badanie krwi na stan wątroby. Po tygodniu stan żółci powinien się unormować i problem zniknąć.


Raw napisał/a:
Ja mam tylko jedno pytanie w tej chwili do Jana. Od 2-3 lat utrzymuje mi się zaczerwienienie powiek. Byłem u kilku okulistów i za każdym razem słyszałem inną diagnozę, a to przewlekłe zapalenie powiek, bakterie, druzy i inne cuda. Tak się składa, że mam plamy w okolicach oczu i ciekaw jestem czy to ma jakiś związek z bielactwem i w jaki sposób złagodzić, bądź zlikwidować ten stan. Jeżeli dysponujesz jakąś wiedzą na ten temat, to byłbym wdzięczny. Przyznam, że to jest strasznie irytujące, wyglądam jak naćpany, a ani nie palę, a tym bardziej nie piję.


Każda z diagnoz postawionych przez lekarzy jest częściowo prawdziwa. Zaczerwienie wynika z reakcji na pyłki, kurz itp substancje. Standardowo objawia się to podrażnieniem i łzawieniem oczu. To powoduje że pojawiają się stany zapalne w obrębie oczu (rekcje na alergen oraz infekcje powstające na podrażnionej powiece. Przewlekły stan zapalny spowodował narośl patologiczną komórek tucznych, które wydzielają tyrozynę a to powoduje powstawanie i utrzymywanie się plam.

Ten problem wynika z tego co jesz lub pijesz. Prawidłowa eliminacja tego usunie problem czerwonych powiek.

Dla przykładu podam, że ostatnio chciałem udowodnić sobie i znajomym, że pijąc od 3 do 5 kaw dziennie w ciągu dnia wywołam u siebie alergie na pyłki. Po dwóch tygodniach stałego picia jak się zrobiło ciepło objawiła się ostra alergia w postaci ciągłego łzawienia oczu oraz ciągły katar. Po odstawieniu kawy łzawienie minęło w ciągu dwóch dni a katar utrzymywał się kilka dni dłużej.

Podsumowując w takiej dawce kawy jest tyle fluoru co może zwiększyć przepuszczalność tkanek co w konsekwencji wywołuje alergiczne stany zapalne.

A z tego co czytałem to ty bardzo lubisz herbatę.


Raw napisał/a:
Edycja: Zapytam jeszcze o jedną sprawę. Gdzieś w podobnym okresie (może trochę wcześniej) zauważyłem, że moja cera/kolor skóry zrobił się jasno-żółtawy. Nawet kilkakrotnie zwracano mi przez to uwagę. Robiłem badania wątrobowe i wyszło, że mam podwyższony ASPAT (o ile dobrze pamiętam), dwu lub trzykrotnie. W badaniu USG jamy brzusznej nic nie wykazano. Nie wiem czy to istotne, ale przy okazji prób wątrobowych, zauważono dość niski poziom hemoglobiny, co wg lekarza wskazywałoby na anemię. Czy przy obecnym stanie organizmu powinienem się oczyszczać, a może jest to tym bardziej wskazane? Czym to może być spowodowane i jak sobie z tym poradzić? Czyżby wątroba nie dawała sobie rady?


Niski poziom hemoglobiny wynika z dużej ilość rozpadu krwinek czerwonych. W wyniku rozpadu krwinek wytwarzana jest bilirubina (jest w kolorze żółtym) . Standardowo bilirubina powinna zostać przetworzona w wątrobie i uwalniania z żółcią do jelita. U Ciebie bilirubina nie jest wydalana z powodu słabo pracującej wątroby (np. stan zapalny, kamienie, nadmierny wysiłek itp.) co powoduje, że jej stężenie we krwi jest za duże a to powoduje że skóra ma odcień żółty.

Dlaczego zachodzi cały proces to nie jestem wstanie wywnioskować bo za mało napisałeś o sobie.

junior napisał/a:
Niedługo będę mieć szczepienie na tężec, czy mogę kontynuować oczyszczanie (zioła+ bor)?


Przed szczepieniem kilka tygodni i po szczepieniu kilka tygodni nic nie rób. Samo szczepienie to bardzo duży szok dla organizmu więc nic innego nie można mu dokładać.

limitless napisał/a:
Mam pytanie do Jana Biela.

Jestem obecnie na diecie przeciwgrzybiczej. Stosuję Pau D'arco oraz Czarnych Orzech (3 tabletki dziennie pol godziny przed jedzeniem, z jednego i z drugiego, tak wiec razem 6). Kiedy moge zaczac oczyszczanie ziolami? Dopiero po 3 miesiacach diety jak wyeliminuje candide? Czy moge juz stosowac np wywary do kapieli (z karczochow zwyczajnych), bo z tego co kojarze to bodziszka nie laczymy z kuracja oczyszczajaca, prawda???

Czy moge jednoczesnie stosowac oklady ze srebra ???

[ Dodano: Sob 20 Kwi, 2013 19:44 ]
i jeszcze jedno - kiedy moge zaczac brac bor? juz teraz? w czasie diety?(jesli tak to w jakich ilosciach) czy dopiero jak sie wylecze z drozdzycy?


Przeczytaj to co wcześniej napisałem i przemyśl to. Nie chodzi o to abym pisał każdemu co może teraz robić ale aby każdy wiedział sam czy coś może robić czy nie na podstawie wiedzy, którą przekazuje. Zacznij od zmiany odżywiania a dalsze elementy zaczniesz wprowadzać po paru miesiącach.

sl8er napisał/a:
P.S to oczyszczanie ziołami na moje oko wyglada tak ze podrzuca sie watobie w tych ziólkch subsatncje które ona nie lubi ,, takie słabsze trucizny a moze i nie nawet takie słabe,, i jezeli rzeczywiscie watroba ma zaleglosci to razem z tym lajtowym ladunkiem z ziolek poleca i gorsze swinstwa... ale jezeli nie ma toksyn...? a czy masz czy nie masz tak nparawde nie wiesz, sugerujesz sie ze powinienes miec bo na forum tak pisza, ze na kogos coś tam działa... ja jakies 7 lat temu znalazlem magiczna mieszanke z Warszawy na oczyszczanie, pokrzywa, mniszek, dziurawiec i reszta... i chcialo mi sie rzygać po kazdej szklance ogolnie czulem sie nieciekawie... podtruty????? a pewnie i tak, wywaliłem ten cały kram na drugi dzien juz było o niebo lepeij...
Tak działa homeopatia że podaje się małą dawkę trucizny. Zioła działają inaczej, ich zadaniem jest głównie wpływanie na działanie tkanek w celu ich wzmacniania, naprawy lub wymuszania jakiś działań np. zwiększenie produkcji żółci, usuwania związków trujących itd.


zorro napisał/a:
Przeglądałem forum i zainteresowały mnie wypowiedzi Jana. W związku z tym pozwoliłem sobie odpowiedzieć na postawione przez niego pytanie. W miarę możliwości proszę Jana o przeanalizowanie ich i podpowiedź w jakim kierunku iść czy najpierw oczyszczanie a może bodziszek, albo może jeszcze jakieś inne działanie?


W pierwszej kolejności zmiana odżywiania.

zorro napisał/a:
Mniej więcej od dwóch lat często występują przelewanie i głośne burczenie, oraz odbijanie w stronę przełyku. Byłem u gastrologa ok. 1,5 roku temu i po gastroskopii, która wykazał niewielki stan zapalny w części antralnej żołądka dostałem IPP, ale nie pomogło i później Bralem coś na poprawę motoryki jelit ale również stan się nie poprawił.


Grzybica i reakcje na gluten i na pokarmy podnoszące poziom histaminy z czego wynika ból w odcinku lędźwiowym.

zorro napisał/a:
Białe plamki na paznokciach. Na szyi skóra wrażliwa od golenie widoczne podrażnienie (zaczerwienienie skóry). Poczucie zimna i zimne dłonie. Co jakiś czas drży mi powieka. Bóle w okolicach szyi.


Do krwi jest uwalniana duża ilość wapna, która pobudza reakcje immunologiczne oraz powoduje że tkanka sztywnieje. Na pozbywanie się wapna jest zużywany magnez czego wynikiem jest słabe krążenie i drżenie powiek. A wszystko to przez :
- soki w kartonach często, jogurty do picia często,
- fluor w herbacie i kawie i w paście do zębówzorro napisał/a:
Od dłuższego czasu mam problem z katarem, w 2009 miałem operowaną przegrodę i trochę lepiej się oddycha, ale codziennie rano mam uczucie zatkanego nosa (jedną dziurkę zależy na której stronie śpię) i jak próbuje wydmuchnąć to czasami uda się niewielką ilość gęstej wydzieliny barwy białej oraz czasami trochę żółtej z białą, natomiast w ciągu dnia mam uczucie jakby coś tkwiło w nosie ale nie mogę tego wydmuchnąć. Ostatnio byłem u alergologa ale wykluczył alergię.


To są objawy grzybicy + bakteria gronkowiec. Przy alergii nie ma się zapchanego nosa tylko ciągle się leje ale dziurki są drożne.

TO wszystko powoduje, że w organizmie pojawiają się stany zapalne czego efektem są patologiczne nacieki komórek tucznych. W tych miejscach powstają plamy. Główne postępowanie to zmiana odżywania na początek.

junior napisał/a:
miałem ostatnio bardzooo duży trądzik, teraz muszę walczyć z bliznami, ciągle coś wyskakuje, plus na czole od jakiś 3 lat ciągle coś
14. Czy skóra jest sucha czy tłusta? mieszana w kierunku tłustej na czole
25. Czy występują bóle w obrębie pleców? tak,często
39. Czy w ciągu dania czujesz się mocno zmęczony i wtedy być się położył? tak,często
49. Czy w ciągu dnia czujesz mocne zmęczenie i potrzebę snu. Jak często. Tak,bardzo często. Często chcę mi się spać, brak mi energii.
27. Czy pojawiają się bóle stawów? tak,dość często
28. Czy występuje coś takiego jak zimne dłonie? Tak


To są objawy mocnej alergii pokarmowej na poziomie jelit. Pokarm zalegający w jelitach przenika przez nabłonek i wywołuje stany zapalne, czego efektem jest ból, zmęczenie wynikające z zużywania się minerałów. Głównie wynika to z jedzenia dużej ilości jogurtów, picia herbaty i dużej dawki słodyczy (głównie jogurty zawiniły że doszło do pierwszych reakcji na pokarm które później się utrwaliły).

junior napisał/a:
teraz staram się ograniczać słodycze,kiedys jadłęm ich bardzo dużo, bardzo dużo jadłem też jogurtów (nawet z 4 na dzieńProblemy skórne twarzy są potęgowane przez fluor z pasty, który zwiększa przepuszczalność patogenów a przez to postępuje blokowanie wydzielania łoju co powoduje powstawanie pryszczy (w Twoim przypadku gdzie skóra jest tłusta te reakcje są mocniejsze). Bakterie dodatkowo niszczą skórę i powstają blizny.


Na początek zmiana diety. Dla osób, które mają problem z jelitami najlepiej będzie zacząć od następującej terapii.

Potrzebne są do tego cebule najlepiej nie opryskiwane (czyli takie z targowiska).
Codziennie przygotować sobie łuski z trzech średnich cebul (umyć je jeżeli są brudne pod zimną wodą) (czyli tylko to co ma kolor brązowy) i z tego przygotować sobie napar.

Robi się go tak:
Podgrzewa się wodę 1l tak aż zacznie się gotować. Do gotującej się wody wrzuca się łuski cebuli i gotuje się je przez 1 minutę (nie więcej tylko dokładnie 1 minutę). Po minucie zdejmuje się garnek z wodą i odcedza napar. Ten napar pije się przez cały dzień.

Zadaniem tego naparu jest zablokowanie reakcji immunologicznych i blokada wydzielania histaminy. Dodatkowo kwercetyna wzmacnia skórę blokuje jej uszkadzanie i to samo robi z naczyniami krwionośnymi.

Takie działanie jest najmniej problematyczne a może przynieś najwięcej korzyści.
 
 
KatarzynaS 

Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 84
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2013 10:46   

Cytat:
KatarzynaS napisał/a:

To by było piękne, gdyby takie okłady ze srebra koloidalnego wystarczyły. Oczywiście zastosujemy się, nie mamy nic do stracenia.

W jednym miejscu wystąpiła widoczna repigmentacja ale przypisuję to oczyszczaniu i wszystkim innym działaniom. Przypominam, ze u niego była infekcja ucha, antybiotyki, znamię suttona. Ale było również jedzenie pasty przez niego i to tej z fluorem, której już od dawna nie stosujemy. Chyba było coś więcej na rzeczy niż tylko infekcja skórna. Zobaczymy, czy będą jakieś efekty i repigmentacja przyspieszy.


Srebro będzie działało w niewielu przypadkach, gdy plamy są wynikiem aktywnej infekcji. Jeżeli infekcja została zwalczona a skóra uszkodzona i dlatego powstała plama to samo srebro koloidalne nie zadziała na komórki tuczne.


Jeśli u nas faktycznie tak było i srebro koloidalne nie zadziała, to co może jeszcze zadziałać na komórki tuczne. Trochę się w tym gubię, co najlepiej teraz zastosować i jakimi działaniami można przyspieszyć repigmentację.
Biorąc pod uwagę, ze przez ostatni rok jego organizm naprawdę odżył, rewolucja w odżywianiu, zioła, które pije i suplementacja, to miałam nadzieję, ze może teraz wystarczy jakieś działanie zewnętrzne.
Więc co zadziała na te komórki tuczne?

[ Dodano: Czw 25 Kwi, 2013 10:48 ]
Cytat:
Dla przykładu podam, że ostatnio chciałem udowodnić sobie i znajomym, że pijąc od 3 do 5 kaw dziennie w ciągu dnia wywołam u siebie alergie na pyłki. Po dwóch tygodniach stałego picia jak się zrobiło ciepło objawiła się ostra alergia w postaci ciągłego łzawienia oczu oraz ciągły katar. Po odstawieniu kawy łzawienie minęło w ciągu dwóch dni a katar utrzymywał się kilka dni dłużej.

Podsumowując w takiej dawce kawy jest tyle fluoru co może zwiększyć przepuszczalność tkanek co w konsekwencji wywołuje alergiczne stany zapalne.Ale to chodzi o kawę? Nie o wodę, która jest fluoryzowana? A czy kawa bezkofeinowa działa inaczej na organizm?
 
 
aniabi 
aniawilk

Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 396
Wysłany: Czw 25 Kwi, 2013 13:35   

KatarzynaS napisał/a:
Ale to chodzi o kawę? Nie o wodę, która jest fluoryzowana?
Kawa,herbata,pasta do zębów zawierają największą ilość fluoru!W wodzie nie ma aż tak dużo,aczkolwiek mi się nie chce gotować wody 15 min.bo już niewiele jej zostanie w czajniku :wink: leję do czajnika z butelki krople beskidu(najmniejsza zawartość fluoru i chloru)myślałam nad filtrem ale gdzieś czytałam że w tedy zostaje tylko czyste H2O bez żadnych minerałów.
JanBiela napisał/a:
Nie jestem specjalistą od tego urządzenia. Sam go nie stosowałem bo takie nakłucia zastępowałem rozgrzewaniem skóry.
a w jaki sposób rozgrzewa się skórę?gorąca kąpiel wystarczy czy są jeszcze jakieś inne sposoby?
JanBiela napisał/a:
Afty to wynik przerośniętego paciorkowca w ustach,
Ja też miałam ogromny problem z aftami które zmieniały się w rany w ustach,ale odkąd myje zęby pastą bez fluoru to mam spokój z nimi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo